FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Muzyka w TR
Author Message
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 17-12-2013, 20:10   

Tak, główny motyw z siódemki ma "to coś" :) a z innej beczki, może jestem opóźniona, ale niedawno zauważyłam, że wszystkie motywy oprócz Legendowego mają akordy (?) z TR1. Niby po TR3 zrezygnowano z głównego motywu, jednak we wszystkich częściach ( w TRA to logiczne ;p ) słychać charakterystyczną melodię :muzyka:
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 18-12-2013, 00:01   

Czy tylko ja słyszę "Ave Maria" od 0:46 ??

KLIK!
_________________
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 18-12-2013, 11:13   

Nie tylko Ty, Menkur, bo dokładnie to jest tam śpiewane xD
_________________

 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 18-12-2013, 14:12   

rzeczywiście ;D wcześniej nie zauważyłam :mrgreen2:
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 18-12-2013, 18:08   

Technicznie to nie jest ave maria tylko Alein Duinn z celtyckiej pieśni żałobnej. Kwestia tylko jak zostało to zaśpiewane - w wersji TRL to zdaje się w ogóle mogło zostać poddane działaniom syntezatora więc tym trudniej to rozpoznać. Oryginał prosz:

Klik
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 19-12-2013, 12:24   

Tak, to jest Alein Duinn, o czym chyba wszyscy wiemy, ale wersja Folmanna posiada fragmenty Ave Maria w refrenie. Nazwij to mash-upem, ale nie ma to nic wspólnego z syntezatorami.
_________________

 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 19-12-2013, 15:59   

Generalnie Main Theme do TRL to jeden wielki mish-mash i pytanie czego tam nie ma? O dziwo właśnie bez orkiestry cały soundtrack potrafił ładnie podkreślić klimacik - chociażby motyw z grobowca króla Artura gdzie w tle muzyka podnosiła ciśnienie i tworzyła atmosferę że hej - tajemnicze szepty i zawodzonka - po prostu soundtrack świetny... Co do Main Theme jakoś najmniej mi podchodzi - lepszy motyw na podsumowanie poziomu w TRL gdzie muzyczka była bardziej z ikrą :P
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 19-12-2013, 16:05   

Z "muzyczek z ikrą" i tak jak dla mnie rządzi tło muzyczne dla jazdy motorem w Peru ;)
_________________
; p ; >>
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 19-12-2013, 18:39   

Ten motyw był swego czasu pierwszym dzwonkiem true ton na moim telefonie, więc terefere :kawa:
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 19-12-2013, 19:38   

Gusta macie kiepskie, numero uno muzyki z ikrą, to dla mnie w tej chwili to:
http://www.youtube.com/watch?v=_xQyPp2yPvk
_________________
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 19-12-2013, 20:09   

Haha :hehe: od dziś słucham tylko muzyki z ikrą :D
A teraz taki temat w temacie :P :
Jaki jest wasz najmniej ulubiony motyw ze wszystkich Tomb Raider'ów? Ja nie lubię main theme z Chronicles, za dużo tej całej "elektroniki" na początku :hehe:
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 19-12-2013, 20:26   

Ale co ty tam masz nawet "elektronicznego" lol ? O ile pamiętam, to tam było tylko bicie jakiegoś dzwonu później motyw był bardzo zbliżony do tego z TRTLR :wink:

Menkaure
A ci bohaterowie z klipu Kociego... oooj, smażyłbym.
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 19-12-2013, 20:50   

Oboje macie rację. W Chronicles było kilka motywów w menu głównym. Trzeba trochę posiedzieć patrząc na migające napisy i voila ;)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 20-12-2013, 08:28   

W Chronicles był motyw nie tyle zbliżony do tego z TR4, co po prostu będący jego fragmentem :P Pojawią też chyba jakiś remix tematu z jedynki - cały ten utwór to właściwie taka mieszanka. Na YT ciężko nawet znaleźć jeden, długi theme - wszędzie jest rozbity właśnie na wspomniane kawałki.

Inna sprawa, że również uważam temat z TRC za najsłabszy, właśnie z powodu tego misz-maszu.

Sam się jakiś czas temu zastanawiałem, który Theme uznać za najlepszy i chciałem nawet skrobnąć posta.

Osobisty ranking, już bez uwzględniania Chronicles:

1. The Last Revelation - za prześwietny klimat, wrzucający ciary na plecy i jednocześnie wywołujący poczucie specyficznego sentymentu
2. Tomb Raider 2 - bo to z jednej strony mój pierwszy TR, a z drugiej sam motyw jest fajnie kojący, ale jednocześnie wydaje się być dość "bogaty" dźwiękowo: mieszając motyw przewodni z jedynki ze specyficznymi dla całej gry orientalnymi akcentami
3. Angel of Darkness - za świetne połączenie klasycznego z tematu z zupełnie nową, mimo wszystko, jakością. Gdyby sama gra dorównała poziomem muzyce, to byłby cud-miód.
4. Tomb Raider 3 - również dość specyficzny temat, fajnie oddający klimat i atmosferę tej części. Na minus - nieco bardziej niż w dwójce wali czasem zbytnią sztucznością/syntezatorami.
5. Tomb Raider 1 - no wiadomo, nie byłoby "jedynki", nie byłoby tematu :p Jednak ogólnie reszta klasyków (poza TRC) rozwinęła go odpowiednio i stopniowo dodawała coraz więcej od siebie.
6. Legjenda/TRA/TRU - i tu w sumie ex aequo. Lubię bardzo wszystkie trzy kawałki (chociaż Theme z Underworlda jest stosunkowo najsłabszy), ale to już jednak nie to samo, co minimalistyczne, ale jednocześnie cholernie klimatyczne tematy z klasyków. Nawet w pełni symfoniczny AoD ma sobie coś charakterystycznego dla tamtych gier.
_________________
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 20-12-2013, 12:51   

Menkaure wrote:
O ile pamiętam, to tam było tylko bicie jakiegoś dzwonu


Nie wiem czemu to mi się skojarzyło z syntezatorami :mrgreen2: :gupek: . Głupia ja :P . Ale ten motyw rzeczywiście był najsłabszy, nudny, pewnie nawet nie mieli czasu, by skomponować coś przyzwoitego, więc po prostu zrobili taki remix głównych motywów z TR1 i TR4 :D
 
 
Przemo 
Student


Joined: 08 Aug 2007
Posts: 63
Location: Warszawa
Posted: 20-12-2013, 23:54   

W moim przypadku to muzyka z Legendy góruje początek i także koniec gry, są świetne, no i muza przy etapach z motorami jest spoko, w AOD też jest dobra, ma swój mroczny klimat.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 21-12-2013, 11:22   

Ja mam słabość z kolei do ścieżki z TR3. Może sam motyw główny nie jest specjalny, to jednak reszta jak najbardziej (szczególnie fragmenty "wróg zza arrasa", "zagadka", "czasówka"). Teraz odświeżam sobie custom "TRA: Techno Egyptians" i tam jest mnóstwo utworów z TR3 właśnie.
Chyba w święta będę grał w grę :v
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 21-12-2013, 15:30   

Możemy u mnie zrobić TR3 Speedrun po pijaku!

[ Komentarz dodany przez: Integral: 24-12-2013, 19:30 ]
TAK
_________________
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 21-12-2013, 15:32   

Ja kajakiem ledwo na trzeźwo operuję :D D
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 21-12-2013, 15:56   

Będzie dobrze, jak w takim stanie Indie da się ukończyć :D Już od lat planuję ograć któregoś TR pod wpływem, ale nigdy coś nie może to dojść do skutku.

Ale że to temat o muzyce, to eee... a już wiem. Zapomniałem wcześniej napisać o soundtracku z nowego TR (chociaż to niby o klasykach temat :p ). I w sumie nie wiem jak go ocenić - na pewno pomiędzy Trylogią, a TR3, ale to dość specyficzna muzyka. Wracam do niej co jakiś czas, ale nadal nie potrafię się jednoznacznie ustosunkować. Temat jest za krótki i nie ma szansy się rozwinąć, z kolei w samej grze 80% muzyki to walenie po garach i dzwoneczkach. Możliwe, że to zbyt sofystykejted dla mnie, ale czegoś mi brakuje tam. Mimo że technicznie jest to oczywiście pierwsza klasa.
_________________
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 21-12-2013, 16:10   

My raz graliśmy z Fibi w TRA po którejś z kolei flaszce i rozmowie z millo i przyznam, że ostatnie levele (a szczególnie lawa w którymś z korytarzy) sprawiła nam tyle problemów, że postanowiliśmy jednak wytrzeźwieć mimo wszystko :D

Mi tam specjalnie nowy OST nie przypadł do gustu. Za często powtarza się główny motyw w różnym wcieleniu - w połowie gry miałem go już dosłownie dość. Chyba nie mam swojego ulubionego muzycznego kawałka, a w przypadku poprzednich gier jest ich znacznie więcej niż 1/grę.

Tak w sumie to teraz wpadłem na to, że to w LC:GoL jest taki swoisty The Best of Trilogy OST ;)
_________________
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 22-12-2013, 13:31   

OST z TR2013 jest taki... nieszczególny. W ogóle nie mogę go zapamiętać, chociaż z motywami z innych części (szczególnie klasyków) nie mam problemów. Puszczałam go już sobie kilka razy, ale niezbyt mi się podoba :/
 
 
HellCat 
Student



Joined: 29 Dec 2013
Posts: 37
Location: Croft Manor ^^
Posted: 27-01-2014, 20:16   

Ja bardzo lubię soundtrack z TR3 i TR4 :jumper:
Podoba mi się też Anniversary ale stare wymiatają :tak:
_________________
Od tego momentu każda twoja sekunda jest darem ode mnie.
 
 
Tumberski 
Nowicjusz



Joined: 04 Mar 2014
Posts: 25
Location: Wioska
Posted: 17-07-2014, 11:40   

Najlepszy soundtrack dla mnie ma TR1 :D !
TR3 ma kilka fajnych nutek i TR4 również :)
Z TR2 chyba żadna mi się nie podoba jakoś szczególnie c(:
TR5 to jakaś pomyłka :P
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 13-08-2014, 18:58   

A to? https://www.youtube.com/watch?v=VWsICxqgt5w ostatnio przechodzę klasyki na nowo i jestem w TR2 w Wenecji, i jak słyszę ten motyw to mam ciary :P uwielbiam wszystkie utwory ze wszystkich TR ( oprócz TR5 i najnowszego, w pierwszym zrobione, żeby było a w drugim nie warte zapamiętania :p ), Venice Violins to jeden z moich ulubionych :D
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo