FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR4: The Last Revelation
Author Message
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 09-01-2017, 20:42   

Skakanie z liny na linę jest dość kłopotliwe, sam kiedyś spędziłem wieki w tym momencie (podejrzewam, że to ogromna sala zaraz po zjeździe windą). Ustaw się tak, by lina, na którą masz wskoczyć była "na środku" głowy Lary. Zjedź na sam dół i klawiszem sprintu (domyślnie "?/") rozbujaj linę - gdy jesteś na samym dole od razu zrobisz duży dystans. W momencie, gdy będziesz najbliżej liny wciśnij ALT. Tu innej rady nie ma, trzeba próbować. Życzę powodzenia :)

PS - w tym momencie łatwiej jest pójść po sekret by dostać się na dół - wyglądaj szczeliny pełzanej na lewej ścianie.
_________________
 
 
Adam752 
Nowicjusz


Joined: 28 Oct 2017
Posts: 7
Posted: 28-10-2017, 10:28   

Dzień dobry wszystkim. Mój pierwszy post na forum i od razu pytanie do osób dobrze orientujących się w TR4. W częściach 1-3 zaraz po dobyciu broni Lara namierzała praktycznie każdego przeciwnika automatycznie. W TR4 co chwila spotykam przeciwników, których zwykła amunicja się nie ima (np. szkielety, które musiałem rozwalać wybuchowymi strzałami z łuku). Problem pojawił się w chwili, kiedy doszedłem do Kairu. Jestem obecnie w Chambers of Talun i natknąłem się na duże latające chrząszcze. Owszem mogę je potraktować wybuchową strzałą (ale ilość tych mi topnieje). Próbowałem zwykłą bronią, rewolwerem, uzi i nawet shotgunem ale nic. Naboje przelatują przez przeciwnika. Lara go nie namierza, tak jakby go w ogóle nie widziała. Dochodzi do tego, że robal bezczelnie wisi przede mną w powietrzu i mnie gryzie a ja strzelam przed siebie (teoretycznie prosto w niego) i widzę jak moje naboje rozbijają się na przeciwległej ścianie. Oglądałem nawet na YT walkthrough i tam koleś normalnie strzelił do tego dziadostwa i zabił. Dlaczego nie mogę trafić do przeciwnika? To jakiś bug czy o co chodzi? Podobnie miałem z nietoperzami level wcześniej.
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 28-10-2017, 23:00   

W TR4 niektórych przeciwników (np szkieletów) nie da się pokonać inaczej, niż właśnie przy użyciu wybuchów lub przez zrzucenie z krawędzi. Jeżeli chodzi o problem z celowaniem, jesteś pewien że masz w opcjach włączone automatyczne namierzanie przeciwników?
_________________
 
 
 
Adam752 
Nowicjusz


Joined: 28 Oct 2017
Posts: 7
Posted: 29-10-2017, 03:10   

No ładnie. Wygląda na to, że zaorałem się perfekcyjnie. Lecę pół gry na celowaniu manualnym... Dzięki za Twoją odpowiedź. Oczywiście zamiana tego ustawienia pomogła. Najlepsze jest to, że na początku miałem celowanie automatyczne, potem pojawiły się szkielety, a potem (nawet nie wiem kiedy) musiałem jakoś przypadkiem zmienić na manuala. Unikalnie myślałem że po prostu potwory stały się trudniejsze wraz z kolejnymi levelami. Dopiero te nietoperze i żuki które bez celowanika laserowego trudno było trafić przyprawiły mnie o uczucie "bez kitu, to nie może być aż tak irytująco trudne".

Cóż, palnąłem głupotę ale wyciągnąłem z tego jakąś lekcję. Teraz powinno być już tylko lepiej!
 
 
Anika 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 72
Location: Croft Manor
Posted: 03-01-2019, 12:16   

Cześć po latach - szlag mnie trafił. Kupiłam sobie paczkę od Cenegi Ultimate Editon (takie czarne pudło) i próbowałam zainstalować na nowym lapku (win10, wszelkie szykany, dwie karty grafy, tylko kawy i loda nie robi), mniam, zainstalowało się... ale po uruchomieniu włącza się jedynie pokazówka EIDOS INTERACTIVE i... koniec. Nie ładuje się menu, muzyki niet.
Co lepsze - nie da się wyłączyć gry, muszę restartować kompa.
CO ROBIŁAM:
Zmieniałam już ustawienia odnośnie uruchamiania w trybie zgodności - nic.
Zmieniałam już ustawienia odnośnie otwierania w rozdzielczości 640x480 - nic.
Wydawałam z siebie groźne dźwięki i złorzeczyłam na rodziny twórców win10 - tym bardziej nic.

Żeby było ciekawiej - nie uruchamia mi się setup przed startem gry.
Jeszcze ciekawsza rzecz - z tej samej płyty zainstalowałam Chronicles, ustawiłam tryb zgodności XP z ServicePackiem, okno 640x480 oraz w setupie, który pojawił mi się z automatu potwierdziłam te dane... i gra śmiga.

CO ZROBIĆ, ŻEBY TA :censored: CZWÓRKA DZIAŁAŁA?!

Duszę sprzedam za tę wiedzę.
_________________
Kochamy corner bug w Tomb Raiderach *^^*
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-01-2019, 14:36   

Klasyki różnie się zachowują na Win10, ech :(

Nie znam się na sprawach technicznych, ale zobacz może to >>

https://www.vogons.org/vi...hp?f=24&t=53121

albo

https://steamcommunity.com/app/224980/discussions/0/2592234299541220209/

Na Steamie szybciej pewnie znajdziesz pomoc, bo na Forum WoTR niestety już mało osób zagląda - ruch przeniósł się na FB.
_________________
 
 
Anika 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 72
Location: Croft Manor
Posted: 03-01-2019, 23:36   

Cez wrote:
Klasyki różnie się zachowują na Win10, ech :(

Nie znam się na sprawach technicznych, ale zobacz może to >>



Mój angielski umarł dawno temu, ale wzięłam się w garść i postanowiłam popróbować jako dzielny domowy informatyk bez żadnego wykształcenia.
Zmieniłam tylko na zgodność z Win98/ME i w pliku setup.exe odhaczyłam filmiki FMV. Ustawka na odpalanie 640x480 16 BIT.
I wiesz co, Cez?

K!@#$%, działa. DZIAŁA, czaisz. Szoken. :hehe:
_________________
Kochamy corner bug w Tomb Raiderach *^^*
 
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 22-01-2019, 12:40   

Jeśli ktoś ma problemy z uruchamianiem starych TR to ja od siebie polecam DgVoodoo2. Przełamał wszelkie opory i wraz z patchem na aspect ratio sprawił, że gierka hulała w 1080p bez żadnego rozciągania wszerz. ;)
Dzięki temu programikowi jest też często możliwe sprawienie, że gry pracują na nowych monitorach w proporcjach 4:3 i wyświetlają po bokach czarne pasy, zamiast rozciągać się na siłę.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo