FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR Anniversary czy Legend

Jakie TR lepsze
Tomb Raider Legend
38%
 38%  [ 83 ]
Tomb Raider Anniversary
61%
 61%  [ 134 ]
Voted : 217
Total Votes: 217

Author Message
Krewetka 
Nowicjusz


Joined: 02 May 2010
Posts: 15
Posted: 24-05-2010, 01:19   

Ja wolę TRL. Oto kilka powodów:

- W TRL jeszcze nie grałem przed premierą, a Anniversary to (wg. mnie) wtórny remake Jedynki. Już dobrze, że chociaż małe elementy w fabule pozmieniali.

- TRL wprowadził kilka pożytecznych nowości do serii Tomb Raider, takich jak uproszczone sterowanie (szczególna ulga dla nienawidzących AOD ;P ).

- TRL szedł z czasem i był na czasie. Lara ma już sprzęt 21 wieku, bo jest profesjonalistką. No coż; doświadczenie z czasem przychodzi, więc Lara nie będzie cały czas tą z 1996 roku.

- W Legendzie, Lara wyglądała realistyczniej i proporcjonalniej. Ponadto, Lara z Legendy wyglądała na wesołą i sarkastyczną, a ta z TRA miała cały czas minę, jakby wdepnęła w kupę.

Jedynie czego nie lubiłem w Legendzie to Alistera. Reszta jest OK.
TRL jest owszem krótki, ale jak na debiut Kryształków, to na prawdę kawał dobrej roboty.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 24-05-2010, 01:55   

Mogę polemizować? ;)

Quote:
- W TRL jeszcze nie grałem przed premierą, a Anniversary to (wg. mnie) wtórny remake Jedynki. Już dobrze, że chociaż małe elementy w fabule pozmieniali.

To co powiem może Ci się wydać szokujące, otóż... Anniversary JEST remakiem jedynki. Czy nazwa "Anniversary" cokolwiek Ci sugeruje? Jakąś okrągłą rocznicę może?

Quote:
- TRL wprowadził kilka pożytecznych nowości do serii Tomb Raider, takich jak uproszczone sterowanie (szczególna ulga dla nienawidzących AOD ;P ).

Aod do całej serii ma się prawie tak jak Legenda (czyli jak piernik do wiatraka). Sterowanie zostało co najwyżej uwspółcześnione.

Krewetka wrote:
- TRL szedł z czasem i był na czasie. Lara ma już sprzęt 21 wieku, bo jest profesjonalistką. No coż; doświadczenie z czasem przychodzi, więc Lara nie będzie cały czas tą z 1996 roku.

Argument-guma szczerze mówiąc, daje się odbić w obie strony. Trochę jak z Bondem, który miejscami też może przywodzić na myśl, że bez swoich wyczesanych zabawek sobie nie poradzi. Pod tym względem lara z TR1 wydaje mi się daleko lepszą profesjonalistką (chociaż wciąż paradoksalnie w imię archeologii dewastowała bezcenne zabytki/legendarne miejsca, co profesjonalizmem nie grzeszy).

Krewetka wrote:
- W Legendzie, Lara wyglądała realistyczniej i proporcjonalniej. Ponadto, Lara z Legendy wyglądała na wesołą i sarkastyczną, a ta z TRA miała cały czas minę, jakby wdepnęła w kupę.

Ani w TRL ani w TRA moim skromnym nie wyglądała proporcjonalnie. Rozejrzyj się trochę za prawdziwymi dziewczynami, to była chyba najbardziej tekturowa wersja Lary z całej serii (chociaż w klasykach jej uroda rządziła się innymi prawami, nigdy jednak nie była tekturowa). Już w AOD było z nią dużo, dużo lepiej.
Co do miny, mi się wydaje, że to właśnie w Legendzie miała minę jakby przyczepiło jej się do podeszwy coś niepożądanego, a ona przez cały czas zastanawiała się, co to za tajemniczy zapach :p . Kurtyzanowemu makijażowi i nadmiarze solarium mówię zdecydowane nie, kompletnie nie pasuje to do wizerunku podróżniczki. W TRA wydawała mi się za to spokojna i opanowana.

Btw sarkazmu TRL, dla mnie to było po prostu głupie, no ale w/e. Nie chcę więcej oglądać, jak Lara robi z siebie kretynkę :roll: .
_________________
; p ; >>
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 24-05-2010, 12:58   

Lara robiąca z siebie kretynkę, to najlepsze, co mogło się tej serii przytrafić :D

Było to słodkie, urocze i naiwne, zupełnie inne od "mhrocznych" i poważnych wizerunków (trącących sztucznością) wylansowanych w poprzednich częściach.
Legenda to świeże i orzeźwiające podejście do serii, nie uważam jednak, że należy dalej w to brnąć, ponieważ spisuje się to jedynie jako jednorazowy wybryk.

Legenda jest bardzo przyjemną i lekką grą, w którą miło się gra. Dzięki różnorodności wszystkiego zostaje dobrze zamaskowane wrażenie nudy i monotonności(copyright by e_g), które niestety boleśnie było eksponowane w chociażby takim TRU.

Anniversary jest bdb grą, ale dość niszową, nie widzę niestety w nim przyszłości dla serii (ani w TRL, ani w TRU, ot co).

Legenda jest super i już :/

[ Komentarz dodany przez: Integral: 24-05-2010, 16:19 ]
Ah jeżu :/
_________________
 
 
 
Katka 
Nowicjusz


Joined: 21 Sep 2009
Posts: 23
Posted: 28-05-2010, 21:26   

Cóż, nie grałam w TR1, może mi wczymś to pomoże.
Anniversary ma chyba tylko jeden minus:
-nagłe zaskoczenia( skądś wypada wilk, niedźwiedź,lew,latająca mumia, czasami aż bałam się iść dalej)
Za to plusów ma więcej:
- nie zabijanie ludzi
-duża różnorodność wrogów
-długie misje
-duża ilość apteczek
-Przy wrogach trzeba się trochę pomęczyć, nie ma takiej łatwizny jak TRL :p
Legend ma krótkie misje, są tylko ludzie( dwa psy się nie liczą), wrogowie są bardzo łatwi. Podsumowując, TRA jest lepszy od TRL :>
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 28-05-2010, 22:00   

Katka wrote:
nagłe zaskoczenia( skądś wypada wilk, niedźwiedź,lew,latająca mumia, czasami aż bałam się iść dalej)

Za to właśnie pokochałam Tomb Raidera :D Uwielbiałam to uczucie w klasykach, czasami bałam się grać dalej, ale pada odłożyć i wyłączyć PSXa nie chciałam :)
_________________
 
 
dominique89 
Nowicjusz



Joined: 09 May 2010
Posts: 12
Location: Lyon
Posted: 04-06-2010, 16:11   

Zdecydowanie Anniversary. Ma świetny klimat, coś takiego że mam ochotę dokładnie badac kazdy zakamarek zamiast gnać do przodu jak w legend. Przepiękne miejsca i jeszce piękniejsza Lara :D
 
 
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 05-06-2010, 13:50   

Quote:
Za to właśnie pokochałam Tomb Raidera :D Uwielbiałam to uczucie w klasykach, czasami bałam się grać dalej, ale pada odłożyć i wyłączyć PSXa nie chciałam :)

Podpisuję się pod tym. TR do horrorów nie należy, ale z tym wyskakiwaniem zza rogu przeciwników gra potrafiła stracha narobić. Choć według mnie bardziej jest to widoczne w klasycznych częściach niż tych współczesnych.
e_g wrote:
Legenda jest bardzo przyjemną i lekką grą, w którą miło się gra. Dzięki różnorodności wszystkiego zostaje dobrze zamaskowane wrażenie nudy i monotonności(copyright by e_g), które niestety boleśnie było eksponowane w chociażby takim TRU.

Co do lekkości Legendy to jestem wstanie się zgodzić. Gra nie sprawia trudności i na pewno nie jest to typ gry przeznaczonej dla Hardkorów tylko raczej dla graczy, którzy chcą bezstresowo przejść grę i czerpać z niej właśnie tą lekkość i przyjemność.
Trochę offtopu. Czy TRU było nudne i monotonne. No nie wiem, dla mnie nie (Chociaż oczywiście każdy ma swoje zdanie). TRU potrafiło też urozmaicić teren. Chociażby sam Meksyk, z początku dużo zieleni i deszczu a później udajemy się w ciut mroczniejszy klimat.

Wracając.
Mi bardziej przypadło Anniversary. Nie wiem jak inni, ale ja miejscami czuję ten klimat TR1 i podoba mi się to. Na plus tej gry jest to, że nie jest kopią TR1, tylko prezentuje nam odświeżone lokacje z klasycznej części jak i swoje nowe pomysły.
Po prostu w Anniversary grało mi się przyjemniej niż w TRL.

Kończąc, według mnie jeżeli ktoś chce lekką grę, z ciekawą (trochę) filmową akcją to zdecydowanie wybierze TRL, jednak jeśli ktoś chce coś bardziej wymagającego, zwiedzania samotnie terenów i poznawania w ciszy (jeżeli można tak mówić w ogóle) gry to no wybierze TRA. Swoją drogą, kryształki umiejętnie wpakowały fabułę Remake w całość trylogii.
 
 
 
Magdzia 
Nowicjusz


Joined: 29 Jan 2010
Posts: 19
Posted: 06-06-2010, 10:04   

Ja od TRA wole TRL, bo fabuła jest ciekawsza, pozatym Lara wygląda lepiej i wcale nie z solarium, tapety takiej mocnej nie ma, jedynie oczy za mocno jej pomalowali( ale uwazam ze i tak najlepiej wygląda w TRU) i chociaż obie części lubie to TRL jest jednak nieco bardziej klimatyczna, pozatym postacie są zdecydowanie ciekawsze, niż w TRA.
 
 
(--AGATA--) 
Praktykant



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 111
Posted: 11-06-2010, 10:06   

Anniversary jest moją ulubioną częścią stworzoną przez studio Crystal
Dynamics, legenda mnie nudzi podobnie jak underworld chociaż nie powiem
parę perełek by się znalazło np. taka Anglia, moim zdaniem to najbardziej
tombraiderowa część legendy.
W Anniversary podoba mi się praktycznie wszystko, muzyka, grafika,klimat
i poziom trudności, myślę,że jest to najbardziej dopracowana część z
całej trylogii a na pewno najdłuższa.
Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie miała paru zastrzeżeń ale to są
drobnostki takie jak źle nałożone tekstury ale występuje to tylko w dwóch
miejscach i to w takich nierzucających się w oczy, chyba,że ma się moje
oczy :D
_________________
One, two – EKO coming for you
Three, four – better lock your door
Five, six – grab your crucifix
Seven, eight – gonna stay up late
Nine, ten – Never sleep again
 
 
Black Angel 
Student



Joined: 04 May 2009
Posts: 62
Posted: 11-06-2010, 18:25   

Wolę Anniversary bo Lara nie jest plastikiem jak w Legend (chociaż jej mina jest dziwna) Zagadki są dużo ciekawsze. Tylko w Anniversary bugi są okropne i plansza w Egipcie bo nie wiadomo gdzie trzeba iść. Nowe pomysły w planszach są świetne np.łapa Midasa. A Legenda to pchanie wciąż do przodu, nie czuć tu fabuły ale Zip i Alister są w porządku.
 
 
emillo97 
Nowicjusz



Joined: 29 Dec 2010
Posts: 9
Posted: 29-12-2010, 11:28   

Ja wolę Legendę,większa przyjemność z grania i Lara ładniejsza :pozdro:
_________________
Zapraszam na moje Let's Playe

http://www.youtube.com/user/emillo97

Oraz serię opowiadań:
http://terminoza.blog.onet.pl/

 
 
Ta NoWa 
Nowicjusz



Joined: 29 Dec 2010
Posts: 16
Posted: 30-12-2010, 08:49   

Wg. mnie obie są rewelacją ale jakbym miała wybierać... nie obie części są prawie na tym samym poziomie :!!: :wotr: :pozdro:
_________________
A życie jak z bajki...
 
 
Wotan 
Nowicjusz



Joined: 24 Jan 2011
Posts: 11
Posted: 01-02-2011, 16:22   

Legenda o wiele lepsza i ciekawsza , Anniversary jest monotonne i nudzę się podczas gry , w Legendzie zawsze się coś działo ;) Co do Zipa to nie przeszkadzał mi chociaż nie podobało mi się to jak w Ghanie odcięto ich ( Zipa i Alistera ) a podczas wykonywania tricków nadal gadał .
_________________
Doppelganger jest git ;D
 
 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 09-04-2011, 17:15   

Wotan wrote:
Legenda o wiele lepsza i ciekawsza , Anniversary jest monotonne i nudzę się podczas gry , w Legendzie zawsze się coś działo

Zgadam się Legenda o 99% lepsza od Anniversary a do tego w Legendyie fajne pojazdy i latarka... bo w TRA mi troch trudno grac w ciemnych miejscach gry a do tego mam slaby monitor i to naprawdę utrudnia grę a i jeszcze zoom... a co do Zipa i Alistera to do bani, ze ich nie ma bo tak głucho i cicho bez nich a tak to podczas grania towarzystwa dotrzymywali Legenda super Anniversary troszkę przereklamowane ale lubię obydwie części
 
 
 
KisielRider333 
Nowicjusz


Joined: 08 Apr 2011
Posts: 11
Posted: 10-04-2011, 14:52   

Ja w sumie wolę Anniversary,bo sądze że po 1.JEST DUŻO POZIOMÓW,2.JEST TO REMAKE 1 CZĘŚCI TO NAPRAWDĘ SUPER I 3.JEST DUŻO ZAKADEK!!!


No myślę że to tyle ^^
_________________
Riiiiider! :D
 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 10-04-2011, 15:06   

KisielRider333 wrote:
JEST DUŻO POZIOMÓW

Tak jest dużo poziomów, ale po pierwsze w Legend są one dłuższe po drugie jest latarka i zoom po trzecie Lara nie wygląda tak jak w całej serii i... są Fajne pojazdy Zip I Alister
_________________
Słodka, niewinna, idiotka, suka lub szmata?! Jak wolisz?! Mi to lata!
 
 
 
KisielRider333 
Nowicjusz


Joined: 08 Apr 2011
Posts: 11
Posted: 10-04-2011, 15:13   

Ruda^^ wrote:
ale po pierwsze w Legend są one dłuższe


Nie,s prawie takie same,a ja ryadko widye w Anniversarz ebz bzo ciemno.Bzle mi nigdz latarka nie bza potryebna.
_________________
Riiiiider! :D
 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 10-04-2011, 15:19   

KisielRider333 wrote:
Nie,s prawie takie same,a ja ryadko widye w Anniversarz ebz bzo ciemno.Bzle mi nigdz latarka nie bza potryebna.

Nie zrozumiałam ani słowa ale....latarka powinna byś TRA bo w niektórych miejscach naprawdę nie było nic widać.
Tak samo np. Zoom powinien być w TRA bo np. z daleka nic nie było widać...
A i pojazdy też tam powinny być bo jak była do przebycia długa droga to by się przydał mały motorek
_________________
Słodka, niewinna, idiotka, suka lub szmata?! Jak wolisz?! Mi to lata!
 
 
 
KisielRider333 
Nowicjusz


Joined: 08 Apr 2011
Posts: 11
Posted: 10-04-2011, 16:35   

Przepraszam ale w innej przeglądarce coś mi klawiatura świrowała,podaj mi przykład gdzie w TRA jest długa droga? o.O

Może masza rację Zoom tak ale latarka nie ;/
_________________
Riiiiider! :D
 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 10-04-2011, 19:48   

W otwartych terenach powinien Być jakiś pojazd..
KisielRider333 wrote:
Może masza rację Zoom tak ale latarka nie ;/


Dlaczego niby nie latarka zwsze może się przydać
_________________
Słodka, niewinna, idiotka, suka lub szmata?! Jak wolisz?! Mi to lata!
 
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 10-04-2011, 20:47   

Quote:
W otwartych terenach powinien Być jakiś pojazd..

Ruda^^, ja bym w ogóle grę wyłączył, po co się męczyć?Grając w TRA nigdy nie doświadczyłem tych wszelkich ciemności, na przyszłość polecam zaopatrzyć się w nowy monitor. I jeszcze odnośnie Zipa i jego kumpla - myślę, że to właśnie cała magia "ciszy" sprawiła, że w TRA grało się tak doskonale,że klimat był wręcz namacalny. Wszelkie pomruki, świsty, plumknięcia, dla mnie super sprawa. Nie mówię, że w TRL udźwiękowianie było złe ale jeżeli mam wybierać pomiędzy Legendą i Anniversary to wybieram to drugie. Zamiast tej latarki już lepszym pomysłem były by flary - mimo iż oficjalnie pojawiły się dopiero w dwójce.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 10-04-2011, 21:41   

Ruda^^ wrote:
Tak jest dużo poziomów, ale po pierwsze w Legend są one dłuższe

Ściema, wcale nie są dłuższe. W Legendzie mamy do czynienia z najkrótszymi poziomami w historii Tomb Raidera.

Ruda^^ wrote:
po drugie jest latarka i zoom

A to ci... Latarka w Anniversary jest po prostu zbędna, a po co zoom, to też nie mam pojęcia. W grze mamy 1996 rok, więc nie przesadzajmy z udogodnieniami.

Ruda^^ wrote:
po trzecie Lara nie wygląda tak jak w całej serii

Masz rację, w Legendzie wygląda najbardziej sztucznie, plastikowo, jakby cały miesiąc przesiedziała zamknięta w solarium.

Ruda^^ wrote:
Fajne pojazdy Zip I Alister

To wyliczamy pojazdy: 1. Motocykl, 2. ... wózek widłowy? 3. ...
Zip i Alister totalnie psują klimat wcinając swoje bzdurne pierdoły w nieodpowiednich momentach, zagłuszają dźwięki otoczenia, a to właśnie one tworzą klimat, tak jak powiedział Maati.

Ruda^^ wrote:
A i pojazdy też tam powinny być bo jak była do przebycia długa droga to by się przydał mały motorek

A gdzie niby jest jakakolwiek długa droga w Anniversary?


Ech... Coraz mniej fanów klasyków i nawiązań do nich, to trochę boli, no ale cóż, nikt nikogo nie zmusza.
_________________

 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 11-04-2011, 15:35   

HarryCruise wrote:
w Legendzie wygląda najbardziej sztucznie, plastikowo, jakby cały miesiąc przesiedziała zamknięta w solarium

Ja bym nie przesadzała..
Chodziło mi oto chłopczyku że wyglądała innaczej pod wzgrędem ubioru i fryzury , a i jeszcze jedno prawdziwy fan TR raczej wątpie bo nigdy nie wyraził by się tak o Pani Croft
HarryCruise wrote:
Zip i Alister totalnie psują klimat wcinając swoje bzdurne pierdoły w nieodpowiednich momentach, zagłuszają dźwięki otoczenia, a to właśnie one tworzą klimat, tak jak powiedział Maati.


Jak przeszkada Zip I Alister to zwyczajnie moża wyciszyć ich głosy

HarryCruise wrote:
Ściema, wcale nie są dłuższe. W Legendzie mamy do czynienia z najkrótszymi poziomami w historii Tomb Raidera



W TR legend są długie i wciągające poziomy nie dajcie się wciągnąć....

HarryCruise wrote:
Ech... Coraz mniej fanów klasyków i nawiązań do nich, to trochę boli, no ale cóż, nikt nikogo nie zmusza.


No właśnie coraz mniej Fanów TR HarryCruise, dobrze wie co mówi :hehe:

Połączone

A co do TR Anniversary Tez bardzo lubie lubie grać we wszystkie części TR ale najbardziej przypadło mi do gustu Legend bo lubie Gry :Strzelanki Różnego typu pojazgy i fajne Dziewczyny w TRA lubie bardzo Bossy a TRL lubie wszystko moja opinia jest jednoznaczna TRL ale TRA nie wykluczam
 
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 11-04-2011, 17:07   

Ruda^^ wrote:
Ja bym nie przesadzała..
Chodziło mi oto chłopczyku że wyglądała innaczej pod wzgrędem ubioru i fryzury , a i jeszcze jedno prawdziwy fan TR raczej wątpie bo nigdy nie wyraził by się tak o Pani Croft

Uważasz się za prawdziwą fankę zaczynając serię od plastikowej Legendy? Współczuję, dziewczynko. Prawdziwy fan potrafi dostrzec zarówno plusy, jak i minusy danej gry, co nie wpływa znacznie na odbiór całej serii, więc przykro mi, że obraziłem Twoją nieskazitelną LegĘdę.

Ruda^^ wrote:
W TR legend są długie i wciągające poziomy nie dajcie się wciągnąć....

Taaaaaak, można od tej długości dostać palpitacji serca. Nepal w 14 minut, Boliwia w 13 minut, Peru w 22 minuty, Kazachstan w 28 minut, Japonia w 13 minut, Anglia w 27 minut i Boliwia Redux w niecałe 5 minut; porażaaaa!

Quote:
No właśnie coraz mniej Fanów TR HarryCruise, dobrze wie co mówi :hehe:

Tak, nie jestem fanem Tomb Raidera, bo nie podoba mi się konstrukcja, ani zamysł PRAWDZIWEGO Tomb Raidera, jakim jest Legenda. Proszę Cię, ogarnij się, zamiast zgrywać obrażoną księżniczkę.
_________________

 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-04-2011, 17:11   

Ruda^^ >> idź najpierw na kurs gramatyki i interpunkcji, wtedy wroc na forum, oki? :] Piszesz tak, jakby Anglik napisał text po angielsku i przetłuamczył translatorem na polski. A moze nawet taki translator poprawniej by to przełożył niż Ty.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo