FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Bronie, gadżety i przeciwnicy
Author Message
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 02-11-2008, 19:18   Bronie, gadżety i przeciwnicy

W Underworld Lara zwiększa swój ekwipunek o kilka nowych zabawek. Najbardziej zaciekawił mnie nowy model linki magnetycznej, chociaż miałem cichą nadzieję, że dostaniemy hak, który zaczepimy o coś więcej niż tylko o metalowe przedmioty oraz Kamera - alternatywa dla słuchawki bluetooth z Legend. Zauważyłem, że bronie na plecaku zaczepione są na czymś co przypomina magnes, zamiast paska. Nie spodobał mi się sonar, przynajmniej na tym etapie gry, oby miał jakieś konkretne i obszerne zastosowanie.

Wybór broni z poziomu PDA nie przypadł mi do gustu.
Harpun pod wodą spisuje się całkiem nieźle, niestety pływanie z nim jest takie same jak ze zwykłymi pistoletami. Strzałki usypiające raczej się nie spisały, przynajmniej nie na rekinach. Shotgun i karabin wyglądają jak z filmu sci-fi, przeładowanie można nawet przeżyć przy wolniejszych przeciwnikach. Duży plus za pojemny plecak jeśli chodzi o amunicję.

Kolejny plus za tryb bullet-time. Już myślałem, że ten tryb został wyczerpany w poprzednich częściach, tymczasem zaskoczyło mnie to, że sami musimy naprowadzić wskaźnik myszy na przeciwnika. Naprowadzenie myszki może jednak być uciążliwe jeśli nie ustawimy większej czułości. Wywoływanie trybu raczej złe. Tu chodzi mi o domyślny klawisz Q (linka) znacznie łatwiejszy byłby podwójny skok jak w Legend, zwłaszcza, że Lara natychmiast chowie pistolety do kabury.

Walka z tygrysami jest dosyć trudna, zwłaszcza gdy kamera odmawia posłuszeństwa. Zależy to też od tego jak ustawimy opcje w Player Tailoring. Po samych tygrysach spodziewałem się troszkę większego IQ, sam wygląd oceniam na +/- raczej spodziewałem się, że zobaczę sierść (może nie tak bujną jak kota w Shrek'u :) ) zamiast zwykłej tekstury, tak pomyślałem, że wyglądały by o wiele lepiej.
_________________
 
 
Aurelie 
Praktykant



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 127
Location: Łódź
Posted: 12-11-2008, 20:28   

Pościągałam z gry :

- Harpun


- Broń 'ekologiczna' xD


- Assault Riffle


- Pistolet maszynowy


- Shotgun


. . . . . . .

pozostałe ( mam od dawna na kompie )
* nie pamiętam źródła






 
 
 
$miki$ 
Nowicjusz



Joined: 29 Oct 2008
Posts: 6
Location: Katowice
Posted: 12-11-2008, 22:26   

Mi osobiście nie podoba się :fire: to że Lara ma 5 broni (nie licząc berett) jakieś usypiacze :gupek: jak by było mało tego że jest uzi, shotgun i assault rifle . Tak poza tym jeszcze jedno mi się nie podoba mianowicie to że pod wodą można używać pistoletów... w takim razie po co są harpuny
_________________
Co powiesz Lara ??
 
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 12-11-2008, 22:52   

Musze przyznac, ze mi osobiście bardzo "lezy" pomysl o strzelaniu pod woda .
Od zawsze chcialem, by taka opcja sie pojawila w TR .
Nie uwazam, ze jest za duzo broni w jej asortymencie - jestem w stanie zrozumiec,ze Legenda splycila jej pojemnosc, i ograniczyla zaledwie do trzech(?) rodzajow broni, przez co teraz ludzie, kotrzy zaczeli przygode od Legend narzekaja.
W starszych czesciach Lara jak wiadomo, miala bardzo duzo zabojczej alernatywy :)
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 12-11-2008, 22:52   

Ja nawet nie wypróbowałam w grze wszystkich broni. Po pierwsze dlatego, że wolę walczyć normalnymi pistoletami i porobić sobie w międzyczasie różne hed szoty i inne sloł mołszyn (tak to by mi zwierzyna zbyt szybko zdechła :p ) Po drugie demko jest zbyt proste, żeby była potrzeba korzystania z lepszej broni. Do tej pory sprawdziłam tylko harpuny i uzi, tak z czystej ciekawości :P
Denerwuje mnie natomiast jedna rzecz - tempo, w jakim Lara wyciąga broń. Robi to tak szybko, że nie widać w ogóle animacji, tylko jest: Lara bez pistoletów -> Lara sięgająca po pistolety -> Lara z pistoletami. Jeszcze gorzej jest kiedy Lara 'wisi' na krawędzi i wyciąga broń. Widać wyraźny 'przeskok' w animacji :fire:
 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 23-11-2008, 16:26   

Zauważyliście,że gdy Lara wyciąga granat, tygrysy, które dopiero co ją atakowały - uciekają? Fajnie to wygląda - tak naturalnie...Mile się zaskoczyłam,gdy jeden granat wylądowałam na barkach kota. Chwile przed wybuchem tygrys starał się strącić go łapą...No,ale się nie udało. Taki smaczek, który nadaje walce realizmu. Mała rzecz, a cieszy :-)
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 23-11-2008, 17:50   

Mądre te tygrysy, ciekawe kto ich nauczył czym jest granat :hehe:
Może jestem ślepy, ale skąd Lara wyciąga granaty, bo na pasie ich nie ma. Szkoda, że nie zrobili czegoś takiego, że Lara wyciąga zawleczkę i wtedy zaczyna się odlicznie i musimy w odpowiednim momencie ów granat rzucić.
_________________
 
 
Madzior 
Nowicjusz


Joined: 23 Nov 2008
Posts: 16
Location: Piaseczno
Posted: 23-11-2008, 18:10   

Dzieńdobrywieczór, jestem tu nowa.
Mi się podoba to, że przeciwnicy zachowują się bardziej naturalnie niż w poprzednich częściach TR, trudniej ich dopaść. Same walki rzeczywiście denerwują przez chaotyczną pracę kamerki. Co do broni to jeszcze wszystkich nie próbowałam ale nie podoba mi się animacja momentu w którym Lara chowa i zaraz po tym wyciąga broń w momencie gry trzyma się ściany. Szczególnie gdy zmienia położenie broni z lewej ręki do prawej i na odwót - brakuje tu animacji schowania broni do prawej kabury i wyjęcia z lewej. A motor skradł mi serce - jest rewelacyjny!!
 
 
 
Amanda Evert 
Praktykant



Joined: 06 Oct 2008
Posts: 121
Location: Znikąd
Posted: 23-11-2008, 18:56   

Strzałki są super,bo usypiają jednym strzałem i można dalej biec,a co do tygrysów powinny biec za granatem(tak jak moja Kitty za kuleczką :) ),a nie uciekac.
 
 
 
charmed00345 
Nowicjusz



Joined: 10 Jan 2008
Posts: 24
Posted: 08-12-2008, 18:54   

Mi się wszystko podoba w TRU tylko dziwne jest to że tyle Lara wytrzymuje pod wodą :gupek:
Tak ale z tymi tygrysami jest trochę a nawet mega dziwnie "strzeżcie się tygrysy oto Granat" :P
_________________
Tomb Raider Underworld
- PC - 109,90 PLN
- Xbox360 - 239,90 PLN
- PS3 - 239,90 PLN
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 08-12-2008, 20:59   

[spoiler:d828b13ce3]Bo Lara jest tym razem wyposażona w sprzęt do nurkowania. Przyjrzyj się dokładniej, to zauważysz.[/spoiler:d828b13ce3]
 
 
Lord Richard 
Student


Joined: 29 Nov 2008
Posts: 31
Posted: 08-12-2008, 21:16   

Mi się podoba linka magnetyczna wygląda jak pistolet z grubąąąą lufą :P .
Natomiast nie podoba mi się sonar, bo nie nie "sięga" za daleko więc za bardzo nie pomaga :fire:
Ale te strzałki usupiające to poprostu cud miód i fistaszki.


Aniaa wrote:
[spoiler:f99d6abb9c]Bo Lara jest tym razem wyposażona w sprzęt do nurkowania. Przyjrzyj się dokładniej, to zauważysz.[/spoiler:f99d6abb9c]


[spoiler:f99d6abb9c]Tak to prawda. To przez tą butle z tlenem Croftówna tak długo oddycha. Jednakże pasek powietrza tak czy siak powinien maleć, bo butla z tlenem nie ma 1000L pojemności no nie???[/spoiler:f99d6abb9c]

Co do broni podoba mi się Assulut(dobrze napisałem?) Rifle no i oczywiście Mjolnir ;) Assulut bo jest szybkostrzelny i dalekosięgny :P
Co do Mjolnira. Fajne są te błyskawice i Thralle się fajnie rozwala :P
Granaty też są fajne ale raz mi jeden utknął w głowce lary i lara mi wybuchła :(

Reszta broni mi się nie podoba harpun bo działa tylko w wodzie a Shotgun baardzo długo się ładuje.

Pozdro
_________________
Bóm.
 
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 21-12-2008, 23:31   

Ja używałem w 98% przepadkach pistolety, pozostałe 2 % daje dla m16 i harpuna : ), reszty nie sprawdzałem nawet.

Quote:
Shotgun i karabin wyglądają jak z filmu sci-fi,


Nie zgodzę się, wyglądają jak współczesne uzbrojenie armii.

Linka i jej nowe zastosowania... faaaajnie, ale to już było czyż nie? : ).
Sonar to zbędny bajer wg. mnie, nie przydał mi się do niczego.
Poruszony temat bullet time... podobał mi się bardziej ten z Anniversary czy Legend.
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 21-12-2008, 23:44   

Sonar nadawał ten klimat w levelach podwodnych. Jednak najbardziej przydał mi się do znajdowania motoru w Meksyku :mrgreen2: Wkurzało mnie to, że czasem nie wyświetlał najbliższych powierzchni, a sąsiednie pomieszczenia już tak. Niestety pojawiły się też bugi bo sonar pokazywał zebrany już sekret.
_________________
 
 
TR_Fun 
Nowicjusz


Joined: 27 Nov 2008
Posts: 15
Posted: 23-12-2008, 17:30   

Moim zdaniem to przesada , że Lara ma pięć broni. Gra jest za łatwa. Ja gdy przechodziłam TRU używałam jednej broni jej chyba najlepszych znajomych ( dzięki którym wiele osób i zwierząt odbyło podróż w zaświaty , dwóch pistoletów. ( I młota Thora ) Ale nic oprócz tego. Chociaż żeby Lara znajdowała te bronie. A tu ma je od razu.


Nie podoba mi się to.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 23-12-2008, 17:49   

TR_Fun wrote:
Chociaż żeby Lara znajdowała te bronie.

Niby gdzie? Taak... wyobrażam sobie samotne Uzi leżące w środku Xibalby.. W końcu Majowie musieli też czymś się zabijać... Dobrze jest, jak jest. Nikt nie każe Ci używać innych broni.
_________________

 
 
TR_Fun 
Nowicjusz


Joined: 27 Nov 2008
Posts: 15
Posted: 23-12-2008, 18:06   

No taaa. W sumie to głupi pomysł. Ale leżało tam pare trupów. Dlaczego oni nie mogliby mieć broni ? Chociaż gdyby wtedy znalazłaby wszystkie bronie na raz to też by było bez sensu. Dobra jest jak jest i nikt tego nie zmieni.
 
 
TRA_Rulez 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2008
Posts: 250
Location: Sopot
Posted: 23-12-2008, 19:02   

HarryCruise wrote:
Taak... wyobrażam sobie samotne Uzi leżące w środku Xibalby.


Jak dla mnie nic nie pobije UZI leżących sobie na głowie podziemnego sfinksa w TRA :)

Bronie są spoko, najbardziej do gustu przypadł mi karabin maszynowy. A z granatami i tygrysami muszę spróbować :)
_________________
Nie było ciastek więc kupiłem zaprawę murarską
- Johny Bravo
 
 
 
PietroX 
Nowicjusz



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 14
Posted: 23-12-2008, 19:33   

Ta broń usypiająca jest całkowicie bezużyteczna :gupek: Nie użyłem jej ani razu ;x
Assault Rifle był moją ulubioną bronią (nie licząc zwykłych pistoletów). No i z tego co pamiętam to było miejsce, w którym normalnie się pływało bez butli tlenowej. No i tam strasznie długo ubywał pasek tlenu... Nie wiem, ale tak pamiętam ;x Mogę się mylić :nie:

[ Komentarz dodany przez: e_g: 23-12-2008, 20:27 ]
No kompletnie bezużyteczna, zwłaszcza, że "zabija" 1 strzałem! :) Druga broń po Mjolnirze mogąca coś takiego robić, szkoda jednak, że tak mało strzałek
_________________
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 25-12-2008, 14:27   

Ja prawie nie używałam innych pistoletów niż tych dwóch zwykłych. Ale sonar mi się nie
podoba , nie jest potrzebny. :( Wolałam PDA w Legendzie.
 
 
Aniass_La.Ct 
Nowicjusz



Joined: 06 Dec 2008
Posts: 6
Posted: 25-12-2008, 14:36   

Jak do tej pory to ja na razie korzystałam tylko ze zwykłych pistoletów i uzi. Te bronie są jak dla mnie wystarczające. Nie korzystałam w ogóle ze strzelby czy z pistoletu z usypiającymi strzałkami.

Ale trzeba spróbować, tak z ciekawości..Nie będe monotonna. :)
_________________
,,Brisingr''~ magiczny język pradawnej mowy~
*ogień przeznaczenia*
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 19-03-2009, 13:55   

Mi podobało się to, że Lara była dobrze wyposażona :) Spisywał się nieźle miotacz harpunów który był skuteczny na rekiny. Granat przylepny też był niezły. Przylepiałem go najemnikom na statku. Odkryłem metodę, że jak przylepię jednemu, a ten stanie koło innego to obaj ich zabija :D Z gadżetów spodobała mi się linka magnetyczna. Przydatna była do przechuśtania się przez dużą przepaść i otwarcia jakichkolwiek drzwi. No i oczywiście porządna latarka którą można wykorzystać w ciemnych pomieszczeniach :) Wkurzali mnie bardzo tygrysy. Były bardzo szybkie, że nawet nieraz broni nie zdążyłem wyciągnąć. Zanim strzeliłem już mnie jakiś ugryzł :( Lubiłem walczyć z thrallami. Fajnie się po nich skacze :P
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Zeek 
Nowicjusz



Joined: 03 Feb 2009
Posts: 20
Posted: 22-03-2009, 21:41   

Co do gadżetów i uzbrojenia to mam miłe wrażenia, latarka wreszcie jest niezbędna, harpun też w paru miejscach, nie że jest niezbędny, ale fajnie jest posłać pare "szczęk" w głębiny oceanu. Pistolet usypiający dobry tylko jak sie wie co robić dalej, bo kociaki nie sa na długo uśpione, zreszta w rzeczywistości też się ich nie usypia na zbyt długo. osobiście nie lubie skakać po thrallach wole stary dobry granat. Rozwinięte możliwości linki magnetycznej to też wielki plus. O i nawet powiem o relikwiach thora, które też są fajnym pomysłem ( choc mogło być więcej miejsc gdzie się przydają) Stare dobre pistoleciki shotgun to jest to co lubie.
 
 
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 24-03-2009, 15:14   

Czy latarka ma jakąś długość jeżeli chodzi o jej działanie?
Włączyłem ją na początku w Tajlandii i okazało się że w pewnym momencie nagle gaśnie i już się nie zapala.Potem spróbowałem tak samo zrobić na Morzu Śródziemnym i Meksyku, efekt był ten sam.Jeżeli używałem latarki w miejscach w których nie była potrzebna po pewnym czasie gaśnie.Albo był to jakiś błąd, albo faktycznie tak jest.Sprawdzę jeszcze raz i zobaczę czy zgaśnie.

Pozdrawiam
 
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 24-03-2009, 16:44   

Wiem, że u mnie coś nie tak było z tą latarką w levelach z motorem. Na początku działa, ale potem już nie chce. Nie mam pojęcia o co chodzi, bo nie zauważyłam w tym nawet żadnej prawidłowości... Stawiam więc że to jakiś bug.
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo