FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Konsole - Playstation, XBox i inne
Author Message
Maniucha 
Student



Joined: 20 Jul 2012
Posts: 38
Posted: 30-12-2012, 22:55   

eee...mleko?!, Nic się nie stało wiem wiem temat o konsolach także tego no... W najbliższą sobotę jadę do babci zbierać kaskę i chyba raczej jednak będę za PS3 choć teraz kosztuje dużo to i nie psuje się, jeśli nie dostanę jej na urodziny to cena spadnie do grudnia na 100% a i gry może jakieś fajne jeszcze wyjdą. Może xbox ma kinekt ale masz racje szybciej się psuje bo ma ją mój kuzyn i już miał ją w naprawie 2 razy. Jakoś przeżyje te exclusivy z TR no ale fakt przekonałam się co do tej grafiki :jumper:
_________________
My life is BRUTAL o_O

Dzięki wszystkim za miłe powitanie :D
 
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 31-12-2012, 09:01   

eee...mleko?! wrote:
A może wii U (wiem że tandeta)

Mogę strzelić Cię w mordę za to zdanie?! :P

K@t, co do ukazania się nowych generacji konsol, to jest jedna wielka niewiadoma. W zeszłym roku mówiło się o 2012 roku, a tu, pomijając WiiU, które w zacofanym kraju jakim jest Polska nie ma racji bytu (bo to Nintendo), nic nie słychać. Większe szanse na pojawienie się ma nowy Xbox, o którym powoli robi się szum i ponoć wysyłane są pierwsze wersji developerskie. Natomiast PlayStation... po wydaniu "rewelacyjnej" Vity, która się nie sprzedaje, Sony zapewniło sobie kryzys finansowy (ponoć największy od 30 lat!) i jest małe prawdopodobieństwo, że nowa konsola nawet nie powstanie!
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 31-12-2012, 09:12   

Quote:
K@t, co do ukazania się nowych generacji konsol, to jest jedna wielka niewiadoma.

Niezupełnie. Kilku największych wydawców potwierdziło, że już pracują nad pierwszymi tytułami startowymi. Przełom 2013/2014 jest tak naprawdę jedyną sensowną datą, zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i technologicznego.

Warto też wziąć pod uwagę, że na początku 2013 wychodzi wyjątkowo dużo tytułów AAA, których można by spodziewać się raczej na jesieni. To też jednoznacznie sugeruje, że pod koniec roku coś innego ma przykuć naszą uwagę.

Quote:
Sony zapewniło sobie kryzys finansowy (ponoć największy od 30 lat!) i jest małe prawdopodobieństwo, że nowa konsola nawet nie powstanie!

Wewnętrzne studia mają już devkity, więc... ;)
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 31-12-2012, 09:44   

K@t wrote:
Niezupełnie. Kilku największych wydawców potwierdziło, że już pracują nad pierwszymi tytułami startowymi. Przełom 2013/2014 jest tak naprawdę jedyną sensowną datą, zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i technologicznego.

No ale mamy dopiero koniec 2012, na daty premier gier AAA w drugiej połowie 2013 jeszcze trzeba poczekać, dla przykładu dopiero miesiąc temu dowiedzieliśmy się, ze GTA5 wyjdzie wiosną 2013 roku, a o tym, że producenci robią już gry na kolejną generację mówi się od dawna - tu kolejny przykład: Beyond Good & Evil 2, z informacją z lata 2011, że jest w produkcji, ale wyjdzie dopiero na następnej generacji konsol.

K@t wrote:
Warto też wziąć pod uwagę, że na początku 2013 wychodzi wyjątkowo dużo tytułów AAA, których można by spodziewać się raczej na jesieni. To też jednoznacznie sugeruje, że pod koniec roku coś innego ma przykuć naszą uwagę.

Nie był bym tego taki pewien ;) Na przykładzie PS3, jego pierwsza oficjalna premiera miała miejsce podczas E3 2005, a weszła do sprzedaży dopiero w listopadzie 2006 roku.

K@t wrote:
Wewnętrzne studia mają już devkity, więc... ;)

Nie oznacza to, że Sony będzie miało kase na rozpoczęcia produkcji seryjnej ;)
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 31-12-2012, 10:56   

No ale ja przecież ciągle mówię o przełomie lat 2013/2014 - nie twierdzę, że to nastąpi w ciągu najbliższych sześciu miesięcy :p To równie dobrze może być końcówka 2013 (mniej prawdopodobne), jaki i pierwszy kwartał 2014. Jestem jednak pewien, że nie później. Poza tym pamiętaj, że Sony to Sony, ale Xbox 360 wystartował już wcześniej. Są więc dwa scenariusza - że MS znowu będzie pierwszy, albo dla odmiany Sony uderzy z zaskoczenia, żeby uniknąć błędów z 2006.

I niech nikt mnie nie zrozumie źle - do nowej generacji mi się nie śpieszy, zwłaszcza że na obecną szykuje się wysyp hitów. Po prostu czas ucieka nieubłaganie, a MS i Sony muszą zacząć działać, bo developerzy w końcu się wypną. Ile to już psioczenia jest o słabej mocy konsol w porównaniu do PC? Tylko gracze będą na tym tracić, bo takie EA będzie znowu skupiać się na portach pecetowych (Battlefield 3), a konsole dostane niezoptymalizowane syfy.
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 31-12-2012, 13:14   

Doskonale Cię rozumiem, ale dziwi mnie trochę Twoja pewność siebie co do tego przełomu 2013/2014, bo to tylko rok! :) To, że wcześniej czy później wyjdzie kolejna konsola to wiadomo - bo Nintendo WiiU (mimo konfiguracji podobnej do obecnej generacji) schodzi jak ciepłe bułeczki, mam tylko obawy co do tego "Sony to Sony": dwa razy popełnili ten sam błąd, wydając kombajny: PS3 i PSV, a nie biorąc pod uwagę faktu, że ich ceny w dniu premiery odrzucają klientów. Odziwo jest bardziej przekonany do marketingu XBox'a (choć uważam PS3 za lepszą konsolę) i to następcy 360 spodziewał bym się w pierwszej kolejności.

Wysyp dobry gier w 1 i 2 kwartale nowego roku jest od zawsze - bo wydają je Ci, którzy nie wyrobili się na gwiazdę - początek 2013 nie jest wyjątkowy.

Nikomu się nie śpieszy, tym bardziej mi... jestem na miesiąc przed kupnem PS3 ;)
_________________
 
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 31-12-2012, 19:01   

Rob3rt wrote:
Mogę strzelić Cię w mordę za to zdanie?!


Rob3rt, O gustach się podobno nie dyskutuje :D Dla mnie pad WiiU jest niewygodny , gry wyglądają ,,tak sobie'' jak na niby ósmą genaracje ;) Dysk - mały a wszystko kosztuje sporo ! Większość produktów Nintendo jest bardziej do zabawy i na jakieś imprezy :> Natomiast Sony i Microsoft prubują tworzyć sprzęt typowo dla graczy :p Dla mnie nie istnieje coś takiego jak walka między deweloperami (fanboy'ami) , a to że każdy chwali marke którą zna dobrze to normalne :p
 
 
Maniucha 
Student



Joined: 20 Jul 2012
Posts: 38
Posted: 31-12-2012, 19:56   

eee...mleko?! wrote:
a to że każdy chwali markę którą zna dobrze to normalne

eee...mleko?!, W połowie masz rację, ale nie powinien też źle oceniać konsol na których nigdy nie grał (I nie chodzi mi o ciebie) :)
_________________
My life is BRUTAL o_O

Dzięki wszystkim za miłe powitanie :D
 
 
 
Maniucha 
Student



Joined: 20 Jul 2012
Posts: 38
Posted: 31-12-2012, 19:59   

A właśnie nikt nie odpowiedział na moje pytanie.
Za ile warto kupić teraz konsole? :)
_________________
My life is BRUTAL o_O

Dzięki wszystkim za miłe powitanie :D
 
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 31-12-2012, 20:12   

Maniucha, Za jak najwięcej :> Xbox'a znajdziesz za 600 zł w media expert ^^ 4 GB jeden pad i bez gier :p PS3 też nowa wersja za jakieś 999 zł w biedronce już-chyba nie ma :p
 
 
Maniucha 
Student



Joined: 20 Jul 2012
Posts: 38
Posted: 31-12-2012, 20:30   

A używanego??

tutaj link. Jakby co cena tylko napisana żeby wystawić boxa na aukcje. Konsola jest w 100 procentach sprawna.

http://tablica.pl/oferta/...ja-ID22SxH.html
_________________
My life is BRUTAL o_O

Dzięki wszystkim za miłe powitanie :D
 
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 31-12-2012, 20:37   

Maniucha, Kupuj , bo ktoś się pomylił :p Tylko się pośpiesz bo ktoś może cię uprzedzić w tym ja :mrgreen2: :mrgreen2: :mrgreen2: :pozdro:
 
 
Maniucha 
Student



Joined: 20 Jul 2012
Posts: 38
Posted: 31-12-2012, 21:31   

Ale pomylił w jakim sensie. jeśli chodzi o cenę to też tak myślę bo widziałam na allegro identyczny zestaw za 1500 :gupek:
_________________
My life is BRUTAL o_O

Dzięki wszystkim za miłe powitanie :D
 
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 31-12-2012, 22:29   

Ja bym na oferty na tablicy się tak nie napalała (wiele przekrętów, naciągaczy). W tym serwisie w grę wchodzi tylko odbiór osobisty ;)
_________________
 
 
Maniucha 
Student



Joined: 20 Jul 2012
Posts: 38
Posted: 31-12-2012, 22:33   

Luthien, Po pierwsze ja się nie napalam. Po drugie kupowałam już wiele rzeczy na tablicy i wiem jak to działa. Po trzecie nigdy nie zarządzam przesyłki :)
_________________
My life is BRUTAL o_O

Dzięki wszystkim za miłe powitanie :D
 
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 31-12-2012, 23:33   

A ja się z Luth zgodzę :P Lepiej znaleźć coś na allegro lub w czymś bardziej zaufanym ^^
 
 
Maniucha 
Student



Joined: 20 Jul 2012
Posts: 38
Posted: 01-01-2013, 00:20   

eee...mleko?!, Ale ja na tablicy zawsze jeżdżę odbierać sama :D
_________________
My life is BRUTAL o_O

Dzięki wszystkim za miłe powitanie :D
 
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 01-01-2013, 01:12   

Równie dobrze , sprzedawcą może być jakiś zboczeniec/pederasta który tylko czeka na taką Maniuche xD Ale tak poważnie - zadzwoń , pogadaj i wtedy się dowiesz szczegułów ;-)
 
 
Maniucha 
Student



Joined: 20 Jul 2012
Posts: 38
Posted: 01-01-2013, 01:29   

Wiem, wiem. A co żal było by takiej Maniuchy? Szczerze wątpię :)
Zadzwonię w środę bo jutro 1 stycznia :D

eee...mleko?! wrote:
Równie dobrze , sprzedawcą może być jakiś zboczeniec/pederasta
Dlatego jeżdżę z obstawą :D
_________________
My life is BRUTAL o_O

Dzięki wszystkim za miłe powitanie :D
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 02-01-2013, 14:25   

Chyba zapomnieliscie napisac o sporej przeadze PS3 jaka daje naped Blu-Ray. Chocby z tego powodu TR9 na Xboxa bedzie miał w polskiej edycji TYLKO polski dubbing, a na PS3 jest szansa na dwie ściezki dzwiekowe, bo pojemnosc nośnika w porównaniu z DVD jest ogromna.
_________________
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 02-01-2013, 21:39   

Cez, Wspomniałem o tym :tak: w swoim poście ,ale na przykładzie detali które na x360 z powodów jakie podałeś wyżej :( się nie znalazły np.: cienie z TR Underworld , żyły/tętnice z gry której nie pamiętam , lecz czytałem o niej na bodajże ps3site , no i jak już wspomniałeś brak dwóch ścieżek Audio w nowym TR - :biczowanie: to się należy Microsoft'owi za lekko myślne nie wstawienie stacji BD.Choć napewno to też przyczynia się do ceny . :pozdro:
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 02-01-2013, 21:43   

W wypadku TRU brakuje cieni w jednym miejscu - na łódce Lary na Morzu Śródziemnym :p Poza tym wersja na X360 akurat wygrywa, przez wyższą rozdziałkę i brak problemów z frameratem i zwiechami.
_________________
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 02-01-2013, 22:08   

Jak by się tak dokładnie przyjżeć to move się kurzy , a gierków za bardzo nie znam :P Ktoś poleci jakieś ciekawe tytuły z obsługą move , ale głównie nie tak jak np.: ,,Killzone 3 '' z góry thx :)
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 03-01-2013, 16:50   

eee...mleko?!, sorry, że oderwę temat od Twojego pytania, ale wpadam tu z dobrą nowiną :jumper: Właśnie zamówiłem na allegro PlayStation 3 :jumper: Wybór padł na nową konsolę czwartej generacji, a konkretnie wersję slim wyposażoną w dysk 160GB. Nie znalazłem w mojej okolicy lepszej oferty, bo sklepy wyposażone były albo w SuperSlimy 12GB, albo Slimy z dobrymi dyskami + "zestawy Startowe" (więc i sporą ceną), które mam koło nosa :) oferta na tyle ciekawa, że pochodzi od wyraźnie zaufanego sklepu sprzedającego na allegro, do tego z najniższą ceną i lokalizacją około 100km ode mnie, więc w razie czego można się do nich osobiście wybrać ;) Wybór dysku 160GB wydaje mi się rozsądną opcją. Z tego co się zorientowałem to gry na PS3 zajmują 6-10GB, więc taka pojemność powinna wystarczyć mi na te - powiedzmy - 15 tytułów, ale wiem, że z opcji zakupu gier w PSStore, będę korzystał tylko w przypadku gier dostępnych w cyfrowej dystrybucji, klasyków i dodatków (które zajmują dużo mniej), resztę oczywiście w wersjach pudełkowych :)
_________________
 
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 06-01-2013, 12:02   

Rob3rt wrote:
Z tego co się zorientowałem to gry na PS3 zajmują 6-10GB


No takie Uncharted 3 czy Gran Turismo 5 mają po 50 GB dlatego jakiejś większej reguły nie ma :>

Jeśli Konsola będzie w stałym dostępie do Internetu to miał bym wątpliwości co do pojemności ;) Pobieranie popreawek do gier , DLC , spore (w niektórych grach) save'y i jeszcze gry z PSstore :p Mam dysk 320 GB z czego się zorientowałem dostępne było tylko 292 GB :gupek: Dysk powinien ci starczyć , ale czym większy dysk tym lepiej :D
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo