FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
POLSKIE WYDANIA - Potrzebna pomoc
Author Message
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 11-12-2007, 10:25   

Rob3rt wrote:
do Tomb Raider 5 (w premierowym wydaniu) level editor dawany był w białej kopercie z wyciętym otworem, na którym była folia preźroczysta, a box DVD był zwyczajnym slotem na 1CD :] ja swoją kopię TR5 kupiłem w wakacje 2001, czyli jakieś pół roku po premierze za 99zł - wersja premierowa

Ja LE miałem w innej formie. Kartonowe, niebieskie pudełeczko otwierane jak książeczka, po jednej stronie we wkładce TRC po drugiej TRLE.
A co do spolszczenia TR4 to ja grałem w spolszczonego TRC. Nie wiem kto to zrobił i czy był w tym momencie świadom tego, że to miała być polska, a nie czeska wersja...
Dobrze, że w polskich wydaniach Anniversary i Legend jest ograniczenie "polskości" tylko do napisów i menu ... dubbingu po raz drugi, nawet profesjonalnego, bym nie przeżył ...
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 11-12-2007, 10:40   

Menkaure wrote:
Ja LE miałem w innej formie. Kartonowe, niebieskie pudełeczko otwierane jak książeczka, po jednej stronie we wkładce TRC po drugiej TRLE.

Ale czy to napewno była sklepowa wersja? Bo takie to zdaje się były wersje "Ericsson" :)
_________________
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 11-12-2007, 10:44   

No, tak :) Teraz dopiero zwróciłem na to uwagę. Ale to chyba nie ma żadnego znaczenia, chyba, że się mylę :/ Obie płyty są tłoczone, poza tym mało za mnie nie zapłaciłem :/
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 11-12-2007, 11:19   

tak, jest to oryginał - w pełnej wersji. Tylko z edycji, którą dawano GRATIS do zakupionego telefonu Ericsson T20i bodaj w 2003 roku.
_________________
 
 
 
gizio 
Praktykant


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 136
Location: Temple Ruins
Posted: 21-11-2008, 22:57   

Może ci co mają orginalne premierowe polskie wydania, choć mogą być i angielskie i niemieckie wrzucą zdjęcia swoich kolekcji.
Szczególnie tr 1-4.
Temat mnie bardzo ciekawi bo ostatnio stałem sie kolekcjonerem i jak wiadomo trudno jest cokolwiek kupić więc chodziarz bym sobie fotki pooglądał.
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 22-11-2008, 10:03   

Nie wiem czy ten temat jest potrzebny, bo z tego co widziałam to istnieje już jeden podobny :P

Moja kolekcja przedstawia się tak (przy czym zaznaczam iż posiadam również pudełkowe wydanie TR4, a to sold-outowe już poszsło pod młotek na alledrogo)
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 25-04-2011, 09:49   

Mam pytanie. Czy polskie wydanie sold-out'ów jako "Kolekcja Klasyki Komputerowej" w TR3 zawiera wszystkie przerywniki filmowe i dodatek GOLD. Pytam, ponieważ chciałbym takie wydanie kupić, ale muszę wiedzieć czy się opłaca ;-)
I jeszcze jedno. Gdzie można znaleźć TR4 w polskiej wersji. Na poprzedniej stronie ktoś pisał, że ma i zamieścił nawet foto płytki. Więc myślałem, że na allegro coś takiego znajdę, a tu kicha!!! Ciągle tylko znajduję wersję angielską :mad:
_________________
Witaj Guest
 
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 25-04-2011, 09:58   

Może dlatego znajdujesz wersję angielską TR4, bo polskiej nigdy nie wydano. W tamtych czasach nie wychodziły gry o polsku, a już z pewnością Tomb Raidery.

Żadna z dostępnych wersji TR Sold Out nie posiada Tomb Raider 3 Gold - tę wersję na dzień dzisiejszy można dostać w wydaniu Tomb Raider Ultimate Edition...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 25-04-2011, 10:14   

Na poprzedniej stronie ktoś pisał, że takową wersję posiada. Był nawet napis "Profesjonalna Polska Wersja Językowa" i była to wersja z polskim dubbingiem. Więc wynika z tego, że ta wersja istnieje ;) Chyba że ktoś wkręcał, ale nie sądzę, gdyż jest nawet zdjęcie płytki :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 25-04-2011, 10:33   

Quote:
Więc wynika z tego, że ta wersja istnieje ;)

To jest RUSKI PIRAT. I z "profesjonalną polonizacją" miało to wspólnego tyle, ile mają mają lokalizacje Cenegi.
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 25-04-2011, 10:44   

krtomb wrote:
Żadna z dostępnych wersji TR Sold Out nie posiada Tomb Raider 3 Gold - tę wersję na dzień dzisiejszy można dostać w wydaniu Tomb Raider Ultimate Edition...


Nieprawda :P

Łukasz wrote:
Czy polskie wydanie sold-out'ów jako "Kolekcja Klasyki Komputerowej" w TR3 zawiera wszystkie przerywniki filmowe i dodatek GOLD.


Niektore polskie wydania TR3 z Kolekcji Klasyki Komputerowej zawierają w środku dodatkowa plytkę z Goldem. Niestety nigdzie na pudełku nie ma informacji o tym bonusie. Zamieszczam okladke tej wersji, ktora na pewno w srodku miała Golda. TR3 z Kolekcji Klasyki miał kiedys takze inna okladke - bardzo zbliżoną, ale rozniaca sie szczególami. Jesli znajdziesz na Allegro dokladnie taka okladke jak ta niżej, masz pewnosc, ze w srodku jest Gold. A przynajmniej powinien byc, chyba, ze sprzedawca z Allegro go wyjął ;)



Łukasz wrote:
Gdzie można znaleźć TR4 w polskiej wersji. Na poprzedniej stronie ktoś pisał, że ma i zamieścił nawet foto płytki.


Oficjalna polska wersja TR4 nigdy nie powstała. To, co zostalo opisane na poprzedniej stronie, to przeciez wlasnie piracki, amatorski dubbing, a nie oficjalny. Szkoda, ze nie doczytales w tamtym poscie do konca :p czyli:

Quote:
Okazalo sie, ze to zwyczajny pirat, faktycznie byla polska wersja, nawet PELEN DUBBING!! Ale za to jaki... Lara mowiaca po polsku, ale z rosyjskim akcentem...
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 25-04-2011, 10:50   

Quote:
Jesli znajdziesz na Allegro dokladnie taka okladke jak ta niżej


Dziwne, kupiłem taką wersję w empiku x-czasu temu i niespodzianka - nie było Golda... Ciekawe czemu...

Nieistotne... Mam TR-UE i mam Golda do TR3 :) )) który wymiata...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 25-04-2011, 11:09   

Tylko jak ktos chce miec kazdego Golda na osobnej plytce, to musi polowac ;) Dziwne, ze nie miales, moze jednak roznila sie jakimis detalami ta okladka. Fotka ktora zrobilem pochodzi na 100% z wydania, w ktorym byl Gold :) Był, bo tę płytke przelozyłem sobie do TR3 z Lara Packa, i w ten oto sposób TR1-3 z Lara Packa mam z Goldami na osobnych płytach :D
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 25-04-2011, 11:21   

http://www.laracroft.pl/0205.htm

News z 4 lutego, "TR3 Gold w sklepach?"
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 15-06-2011, 18:31   

Mam pytanie.
Czy to wydanie:
http://allegro.pl/tomb-ra...1649200893.html
Zawiera edytor leveli?
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 15-06-2011, 20:00   

Tak jest, dwie płytki, więc druga to edytor.
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 15-06-2011, 21:28   

Piszesz to, bo WIESZ, czy jedynie przypuszczasz?
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 16-06-2011, 21:18   

K@t, wnioskuję i jestem pewny swego, małoprawdopodeobne jest to, że na drugiej płycie może być coś innego - bo niby co? Chronicles + 2 CD to niemal pewniak, przykładem może być wydanie dla Sony Ericssona, gdzie również był edytor.
_________________
 
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 17-06-2011, 08:27   

Mam to wydanie. Na drugiej płycie znajduje się edytor leveli ;)
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 17-06-2011, 10:02   

Quote:
K@t, wnioskuję i jestem pewny swego, małoprawdopodeobne jest to, że na drugiej płycie może być coś innego - bo niby co?

Znając Cenegę i wydania SO - cokolwiek.

Nie mówię tego złośliwie, ale już ktoś kiedyś żalił się na forum, że kupił wydanie, które to niby powinno zawierać edytor, a wcale tak nie było.

Niemniej, Mek już potwierdził co i jak, więc wszystko w porządku. Po prostu byłbym ostrożny z doradzaniem kupna jakiejś rzeczy, jeśli nie mamy pewności co do zawartości ;-)
_________________
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 17-06-2011, 22:43   

Rob3rt wrote:
K@t, wnioskuję i jestem pewny swego, małoprawdopodeobne jest to, że na drugiej płycie może być coś innego - bo niby co? Chronicles + 2 CD to niemal pewniak, przykładem może być wydanie dla Sony Ericssona, gdzie również był edytor.

Nie bądź taki pewny siebie. Ja kupiłem Tomb Raider Chronicles, na pudełku wprawdzie było napisane "Includes Level Editor", ale w środku, poza płytką z TRC, niczego innego nie było.
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 19-06-2011, 11:48   

pmkkoch wrote:
Ja kupiłem Tomb Raider Chronicles, na pudełku wprawdzie było napisane "Includes Level Editor", ale w środku, poza płytką z TRC, niczego innego nie było.

No właśnie też miałam pisać to samo. Też płytki nie było. Więc to chyba takie trochę losowe, coś jak z tym słynnym goldem do TR3. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 19-06-2011, 11:51   

Tu wprawdzie jest druga płytka, ale widziałem już wydania SO, gdzie na drugim CD znajdowała się jedynie instrukcja i jakieś SoldOutowe bzdury. Stąd moje pytanie wcześniejsze.
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 19-06-2011, 12:10   

K@t wrote:
Tu wprawdzie jest druga płytka, ale widziałem już wydania SO, gdzie na drugim CD znajdowała się jedynie instrukcja i jakieś SoldOutowe bzdury. Stąd moje pytanie wcześniejsze.

No to mnie zaskoczyłeś, o ile SoldOutowe wydania są... beznadziejnie, to nie spodziewał bym się tego, że dali by drugą płytkę tylko ze swoimi jakimiś bzdurami (którymi i tak napchane były główne płyty). Miałem TR1, TR2 i Soul Reaver'a z SoldOuta, instrukcje były "wewnątrz" w .pdf, dlatego oceniłem, że druga płytka MUSI mieć edytor. Ok, choć się nie pomyliłem, to następny razem będę ostrożniejszy w doradzaniu :P
_________________
 
 
 
Stjarna 
Student



Joined: 25 Jun 2011
Posts: 30
Posted: 25-06-2011, 17:26   

Znalazłam coś takiego http://allegro.pl/tomb-ra...1685905772.html , jedyny TR Classic w wersji premierowej na Allegro
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo