FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Ulubiony film
Author Message
eemuu 
Praktykant



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 197
Location: Łaziska Górne
Posted: 08-11-2007, 14:29   

K@t ma racje.

Film TR też mi się podobał (w miare) ale napewno nie jest jednym z moich ulubionych filmów. Chyba nawet w moim top100 by go zabrakło.....I to, że człowiek lubi grę TR nie zmusza go od razu do wielbienia filmu :)

To tak jakby ktoś lubił grę Alone in the Dark.....i co mu też się ma dzieło genialnego Uwe Bolla podobać?? Wątpie :)
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 08-11-2007, 14:45   

Wiesz, mało jest horrorów (i filmów w ogóle), które tak rysują psychę jak Bollowski AitD xD
_________________
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 14-11-2007, 21:23   

Do ulubionych dodaję Quo Vadis - J. Kawalerowicza.
Film świetny, bardzo mi się podobał.
Jedyne jego minusy to mało realistyczna scena płonącego rzymu i uproszczony schemat wątku miłosnego.
Reszta to same plusy :)
Moją ulubioną postacią jest : Chryzotemis garna przez Foremniak.
Aktorzy ogółem są dobrze dobrani.
Chwała Kawalerowiczowi za wzięcie Mielcarz do filmu, która świetnie odegrała Ligię :)
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Proto 
Student



Joined: 14 Nov 2007
Posts: 54
Location: Helheim
Posted: 14-11-2007, 22:13   

Ja najbardziej lubię:
- Władca pierścieni
- Jurrasic park
- Kill Bill
- Szkoła uwodzenia
- Resident Evil
- Szklana pułapka

A z seriali to:
- Grey's anatomy
- Desperate housewives :pozdro:
_________________
Lara Croft wrote:
Well then, why don't you stay here and consider the future. Make sure I'm not in it, however. You won't enjoy seeing me again.

 
 
mari 
Podróżnik



Joined: 27 Mar 2007
Posts: 258
Location: Poznań
Posted: 14-11-2007, 22:54   

Moje ul. filmy to między innymi:
-Mr. & Mrs. Smith
-Lara Croft - tomb raider [obie części]
-Ocean's 12 dogrywka
-zabójcza broń [wszystkie części]
-przerwana lekcja muzyki
-gliniarz z Beveryhills
-Klątwa 2
-Wyścig szczurów :-P
_________________
"Bo życie jest jak pudełko czekoladek.
Nigdy nie wiesz, na co trafisz"
<3
 
 
 
Godbluff 
Praktykant



Joined: 07 Feb 2008
Posts: 145
Location: W-ch
Posted: 09-02-2008, 18:28   

21 gramów- to jeden z najlepszych filmów jakie w życiu oglądałem, znakomite aktorstwo (szczególnie Benicio Del Toro i Sean Penn) w wspaniała reżyseria Alejandro Gonzalez Inarritu. Reżyser nieznany, dotychczas nakręcił jeszcze dwa równie znakomite filmy tj. Amores Perros (jego debiut) i Babel ( z Bradem Pittem).

Uwielbiam też filmy z Al Pacino, szczególnie Człowiek z Blizną, Heat, Życie Carlita czy trylogia Godfather.

W ostatniom miesiącu jakie z filmów jakie oglądałem żaden nie dostał ode mnie 5 gwiazek :) Ale mocne 4 na pewno: "Things we lost in Fire" przejmująca historia o nałogau narkotykowym i utracie ukochanej osoby
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 11-02-2008, 15:33   

Również polecam ,,Cżłowieka z Blizną" . Ale jednak wole Ojca Chrzestnego (może to ze wzg\lędu na książke?)
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Yans 
Podróżnik



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 288
Location: Z ziemi
Posted: 11-02-2008, 15:58   

Oglądałem niedawno w tv GENIALNY film - "Otwórz oczy " .
Jest po prostu rewelacyjny . Na początku moze sie wydac nudny (jak sie niewczujemy )
ale ta historia bochatera który miał wypadek jest poruszająca i smutna . Prawie cały czas filmu sie na tym skupia i jest to swietnie przedstawione ,jego samotosc , izolacja bardzo boli , zwłaszcza ze wczesniej był kobieciarzem i imprezowiczem . Ale potem jest jeszcze genialniej i dowiadujemy sie niesamowitych rzeczy , które całkowicie zmieniają historie filmu . Aha mówię o orginalnej wersji z Penélope Cruz i Eduardo Noriega .

Drugi GENIALNY film który niedawno obejrzałem - " Zródło " .
Tak baśnowych sceneri filmu opowiadającego o waznej histori niewidziałem .
Hugh Jackman który stara sie uratowac zycie swojej zony ... robi wszystko i jeszcze wiecej , niepoddaje sie i poswieca wszystko zeby jego zona przezyła . Kazda historia w tym filmie to walka z bezlitośnie upływającym czasem .

Kto oglądał film "Imortal -kobieta pułapka " ? Oglądałem go pare lat temu i niewiem co mam myslec o tym filmie (?)

I jeszcze film "Osada" . Niewiem czy jest tak DAREMNY , czy tak GENIALNY .
_________________

 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 11-02-2008, 20:41   

Yans wrote:
I jeszcze film "Osada" . Niewiem czy jest tak DAREMNY , czy tak GENIALNY .


Hm, ciekawe zestawienie, "nie mam pojęcia czy coś jest beznadziejnie nudne czy porywająco ciekawe". Według mnie to film jak film, bez żadnych szczególnych wzlotów - ja tam od początku wiedziałam, jak się skończy. Ma fajne momenty, oparty jest na świetnym pomyśle i tyle. Nie zachwycam się :p
 
 
Lady Justine 
Podróżnik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 11-02-2008, 20:55   

Mi się oczywiście podoba Tomb Raider Movie, oraz Tomb Raider Kolebka Życia.

Lubię jeszcze wszytskie części Shreka, Asteriksa i Obeliksa Misje Kleopatrę, i jeszce K-pax.

A zapomniałam jeszcze o wszystkich Matrixach :D

A Harry Potter? Bardzo mnie denerwowało, że nie pokazali tam wielu ciekawych wątków z książki. A Zakon Feniksa to już całkowita pokrażka... tyle "pominiętej" książki- bez sęsu ;)
_________________


Guest jeżeli chcesz być dobrym archeologiem, musisz wyjść z biblioteki
:kawa:
 
 
 
Kiniangie 
Student



Joined: 26 Feb 2008
Posts: 59
Location: Londyn, Anglia
Posted: 18-03-2008, 20:00   

Nie mam faworyta - ponizej kilka filmow, ktore zasluguja na miano ulubionych:
najpierw z A. Jolie:
"Zlodziej zycia"
"Kolekcjoner kosci"
"60 sekund"
"Udajac Boga"
"GIA"
"Cyborg 2" nie wiem czemu mam sentyment do tego filmu... moze dlatego ze Angelina tu przypomina mlodsze wcielenie Lary Croft?
"Pan i Pani Smith"
"Love is all there is"
"Gra w serca"
"Przerwana lekcja muzyki"
"Grzeszna milosc"
i oczywiscie "Tomb Raider Movie" + "Tomb Raider Kolebka Zycia"
ah, moglam wymienic jej cala filmografie... :mrgreen2:


Bez Angeliny:
"Wierny ogrodnik"
"The X files: fight the future"
"Next"
"Osada"
"Gladiator"
"Przeczucie"
"Smiertelna wyliczanka"
"Skarb Narodow"
ah, troche sie nazbieralo. Ale jeszcze bym mogla wymieniac duzooo.... bo lubie filmy gdzie cos sie dzieje, a takich nie malo.
 
 
Piterek 
Praktykant


Joined: 23 Mar 2008
Posts: 126
Posted: 23-03-2008, 22:21   

Lubię wszystkie części Harrego Pottera (najmniej pierwszą i drugą), Skarb Narodów, Tomb Raider Move, Asterix kontra Cezar, Asterix i Obelix Misja Kleopatra, mógłbym jeszcze dużo wymieniać, ale nie che mi się :P

A i oczywiście wszystkie części Piratów z Karaibów koniecznie :!!:
 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 22-04-2008, 13:42   

Jurassic Park,
Godzilla,
Uwolnić orkę 1,2,3,4,
Orca-Wieloryb Zabójca,
Lwie Serce,
Opowieści z Narnii,
Wędrówki z dinozaurami,
Resident Evil,
Jestem legendą,
Tomb Raider I,II,
Szczęki,
Piraci z Karaibów,


Yhm....musiałabym jeszcze pomyśleć...
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 22-04-2008, 14:30   

Jestem przekonana, ze gdzies juz to pisalam. Powtorze :)
Wiele topicow typu : Ulubiony film/aktor/postac/scena sa tworzone po to aby dzielic sie z innymi forumowiczami czyms co zrobilo na nas wrazenie, spodobalo sie nam itd. Ja chetnie zagladam do takich topicow. Jednak czytajac 'sucha' liste wypisanych (w tym wypadku) tytulow filmow nie mam pojecia dlaczego je lubisz, dlaczego zrobily na Tobie jakies tam wrazenie i po co je nam tu przytaczasz. Apeluje chociaz o krotki komentarz to kazdego elementu listy, tak aby kazdy mogl dowiedziec sie czegos wiecej i aby takie wypisywanie mialo jakikolwiek sens.

:)
 
 
Lady Justine 
Podróżnik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 22-04-2008, 19:49   

Mój ulubiony film? Zdecydowanie moonwalker.
Już samo to (jak się domyślacie), że gra w nim główną rolę Michael Jackson robi film jeszce lepszy...
Musical, z okresu płyty "Bad", czyli 1988r.
[spoiler:220d2af428]Na początku są pokazane urywki koncertów, i niektóre teledyski, jednak z czasem akcja "rozpoczyna się".[/spoiler:220d2af428]
Byłam szczerze zdziwiona, że w 1988r. można było zrobić film na poziomie dzisiejszych dzieł.
Spodobało mi się, że teledysk "Smooth Criminal" zrobiono ze... scen filmu, w których leciała cała piosenka.

Tak dola chętnych- wersja z filmu:
http://pl.youtube.com/watch?v=VP-6oEdwCNk
Wersja teledysku:
http://pl.youtube.com/watch?v=2WjOn5TNjBM

Ogólnie polecam film!
_________________


Guest jeżeli chcesz być dobrym archeologiem, musisz wyjść z biblioteki
:kawa:
 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 24-05-2008, 18:31   

Dobrze...dodam jeszcze do poprzedniej listy Ghost Rider.Dlaczego podoba mi się ten film?
Wogóle-znakomita fabuła,świetna realizacja,doskonałe efekty specjalne i sam pomysł ;-) .
Film jest o pewnym chłopcu,który "sprzedał" duszę diabłu za to,że uzdorwi jego ojca.Owszem-szatan zrobił to,ale spowodował też,że mężczyzna zginął podczas pokazu.Od tej pory młody Johnny (Nicolas Cage) zerwał ze światem i ze swoją ukochaną.Zajmował się tylko ekstrmalnymi wyczynami na swoim motorze.Pewnego dnia Mefistofeles przypomniał się o swoje.Johnny miał dla niego zabić pewne upadłe anioły i tak stać się Ghost Rider'em.I tak za dnia był człowiekiem,w nocy zaś stawał się płonącym potworem.
Nie będe zdradzać więcej szczegółów i dalszego ciągu.Może coś tam zagmatwałam,nie określiłam jasno,ale co tam.Zainteresowanym POLECAM :)

Ehh....i ten mhroczny klimat xD .

Tutaj można poczytać coś więcej na temat filmu (i obejrzeć screeny):
http://ghost.rider.filmweb.pl/

P.S.Postaram się jeszcze wytłumaczyć,dlaczego filmy z poprzedniej listy należą do moich ulubionych.Ale to jak będe mieć chwilę wolnego czasu :)
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Lamia86 
Nowicjusz



Joined: 11 Jul 2008
Posts: 20
Location: Rybnik/Gliwice
Posted: 15-07-2008, 23:33   

Moje ulubione filmy? Troszkę tego się nazbiera;p
"Adwokat diabła"-(moim zdaniem bardzo dobra gra aktorska Ala Pacino oraz Reevesa)
"Inni"-(film, który jest jedna wielką zagadka. Zakończenie jest bardzo zaskakujące ;) )
"Forrest Gump","Troja","Hanibbal","Siedem","Leon zawodowiec","Zielona mila", "Kolekcjoner kości"...
No i oczywiście typowo "kobiece" filmiki jak "Joe Black"(ile razy to już widziałam?! Lepiej nie pisać :hehe: ) czy "Słodki listopad"
Ostatnio zaczęłam "nadrabiać" klasykę, przede mną: "Noc żywych trupów", "Braveheart","Pulp Fiction" itd.
Polecam sięgnąć po filmy z ubiegłego wieku :) Można natrafić na całkiem fajne produkcje.
_________________
"Per aspera ad astra"; „Nemo sine vitiis est”
 
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 15-07-2008, 23:44   

Lamia86 wrote:

Ostatnio zaczęłam "nadrabiać" klasykę, przede mną: "Noc żywych trupów",


Oj polecam bardzo, ogólnie filmy o żywych trupach od G.A. Romero są rewelacyjne, no może prócz najnowszego dzieła Diary Of The Dead. Sam uwielbiam tego gatunku filmy.
 
 
Darkness 
Podróżnik



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 303
Location: 3city
Posted: 31-07-2008, 18:27   

Ojej, mam taki jeden swój ulubiony. Ile wspomnień z nim mam!

Film nazywa się "Kosmiczny mecz". Jak byłem mały to oglądałem go nawet 3 razy dziennie i przez to nabawiłem się czasowego jąkania (przez tą świnie :fire: ). Poza tym był całkiem śmieszny. Królik Bugs, Kaczor Duffy itp. Nawet teraz z chęcią bym go obejrzał. Ale nie mam na kasecie ani nic.

:pozdro:
_________________
Szanuję swój język, piszę poprawnie.
 
 
 
milkshake 
Student


Joined: 05 Jul 2008
Posts: 99
Posted: 31-07-2008, 20:13   

Ach, ja też to oglądałem dawno dawno temu. :D Uwierzyłem nawet, że to wszystko było prawdziwe, że Majkol Dżordan naprawdę grał mecz z kreskówkowymi stworami... Uroki dzieciństwa :)
Wciąż mam to gdzieś wśród tych wszystkich kaset "domowej wideoteki", jak to nazywali w bajkach disneya ^^
 
 
Xardas1992 
Nowicjusz



Joined: 20 Mar 2007
Posts: 25
Posted: 17-08-2008, 22:41   

Horror - Teksańska masakra (również oryginał!), Saw, [REC], Egzorcyzmy Emily Rose, Halloween, Koszmar z ulicy wiązów, Piątek Trzynastego
Thriller - Siedem, Hannibal, Milczenie Owiec, Oszukać przeznaczenie 2, Silent Hill, The Mist, 1408, Szósty Zmysł, Mroczny Rycerz, Ojciec Chrzestny, X-Files
Dramat - Titanic, Jestem Sam, Maska, Zielona Mila, Filadelfia, Monster, Piękny Umysł, Efekt Motyla,
Przygoda - Pojutrze, Skarb Narodów, Die Hard, Indiana Jones, Gwiezdne Wojny, Matrix, Kod da Vinci, Piraci z karaibów, Władca Pierścieni, Terminator, Harry Potter, Mumia, Sahara, Jurrasic Park, Hancock, 300, Iron Man
Komedia - Shrek biggrin.gif, Ali G: Indahouse,
Bajki: Król Lew smile.gif
Seriale: Prison Break, Lost, Dexter, X-Files, Pierwsza Miłość smile.gif
Aktorzy: Heath Ledger, Bruce Willis, Tom Hanks, Russel Crowe, Nicholas Cage, Johnny Depp, Harrison Ford, Jennifer Carpenter, Charlize Theron.
_________________

"President Reynolds ruined your life? She ruined my life. You want to take the bitch down? You just found your inside man."
 
 
 
doyouwanna 
Student



Joined: 23 Nov 2008
Posts: 40
Posted: 23-11-2008, 17:57   

Kosmiczny mecz był hitem dzieciństwa! Każdy przecież kochał Jordana i pamiętam do dziś, jak zasiadałam z mamą przed telewizorem i oczekiwałam na ujrzenie wszystkich postaci z looney tunes, a na drugi dzień w przedszkolu bawiliśmy się, że sami nimi jesteśmy ;D
_________________
Wyluzujcie, pionki.
 
 
Stifmaister 
Nowicjusz



Joined: 25 Dec 2008
Posts: 10
Posted: 25-12-2008, 23:44   

3 najlepsze filmy na świeci to:1 miejsce "American Pie" a na 2 są 2 filmy "Wanted" i "Tomb Raider" :jumper: poza tym to ,Harry Potter,Władca Pierścieni,Gwiezdne Wojny,Piraci z Karaibów,Pan i Pani Smith,Transporter,Blade,Włoska Robota(Italian Job),Vinci.
 
 
 
doyouwanna 
Student



Joined: 23 Nov 2008
Posts: 40
Posted: 26-12-2008, 17:56   

Moim zdaniem najlepszy film to Pulp Fiction. Nie ma lepszego.
_________________
Wyluzujcie, pionki.
 
 
Vougeny 
Student



Joined: 26 Dec 2008
Posts: 74
Posted: 26-12-2008, 23:06   

doyouwanna wrote:
Moim zdaniem najlepszy film to Pulp Fiction. Nie ma lepszego.


O Tak :mrgreen2: klasyka kina

[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 27-12-2008, 00:06 ]
Może trochę więcej treści?
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo