FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Własna fabuła TR
Author Message
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 30-05-2005, 17:00   Własna fabuła TR

Tutaj możecie przedstawiać własne pomysły na fabuły dalszych części TR. Wymyślajcie wrogów, bossów, przyjaciół, pomocników, artefakty np.puszka Pandory, jabłko Hesperyd czy piorun Zeusa... :P . Po co, gdzie i dla kogo itp. Lara ma się udać na kolejną przygodę...
Wszystkie pomysły mile widziane.
Dajcie poszaleć własnej wyobraźni!!! :P

P.S Topic trochę może dziwny ale orginalny... :P :D A więc ZAPRASZAM!!!
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 30-05-2005, 17:07   

W tym topicu bedzie niezły bajzel. Więc może ustalmy pewne zasady. Każdy przedstawia swoją fabułę jak najjaśniej, żadnych jednolinijkowców! I postów typu: "Zła siostra Lary powróci". Dobra, jak już ktoś chcę tę siostrę, to proszę obszerniej opisać swój pomysł. Proszę jednak o przemyślane fabuły, ciekawe. A nie takie pierdoły do nabijania postów. Będę uważnie śledziła ten topic. I posty nie stosujące się do zasad bedą kasowane.
_________________
Miow.
 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 30-05-2005, 17:10   

... A jak komuś się chciało będzie, to zrobi to w tr edytorze. Fajnie, co? :)
 
 
 
A_DAM 
Podróżnik



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 417
Location: Surrey ;)
Posted: 30-05-2005, 17:30   

Quote:
... A jak komuś się chciało będzie, to zrobi to w tr edytorze. Fajnie, co? :)


no wlassciwie nielzy pomysl. Jesli nam wyjdzie to co w tej chwili robimy to pozniej bedziemy sie mogli postarac o wykonanie poziomu ze sceniariuszem an podstawie teog topicu.
A moze nakrecimy film??
_________________
...:::...
Moje słitaśne Forum[/size]
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 30-05-2005, 17:34   

Top ja może podam taki przykład by nikt się nie bał przedstawiać w tym topicu swoich pomysłów. Jak już wspomniałem : WSZYSTKIE POMYSŁY MILE WIDZIANE!!!

A więc tak:
Lara została poproszona przez swojego przyjaciela Jeana o to by pomógł jej w pewnym problemie. Chodzi oto że trafił on na ślad mitycznego artefaktu - Kryształu Kronosa... Jest to kamień który ma moc władania czasem. Lecz nie ma jednego kamienia. Jest ich sześć. Tylko połączone dają moc władania czasem. Trzeba je umieścić w zbroi tytana (hełm, 2 rękawice, 2 nogi i 1 klatka piersiowa). Tylko dzięki niej moc kryształów nie będzie oddziałowywać na władce czasu... By kryształy zadziałały trzeba je połączyć i wymówić zaklęcie w czasie samego południa na Wyspie Świateł...
Dotąd nikt nie był pewny czemu pomimo tak potężnej mocy Kronos został zgromiony przez Zeusa. Tak czy inaczej kryształy zostały schowane.
Aż do teraz. Jean odkrył jeden pod Akropolem. Tam są wskazówki gdzie znajdują się kolejne...
Lecz nie będzie tak łatwo. Bogini chaosu Eris pragnie zdobyć kryształy by wymieszać epoki (przyszłość + teraźniejszość + przeszłość = CHAOS) i by zapanował ogromny chaos. Oczywiście Lara nie może do tego dopuścić...

Lara w wyprawie odwiedzi takie miejsca jak:Ateny, Delfy, Podmorski Pałac/Świątynie Posejdona, Hades, Olimpie, Krete i Wyspe Światła...

A z pomocą Eris przybędą: mityczne potwory: minotaur, meduza, smok

P.S Wyspa Świateł to wymyślona wysepka na morzu Śródziemnym...

I co wy na to? :oops: Może przesadziłem ale co tam :P Oceńcie i wymyślajcie...
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 30-05-2005, 17:58   

Wiesz co no mi się taka fabuła bardzo podoba. Proponuję rozszerzyć fanart o opowiadania :P Jakbyś coś takiego napisał to bomba siostrro. Ja też trochę fabuł stworzyłęm kiedyś, z siostrzeńcem bawiliśmy się kiedyś w misje Tomb Raider :P Mam trochę chyba coś co można prawie nazwać równoważnikami zdań , a trochę tych "misji" było dużo. Tak czy owak cięzko się te moje wypociny czytało, ale tak czy owak powoli przystępuję do pracy w tym topicu :P
 
 
A_DAM 
Podróżnik



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 417
Location: Surrey ;)
Posted: 30-05-2005, 18:28   

ogolnie niektore watki znajome.. i to dosc bardzo
ale te lokacje brzmia calkiem calkiem.
I ogolnie koncowka bardzo fajnie napisana
_________________
...:::...
Moje słitaśne Forum[/size]
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 30-05-2005, 18:48   

Hm, na takie lokacje bym się zgodziła, ale cały TR nie może dziać się w takich samych klimatach ;) Chodzi mi o to, że TR jest zawsze na różnych kontynentach ;) Gdyby tak dodać jeszcze inne kraje, to byłoby ok. Masz rację, A_DAM, widzę tutaj co nieco z poprzednich TR :p Np. zbroja :P
_________________
Miow.
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 30-05-2005, 18:51   

Alke co ty masz do tych samych klimatów :?: Last Revelation dział się w Egipcie ( nie licze Kambodż) :!: I byłó oki. A tu dochodzi jeszcze jakaś fajna wyspa świateł. A to że być może jest trochę ze starych TR to przecież nie jest nic złego :D
 
 
A_DAM 
Podróżnik



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 417
Location: Surrey ;)
Posted: 30-05-2005, 19:57   

a czy w TRM1 nie bylo cos o czyms co mialo ziwazek z czasem??
czy moze mi sie cos pomylilo??
Hm.. moze jakas fabula w ktorej Lara by musiala bronic zdobytego wczesniej artefaktu,
albo cos co by sie dzialo w naszych rodzimych stronach??
np. ze ktos by ukradl poznanskie koziolki i Lara by musiala je odnazlezc, bo przez to by sie zatrzymal czas na swiecie :P
_________________
...:::...
Moje słitaśne Forum[/size]
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 30-05-2005, 20:12   

Coś co miało związek z czasem to było w Prince of Persia :P Ale scion to było chyba coś innego nie :?: Ale nie no koziołki zostaw w spokoju :P I bez przesady, co się czepiacie pierdół :?: Jest okej :!: :!: :!:
 
 
A_DAM 
Podróżnik



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 417
Location: Surrey ;)
Posted: 30-05-2005, 21:40   

TRM1
a nie TR 1
i koziolki zostaw w spokoju, bo to fajna fabula jest tylko trzeba ja jeszcze dopracowac

KASIA TRENT

To napisz, jak dopracujesz :roll:
_________________
...:::...
Moje słitaśne Forum[/size]
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 30-05-2005, 21:53   

Oh sory z tym movie ale to i tak tam nie widzę nic co by pasowało - tylko może wyspa Świateł pasuje trochę do trójkąta światła a władanie czasem do jego mocy ... A tak to nic pozatym, drobne szczegóły :wink: :P Czepiacie się, fabuła okej jest. Dajcie lepiej swoją a nie dołujcie Frika :D
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 28-07-2005, 21:07   

Larę od kilku nocy nawiedza dziwny sen. Śni jej się jaskinia. Bardzo mroczna i ponura. Jakiś głos w jej głowie mówi: "Nadszedł czas... Lewiatan powstanie!". W końcu Lara postanawia skontaktować się ze swoim przyjacielem, ekspertem od wszelkim mitologii. Niestety gdy przyjeżdża do jego domku na wsi (facet od dawna jest na emeryturze) zastaje cały dom wyrócony do góry nogami i wyraźne ślady walki. Nagle słyszy za sobą ruch. Odwraca się i widzi tajemniczego mężczyznę w czarnym płaszczu z kapturem. Nieznajomy (oczywiście pod nieodpartą siłą perswazji colta Lary) wyjawia jej, że jest członkiem tajnego stowarzyszenia zwanego Strażnikami. Okazuje się, że Lary przyjaciela porwali ludzie, którzy chcą doprowadzić do przebudzenia Lewiatana. Lary musi go uratować, a także podążając za coraz bardziej skomplikowanymi wskazówkami umieszczonymi w różnych stronach świata (m.in. Wyspa Wielkanocna, Norwegia, Budapeszt, Kanion Bryce i Kongo) odnaleźć legendarny Miecz Przeznaczenia - potężną broń, którą można zabić Lewiatana.

Cała powieść mi wyszła z tego :lol:
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 29-07-2005, 01:27   

Ooo. Mnie się bardzo podoba taka fabuła. Chociaż my oczywiście nie mamy nic do gadania. Zwykle to Crystalsi (i nie tylko) decydują za nas. Ale w końcu jeżeli ich gry nie będą się podobało graczom to nie będą mieli z czego żyć, więc muszą się starać i wymyślać nowe, czasem niezbbyt oryginalne pomysły. :mrgreen:
 
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 31-07-2005, 18:41   

Fajowa fabuła Frodo. Orginalna :) Gdyby Programistom TR zabrakło pomysłów na fabułe chętnie damy im przeczytać ten topic... :P :mrgreen:
 
 
lara_croft 
Obieżyświat



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 1491
Location: Poznań
Posted: 31-07-2005, 21:39   

Podziwiam twój talent Frodo mmogłabyś pomyślec oo napisaniu fanfica :mrgreen:

Frik -> taaak, jak ogłoszą programisci, ze będą robić TR8, to wyślemy im meila z linkiem do tego topica :mrgreen: aale bedą sobiemusieli sami przetłumaczyyć :P Ostatecznie ja bym mogła, ale wtedy musieliby mi zapłacić :P powiedzmy, 100 000 dolców.... za jeden dzień pracy :!: :D :D:D:D:D :lol: :lol:
 
 
Guest

Posted: 04-08-2005, 20:33   

Swietna fabuła Frodo! Okay teraz ja dodam swoje trzy grosze...
Tak więc rok po wydarzeniach które widzieliśmy w "The Cradle of Life" rozgrywa się fabuła mojego opowiadania.

"Wiele wieków temu moje dziecko istniało wspaniałe złote miasto Inków...EL DORADO". Było w nim wszystko ze złota,nawet domy...ludzie tam żyli długo i wspaniale.Od ponad czterech wieków wielu poszukiwaczy przygód chciało je odnależć. Nie tylko dla złota...jest też inna legenda wiążąca wspaniałą metropolię z jej zniknięciem.W mieście czczono mityczną "Kule Cienia" która jej właścicielowi wg legendy dawała władzę nad umysłami innych.Nic nie wiadomo o jej pochodzeniu.. Miasto mogło sie bronic nią przed wrogami.Niestety chciwi konkistadorzy wykradli ja królowi Inków i zawładneli całym ludem plądrując złote miasto.Bogom Inków sie to nie spodobało,odebrali oni Hiszpanom kulę i złoto.Oddali wszystko Inkom.Ci zaś zapieczętowali skarby w "Grobowcu Cienia",zaś pieczęcie podzielono i roznieśono w różne strony jak najdalej od złotego miasta. Dowiedzieli się o tym konkwistadorzy (nie wiedzieli nic o pieczęciach) robili wiele razy najazd na El Dorado plądrując je i próbójąc dostać się do Grobowca...Inkowie padając ofiarom opuścili miasto.Zaś Hiszpanie dalej je rabowali.Rozjuszeni tym Bogowie zemścili się i zatopili całe miasto w wodach jeziora Guatawita(Kolumbia).Wielu próbowało odszukać ruiny i nic nie znaleziono...
A ono istnieje?-zapytała Lara

Nie, jest to tylko legenda moja córeczko.Tymi słowami lord Croft ucałował małą Larę na dobranoc i wyszedł z pokoju...


Lara Croft.Tomb Raider:The legend of the Lost Tomb
(Legenda zaginionego grobowca)


Media od dłuższego czasu donoszą o dziwnych i tajemniczych porwaniach znanych naukowców i archeologów ,napastnicy pozostawiają za sobą dziwnę symbole...Policja prowadzi śledzctwo od pewnego czasu w tej sprawie jednak niczego ważnego nie ustalono. Do rezydencji Croftów ponownie przybywaja ludzie z MI6...mówiąc o kolejnym porwaniu.Obawiali się oni o Larę jednak ona tego nie podzielała. Jeszcze tej samej nocy ledwo uciekła z rezydencji gdzie ponad trzydziestu uzbrojonych ludzi próbowało ja dorwać. W Londynie skontaktowała się z MI6 i wraz z agentami i przyjacielem Alexem Westem ( tylko jemu prócz Lary udało sie uciec) rozwiązują zagadkę symboli które układają się w dziwna mapę...Oboje udają się do Kolumbii by odnależć "to coś" wg mapy koło jeziora Guatavita...Lara miała wrażenie że już gdzieś o tym słyszała tylko nie pamietała o co chodziło i kto jej to mówił. W Kolumbii natrafiają na ślad prastarego włoskiego stowarzyszenia "Fiama Nera",które Lara już znała gdy poszukiwała sztyletu Xian w Chinach. Natrafiła na jego członków i zabiła ratująć swe życie ich przywódcę Marca Bartoliego. Teraz po latach jego młodszy brat przejął władzę na stowarzyszeniem i chciał zemsty na Lady Croft za śmierć brata...
Lara i Alex dowiadują się że w głębinch jeziora ukryte są wrota do złotego miasta.A w nim zaginiony Grobowiec Cienia o którym opowiadał Larze ojciec... Jednak by go otworzyć są do tego potrzebne ukryte w róznych krajach pieczęcie. Dwójka archeologów dowiaduje się o ich położenia podsłuchując w ukryciu w jaskiniach koło jeziora zebranie całego stowarzyszenia. Dowiadują się też że porwani naukowcy i archeolodzy mają za zadanie naprawić wrota do miasta i skonstruować machinę by powiększyć moc owej kuli. Oboje wyruszają w podróż na krańce świata(Rzym,Egipt,Syberia,Chiny i Mongolia) by zdobyć pieczęcie do miasta przed wrogami z "Fiama Nera" i zniszczyć owy artefakt- "Kulę Cienia", jednak nie raz ledwo uchodzą z życiem w starciu ze znacznie silniejszymi wrogami..... no to by wygłądało na "Koniec". I co tym myślicie???
 
 
Terry Sheridan 
Nowicjusz



Joined: 30 Jul 2005
Posts: 12
Location: ja jestem?
Posted: 04-08-2005, 20:36   

Zapominałem dodać że wszystko jak zawsze kończy sie dobrze,jak zawsze gdy Lara Croft bierze w czymś udział(aha jak co to ja użytkownik Terry Sheridan,miałem problemy z logowaniem)....Czekam na wasze opinie na temat opwiadania.
 
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 04-08-2005, 21:07   

Fajna fabuła filmu... Wyślij scenariusz - będą mieli łątwiej z TR3 :P :P:P NIe no ale fajny fabuła filmu... Coś orginalnego... :P :)
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 04-08-2005, 22:52   

Mnie się bardzo podoba ta fabuła, Terry. ;) Ciekawa. ;) Rerzyserzy mieliby niezły pomysł na TRM3 gdyby to dostało się w ich rece. :mrgreen:
 
 
 
lara_croft 
Obieżyświat



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 1491
Location: Poznań
Posted: 04-08-2005, 22:55   

Terry, genialna fabuła, musisz teraz wysłać ją meilem do producentów TRM3 :mrgreen: a napewno jej nie odrzucą :mrgreen: wielka kariera scenarzysty przed Tobą :mrgreen:
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 23-01-2007, 21:09   

Słuchać a oto moja Fabuła: TR 9 The Gold of Templarious (Złoto Templariuszy)
Po wydarzeniach z TR 6 Lara postanowiła wybrać się w rejs Atlantykiem. Nagle zauważy że coś pływa na wodzię... Jakaś deska z napisem... Lara ją zlapala i rozpoznała pismo: Ja Ahmed al-Saidan syn Mohammeda opisuję wspomnienia z mej wyprawy na ląd z dwóch lądów. Gdy tam płynąlęm zobaczyłem coś jakby wielką wyspę która na mapach nie była. Podpłynąłem gdyż byla mi potrzebna woda i wyrzywienie. Gdy dobiłem do brzegu zobaczyłem wielką na całą wyspę górę, z jaskinią. Gdy tam weszłem zobaczyłem pełno złota. Niestety świątynia zamknęła się i nie ma dla mnie ratunku. Jedynym sposobem żeby ją otworzyć to urzycię siedmiu kluczy do siedmiu bram. Błagam pomóżcię
20 Nissan 50r. Kalędarza Żydowskiego

Lara skapła się że kontynent z dwóch kontynentów to Ameryka i w końcu idzie na wyprawę po siedem kluczy znajdujących się w:
- Kazachstanie,
- Czarnobylu :}}
- Neapolu,
- Na Wyspie ,,Isla de Muerta" (piraci z karaibów:klątwa cza per)
- W Krakowie
- W Tokio.
No i oczywiście wróg. Wrogiem będzie... Joachim Karel(!!!!), który przerzył jednak wybuch w TR 6. Karel szuka mitycznego Miecza Czasu dzięki, ktoremu będzie mugł kontrolować czas i sprawić że Lara np. się nie narodzi. Za Karelem będzie wielka banda fanatykow nieźle uzbrojonych.
Koniec!
NO I CO może być. :638: :matrix:
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 23-01-2007, 21:16   

Boże...
Mam szok. Wręcz nie wiem jak to dzieło skomentować.

Jak się "skapne" za 10 Nissanów, to może napiszę co o tym sądze...
_________________
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 23-01-2007, 22:01   

SZymon świetna fabuła xD
Doskonały materiał ma custom level xD

K@t
Odważysz się zaadaptować ? :P
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo