FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Kody do Tomb Raider Legend.
Author Message
Kamil croft 
Na wygnaniu


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 122
Posted: 20-08-2006, 07:57   Kody do Tomb Raider Legend.

Każdy kto przeczytal na stronie głownej widzico pisze.Są kody do Trl na pc i ps2.Powiedzcie kto bedzie grac z kodami.Ja nie.Kody sa dla graczy którzy wogole nie umieja grać!
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 20-08-2006, 11:05   

Akurat w TRL zostalo to tak chytrze opracowane, że odblokowujesz poszczególne dopiero po zaliczeniu określonych etapów ( :gupek: albo mi się zdaje). Każdy kto obadał dział TRL na crofcie 'widzi co pisze' :p .
_________________
; p ; >>
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 20-08-2006, 13:34   

Ja gram juz dawno z kodami! Super zroibli,ze dopiero po ukonczeniu gry! Czasem naprawde sie przydaja,super zabawa! Najlepsze sa miecze, jak moge sobienimi smigac np. juz w 1szym levelu!!
 
 
The Pianist 
Praktykant



Joined: 31 Jul 2005
Posts: 123
Location: Wawa
Posted: 20-08-2006, 17:55   

Zaiście ciekawe są te kody, ale ja ich nie używam. Może z dwa razy z nimi grałem by trochę poszaleć z mieczami, a tak to na codzień ich nie używam.
_________________

 
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 20-08-2006, 18:04   

Bardzo dobrze, że kody są dostępne dopiero po ukończeniu gry. Osobiście rzadko je używam. Jak już to tak jak Jerrem_Y żeby poszaleć mieczami. Spróbowałem też na wyświetlanie życia przeciwników. Jak na razie więcej nie przetestowałem.

:narka: :pozdro:
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 20-08-2006, 19:35   

Ja korzystałem z kodów przy przechodzeniu prób czasu ;) Bez niektórych nie dałbym rady np. w Kazachstanie. To był hardcore ;)
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 23-08-2006, 16:20   

W Kazachstanie jest bardzo dobry skrót. Dzięki niemu można spox przejść bez kodów :690:

:narka: :pozdro:
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 23-08-2006, 20:05   

P@wel wrote:
W Kazachstanie jest bardzo dobry skrót. Dzięki niemu można spox przejść bez kodów :690:

:narka: :pozdro:


:> :pozdro: Oświeć mnie prosze bo nie kojarzę :P :638:
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 23-08-2006, 20:43   

Jak jesteś przy tym dziale to przysuń sobie do krawędzi skrzynkę i z niej wyskocz na platformę w powietrzu. W ten sposób od razu przeskoczysz na drugą stronę do Amandy nie bawiąc się z prądem i zostanie ci jeszcze full czasu :690:

:narka: :pozdro:
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 23-08-2006, 23:10   

E tam wy cwaniaczki, uzywając kodów w time trialach tracicie najlepesze. Ten dreszcz emocji, burza we krwi, przspieszony rytm serca i jego palpitacja jak kończysz Kazachtan 0,15 sekund przed końcem. :690:

Albo jak z shotgunem zapieprzasz za Takamoto, by go z bliska rozwalić.

To było wspaniałe. :P Ale jednak nie chciał bym drugi raz tego przeżywać. :P
 
 
The Pianist 
Praktykant



Joined: 31 Jul 2005
Posts: 123
Location: Wawa
Posted: 24-08-2006, 09:28   

Żadna nowość z tą skrzynią prawie zawsze tak robię. Ja tam time triale przechodzę bez kodów. A jak pierwszy raz grałem w time trial w Kazachstanie to jak ukończyłem, to do końca zostały mi 2minuty. Żaden wyczyn. :-P :-P
_________________

 
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 24-08-2006, 11:44   

The Pianist wrote:
Żadna nowość z tą skrzynią prawie zawsze tak robię. Ja tam time triale przechodzę bez kodów. A jak pierwszy raz grałem w time trial w Kazachstanie to jak ukończyłem, to do końca zostały mi 2minuty. Żaden wyczyn. :-P :-P


Bo może nie ginęłeś tyle razy na motorze. Jak Lara skacze po takich belkach drewnianych nad pociagiem to momentami jest tak głupia kamera, że ciągle waliłem w przeszkody. No ale cóz udało siue w końcu. :P
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 24-08-2006, 14:33   

Umiałby ktoś to w miarę dobzre przetłmaczyć??? A dotyczy to cheatów ;)

Quote:
These are applied by specifying for TR7 some additional command line arguments. Those arguments HAVE TO BE defined in an EXTERNAL file as below (they can't be specified directly when running TLR.exe)

Assuming TR7 is installed on drive G:
(don't care about its installation folder. It's the drive that counts. Thanks to ANoDE for this point)
Create a new file with the path: "G:\TR7\game\pc\tr7.arg"

In this file you can specify additional command line arguments (switches) for TR7 with the following pattern:

-switch1 [option1] -switch2 [option2] ... -switchN [optionN]

List of switches:

-NOHEALTH
Disable Health (godmode). This switch has no option.
Note that Lara is not completely immortal. She still dies if she falls from a very high place.

-PLAYER <playerName>
Select a player (the outfit), where playerName can be one of the following values:
amanda_player
amanda_player_alt
lara
lara_alt
lara_alta
lara_altb
lara_altc
lara_biker
lara_biker_alt
lara_biker_nj
lara_bikini
lara_bikini_alt
lara_catsuit
lara_catsuit_snow
lara_classic
lara_classic_alt
lara_evening_alt
lara_evening_alta
lara_evening_red
lara_goth
lara_goth_alt
lara_special_forces
lara_special_forces_alt
lara_sport
lara_sport_alt
lara_suit
lara_suit_alt
lara_winter
lara_winter_alt
lara_winter_alt_nj
lara_winter_alta
lara_winter_alta_nj
lara_winter_nj
lara_young

Note:
* You can specify any number of switches
* [option] is only available depending on the associated switch that stands before it
* All switches have to be specified IN ONE LINE (multi-lines are NOT applicable)
* Custom outfits can't be applied to the beginning of Japan, Peru flashback and some cinematics...

For example:
To make Lara immortal and select the Classic outfit for her, the file TR7.arg should contain:
-NOHEALTH -PLAYER lara_young

I found these by looking at content of the file TRL.exe and guessed, trial-and-errors...

It seems that some more advanced settings (cheats, debugging...) can be accessed right from the main menu (in-game), but they are disabled (hidden) for now.
[update] The debug version (TR7.pdb) has a switch -DEBUGMENUS for this. But it is dropped out of the final TR7.exe

There are some more switches that I currently don't figure what they are for (they might have some option for their own):

-NOMAINMENU
-CHAPTER
-CHAPTERVARS

-EASYCHEAT
-NOHINTS

-NOTRACE
-NOVIBRATION
-DRAWMONSTERATTACK
-DRAWMONSTERCOMBAT
-NOMONSTERATTACK
-NOMONSTERHEALTH (it seems the monsters can't be killed if this switch is specified)

-SRCONFIG="PC-W"
-FONTNAME
-MAINMENU

I hope that one day Eidos/Crystal Dynamics will publish all of these...
Legend is so short, so those cheats are really something to make me stay in Lara+TR's world...
Cheers



[update] The meanings of the switches -NOMAINMENU and -CHAPTER have been found by ANoDE at:
http://www.tombraiderforu....3&postcount=12
The list of chapters can be found at:
http://www.tombraiderforu....1&postcount=22
http://www.tombraiderforu....&postcount=134

[update] ANoDE's utility:
http://www.tombraiderforu...ead.php?t=72117

[update] These work with TR7 that has been applied the official patch v1.2 (maybe 1.1? too). But it seems they don't work with the original version of TR7.

[update] These may be for PS2 (I've got no PS2, so I dunno...)
http://www.tombraiderforu....6&postcount=20

[update] The switch -FONTNAME is useless. If it's specified, it must be:
-FONTNAME default, which is the same as unspecified; otherwise, TR will crash...

[update] If no arguments are specified, the following arguments are used quietly by default: -mainmenu -srconfig="PC-W" -debugmenus
This makes it obvious why the switch -debugmenus is dropped out of the final TRL.exe

[update] There is some difference in processing when the switch -NOHINTS is specified, however, it can't be noticed visually...

[update] The experimental meaning of -CHAPTERVARS can be found at:
http://www.tombraiderforu...ead.php?t=72479
http://www.tombraiderforu....5&postcount=17
 
 
bozena 
Nowicjusz


Joined: 09 Dec 2006
Posts: 20
Location: śląskie
Posted: 29-12-2006, 15:39   

piszecie że kody można odblokować po skończeniu gry lub przejściu poszczególnych leweli w odpowiednim czasie. A ja czytałam że można je uruchomić już w czasie gry po zebraniu wszystkich dóbr w domu lary i potym nalezy odblokować cheaty w extras menu . jeszcze nie próbowałam ale może już ktos coś wie...?????? :narka:
_________________
bozena
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 29-12-2006, 16:56   

Kody można odblokowywać na różnych etapach gry, po wykonaniu poszczególnych rzeczy. Nie chodziło o ukończenie całej gry (chociaż jest chyba jeden kod, który dostaje się za 100%).

Ale Ty masz na myśli, że jak zbierzesz wszystko w Croft Manor, to możesz odblokować wszystkie kody? :gupek:

:pozdro:
_________________
Miow.
 
 
 
bozena 
Nowicjusz


Joined: 09 Dec 2006
Posts: 20
Location: śląskie
Posted: 30-12-2006, 12:26   

no właśnie. aby odblokować kody trzeba nacisnąć odpowiednie klawisze w dowolnym momencie gry . warunkiem jest to ,że musisz mieć odblokowane cheaty w Twoim Extras menu a możliwe to jest dopiero po odkryciu wszystkich sekretów. tak czytałam . ale nie wiem czy to działa. moze ktos juz próbował.... :pozdro:
_________________
bozena
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 30-12-2006, 14:38   

bozena wrote:
a możliwe to jest dopiero po odkryciu wszystkich sekretów. tak czytałam

Odblokowanie kodów uzyskuje się po ukończeniu poszczególnych poziomów w okreslonym czasie (tzw Próba czasu)
_________________
 
 
Szynszyl 
Podróżnik



Joined: 23 Nov 2006
Posts: 658
Posted: 01-01-2007, 18:00   

Jak ktoś sobie nie radzi z tymi time-trialami można spróbować przejść najpierw Bolivię-Redux :P
Jeśli się uda, jest odblokowany kod na zabijanie jednym strzałem, więc szybko pozbywamy się przeciwników, którzy jednak zajmują dużo czasu... :P
Ale najlepiej po prostu pomijać ich ile się tylko da :D
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 01-01-2007, 22:56   

No, to jest dobry sposób, ale ja tam wolę Soul Revera albo Excalubura :D wtedy taka próba czasu to już żadna próba :D
_________________
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 16-01-2007, 17:07   

Wczoraj przechodziłem kazachstan w time trialu. Żeby sobie ułatwic życie wstukałem kod na nieśmiertelnosc i na zabicie wroga jednym strzałem.
Okazało się ze nie mozna przejśc tego levelu uzywając kodu na jeden strzał dlatego że gdy się jedzie motorem, zbyt szybkie wybicie wrogów powoduje szybsze ukonczenie trasy (na narginesie: nie strzelając wogóle jedzie się w nieskończonośc) a to powoduje że wyprzedzamy pociąg i przy moście nie mamy na co wjechac. Jadac po torach Lara ginie, a na pociąg się nie doczekamy bo jestesmy za punktem kontrolnym. Jak zacząłem się cofac to dotarłem do granicy levelu i gra się zawiesiła :)
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 17-01-2007, 12:22   

o lolq :P hehe
Tego nie wiedziałem... w takim razie nie zli sa pracownicy CD :P
Czyli CD nie myslało nad tym aby uzytkownik mogl sobie jakies ułatwiaczacze robić.. przynajmnije az tak duże :P w koncu kody dali :P
Zreszta szkoda ze niemozna ukonczyk zbyt szybko tego wyscigu :/ bo ta cała jazda w połowie staje sie juz nudna :P
:pozdro: :wotr:
 
 
 
Wer_archeology 
Praktykant



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 156
Posted: 02-02-2007, 00:06   

Nie trzeba przechodzić całej gry aby mieć dostęp do cheatów! :-P . Wystarczy wcisnąć sobie podczas gry Back Space + od 1 do 9. (wiem od Kasi Trent pozdrawiam ;) ).
Np.
BackSpace+1 - wyłączanie tekstury gry,
BackSpace+7 - dochodzi nam kałasznik,
BackSpace+8 - (najbardziej lubię) mamy Excalibura!!! ;)
Reszty nie sprawdzałam :( .

A, i jeszcze jeden kod-trick:
Przeszłam grę, levele na czas, a gdy wyselekcjonowałam sobie "mroczną" Larę,
włączyłam ostatni level i Lara stała się nieśmiertelna!!! Amanda próbowała swej mocy z całych sił, a i tak nie drasnęła bohaterki! Coś takiego...

PS. Legendę mam na PC w wydaniu włoskim z Next Gen. ;)
I chyba pobiłam rekord w czasie dania posta ;) xD
:pozdro:
_________________
I was a tomboy. Now I'm grown lesbian.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 02-02-2007, 00:31   

Quote:
(wiem od Kasi Trent pozdrawiam ;) ).


Erm... naprawdę? :| Mi się jednak wydaje, że aby używać tych właśnie kodów, trzeba je najpierw odblokować ;)

Quote:
Przeszłam grę, levele na czas, a gdy wyselekcjonowałam sobie "mroczną" Larę,
włączyłam ostatni level i Lara stała się nieśmiertelna!!! Amanda próbowała swej mocy z całych sił, a i tak nie drasnęła bohaterki! Coś takiego...


Też pierwsze słyszę :609:

Quote:
I chyba pobiłam rekord w czasie dania posta ;) xD


Znaczy się, że jaki rekord? :P

I czemu te screeny takie niebieskie? :gupek:

Integral
Bo Lara się unieśmiertelniła, no jak mogłaś tego nie wiedzieć :D
Poza tym mam niejasne wrażenie, że ktoś tu robił screeny kamerką internetową. Idę spadnąć z krzeseła :690:
_________________
Miow.
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 02-02-2007, 18:47   

Skoro masz legende na PC (wydanie Wloskie? Moze poprostu nie zmienilas jezyka! :p ) to dla czego nie moge sie oprzec wrazeniu, ze robisz screeny cyfrowka?
Wybaczcie za off topic...
 
 
Wer_archeology 
Praktykant



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 156
Posted: 03-02-2007, 06:57   

Robię screeny cyfrówką, bo mam dwa komputery... Do jednego mam podłączony internet, a na drugim gram. :P A na nim nie mam programu do robienia screen'ów :>
Kasia Trent wrote:
Erm... naprawdę? Mi się jednak wydaje, że aby używać tych właśnie kodów, trzeba je najpierw odblokować
Grę mam przegrywaną... To najpropodobniej odblokowało mi te kody na beckspace+...
Jerrem_Y wrote:
(wydanie Wloskie? Moze poprostu nie zmienilas jezyka! )
Kurcze, mówią w grze po Angielsku, a napisy w menu są po Włosku. I bądź tu mądry... ;)
Szukam spolszecznia do Legendy... Pomożecie?? Gdzie go znajdę??
:pozdro:
_________________
I was a tomboy. Now I'm grown lesbian.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo