FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Silent Hill
Author Message
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 20-03-2011, 21:48   

W końcu jakieś informacje o sequelu Silent Hill ;) < wiem że pojawiły się ponad 14 dni temu ;) >

Tutaj garść info:
http://uk.movies.ign.com/.../1153959p1.html

Jak myślicie? Adelaide Clemens pasuje do roli Heather?


Dwie dostępne foty:
http://moviesmedia.ign.co..._1300222462.jpg
http://moviesmedia.ign.co..._1299527621.jpg

Jedyne co mnie obrzydza to napis "3D" w tytule ;)
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 21-03-2011, 07:59   

Jak dla mnie na pierwszy rzut oka - jest świetnie. Nawet bardzo ładnie, powiedziałabym :D .

To dobra wiadomość. Czas przypomnieć sobie starego Silenta i ostrzyć ząbki na nadchodzącego :tak: .
_________________
; p ; >>
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 21-03-2011, 08:59   

Newsy śledzę od jakiegoś czasu, ale też jakoś nie miałem kiedy napisać nawet.

3D też mnie przeraża, ale reżyser twierdzi, że chce uniknąć wszelkich ciemnych stron używania tej technologii i efekty w stylu pierdół lecących na widza ograniczyć do minimum. Można się pewnie spodziewać juchy tryskającej wesoło w kamerę, czyli podobnie jak w wypadku jedynki. Poza tym ma pojawić dużo długich, rozbudowanych i pokręconych ujęć i tu akurat 3D może się spisać idealnie. Wyobraź sobie np. scenę w alejce z poprzedniego filmu z zastosowaniem tej technologii.

A co do reszty - czekamy i patrzymy :p Potwierdzono, że epizodycznie wystąpią Radha Mitchell (już opuściła plan) i Sean Bean, plus Deborah Kara Unger (prawdopodobnie z nieco większą rolą).

Clemens wygląda imo ślicznie. Na pewno nie identycznie jak Heather (gdzie te piegi i lekka nadwaga? :p ), ale podobieństwo jakieś tam jest. Czy wybór to trafiony, to okaże się już po premierze filmu. Oby miała chociaż połowę z charyzmy Mitchell.

Jeśli scenariusz nie będzie gorszy niż poprzednio, a strona wizualna i atmosfera zostaną zachowane, to może być sequel idealny, trzymam kciuki.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 23-03-2011, 14:55 ]
Dla mnie to dziewczę wygląda na hardą i zdeterminowaną, zupełne przeciwieństwo Heather, która była nastoletnią pipą :p
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 23-03-2011, 18:23   

Nowe foty z planu:
http://www.horror-movies....-hill-2-photos/
http://www.century21.ca/f...f_Silent_Hill_2

I znowu wiejskie głupki strikes back, omg :roll: http://img836.imageshack.us/i/dsc00080es.jpg/
http://img708.imageshack.us/i/dsc00050gn.jpg/
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 23-03-2011, 22:02   

jestem strasznie zawiedziony.... więc Heather nie będzie miała miniówy jak w oryginale ;( Niby coś tam ma al'a miniówę, ale zasłonięte nogi..

Czekam na fotkę jakiegoś monstrum ;)

Interesujące jest to zdjęcie głów manekinów z których jedna głowa ma wyraźniejsze kontury i zaklejone usta. Cieszy też fakt, że biorą dużo pomysłu z gier (Patrz: manekiny, wózki inwalidzkie etc)
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 23-03-2011, 23:03   

W końcu coś się dzieje w tej kwestii. Pierwszy film bardzo mi się podobał, czekałem z niecierpliwością na newsy o 2 części... Szkoda że nie ruszają części drugiej (gry) bo fabułę miała zabójczą... Ale myślę że nie sknocą tego filmu... Póki co na to się nie zapowiada...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 25-03-2011, 10:06   

Na swoim Tweeterze Yamaoka napisał, że jest zainteresowany skomponowaniem soundtracku do filmu. O ile coś z tego wyjdzie to będzie bomba, chociaż kawałki z gier też by się przydały.

Jeśli ost do nadchodzącej gry okaże się kiepski, to przynajmniej filmowy będzie warty uwagi.
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 25-03-2011, 12:37   

Właśnie boję się OST z najbliższej gry - bo Yamaoka ma już w tym w ogóle nie brać udziału - a szkoda, bo muzyka w jego wykonaniu robiła sporo klimatu... Póki co bardziej ciekawi mnie film aniżeli gra - jakoś po Homecoming mam odrzut od nowych części serii - wolę chociażby 2 :DDD
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 07-04-2011, 07:27   

Gdyby to był 1 kwietnia, to pewnie bym nie uwierzył - do obsady dołączyli Carrie-Anne Moss jako Claudia i Malcolm McDowell jako Leonard. To informacja potwierdzona przez producenta.


Plus kolejna fota Heather i pożal-się-Boże-Vincenta:
http://helldescent.com/wp...silent-hill.jpg
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 07-04-2011, 16:38   

Sporo zdjęć z za kulis większość się powtarza ale jest kilka perełek ;)

http://www.facebook.com/a...150110412985740
 
 
KisielRider333 
Nowicjusz


Joined: 08 Apr 2011
Posts: 11
Posted: 09-04-2011, 10:57   

Świetnie się zapowiada,chociaż by mnie raczej do kina na ten film nie wpuścili xd
_________________
Riiiiider! :D
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 12-04-2011, 09:31   

Bardzo klimatyczne foty z Lakeside Amusement Park: http://shshatteredmemorie...-sara-collaton/

Nie wiem na ile scenografia jest kompletna, ale i tak zapowiada się świetnie.

:]
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 31-05-2011, 11:17   

Jakie są wasze przemyślenia nt. fabuły?

Quote:
Heather Mason przez całe życie ucieka przed niebezpiecznymi siłami, których nie może wytłumaczyć. W dniu swoich osiemnastych urodzin nawiedzona kolejnymi koszmarami i zniknięciem ojca, odkrywa że nie jest osobą, za którą się dotychczas uważała. To odkrycie wprowadza ją w głąb świata pełnego demonów.


[spoiler:d3007462b6]Mi się wydaje że Heater Mason to tak naprawdę Sharon (Tak też było w grze;P). Rose zgięła niedługo po powrocie z Silent Hill w niewyjaśnionych okolicznościach (ciało Rose i Sharon powrócili do rzeczywistości). Chris w obawie, zabrał córkę i zmienił imiona i nazwiska (Sharon as Heather Mason, Chris as Harry Mason). Wkrótce i Chris ginie. [/spoiler:d3007462b6]

Pewien detektyw odnajduje Heather i zadaje jej dziwne pytania. Przerażona, że też zginie ucieka do łazienki. I dalej mogli by dać fabułę z SH3 (ci co grali wiedzą o co chodzi).

Edit:
Kiedy Heather jest już w SH, widzi od czasu do czasu Rose, która próbuje jej coś powiedzieć, lecz nagle znika. (screen w którym Rose jest w windzie w SH)

[ Komentarz dodany przez: K@t: 31-05-2011, 20:35 ]
Przemyślenia, czy nie - SPOILERY. Zwłaszcza, kiedy piszemy o kluczowych elementach historii z gry.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 01-06-2011, 09:51   

Quote:
Jakie są wasze przemyślenia nt. fabuły?

Ja się już od miesięcy zastanawiam, jak w miarę sensownie Bassetowi uda się połączyć obydwa filmy. To byłoby dość proste, gdyby w pierwszym SH pojawiło się zakończenie obecne w pierwotnym scenariuszu:
[spoiler:602bd6b018]Rose i Sharon wydostają się z miasta (tzn z jego mglistej wersji) i całe i zdrowe powracają do domu. Jednak ostatnie ujęcie ukazuje nam Sharon przed lustrem, a w odbiciu widzimy mroczną Alessę i alternatywny świat. [/spoiler:602bd6b018]

Wtedy przeniesienie na taśmę filmową punktu wyjściowego fabuły SH3 jak najbardziej miałoby sens. Podejrzewam, że okaże się po prostu [spoiler:602bd6b018]że ostatecznie odnalazła się tylko Sharon. Może błąkając się gdzieś w okolicach Silent Hill - i jak znam życie (filmowe :p ) - z amnezją. Po Rose natomiast ślad przepadnie już zupełnie. No i resztę znamy - kiedy Sharon/Heather skończy 18 lat, mroczna strona jej duszy da o sobie znać. Pytanie jedynie PO CO coś będzie ją ciągnęło do SH. W grze szukali jej kultyści, a w filmie? Czyżby Alessa nadal chciała się zemścić na jakichś niedobitkach? W końcu w jakiś sposób ma zniknąć Chris. Jeśli porwałyby go pozostałe przy życiu religijne oszołomy, to byłoby trochę bez sensu. [/spoiler:602bd6b018]

Btw, postać Douglasa (albo jego odpowiednika) raczej się nie pojawi.

Póki co trzymam kciuki za film i za Basseta. O ile wszystko będzie sensownie i logicznie połączone, to może wyjść film jeszcze lepszy od poprzedniego.
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 03-06-2011, 16:34   

co nieco o SH: Revelation

http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 07-06-2011, 20:31   

Nie wiem jak niektórzy tutaj, ale ja dostałem ślinotoku na wieść o Silent Hill Collection - czyli zremasterowane 2 i 3 część klasycznego Silent'a na next-genowe konsole. Druga część jest moją ulubioną i nie mogę się doczekać kiedy będę mógł położyć na niej łapki kiedy przyjdzie mi wrzucić płytkę do napędu :) )) Wiem że to topic odnośnie filmów i seriali, ale topic generalnie można uznać za traktujący w ramach tego samego uniwersum :) )) A Downpour wcale mnie nie kusi. Za bardzo zraził mnie Homecoming z zapożyczeniami z filmu, więc nowe gry to nie to samo... A drugiego filmu wyczekuję z wściekłą niecierpliwością - ja już chcę zobaczyć film!!!
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 29-06-2011, 09:53   

Focie z planu:

Kolejny powrót
Carrie-Anne Moss
Valtiel
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 29-10-2011, 08:10   

Parę świeżutkich informacji nt. produkcji SH:R - proces montażu oficjalnie od dziś zamknięty, praca nad efektami w toku. Kompozytor ma zostać ujawniony wkrótce, niby. Trailer też się "robi", mam nadzieję że jest na co czekać.
_________________
 
 
Liczi 
Nowicjusz



Joined: 29 Jun 2011
Posts: 26
Posted: 29-10-2011, 19:42   

Nie mogę się doczekać filmu, ale jeśli będzie tak dobry jak pierwszy to do kina na niego raczej nie pójdę. Szczególnie biorąc pod uwagę, że pewnie jak wszystko będzie w 3D. Bo to był jedyny horror z tych które widziałam, na którym faktycznie się bałam, a nie tylko w kilku, krótkich momentach.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 01-11-2011, 09:40   

No i potwierdzone - Akira Yamaoka i Jeff Danna (poprzedni film) razem będą pracować nad soundtrackiem do Revelation.

Można spać spokojnie :p
_________________
  
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 01-11-2011, 18:31   

Nie wiem, czego nie mogę się bardziej doczekać - filmu, czy soundtracku :) .
_________________
; p ; >>
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 10-11-2011, 09:51   

I kolejny news - Douglas jednak pojawi się w filmie.
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 25-11-2011, 20:00   

Mógłby ktoś w skrócie powiedzieć o co chodzi w tym newsie? mój angielski jest naprawdę minimalny ;)

http://michaeljbassett.wo...pdate-20th-nov/
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 25-11-2011, 20:04   

Praca nad efektami nadal trwa, bezproblemowo - jest kolejny nowy potwór.

Było trochę dogrywania kwestii w studiu dźwiękowym z głównymi aktorami (czyli ADR).

Póki co nie ma żadnych szczegółów co do daty premiery filmu oraz trailera. Sam zwiastun ma kilka wersji ale Basset nie jest zadowolony z żadnej i nadal stara się sklecić taką, która odda sens filmu najlepiej. Z drugiej strony najwięcej do powiedzenia mają tu producenci więc brak jakichkolwiek obietnic w tej kwestii.

Pewne jest też, że tym razem w filmie pojawi się Kult (w takiej postaci w jakiej był w SH3), a nie banda oszołomów z poprzedniego filmu.

I to tyle z konkretów. W komentarzach Basset pisze jeszcze, że osobiście chce uniknąć wrzucania "3D" do tytułu, na plakaty itd, ale znowu - zależy to tylko od ludzi od marketingu.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 05-01-2012, 09:54   

http://blog.us.playstatio...-circle-on-ps3/

Artykuł nie o filmach wprawdzie, a o grze, ale jeden news wydał mi się ciekawy:

Quote:
PSB: Longtime Silent Hill composer Akira Yamaoka is no longer with the company. Who will be filling in for audio design?
DS: When Akira Yamaoka left the company, we were forced to look elsewhere. The sound design is handled by Nathan McCree, who has worked on Tomb Raider and it an extremely effective audio designer.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo