FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Problemy, pytania, porady
Author Message
ankaskakanka 
Nowicjusz


Joined: 22 Nov 2009
Posts: 4
Posted: 22-11-2009, 14:06   

hehe chodzi mi o zmutowanego-BOAZA :jumper:

[ Komentarz dodany przez: Integral: 22-11-2009, 14:16 ]
To hehe pisz w odpowiednim temacie na przyszłość :p . Przeniesione.
_________________
ps2
 
 
ankaskakanka 
Nowicjusz


Joined: 22 Nov 2009
Posts: 4
Posted: 22-11-2009, 15:17   

:pozdro: spoko tylko jeszcze nie ogarnelam tego forum co i gdzie wiec wpisalam tu-problemy,wiec chyba sie nadaje?.... :P gdzie przeniosles jesli moge spytac? :pozdro:
_________________
ps2
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 22-11-2009, 15:37   

Więc małe wyjaśnienie - przeniosłam posty właśnie do tematu, w którym piszesz i w którym je widzisz (poprzednio pisałaś w innym temacie).
Wskazane jest pisać we właściwym miejscu i dziale, Tomb Raidera jest 9 części w sumie, skąd ktoś ma wiedzieć o którą część Ci chodzi?

Przy okazji rozwiązanie dla Twojego problemu - rozejrzyj się po arenie walki, w jednym z miejsc, gdzie jasna ścieżka styka się ze ścianą znajdziesz magazynek. Będzie się pojawiał za każdym razem, gdy skończy Ci się amunicja.

A na przyszłość polecam solucję na WoTR - http://www.laracroft.pl/tr6sol.htm :)
_________________
; p ; >>
 
 
ankaskakanka 
Nowicjusz


Joined: 22 Nov 2009
Posts: 4
Posted: 22-11-2009, 18:34   

:D ojej przepraszam.. nie spojrzalam ,ze jestes kobieta-wiesz tak w emocjach sppojrzalam i napisalam tu, a jesli chodzi o magazynek,to wlasnie o to chodzi,ze musze go ladowac,i chcialam spytac czy macie jakis sposob na tego Boaza wrednego? :gupek: ale dzieki i :pozdro:

[ Komentarz dodany przez: e_g: 22-11-2009, 18:40 ]
Poczytaj cały temat poświęcony temu.

[ Komentarz dodany przez: Integral: 23-11-2009, 14:15 ]
Solucja!!! Nikt niczego innego niż to co jest tam napisane Ci nie poradzi.
_________________
ps2
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 25-02-2010, 21:49   

A ja mam taki problem. :p
Po zabawie z czarnym facecikiem z St. Aicard w Parisian Ghetto zapisałem rozgrywkę i teraz, za każdym razem, jak ładuję grę, mam przepiękny flyby na arenę i NIC nie mogę zrobić. :p Jest na to jakaś rada?
 
 
Black Angel 
Student



Joined: 04 May 2009
Posts: 62
Posted: 26-02-2010, 08:10   

Kiedy robisz ten zakład nie możesz później podchodzić do areny bo tak jak mówisz kamera pokazuje bokserów i nic nie da się zrobić (o to ci chodzi?) musisz wczytać stary zapis. A teraz ja mam pytanie co zrobić z tymi migającymi teksturami? często przy wczytaniu co chwilę tego samego zapisu widzę całkowitą czerń widać tylko lar(w)ę i kilka obiektów które są przenikalne np.liście. Albo wchodząc do niektórych miejsc np.Cafe Metro widać tylko krzesła i sprzedawcę więc wychodzę a tu czerń w getto więc z powrotem i jest normalnie.

Połączone

Zadziałało. Dziękuję.
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 26-02-2010, 13:44   

To jest dosyć dziwny błąd. Osobiście nigdy tego nie miałem, ale możliwe, że masz jakieś problemy z wyświetlaniem tekstur.
Wydaje mi się, że powinno pomóc przestawienie opcji Format RGB i/lub Format ARGB. Możliwe też, że jest to spowodowane filtrowaniem pomieszczeń, więc je też zmień. Wszystkie opcje są w zakładce z nazwą karty graficznej, w kategorii "Tekstury".
Choć możliwe, że to jest problem sterowników lub samej karty. Na domyślnych ustawieniach też tak jest?
I jeszcze jedno pytanie:
Jakiego masz patcha?
 
 
Michael1604 
Nowicjusz


Joined: 20 Mar 2010
Posts: 1
Posted: 20-03-2010, 11:19   

mam pytanie ...
Co mam zrobic ! Gdy byłem w Zasypanym grobowcu.. Lara zsunęła mi sie ze skarpy i przez przypadek klikłem F5 (to klawisz szybkiego zapisu) i teraz gdy wczytuje gre to lara odrazu spada na dół !
A ostani save miałem w dachach budynków przemysłowych nie bardzo chce mi sie grac od początku...
Można jakoś uratowac tamten save albo cos zrobic żebym ponownie był w "zasypanym grobowcu"?
Z góry dzieki za pomoc
 
 
Hiroko8431 
Student



Joined: 10 Jan 2010
Posts: 44
Posted: 20-03-2010, 13:48   

Ściągnij save' a.
Np. z tej strony:
http://www.tombraiders.ne...e/TR6saves.html
_________________
,,Cieniu, nie próbuj działać jak słońce''

(Stare, egipskie przysłowie)
 
 
Hiroko8431 
Student



Joined: 10 Jan 2010
Posts: 44
Posted: 15-04-2010, 20:11   

Umm?!
Gram sobie dzisiaj W TRAOD ze SCU na sav'ie stelli.
Tak otóż przebywam sobie w apartamencie Von Croy'a, przeszukuję pomieszczenie za drzwiami i co widzę na półeczce? 2 obrazki kotków! Realistycznych! Jakie słodkie!
Voniuś miał kotka ;)

[ Komentarz dodany przez: e_g: 16-04-2010, 14:37 ]
Już widzę zagraniczne nagłówki: "Verner had a pussy!".
_________________
,,Cieniu, nie próbuj działać jak słońce''

(Stare, egipskie przysłowie)
 
 
Ola7 
Nowicjusz



Joined: 29 Jul 2010
Posts: 1
Posted: 29-07-2010, 13:20   

mam problem : w drugim levelu , kiedy Lara włącza windę , wchodząc do niej pojawiają mi się z boku przyciski z numerami pięter i dłon - nie wiem jak mam ' ruszyć' tą dłonią i zmienić numer piętra ! próbowałam wiele razy , myszką , przyciskami różnymi , po prostu nie wiem , poddaje się ;P z góry dzięki za pomoc
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 29-07-2010, 13:25   

To zależy jakie masz sterowanie. Jak przerzuciłaś sobie na mysz i klawiaturę, to niektóre czynności wciąż mogą wymagać sterowania standardowego. Spróbuj strzałkami kierunkowymi góra-dół - powinno pomóc. Zatwierdzaj klawiszem Akcji, lub Enterem...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Black Angel 
Student



Joined: 04 May 2009
Posts: 62
Posted: 22-09-2010, 17:40   

Sformatowałem komputer i przeszedłem na Win XP professional. No i pierwsze co chciałem zrobić to uruchomić TRAOD no i tu mam problem gra okropnie się tnie a przy ładowaniu levelu można uschnąć. Baaardzo proszę o pomoc i z góry dzięki.
 
 
Chloe 
Nowicjusz



Joined: 31 Oct 2010
Posts: 6
Posted: 31-10-2010, 20:56   Help :c

Otóż mam problem w "Le Serpent Rouge". Jestem już prawie na końcu planszy. W tej budce z końcowymi drzwiami i dźwigniami które przesuwają pudełka tego gościa. Drugi przycisk z łatwością się przesuwa, lecz ten pierwszy ani rusz.! NIC! Wogóle nie pojawia się ręka ,gdzie można wykonać czynność :fire: Próbowałam z wszystkich możliwych pozycji (nawet próbowałam na to wskoczyć) ... I NIC! Nie mam szans najmniejszych przejść tej planszy bez pudełka dla faceta w tym parku w paryskim getto. Czy to jest bug.? Mam TR:Ultimate edition :/
 
 
Kerbi25 
Student



Joined: 06 Aug 2011
Posts: 40
Posted: 10-08-2011, 21:38   

:help:
Jestem w Strahov Fortess, w TYM miejscu. Kiedy spuszczam się na dół, gra wyrzuca mnie z TAKIM błędem. Mam zainstalowaną polską wersję z Ultimate Edition. Ten sam problem wystąpił u mnie również w miejscu, gdzie przesuwa się dwa pudła (leżące jedno na drugim), ale uniknąłem go, ciągnąc od drugiej strony.
Próbowałem również od nowa zainstalować grę, ale i to nie pomogło. Uruchamiałem dwoma innymi plikami w folderze o nazwie "bin" - bez skutku. Wie ktoś jak temu zaradzić? I czy to może być wina wersji UE? - kiedy instalowałem jakiś rok temu AOD z płytek z Playa, błąd nie występował. Tylko że teraz te płytki nadają się do kosza, bo przez rysy nie da się zainstalować gry.

Jakieś pomysły? :?
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 10-08-2011, 23:41   

No akurat z wersjami to nie ma wiele wspólnego. Zależy bardziej - jak bardzo pokrytą patchami masz grę, chociaż u mnie mimo wszelkich możliwych łatek - błąd sporadycznie się pojawia... Dobrym rozwiązaniem jest po prostu przejść Strachov Fortress od nowa i minimalnie inaczej - mnie też ten błąd wyskakiwał - początkowo przy oryginalnej wersji TRAOD zaraz po premierze, ale ostatnio w wersji TR Ultimate Edition PL też się pojawił... Mnie zawsze pomagało przejście levelu od nowa - nauczony doświadczeniem po prostu robie save na początku lokacji i ewentualnie się cofam... Zawsze możesz poszukać Save od kogoś jak już jesteś dalej...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Kerbi25 
Student



Joined: 06 Aug 2011
Posts: 40
Posted: 11-08-2011, 13:02   

Nie działa :( Wczytałem nawet save'a z końca poprzedniego levelu, ale nadal po dojściu do w/w miejsca gra mnie wyrzuca. Ściągnąłem nawet od Stelli zapis z następnego poziomu, ale po kilku minutach grania znowu wyskoczył ten głupi błąd.
Udało mi się też zainstalować wersję z Playa, kopiując niektóre pliki ręcznie, ale tam jest to samo i żadne patche nie działają. Nigdy wcześniej nie miałem czegoś takiego...
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 11-08-2011, 14:31   

No to może coś z ustawieniami graficznymi jest nie tak? Może za wysokie efekty, albo jakaś specyficzna karta grafiki?? Ciężko powiedzieć... A jak spatchowaną masz grę?
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Kerbi25 
Student



Joined: 06 Aug 2011
Posts: 40
Posted: 11-08-2011, 20:43   

Odpaliłem na najsłabszych ustawieniach, ale to nie pomogło. Patch polonizacyjny ma w sobie wszystkie patche, więc tylko to mam zainstalowane.
Przepatrzyłem także każdy możliwy tryb zgodności, próbowałem uruchomić jako administrator. Skutek? - BŁĄD
Nawet zainstalowałem grę na innym windowsie (mam 2), ale tam jest to samo :/
 
 
Kerbi25 
Student



Joined: 06 Aug 2011
Posts: 40
Posted: 20-08-2011, 14:57   

Włączam dzisiaj AOD... i wszystko działa. Jestem już w przy końcu gry i ani razu mnie nie wywaliło. Nie wiem, czy to może mieć związek z grzebaniem w ustawieniach dźwięku, bo pozmieniałem niektóre opcje.
Tak więc wszystko już jest tak jak powinno, i dzięki krtomb za chęci ;)
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 20-08-2011, 17:34   

Z AOD jest taka kwestia - jednym działa jak złoto na słabych kompach, innym gorzej na lepszych - to taki dziwny twór który działa dokładnie tak jak tego sobie nie zamierzyli twórcy... Całe szczęście nikt nigdy już później nie wykorzystał tego silnika :D
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
muszka23 
Nowicjusz


Joined: 22 Sep 2011
Posts: 1
Posted: 22-09-2011, 13:06   

Jak podmieniam plik Tomb Raider IV XP Patch Speedloader do folderu gry i odpalam grę, w savach pojawiają się stare savy np. z poprzednich etapów, ale nie ma najnowszych... czy jest na to jakaś rada? Nie chce mi się za każdym razem czekać aż się załaduje do końca...
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 24-09-2011, 16:02   

muszka23, nie ten dział. Co do samego problemu - Patch Speedloader nie jest kompatybilny z zapisami zrobionymi podczas gry bez patcha, obawiam się więc, że najlepszym(jedynym?) sposobem jest ściągnięcie zapisów ze strony Tomb Raider Stella.
 
 
AleX Under 
Nowicjusz


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 7
Posted: 20-10-2011, 14:00   

W levelu Buchard's Hideout, po przewieszeniu się nad rozpadliną na rurze na ścianie po prawej stronie, kamera zmienia położenie i pokazuje cały czas Larę od frontu, tj. twarzą do kamery (za wyjątkiem pływania) i tak jest już cały czas (doszedłem do Kościoła i dalej mam ten problem). Nie da się tego cholerstwa jakoś zmienić? Patrzyłem w video - solucjach i widze, że kamera powinna działać normalnie.

Loffciam niedopracowanie tej gry...

Tutaj macie screen: http://imageshack.us/phot...board01bgt.jpg/
 
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 29-12-2011, 17:24   

Ej, Kochani, jest wśród Was Ktoś kto gra w AoD na ps2? Bo chciałbym się dowiedzieć, jak najskuteczniej przejść The Breath of Hades. Rozumiecie, że mam problem z wyczuciem pada (podobnie jak sprzęgła, bo akurat robię prawko :) )
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo