FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Room Editor #2
Author Message
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 28-07-2013, 13:42   

To znowu ja. :) Ostatnio włączyłem swój level i chciałem pobiegać po zrobionych kiedyś lokacjach, ale w jednym pomieszczeniu(i dwóch do niego przylegających) przy niektórych ujęciach kamery mesh levelu znika i zostają tylko obiekty + horyzont. Wie ktoś może co z tym zrobić? Używam TRNG w wersji 1.2.2.7, w wersji 1.2.2.6 jest to samo.

A tutaj filmik z problemem:
http://youtu.be/GBjutMdbFTQ

No i drugi problem. W wersji 1.2.2.7 po użyciu obiektu diary nie pojawia się dzienniczek a robi czarny ekran. Mogę przewracać strony, mogę z niego wyjść i wtedy pojawia się znowu obraz. W wersji 1.2.2.6 tego problemu nie mam. Z początku myślałem, że może to problem wersji TRNG, ale podobno u innych działa. No, ale u mnie i u ADRa nie. :p
 
 
chris996 
Nowicjusz


Joined: 21 Jun 2012
Posts: 14
Posted: 21-09-2013, 21:06   

Odświeżę temat :) Napiszcie, czy da się zrobić ognistą wodę, wodę, która będzie zabijać larę?
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 22-09-2013, 01:43   

Stwórz pokój, wypełnij go wodą, zaznacz interesujący cię obszar i kliknij na jaskrawo zielony button 'death'. ;)
 
 
chris996 
Nowicjusz


Joined: 21 Jun 2012
Posts: 14
Posted: 27-09-2013, 17:50   

OK dzięki za informację :)
Maati jeszcze taki drobny problem. Blok z Catacombs, który się podnosi (raising_block1) nie ma wokół tekstury i w grze jest przezroczysty.
Da się go jakoś oteksturować? Próbowałem z face edit ale się nie dało i tylko zaznaczam.
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 27-09-2013, 20:48   

Do teksturowania obiektów używamy odrębnych programów. Tutaj download www.skribblerz.com/ngle/Strpix_395_rev_11.zip Otwierasz swój WAD, wybierasz dany obiekt i teksturujesz wybraną z okna po lewej teksturą. Powodzenia, bo program jest dobitnie niewygodny. :D
 
 
chris996 
Nowicjusz


Joined: 21 Jun 2012
Posts: 14
Posted: 30-09-2013, 00:25   

No rzeczywiście trudny program, to zdecydowanie szybciej to zrobię biorąc blok z innego levelu albo ściągne gotowca.
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 06-01-2014, 20:19   

Pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja do TRNG z poprawionymi wieloma bugami. Linka nie daję bo nie znam ale wystarczy kliknąć w aktualizację w TRNG.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 13-02-2014, 22:08   

Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak się robi całą aktywację dla kluczy ?? Wałkuje, próbuję, ale nic... Bym był ogromnie wdzięczny
_________________
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 14-02-2014, 17:46   

Quote:
Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak się robi całą aktywację dla kluczy ?? Wałkuje, próbuję, ale nic... Bym był ogromnie wdzięczny


Cześć, przykładowo korzystasz z klucza key_item1. Slot dla takiego to key_hole1. Wstawiasz key_hole1 na danym sektorze, zaznaczasz go(zrobi się czerwony), wchodzisz do okna aktywacji, w polu Type(Activation mode) wybierz key. Postaw aktywację na polu z key_hole1.
Owy klucz musi coś otwierać, więc postaw na tym polu też zwyczajne triggery do innych obiektów jak drzwi, płomień czy cokolwiek chcesz. ;)
 
 
chris996 
Nowicjusz


Joined: 21 Jun 2012
Posts: 14
Posted: 04-04-2014, 01:30   

Widzę, że tylko Maati tu się udziela to jeszcze pytanie do ciebie.
Zainteresowała mnie jedna rzecz w ściągniętym levelu, a konkretnie
trujący gaz w pokoju, który odbiera energię. Woda / aktywacja ją przywraca.

http://zapodaj.net/images/f44949f88a42a.jpg
http://zapodaj.net/images/b1d9dbdc004e1.jpg

Wiesz jak to zostało zrobione?
 
 
Esina 
Nowicjusz


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 25
Posted: 27-05-2014, 23:20   

Jeśli podobny problem już się pojawiał to przepraszam c;
Mianowicie: dopiero zaczynam z edytorem. Właśnie próbuję zrobić wodę w pomieszczeniu. Wszystko ładnie zgrabnie zrobiłam, wszystko wydaje się być dobrze połączone i ustawione... Z tym, że jak próbuję odpalić level to gra wywala mnie do pulpitu. Bez żadnego ostrzeżenia, nie żeby crash czy coś. Po prostu się wyłącza. Czy ktoś wie może czemu się tak dzieje? o_O
Jeśli to ma znaczenie: korzystam z NGLE, nie ze standardowego edytora.
 
 
Esina 
Nowicjusz


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 25
Posted: 27-05-2014, 23:21   

Jeśli podobny problem już się pojawiał to przepraszam c;
Mianowicie: dopiero zaczynam z edytorem. Właśnie próbuję zrobić wodę w pomieszczeniu. Wszystko ładnie zgrabnie zrobiłam, wszystko wydaje się być dobrze połączone i ustawione... Z tym, że jak próbuję odpalić level to gra wywala mnie do pulpitu. Bez żadnego ostrzeżenia, nie żeby crash czy coś. Po prostu się wyłącza. Czy ktoś wie może czemu się tak dzieje? o_O
Jeśli to ma znaczenie: korzystam z NGLE, nie ze standardowego edytora.
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 28-05-2014, 12:57   

Taki efekt można uzyskać na około pierdyliard sposobów. Widzę, że dopiero zaczynasz więc obstawiając to masz 0 lub więcej niż 1 Larę na mapie. Jeśli tak nie jest, to napisz więcej o tym co robiłaś na mapie, czy wstawiałaś jakieś inne obiekty itp.
 
 
Esina 
Nowicjusz


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 25
Posted: 02-06-2014, 14:23   

Cóż, Lara była jedna... ;-;
Ale zrobiłam pokój od nowa i działa. Nie wiem co było źle :c
W każdym razie już sobie poradziłam, dzięki za próbę pomocy :)
 
 
WSAD 
Student



Joined: 10 Jul 2012
Posts: 39
Posted: 15-07-2014, 23:21   

Całkiem dawno wyszła wersja 1.2.2.7(ci co są związani ze światem TRLE,wiedzą,co mam na myśli),mam pytanie,nie pamiętam,czy już je zadawałem,ale co warto znać,jakie podstawy powinienem opanować,aby rozumieć i wykorzystywać w pełni możliwości TRNG czy NGLE(ciągle mylą mi się te dwie nazwy)?Tylko nie wymieniajcie "Official Manual TRLE",innych równie ważnych informacji ze strony wiadomo jakiej.Już się pogodziłem z faktem,że trzeba znać angielski,aby być w tym świecie obeznanym,no trudno.A żeby nie było nie na temat,to mam pewne kłopoty z tą właśnie wersją,oto one:
1-Czy waszym zdaniem fajny jest skrót najczęściej używanych klawiszy w oknie programu(to jest ten skrót,w którym m.in.trzeba zmienić nazwę jednego z dokumentów na "WindowButtons" i zapisać w folderze TRLE
2.Jak to zrobić?(najlepiej krok po kroku,ale bez przesady)-mam na myśli ten skrót.
3.Nie podoba mi się,że reszta nie jest zaktulizowana(inne programy i reszta),ale nic nie mogę na to poradzić.
4.Aby wszystko działało,a zwłaszcza NG Center,co należy zrobić(tylko nie odsyłajcie mnie do innych stron,bo niewiele dają w tym zakresie.)
To tyle,na razie starczy(żart).
_________________
"Skynet już istnieje i zabił człowieka!Jeśli ludzkość zginie to skynet wygra!"
 
 
mateusz12 
Praktykant



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 185
Posted: 04-08-2014, 11:42   

Nadchodzi kolejna rewolucja w świecie TRLE, nie wiem jak, ale komuś udało się stworzyć prototyp (póki co) trybu multiplayer w świecie klasycznych Tomb Raiderów. Jeżeli projekt się rozwinie i całość będzie działała w miarę stabilnie, pomyślcie: customy z trybem co-op! :D
Tutaj filmik z pokazówką: klik


edit: na szczęście w porę, przed zakończeniem czasu na edycję trafiłem na jeszcze jedną stronkę klik , wygląda na to, że to nie współgra z NGLE :( , a tylko oryginalnymi mapami z The Last Revelation i Chronicles.
_________________

 
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 05-08-2014, 17:03   

to wygląda super :D . mam wrażenie, że to lepsza zabawa niż przy multi z tr 2013 ;P .
znalazłam przed chwilą ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=xHTBSFeTBi0
może i nie współgra z NGLE, ale i tak zapowiada się niesamowicie :D
:pozdro:
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 06-08-2014, 00:26   

Fajna sprawa i iskierka nadziei na to by kiedyś wykombinować jakiś projekcik dla dwóch graczy. Póki co bugi mnie rozwalają, jeżdżące jak po szynach truchło Lary wygrywa. :D
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 06-08-2014, 15:29   

najlepsze jest to, że na serwerze może być w tym samym momencie ok. 260 graczy :D odpały gwarantowane
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 10-09-2014, 20:46   

Już to sobie wyobrażam. 260 Lar a każda chce przestawić tą samą wajchę :D w sumie to zamiast grać wystarczy np. zaczekać aż ktoś otworzy drzwi i iść dalej bez wysiłku. Można by tak na wkręta przejść przez całą grę :)
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 14-09-2014, 15:29   

tak, można by na nowo zrobić TR4, TR5 :D ciekawe, czy dałoby się wybierać tekstury postaci, np jak w custom levelach. Wtedy grałaby Lara i np. no nie wiem, Kurtis xD . No i Custom Levele w trybie multi :D To jest COŚ :hehe:
:pozdro:
 
 
Cannibal 
Nowicjusz



Joined: 30 Sep 2014
Posts: 17
Posted: 30-09-2014, 20:13   

Heloł heloł heloł : )
Witam wszystkich na forum :)
Mam pytanko, czy posiada ktoś link do działającego NGLE ?? Tudzież jakiś aktualizacji czy coś ?? Będę ogromnie wdzięczny : )
 
 
Cannibal 
Nowicjusz



Joined: 30 Sep 2014
Posts: 17
Posted: 30-09-2014, 21:00   

Sorka za post pod postem... czy wie ktoś dlaczego nie mogę wgrać LE na windows 7 ?
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 01-10-2014, 19:13   

Tutaj http://www.skribblerz.com/ w dziale tools, możesz pobrać TRLE i NGLE
 
 
Cannibal 
Nowicjusz



Joined: 30 Sep 2014
Posts: 17
Posted: 02-10-2014, 10:31   

Wiem, wiem, dzięki :) Chodziło mi o to, że nie chciała ruszyć instalka na W7 ale już jest ok :) Zabieram się do roboty po wielu latach siedzenia przy TRLE :) Ciekawe czy coś jeszcze z tego pamiętam : )
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo