FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Lara Croft
Author Message
michal 
Praktykant



Joined: 21 Aug 2008
Posts: 137
Location: Białystok
Posted: 10-11-2008, 22:08   

Możliwość abstrakcyjnego myślenia umożliwia nam krytykowanie i ocenianie dzieł. Dzięki temu kolejna część będzie lepsza. Kolejny Patch poprawi błędy. Gdyby nie to co mu wszyscy robimy tu na forum, czyli dyskutujemu i wyrażamy poglądy, i gdybyśmy nie mieli własnego zdania, nowa Lara byłaby gorsza - zatrzymałaby się na etapie pikselozy dwuwymiarowej.
To czy jest najlepsza w całej seri, to czas pokaże, zapewniam Was. Ja z dotychczasowych (nie licząc TRU) wolę Legend. Po prostu jest więcej akcji, co ja lubię.
_________________
"This is the GTVA Colossus. Fighters, stand clear of hostile warships. All batteries, fire at will!"
 
 
 
michal 
Praktykant



Joined: 21 Aug 2008
Posts: 137
Location: Białystok
Posted: 12-11-2008, 20:40   

Przyjżałem się sposobowi poruszania się Lary, jak mówiłem wcześniej. O ile standardowe bieganie może być, to normalny chód jest taki mechaniczny - ręce rozstawione i nogi zginają się jakoś tak nienaturalnie, jak u robota.

Co do leworęczności - ponoć osoby leworęczne mają większe IQ niż praworęczne. Próg Geniusza występuje u nich znacznie częściej. Może też Twórcy doszli do wniosku, że jak już twożymy wyjątkową postać, to może powinna się bardziej wyrózniać ?
Jak dla mnie, wolałem Larę w wersji praworęcznej.
_________________
"This is the GTVA Colossus. Fighters, stand clear of hostile warships. All batteries, fire at will!"
 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 12-11-2008, 21:06   

Prawda jest taka, że nie macie się czego czepiać, więc czepiacie się pierdół :p

Czy to na prawdę robi taką wielką różnicę, któro-ręczna jest Lara? Wydaje mi się, że ta leworęczność może wynikać z tego, że osoba która 'robiła' ruchy dla Lary metodą Motion Capture była leworęczna. Mnie to osobiście nie przeszkadza i powiem szczerze, że dopiero jak o tym napisaliście to się zorientowałam :P
 
 
 
Aurelie 
Praktykant



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 127
Location: Łódź
Posted: 12-11-2008, 21:08   

masz rację Madziula .. ja też nawet nie zwróciłam uwagi na ten fakt i w nie ma dla mnie różnicy czy Lara jest prawo czy lewo-ręczna.. ważne żeby grać i byle do przodu .. bardzo przyjemnie steruje mi się Larą a jeszcze jak K@t odkrył sposób na skok z myszką to już w ogóle jest super, ekstra i zero narzekania
 
 
 
michal 
Praktykant



Joined: 21 Aug 2008
Posts: 137
Location: Białystok
Posted: 16-11-2008, 13:41   

TO JEST WAŻNE !
Nie czepiam się "pierdół", OK ?
Mnie to przeszkadza, może wam nie, ale MNIE tak.
Nie wiem jak ty Aurelie , ale Ja nie gram "byle do przodu". Ważne by wszystko było jak trzeba zrobione i okraszone dobrą fabułą. Gra się dla przyjemnoście, a nie grać by grać (to tak jak sztuka dla sztuki). Nie na tym polega to.
A to czy Lara jest lewo lub prawo ręczna jest ważne. Zawsze była praworęczna, teraz jest inaczej. Ponadto można czuć się "nieswojo" gdy się gra (brak analogii ruchów postaci do ruchów gracza). To dla tego w FPSach niektórych można ustawić którą ręką posługuje się bohater ( w serii Unreal Tournament jest to możliwe).
Więc jak widzisz nikt nie nażeka na głupoty. Dla mnie to są niedociągnięcia, których być nie powinno.
_________________
"This is the GTVA Colossus. Fighters, stand clear of hostile warships. All batteries, fire at will!"
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 16-11-2008, 13:51   

michal, niedługo zaczniesz się czepiać, że Lara rusza tyłkiem za bardzo w lewo, zamiast w prawo.

Ohmygod, Madziula ma rację, toż to już szczyt, ludzie, czepiać się, bo ktoś macha lewą ręką, a nie prawą.

Jakoś Larze CIĄGLE zmienia się twarz i skóra, a jakoś nikt nie narzeka, więc tematy typu "Lara jest praworęczna nóby" są śmieszne.

Jest tyle innych powodów, dla których można się czepiać, ale wy akurat sobie wybraliście coś tak błahego, no naprawdę, niektórzy to mają tupet.

To tak, jakby się czepiać, że lewa skarpetka Lary ma inny kolor niż jej gumka do włosów, zero ładu, składu, dużo pieprzenia i robienia z siebie głupa.

Może przesadziłem, ale ludzie, to paranoja, czepiać się czegoś takiego.

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 16-11-2008, 14:01 ]
I tym przyjemnym akcentem kończymy dyskusję :p

[ Komentarz dodany przez: pokmoch: 16-11-2008, 14:10 ]
akcentem <3
  
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 16-11-2008, 14:03   

Ja pamiętam jak nie mogłem znieść nowych kabur Lary w TRA gdy zobaczyłem pierwszy screen z gry. Ile się użaliłem, ile narzekałem. A tu bach! Po pewnym czasie nie wyobrażałem sobie by Lara mogła mieć inaczej wyglądające pasy i kabury. W TRU ma inne i historia się powtarza. To tak a propos naszych\waszych narzekań :)
_________________
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 16-11-2008, 14:13   

Apropos leworęczności Lary, ja też jestem leworęczny i mnie nie bijcie za to :P .
Gdybym miał się doczepić do czegoś to do tego, że Lara za szybko wykonuje skoki na główkę, przewroty itd. w Anniversary czy Legendzie robiła to dużo wolniej, obecna sytuacja ma miejsce zapewne przez zastosowanie motion capture : P
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 16-11-2008, 15:04   

Sądzę, że skoro już chcą zostawić takie szybkie animacje, to mogliby chociaż zrobić czasami takie "spowolnienie", jak podczas ataków w POP: SoT/WW/T2T :>
 
 
Sklejka 
Podróżnik



Joined: 13 May 2007
Posts: 288
Location: Z Asgardu
Posted: 16-11-2008, 15:37   

A mi się nowa Lara mniej podoba niż w TRL i TRA. Bo teraz jest jakaś taka bez wyrazu i okropnie się porusza, tylko fajnie lata na lince i się napina przed skokiem z bardzo małej powierzchni. Ktoś tu napisał, że Lara robi dziwne szpagaty jak się wspina. Ja też to zauważyłam i uważam, że wspina się zdecydowanie za szybko. Tylko nareszcie normalnie wchodzi na platformy (a nie wskakuje jak w TRL). Głupie jest wspinanie się typu Prince of Persia. Reszta jest czad i w ogóle.
_________________
:O
 
 
michal 
Praktykant



Joined: 21 Aug 2008
Posts: 137
Location: Białystok
Posted: 16-11-2008, 17:51   

Każdy ma swoje wyobrażenie ideału, towarzysze.
Zresztą, gdyby nie byłoby się czego czepiać, nie byłoby tego tematu, prwda ?
_________________
"This is the GTVA Colossus. Fighters, stand clear of hostile warships. All batteries, fire at will!"
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 16-11-2008, 17:55   

Jednakże jeśli się czepiać, to czegoś, co jakoś szczególnie obrzydza rozgrywkę, np. mechaniczne/za szybkie ruchy Lary, a nie kolor skarpetek czy wygląd jej pępka, bo już nie wiem, czy to jest bardziej śmieszne, czy żałosne.
 
 
michal 
Praktykant



Joined: 21 Aug 2008
Posts: 137
Location: Białystok
Posted: 18-11-2008, 14:41   

Sam jesteś żałosny.
Mnie nie podoba się co innego, tobie co innego. Zwracaj uwagę na wykonanie postaci, bo to ważne, jak i jej zachowanie. Jeśli ustalasz kanon, to się trzymać należy do KOŃCA,a nie zmieniać jak się chce. Ot, i cała prawda.
Ja uważam że jak już coś robi się , to do końca i dokładnie a nie na "odwal się", wiesz?
Ponad to można się czepiać WSZYSTKIEGO, od zachowań po stylizację, więc kiedy s******* wygląd Lary na całego, Ty protestować nie będziesz , a JA tak.
W grze liczy się wszystko, od wykonania stylizowania po wykonanie postaci. Musi to ze sobą współgrać i być podłożone pod wcześniejszy kanon, jeżeli jet to cykl. Tak tu powinno być.
Wchodzisz tutaj w kwestię gustu, chłopie. Ponoć się o tym nie rozmawia, ja tak nie uważm.
Chcesz pogadać o gustach ?
To załóż inny temat i wtedy pogadamy.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 18-11-2008, 14:49 ]
Dobra, KONIEC

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 18-11-2008, 15:13 ]
Wstążeczka dla Panów zaraz, to już drugie ostrzeżenie.
_________________
"This is the GTVA Colossus. Fighters, stand clear of hostile warships. All batteries, fire at will!"
 
 
 
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 18-11-2008, 15:24   

Emmm... Lol?

Nowa Lara jak najbardziej mi się podoba, wreszcie jest proporcjonalna i na prawdę realistycznie wykonana. Wiele rzeczy typu: to tekstura udaje model" zostało zrobionych jako prawdziwe modele - czyli np. ubranko Lary.

Postać jest realistyczna i na prawdę świetnie wykonana, więc nie wiem o co można się czepiać. Cóż - o gustach się nie dyskutuje panowie i panie ....
_________________
Guest? Guest's dead! What the hell you know about Paraiso?!
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 18-11-2008, 19:17   

Quote:
Sam jesteś żałosny.

Ale "przywalił". : *


Quote:
Wstążeczka dla Panów zaraz, to już drugie ostrzeżenie.

Już dobrze, dobrze, ja już skończyłem, bo to ani ciekawe, ani edukujące.

Dla mnie Lara wygląda świetnie, a już i tak wielce s********* Larę oraz jej otoczenie, wszędzie jest zupełnie inaczej, więc mi to różnicy nie robi, a takie zwracanie uwagi na szczegóły to po prostu czepianie się na upartego, jak ktoś już mówił, to motion capture, więc osoba, która wykonywała tego typu sztuczki, jest leworęczna, a przecież dla byle szczegółu nie robiliby wszystkich animacji od nowa, bo to po prostu śmieszne, lepiej, żeby skupili się na levelach, a nie na pięknym cycu i animacji lewego półdupka. Ot co.
 
 
Arach 
Student


Joined: 19 Jul 2008
Posts: 34
Posted: 18-11-2008, 20:04   

pmkkoch wrote:
Już dobrze, dobrze, ja już skończyłem, bo to ani ciekawe, ani edukujące.
przecież nadal ciągniesz xd

moje pytanie nie będzie na temat, ale strasznie mnie korci... otóż, jak żeście wyedukowali, że Lara jest leworęczna? ja sam jestem leworęczny i nie widzę żadnej różnicy między TRA a TRU w tej kwestii.
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 18-11-2008, 20:10   

Oj może wygląda, jakbym ciągnął, ale tu po prostu chodzi mi o to, że Lara Croft jest świetna i wg mnie nie warto jęczeć nad takimi szczegółami, tym bardziej, że jakoś nikt się nie czepia tego, iż twarz Lary z każdą częścią zupełnie się zmienia, wolę nawet nie wiedzieć ile ona już straciła na tych operacjach plastycznych.

;/ faktycznie wygląda jakbym to dalej ciągnął.

btw. chodzi o animacje Lary, np. na filmikach ;p

[ Komentarz dodany przez: e_g: 18-11-2008, 21:33 ]
OSTATNIE ostrzeżenie, choćby zacytowanie jeden drugiego (Michał i pmkkoch) to warn natychmiastowy.
 
 
Madzior 
Nowicjusz


Joined: 23 Nov 2008
Posts: 16
Location: Piaseczno
Posted: 23-11-2008, 18:18   

Uważam że miss Croft wygląda obłędnie, wreszcie na tyle lat ile ma. Podoba mi się też, że na animacjach wreszcie buja jej się biust!! Cała sylwetka wygląda bardzo naturalnie. Czasem śmieję się z animacji ruchów w czasie wspinania po gzymsach itp - od kiedy Crystal "zajęli" się grą Lara porusza się tak zwierzęco, trochę jak kot :)
 
 
 
MONIAKLUCZ 
Nowicjusz


Joined: 02 Nov 2008
Posts: 14
Posted: 23-11-2008, 18:32   

moim zdaniem lara bardzo fajnie wyglada. projektanci wreszcie ja urzeczywistnili i pod względem ruchów jak i zaznaczeniem muskulatury. wyglada rzeczywiscie jak atletka i robi to na mnie bardzo duze wrazenie. jedyna rzecz jaka troche mnie denerwuje to te dziwne zmarszczki na czole. ktos tu gdzies pisal ze w tru ona ma 40 lat? jasne zgadzam sie ale obliczanie wieku lady croft, jak dla mnie jest zupelnie bez sensu, po co to robic. ktos kiedys madrze powiedzial, ze to tak jakby liczyc lata agentowi 007, niby mozna ale po co. jest to nasza bohaterka, ktora jest gotowa zawsze stawic czola najwiekszemu wrogowi i odkryc stary nowy grobowiec. dla mnie czad!
_________________
MONIAKLUCZ
 
 
daniel7 
Student



Joined: 18 Oct 2008
Posts: 41
Location: Bytom
Posted: 23-11-2008, 22:09   

Jak czytam niektore Wasze posty to az plakac sie chce... ludzie!! Czy Wy czasem myslicie nad tym co piszecie?

ZMARSZCZKI... ma i bardzo dobrze!! Tworcy na pewno nie mieli na mysli to zeby ja postarzyc tylko zeby ja zrobic bardziej realna!!!! Nawet 30 latka moze miec zmarszczki na czole... Wiek? Tutaj nie ma on zadnego znacznia. Ruchy sa poprawione i sa plynne. Takie lekkie przeskoki moga sie zdazyc, bo to jest przeciez tylko gra? W zadnej grze nie ma idealnych animacji, wiec nie mam pojecia o co sie czepiacie... makijaz? Nie ma i co z tego? Tragiedia co nie?
Model jest najladniejszy i najlepiej wykonany z dotychczasowych. Ja jestem bardzo zadowolony i Wy tez powinniscie nawet z tych zmarszczek, bo teraz jest nawet bardzo realistyczna.
_________________
 
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 24-11-2008, 09:55   

To nie są zmarszczki! To ma budować charakter postaci, podkreślić jej skupienie. Lara po prostu myśli i marszczy czoło. W takim razie nawet ja mam zmarszczki, chociaż mam TYLKO ( :P ) 23 lata!

Taki zapewne był zamysł twórców, ale nie do końca idealnie im to wyszło bo kiedy zostawić Larę 'samopas' to robi dziwne miny, o czym już z resztą pisałam kilka postów wczesniej.

Zauważyłam, że częsc osób narzeka na to że nie ma warkocza, że nie ma tego czy tamtego a miała wczesniej. A ja uważam, że dobrze, iż Lara się zmienia, niby ciągle ta sama, ale inna. To dodaje jej realizmu.
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 24-11-2008, 12:06   

ninti wrote:
A ja uważam, że dobrze, iż Lara się zmienia, niby ciągle ta sama, ale inna. To dodaje jej realizmu.


a oto żywy przykład, że Lara nadal wygląda jak "stara", dobra Lara:


na tym screenie z jednego z filmików wyraźnie widać, że Lara została w zasadzie tylko "podrasowana" i przypomina tą, za jaką biegaliśmy w pierwszych pięciu częściach. Te usta, brwi, oczy... standardowa Lara Croft, tyle, że w 2008 roku :)
_________________
 
 
 
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 14-12-2008, 12:56   

Cały czas cieszę oczy Larą, jak i Wy się już nacieszyliście grając w TRU, albo nadal się cieszycie. Wiem, że udzielałem się już w tym temacie, ale....

... Nowa Lara jest prześliczna! Po prostu ma tak charakterystyczne rysy twarzy, jest po prostu piękna. Ta jej mimika twarzy, zachowanie. To jest po prostu Lara w 100%. W Legend była przerysowana, w Anniversary zbyt simsowa, natomiast teraz jest wspaniała. Ten model, tekstury.... ^^
_________________
Guest? Guest's dead! What the hell you know about Paraiso?!
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 19-12-2008, 10:04   

Jak zagrałam w underworlda to też uważam,że najładniejsz jest teraz :P
Ale Lara z Legendy jest lepsza od tej z Anniverary.Nie wydaje mi się żeby była przerysowana.Lara z Anniversary faktycznie wygląda simowo.

Ej ,ninti gdzie zrobiłaś ten screen?
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 21-12-2008, 23:10   

Hmm początkowe rendery wskazywały, że Lara w Underworld będzie najbrzydsza z wszystkich Lar, ale okazało się, że jest najładniejsza (podkreślam, że to tylko moje zdanie).
Cieszę się, że Lara nie wygląda tak jak na początkowych renderach, gdzie miała jakieś wklęsłe policzki i wyglądała za staro jak na Larę.
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo