FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Filmy, seriale
Author Message
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 01-07-2013, 18:01   

Azaelia wrote:
o do wspominanego czytania z komputerów i e-booków - to nie dla mnie, czytanie z czegokolwiek innego niż z normalnej książki nie sprawia mi żadnej przyjemności, więc co się będę męczyć Kasy trochę na te tradycyjne książki idzie, ale jestem gotowa na to drobne poświęcenie

Offtopując:
Ależ zapewniam cię że czytanie na czytniku (ja mam wspomniany kindle) to zupełnie coś innego niż czytanie na komputerze. Tak bardzo dobrze czyta mi się na czytniku, że na początku nim przywykłam do czytnika zdarzało mi się że chciałam przełożyć kartkę jak w książce. :) E-papier to całkiem inna sprawa.

No żeby całkiem nie offtopować to zostały mi 4 odcinki do końca 3 sezonu GoT, a na tapecie w międzyczasie już 1/4 drugiego tomu Pieśni. :D
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 12-07-2013, 10:37   

Czy któraś z osób które przeczytały GoT mogłaby mi powiedzieć ile tomów muszę przeczytać żeby "dogonić" wydarzenia z serialu?
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Kika 
Praktykant



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 178
Location: Isle of Dogs
Posted: 12-07-2013, 14:29   

Trzy
_________________
Morporkia! Morporkia!
Morporkia owns the day!
We can rule you wholesale
Touch us and you'll pay!
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 24-11-2013, 21:16   

Ok, zostały 2(?) odcinki do midsezonu The Walking Dead. Dzisiaj zabawiłem się we wróżkę i przewidziałem jakby fabułę na kolejne dwa odcinki. Ciekawe, czy się sprawdzi. Jeśli tak to po prostu zmienię zawód.

[spoiler:e10c2024e9]
W komiksowej wersji TWD Gubernator przeprowadza atak na więzienie dwukrotnie. Raz zostaje pokonany i wraca po długim czasie zupełnie znienacka z ciężkim uzbrojeniem. Ten atak kończy się kompletnym zniszczeniem więzienia, śmiercią Lori, Judith, Hershela i wielu innych postaci. Grupa Ricka przenosi się do Aleksandrii.

Serial jest raczej luźno związany z komiksem. Dużo osób umiera bądź zostaje przy życiu "na odwrót". Ich charaktery też mieszają się i nieraz mylą mi się bohaterzy (np Carol, która ma ciągotki threesome, Andrea sypiająca z Dalem). Fabuła serialu jednak przeplata się z komiksem i w tym momencie wg mnie akcja będzie działa się tak:

Wiemy, że Gubernator żyje i ma się dobrze. Wiemy, że szczury podrzuca właśnie on. Wiemy, że jest blisko więzienia. Wiemy, że ma czołg. Wiemy, że poluje na Miszą i ogólnie chce zabić wszystkich mieszkańców Woodbury oraz więzienia.
Planowany jest ten drugi - ostateczny i niespodziewany atak na więzienie.

W komiksie Tyreese jest od początku. Jest dość ważną postacią i tuż przed atakiem Gubernator proponuje Rickowi poddanie się w zamian za życie Tyreese. Został on schwytany przy okazji któregoś z kolei wypadu po zapasy. Rick odmawia, co skutkuje w tym, że Gubernator odcina Murzynowi głowę (nota bene mieczem Michonne).

Co stanie się w serialu? Wg mnie Gubernator schwyta Carol, którą Rick porzucił, bo zabiła kilkoro współmieszkańców i uczyła dzieci walki bronią białą. Będzie ona w tym samym miejscu co Tyreese w komiksie. Biedaczka pewnie straci łeb, albo zostanie zlikwidowana w inny bardziej brutalny sposób.
Rozpocznie się atak na więzienie. Czołg Gubernatora oraz jego ludzie wytłuką znaczną część mieszkańców więzienia (zginie pewnie każdy mieszkaniec Woodbury, który przeszedł na stronę Ricka). Obawiam się, że nie oszczędzą małej Judith. W serialu żyjąca jeszcze Lori ucieka przed ostrzałem ludzi Gubernatora i upada, po czym ona i jej niemowlę zostają rozstrzelani. Wydaje mi się, że w tym przypadku miejsce Lori zajmie Beth, córka Hershela. Sam Hershel wg mnie przeżyje atak. W komiksie to Dale stracił nogę w podobny sposób do Hershela. Jednak przeżył pobyt na farmie Greene'ów i później stał się ofiarą kanibalów z pobliskiego obozu. W serialu jego miejsce widocznie scenarzyści szykują Hershelowi.
Gubernator zginie prawdopodobnie w walce z Michonne. To o nią mu głównie chodzi i to z nią będzie za pewne walczył na śmierć i życie. [/spoiler:e10c2024e9]

To tyle z moich chaotycznych przepowiedni. Czy wy w ogóle oglądacie The Walking Dead ??
_________________
 
 
goodvibestyla 
Nowicjusz



Joined: 19 Jun 2015
Posts: 12
Location: Świętokrzyskie
Posted: 19-06-2015, 13:47   

LOST przede wszystkim poza tym X-Files,Simpsoowie,Futurama,Flashforward,Hawaii Five O,SG-1,Drużyna A :) Z filmów to 'Wszystko za życie','Matrix''I Origins' czy 'Skazania na shawshank' akurat filmów sporo,ale nie będę wszystkich wymieniał :D
_________________


 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 19-06-2015, 22:42   

Jeśli chodzi o X-files to ostatnio doznaję na nowo, oglądam wreszcie wszystko po kolei i od początku. Akurat dobrze się wstrzeliłem, bo kiedy obejrzałem dwa sezony, okazało się, że Archiwum wraca do produkcji :D

Teraz mam zamiar przebrnąć po kolei całe universum, czyli X - serial, gra, filmy, komiks +10 sezon, a to wszystko przeplatane Millennium i Lone Gunmen.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
goodvibestyla 
Nowicjusz



Joined: 19 Jun 2015
Posts: 12
Location: Świętokrzyskie
Posted: 20-06-2015, 00:17   

Ja niedawno skończyłem Millennium ale jeszcze Lone Gunmen obejrzę ale to rewatch przed 10 sezonem plus książki też oczywiście,komiksy czekają plus jeszcze dodatki do każdego sezonu :) Poza X-Files,będzie też wznowione Twin Peaks w 3 sezonie i też chodzą ploty o Skazanym na śmierć który jest bardzo dobrym serialem lecz nie tak jak dwa wyżej wymienione.
_________________


 
 
kamila12345 
Nowicjusz


Joined: 20 May 2015
Posts: 3
Posted: 24-06-2015, 14:39   

Polecam horror naznaczony:D :pozdro:
_________________
brykiet kominkowy
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo