FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider Legend - pierwsze wrażenia
Author Message
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 04-04-2009, 12:38   

Esmeraldo może lepiej już nam tego nie tłumacz, proszę Cie :p
Radzę Ci żebyś jeszcze raz na spokojnie przeczytała swój post i zastanowiła się nad jego sensem ;)
Teraz bardziej na temat.
Moje uczucia na temat Legendy są bardzo mieszane.Niby nowa Lara, piękna grafika, nowe możliwości i ruchy, ale...
Dla mnie gra wyglądała tak, że tylko idę do przodu i rozwalam co popadnie.Gra za bardzo skupiała się na strzelaniu, przynajmniej takie jest moje zdanie.A zagadki na które potrzeba było 5 min to totalna porażka.Nie było praktycznie miejsca w którym można było się zaciąć na dłużej.Może tylko ja miałem takiego pecha, ale za dużo bugów.Jak dla mnie tych przerywników też nie potrzebnie aż tyle.Raczej przeszkadzały a nie dodawały uroku.Co do Zipa i Alistera to nie wiem czy zaliczyć ich do wad czy zalet.Pewnie jakby ich nie było to też nic strasznego by się nie stało.
Teraz może troszkę o zaletach.Grafika trzeba przyznać bardzo ładna.Niektóre lokacje urzekły mnie wyglądem.Rozbieżność w poszczególnych poziomach też dobrym pomysłem.Raz piękna zieleń, raz nowoczesne miasto.To na pewno trzeba zaliczyć na plus.Nowe możliwości i więcej ruchów Lary.Linka też okazała się bardzo ciekawym pomysłem.
Ciężko mi ocenić tą grę.Wyglądała jak film akcji.Tylko że bardziej bym się cieszył gdyby była zdecydowanie trudniejsza i zawierała więcej zagadek,Anniversary i Underworld dla mnie były zdecydowanie ciekawsze, ale to oczywiście tylko kwestia gustu.Każdy lubi co innego.
Końcowa ocena 6/10

Pozdrawiam
 
 
 
agaco93 
Student



Joined: 07 Mar 2009
Posts: 57
Location: Mielec
Posted: 09-04-2009, 00:24   

Tylko 6 :??: chyba coś nie doceniasz TRL. No ale jak mówicie to kwesta gustu :P rzeczywiście można się czepić że gra jet krótka, za to dużo się w niej dzieje (zwłaszcza bossowie są ciekawi)... Szczeże mówiąc to jest najlepsza część w jaką grałam. TRA i TRU znam tylko z opowieści znajomych. Więc muszę uwierzyć wam na słowo. Za 3 miesiące moje urodziny i mam obiecane orginały TRA i TRU więc mam nadzieję że się nie zawiodę... Co do legendy jak już mówiłam, to najfajniejszy TR w jakiego grałam, ale za to że jest krótkawa odejmę ten punkcik :P

Moja ocena: daje jej 9/10


:pozdro: for :wotr:
_________________
Grafika to nie wszystko:D
 
 
 
Qaviera 
Student



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 39
Posted: 12-04-2009, 17:17   

Mnie osobiście Legend się podobała :D . Ba . Byłam nią zachwycona :) .
Może dlatego, że to pierwsza Tomb w jaką zagrałam ..
Grafika świetna, cutscenki oglądałam z zapartym tchem :P
Co do bossów, to - jak to bywa z nowicjuszami xd - miałam duże problemy np. pod koniec.
Ale gra ogółem świetna pomijając drobne błędy ( nie ma gry idealnej :) ).

9/10
 
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 12-04-2009, 18:23   

Ba. Mi też Legenda bardzo się podobała, też był to pierwszy Tomb Raider w którego grałam :) Najpierw zagrałam w demo i tak mi się spodobało, że kupiłam pełną wersję. Uważam nawet że TR Legend jest najlepszą z części, w które grałam. A grała w TR Anniversary, Underworld i II Gold. Tylko :(
W Legendzie uważam za plus naprawdę szybką akcję, dużo walk no i są ładne lokacje ;) Chociaż w Underwoldzie są już one ładniejsze. Muzyka też jest super! Podobają mi się lokację,a za najładniejsze z nich uważam Boliwię i Afrykę Zachodnią- zwłaszcza ten widok na wodospad, a później ekstremalny skok to lśniącej tafli wody :)
Za minus w Legendzie uważam jazdę na motorze. Jedzie się po zamkniętym torze i co chwila wyskakują przeciwnicy na swoim motorach. Trochę było to sztuczne. A jak ich się nie zabijało to jechało się w nieskończoność. Cieszy mnie, że w Legendzie przeciwnikami są ogólnie ludzie, nie lubię walczyć ze zwierzętami i jakimiś bestiami. Po co niszczyć faunę :P Ogólnie podoba mi się fabuła, szkoda tylko że ta gra jest naprawdę za krótka, ale nie narzekam. Tak więc moja ocena to 9.5/10 ...
 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 12-04-2009, 19:03   

Dobra, to i ja się podzielę swoimi Legędowymi wrażeniami :p

Oczywiście najpierw dane mi było zagrać w demo. Tak mi się spodobało, że przeszłam je chyba kilkaset razy zanim ukazała się sama gra :O Kiedy w końcu dobrałam się do pełnej wersji... troszeczkę się rozczarowałam tym, że poziomy są takie krótkie. Jak i cała gra, ale to już jest chyba wspominane po raz n-ty.

Jednak wszystko inne: grafika (zwłaszcza w trybie NG i ze wszystkimi efektami na max), dźwięk, grywalność, fabuła stoją na wysokim poziomie. Sterowanie - o wiele wygodniejsze od tego z poprzednich odsłon TR. Lara zyskała wiele nowych, ciekawych umiejętności. Levele, aczkolwiek zbyt krótkie - bardzo klimatyczne. Czego chcieć więcej? Świetna gra :p

Moja ocena to 9,5/10 :swirek:
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 12-04-2009, 20:08   

x*kinga*x wrote:
Tak mi się spodobało, że przeszłam je chyba kilkaset razy zanim ukazała się sama gra


Ja tak samo :O

x*kinga*x wrote:
Sterowanie - o wiele wygodniejsze od tego z poprzednich odsłon TR.


Właśnie zapomniałam to napisać. Sterowanie w Legendzie jest najlepsze i najprostsze, po prostu wygodniejsze. I z tego bardzo się cieszę :)
 
 
agaco93 
Student



Joined: 07 Mar 2009
Posts: 57
Location: Mielec
Posted: 19-04-2009, 16:50   

Hmmm... Co do sterowania to bym się kłuciła, przed Legendą grałam w TR2,3,4 i TRAOD, a tam jak do przodu to do przodu i nie mogłam się połapać ze sterowaniem w TRL, a teraz zauważyłam że odzwyczaiłam się od sterowania z tych wcześniejszych Tomb Raiderów... :( A tak szczerze to nie jest ZABAWNE jak musisz się uczyć i znowuprzyzwyczajać do sterowania... w porównaniu do TRAOD'a dobrze że nie ma już tej wytrzymałości to było okropne :P ale mimo to Tomb Raider Legend jest THE BEST!!!!
:pozdro: FOR :wotr:
_________________
Grafika to nie wszystko:D
 
 
 
martys15 
Nowicjusz


Joined: 19 Apr 2009
Posts: 7
Posted: 19-04-2009, 19:38   

Gra jest fajna przeszedłem całą, bez solucji na na średnim poziomie trudności.Producęci musieli się spieszyć, ponieważ levele z udziałem motoru były kopiowane, te same ścieżki itp.Druga rzecz Lara nie podnosi niczego prócz broni i sekretów.Brakuje mi tego biegania z dziwi do dziwi.Lecz jest fajna. :P
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 11-05-2009, 20:25   

Moje drugie pierwsze wrażenie... gdyż po usłyszeniu od Luth wielu westchnień itd. jaka to Legenda ładna na x-e nie jest, zakupiłem Legende na xbox360 :) .
I rzeczywiście, bez porównania z wersją na PC (właściwie to jednak porównam małe co nie co) - ociekająca po policzkach Lary woda i błoto super (niom ciom :) ), a ta zieleń naskalna w Boliwii wydawała się jeszcze bardziej bujna, żywa, zielona itd.. Woda jest IMO ładniejsza, (zwłaszcza ta, w ruinach Boliwii). W jaskinio-ruino-terefere skapująca z jednego miejsca na sufito-suficie woda, uderzając o tafle wody, nie wzruszonej żadnym wiaterkiem ani prądem, wywoływała fale. Małe coś, a cieszy... małe bo tsunami to nie było, ale fakt, że prawa fizyki są zachowane wzbudza wzbudzenie wzbudzające uczucie... wzbudzenia... WHATEVER :D .
To tyle, jeśli chodzi o te pierwsze wrażenia z wersji konsolowej, mam nadzieję, że jeszcze czymś podobnym mnie ta Legenda zaskoczy. ;)
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Gnapek 
Student



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 60
Location: Bydgoszcz
Posted: 11-05-2009, 23:04   

Po prostu Xbox 360 korzysta z trybu graficznego 'Next-Gen' który jest dostępny na PC. Ale to chyba wiesz ;)
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 11-05-2009, 23:28   

Gnapek wrote:
Po prostu Xbox 360 korzysta z trybu graficznego 'Next-Gen' który jest dostępny na PC. Ale to chyba wiesz ;)

Nie, to PC korzysta z trybu graficznego Next-Gen, który jest 'wbudowany' w grze na Xboxa360. Przez nieszczęsną konwersję, grafika straciła bardzo dużo, zwłaszcza na szczegółach.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 12-05-2009, 13:59   

Dokładnie. Ten next gen z pc i ten z xboxa znacznie się różnią.
Po prostu na xboxe wygląda lepiej :P .
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 12-05-2009, 14:03   

venturio wrote:
Moje drugie pierwsze wrażenie... gdyż po usłyszeniu od Luth wielu westchnień itd. jaka to Legenda ładna na x-e nie jest, zakupiłem Legende na xbox360 .

Hehe mnie też Luth poleciła ściągnąć demo TRL i zobaczyć sobie jak NG wyglada na X-ie. :D
Narazie nie mam pełnej wersji ale zgadzam się ze co Xbox to Xbox i nie ma co porównywać do tego co prezentuje na PC.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Vaughn 
Praktykant


Joined: 23 Aug 2008
Posts: 103
Posted: 16-05-2009, 18:06   

Właśnie ściągam demo TRL na xboxa,po takiej zapowiedzi nie mogłem się powstrzymać,aby tego nie zrobić,zresztą screeny,które już oglądałem mówią same za siebie :D .
_________________
Świat zobaczyć w ziarenku piasku,
Niebo w dzikiej roślinie
Nieskończoność uchwycić w ręku
A wieczność w godzinie-William Blake,Wróżby Niewinności
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 24-05-2009, 14:49   

NG na PC i ten na X360 się różnią. Starałam się zrobić kilka screenów z wersji na X360. Nie wiem dlaczego kolory wyszly takie blade, gdyż w rzeczywistości są dużo żywsze (Lath i Jeremik moga potwierdzić :P ). Obrazki są niestety niskiej rozdzielczości, gdyż nie posiadam urzadzenia do przechwytywania obrazu w jakości HD.

Efekt mokrej Lary (spływające po ciele krople wody):


Tu udało mi się znaleźć zdjecie b. dobrej jakości: http://spectraljin.com/To...Amahlin2_11.jpg

Brudna Lara (śnieg na ubraniu):


Cienie rzucane przez rozchodzące się po powierzchni wody fale:



Woda X360:



[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 24-05-2009, 15:00 ]
Nie ma co porównywać tych dwóch platform, Xbox to cudoo.
_________________
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 24-05-2009, 15:15   

Luthien wrote:
NG na PC i ten na X360 się różnią.

Absolutnie się zgadzam i przyznaję rację również Cioci :) po prostu nie sposób porównać tych dwóch platform.
Moje wszystkie Tomb Raidery są na PC i mimo że posiadam dość dobry sprzęt, to nie sposób uzyskać na pececie takiego efektu jak na Xboxie!
Poniżej prezentuję wygląd wody w Legend NG (czego również nie sposób porównać):

Co do wszelkich efektów spływania wody po ciele, czy też brudzenia się Lary, to grając w grę i nawet umyślnie tarzając się w brudzie niczego takiego nie zauważyłam. Dlatego nie mogę dać screenów. Podsumowując:
Xbox 1 : PC 0 :D

EDIT:
Aha, chciałam jeszcze zauważyć, że NG na PC powoduje, że twarz Lary wygląda, jakby była pokryta nieudolnie zrobionym makijażem i najtańszymi kosmetykami :P ale to byćmoże moja subiektywna ocena.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 24-05-2009, 15:42 ]
Niestety, plastikowa mordka Lary pojawia się i w wersji na Xboxa i na PC, co jest znacznym minusem :p
_________________

 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 25-05-2009, 12:37   

Pooglądałam screeny i musze przyznać że wcześniej jakoś nie przyglądałam się szczególnie demku TRL na X-ie choć Luth mi zachwalała.
Teraz już jestem w 100% przekonana do nabycia TRL. Szukam tylko od razu w pakiecie z TRA. :D
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Przemo 
Student


Joined: 08 Aug 2007
Posts: 63
Location: Warszawa
Posted: 15-07-2009, 07:55   

Odrazu po premierze gry spodobało mi się wiele rzeczy np. tło początkowe w grze świetne :) muzyka bardzo dobrze skomponowana przez orkiestrę i czuć klimat :D Gra jako sama w sobie jest dobra pod względem graficznym, szczególnie na pochwałę zasługuje sama bohaterka gry Lara.Postać bardzo dobrze dopracowana graficznie przez zespół Crystal Dynamics.Polecam ta gierke :D
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 22-07-2009, 12:36   

niedawno przeszłam Legendę i ... jestem zachwycona! :D

1. LOKACJE. Coś nowego i coś pięknego! Zwłaszcza Japonia miała w sobie to "coś" :D zresztą każdy level był świetny. Jedyne, czego żałuję, to tego, że cała gra była za krótka... Wybór miejsc, w które Lara zmierzała... Bardzo się cieszę, że są to miejsca "nieoklepane" w stylu Egipt. Do niego nic nie mam oczywiście ;) ale było już trochę tego za dużo. A tu jednak odwiedza się miejsca wcześniej nie "odkrywane" (no nie licząc Peru). I co jeszcze było dobrym rozwiązaniem jak dla mnie to fakt, że przeplatano lokacje na otwartym terenie z np. wielkomiejskim życiem czy jakimiś laboratoriami. Było bardzo różnorodnie. Wielki plus.

2. FABUŁA. Bardzo mi się podoba. Wątek z Excaliburem i Amandą "podobno nieżyjącą", plus powrót do wypadku samolotowego i "śmierci" Amelii - dla mnie bomba. Nagle TR stał się nie tylko grą skupioną na zabytkach, artefaktach, itd., ale też posiadając wątki prywatnego życia Lary nadał jej przygodom głębszy sens - i to jest fajne.

3. SAMA LARA. Wygląd - jak dla mnie najlepsza. Patrząc na poprzednie serie - no nie ma co porównywać, bo to całkiem inne realia (nie licząc TRAOD, który dla mnie nie jest Tomb Raiderem - offtop, sorki, jeśli kogoś uraziłam :P ), ale porównując jej wygląd z np. Anniversary - Legenda lepsza. Dlaczego? Bo bardziej realistyczna. Bardziej NORMALNA. Taka... swojska. Piękna kobieta, jak zawsze, ale bardziej przypominająca inne kobiety z realnego świata. W TRA już bardziej jest "wyidealizowana" - patrz: wielkość biustu :P

4. Hmmm... Świetną sprawą jest pojeździć na motorach! :D

5. I fakt, że odpaliła na moim kompie na najlepszych ustawieniach - odlot. :D mogłam w pełni cieszyć oczka widokami.

Jak dla mnie część jedna z lepszych, świetnie się bawiłam do samego końca. Mam bardzo pozytywne odczucia.


EDIT:

Zapomniałabym... MUZYKA! klimatyczna, nieprzytłaczająca... bardzo przyjemna. Duży plus. :)
 
 
Windston Smith 
Nowicjusz


Joined: 21 Jul 2009
Posts: 16
Posted: 24-07-2009, 11:49   

Moje pierwsze wrazenie o Legendzie bylo dobre, lecz mogloby byc lepsze.
Grafika super, gameplay tez dobry, jedynie co mnie wrecz wkurzylo to sterowanie.
Moj ulubiony poziom to Japonia (kto by w sukience biegal po dachach wiezowcow Japonii? :P ), jednak poziomu ktorego nie cierpie to Peru, a zwlaszcza poczatek, bo jak dla mnie to przypominal Counter Strika.
:pozdro:
 
 
Pynia43 
Nowicjusz



Joined: 24 Jul 2009
Posts: 18
Posted: 28-07-2009, 16:09   

Moje pierwsze wrażenie wogóle było nie z tej ziemi, ponieważ nigdy wcześniej (Przed zagraniem w TRL) nie grałam w TR ,tyle ,że słyszałam o dziewczynie latającą z pistoletami i tyle, a tak to sama mogłam w końcu odkryć kto to tak naprawde Lara Croft, no i oczywiście gra mi się od razu spodobała ;) Szczególnie efekt spowalniania w czasie strzelaniny ...
A teraz czekam na okazję do kupienia TRU mam już kasę ,a tomb raider Legend wspominam bardzo pozytywnie ;) )
_________________
Secrets are everywhere...
 
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 10-08-2009, 17:15   

Od niedawna posiadam Xboxa i muszę przyznać , że kiedy kupiłam TRL na tą konsolkę zmieniłam zdanie o tej grze.. oczywiście na lepsze :) Grafika jest nie do poznania.Na komputerze widać było sporo błędów i nie podobały mi się efekty , też to jest wina mojego PC , na którym gra nie chodziła na full detalach a o patch z next gen. mogłam pomarzyć. Jednak tutaj ta ociekająca woda,brud,pojawiające się rośliny w Ghanie czy Boliwii , których w wersji na PC oszczędzili oraz nie wiem czy zauważyliście , ale w Anglii kiedy Lara jest w pomieszczeniu gdzie walczy z wężem morskim i w momencie kiedy coś powie słychać coś podobnego do echo ogółem wszystko robi ogromne wrażenie :) Gra nareszcie chodzi tak jak powinna! i widać zmiany w ubraniach , Lara w kombinezonach ma okulary i widać , że stroje są 'elastyczne'? Tak samo w Klasycznych ubraniach posiada warkocz zamiast kucyka ;) (kucyk w wersji na PC) i panna Croft wygląda jakby na młodszą.:P Jednak z tego co zauważyłam w klasycznym stroju kiedy Lara wyjdzie z wody ubranie jest suche.. czyżby błąd? Jednak taki minimalny można wybaczyć :D
_________________

 
 
 
znudzony 
Nowicjusz


Joined: 03 Aug 2009
Posts: 15
Posted: 11-08-2009, 01:08   

Mi tam się Legend kompletnie nie podobała - nawalone tych pseudosekretów po 30 w każdym levelu, że to nawet trudno nazwać sekretami - bo co chwila się w nie włazi. Co dalej - kamera lata bez ładu i składu - idę Larą , kamera jedzie tuż za nią - nagle kamera staje se w miejscu a Lara od niej oddala.Albo gdzieś odpala sobie w bok. Bezsens. Dalej - sterowanie. Ci , co grali we wcześniejsze części to wiedzą o czym piszę. Gdzie jest chodzenie zawsze twarzą do przodu? Wisisz na jakimś patyku i masz przeskok np do przed siebie - no to trzymasz strzałkę do góry, ale jak kamera się przekręci , to już skok z górną strzałką skończy się lądowaniem buźką na bocznej ścianie. Nie bez powodu kiedyś wymyślono właśnie chodzenie twarzą do przodu, bo kąt kamery nie miał wpływu na kierunek w który się szło. Spaprane
Grafika wcale mnie nie powaliła - widywałem lepsze już kilka lat wcześniej. A np liany czy tam liny wyglądają jakby je ktoś flamastrem namazał. Bugów od groma - już w 1 levelu wnikała mi nogami w skały. Do tego gra krótka. No i jeszcze dużo ględzenia, które niszczyły resztki klimatu, o ile taki w ogóle był. Save od checkpointa a nie jak kiedyś z dowolnego miejsca. Jeszcze na dodatek nie ma siły targać za dużo apteczek itp
z plusów to może ten dodany grapple i trochę akcji .
Moja ocena 2/10 - najgorszemu wrogowi bym tej gry nie polecił hehe
Ps tak w ogóle to zdaje się, że się chodzi nieboszczką, bo z tego, co pamiętam, to w czwórce zginęła śmiercią tragiczną. :)

POŁĄCZONE

widzę, że edytki już się nie da po pół godzinie, to będzie osobny post, bo jeszcze sobie przypomniałem kolejną rzecz , co spaprali. A oczywiście spartaczyli też i pływanie. W starych częściach było plask do wody, jeden przycisk i się krzyżaczkiem z przyjemnością płynęło w dowolnym kierunku. A ci geniusze oczywiście musieli błysnąć i se wymyślili - jednym przyciskiem pływanie w dół, drugim w górę, do tego kierunki i jeszcze trzeci przycisk klepać, żeby pływać szybciej. Już bardziej chyba namulić to się nie dało hehehe Chyba, że tu mnie ktoś oświeci, czemu to niby ma służyć, bo z pewnością nie prostszemu i wygodniejszemu pływaniu hehe
Co jeszcze wymyślą - może chodzenie tył na przód ? :D
Kiedyś pewnie sobie jeszcze zasiądę do TR2 czy TR4 - ale tego badziewia TRL to kijem nawet nie ruszę. Core po czwórce się już wypruło z pomysłów - Crystal też ich nie ma, ale za to jeszcze partaczy to, co było sensowne w poprzednich. TR-agedia
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 11-08-2009, 11:11   

znudzony chyba troszkę przesadzasz ;) nie rób z Legendy jakiegoś potwora, ma wiele wad , ale też dużo zalet. Moim zdaniem zrobili duży postęp pomiędzy AOD , a Legendą.Przede wszystkim Lara jest bardziej naturalna , jest wiele ciekawych akcji ,wykonuje fajne akrobacje i podoba mi się ogólnie cała fabuła. Co do sterowania to można byłoby spekulować , dla jednego klawiszologia jest prosta dla drugich to męczarnia. Dla mnie osobiście dopóki nie grałam na padzie sterowanie Larą na klawiaturze i z myszą nie sprawiała mi problemów, ale jest to kwestia przyzwyczajenia , kiedy zaczęłam grać na padzie i potem wróciłam do klawiatury palce mi się plątały :P i zrezygnowałam. Wydaje mi się , że chyba za bardzo się czepiasz tego sterowania ;) zaakceptuj to co masz i będzie ok.
_________________

 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 11-08-2009, 11:38   

Kompletnie nie rozumiem tego czepiania się kamery i sterowania. Niestety, to nie są klasyczne TRy, tutaj to gracz ma kontrolę nad kamerą. Przecież oczywiste, że jeżeli zostawisz myszkę i będziesz grał samą klawiaturą, to efekty będą żałosne. Ja nie miałem najmniejszych problemów już w demie, ani razu też nie zdarzyło się, żeby Lara biegła nie tam, gdzie chcę. Powiem więcej - system kontroli postaci wprowadzony w TRL jest chyba najlepszym co do tej pory zaimplementowano w serii.

Quote:
Ps tak w ogóle to zdaje się, że się chodzi nieboszczką, bo z tego, co pamiętam, to w czwórce zginęła śmiercią tragiczną. :)

Tak, ale od tego czasu graliśmy jeszcze w dwie kolejne części, lol.


Od siebie dodam, że Legendę uważam za Tomb Raidera co najwyżej przeciętnego, ale jako grę samą w sobie - bardzo dobrą. O ile "klimat" i fabuła to kwestie dyskusyjne i zależne wyłącznie od gustu, tak w kwestiach technicznych TRL jest imo świetny. Polecam zacząć grać w coś poza TR :p
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo