FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Dialogi w AOD
Author Message
alicja-maria 
Student



Joined: 20 Jul 2004
Posts: 52
Location: Poznań
Posted: 22-07-2004, 23:37   Dialogi w AOD

Hej!
:arrow: ja apropo dialogów w Angel of darkness. JEst ich wg.mnie znacznie więcej niż w pozostałych częsciach. Gra też jest bardziej "do myślenia"-musisz samemu ustalić treść dialogu-choć i tak to czego nie wybrałeś pojawi się ;óźniej:P Na początku np. gdy poszłam po notatnik do domu jakiejś mrs. BLABLA wybrałam złą odp. przez co chwyciła mnie poilca-później wiedziałam już czego nie wziąść i mam to o co chodziło :) Mam nadzieję, że 7-ka będzie równie dobra a zarazem lepsza niż wszystkie pozostałe części AOD razem wzięte. :browar:
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 23-07-2004, 00:28   

Dialogi to element typowo przygodowy, wprowadzony do TAOD. To nawet dobrze, chociaż wolałabym, żeby Lara więcej robiła niż gadała.

Jeśli nie rozumiesz wszystkiego to polecam ściągnięcie patcha polonizującego do TAOD i grę będziesz miała po polsku :) Tłumaczenie ma wiele błędów, czasem mnie nawet denerwowało. Np. organizację Cabal mogli zostawić jako Cabal, a nie tłumaczyć na Kabała :/ Poprostu lałam jak Eckhardt mówił: "Szanowni członkowie Kabały..." :hehe:
Nazwy niektórych poziomów też są trochę śmieszne, ale błędów niema wiele.


EDIT BY GRZEKO
Quote:
Tłumaczenie ma wiele błędów [...] ale błędów niema wiele.


tjaaaa... :roll:
_________________
Miow.
 
 
 
alicja-maria 
Student



Joined: 20 Jul 2004
Posts: 52
Location: Poznań
Posted: 23-07-2004, 10:17   Do Kasi

Już ściągnęłam se patche..te co mówiłaś i mam już po polsku:)
 
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 23-07-2004, 19:49   

Podoba mi się to, że można samemu pokierować rozmową. Ciekawy element przygodowy w grze.
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 23-07-2004, 20:05   

Może i można pokierować rozmową, ale wszystko i tak odnosi się do tego samego punktu. Czasem tylko przez głupie wypowiedzi możemy zginąć (Bouchard) lub nie dostać tego co chcemy (Margot Carvier) :> Zdaje się, że gdy rozmawiamy z Laddickiem i źle się do niego odnosimy, to później nie daje nam Scorpiona :546:

Gdy przechodzę TAOD po raz któryś już z kolei, to szczerze za długie dialogi zaczynają mnie męczyć :/ Wolę więcej akcji niż gadania... Ale cóż... w TAOD nam tego nie zapewniono :>
_________________
Miow.
 
 
 
Charles 
Podróżnik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznań
Posted: 23-07-2004, 23:19   

Kasia Trent wrote:
Może i można pokierować rozmową, ale wszystko i tak odnosi się do tego samego punktu. Czasem tylko przez głupie wypowiedzi możemy zginąć (Bouchard) lub nie dostać tego co chcemy (Margot Carvier) :> Zdaje się, że gdy rozmawiamy z Laddickiem i źle się do niego odnosimy, to później nie daje nam Scorpiona :546:

Gdy przechodzę TAOD po raz któryś już z kolei, to szczerze za długie dialogi zaczynają mnie męczyć :/ Wolę więcej akcji niż gadania... Ale cóż... w TAOD nam tego nie zapewniono :>
Daje jeśli masz wystarczającą ilość pieniędzy :P A pamiętnki Von Croya można wziąć samemu :P
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 23-07-2004, 23:45   

Wiem, że można, ale nigdy nie próbowałam :P A gdzie jest? :>
_________________
Miow.
 
 
 
Charles 
Podróżnik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznań
Posted: 23-07-2004, 23:49   

W kuchni w szufladzie :P Powinaś znaleść przy przeszukiwaniu kuchni :P
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 23-07-2004, 23:50   

Ja zawsze brałam koniak z kuchni, bransoletę ze stolika, aspirynę z szuflady obok wejścia i zmykałam przez okno :P
_________________
Miow.
 
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 02-08-2004, 22:38   

Ja brałam jeszcze chyba jakiś pierścionek ze stolika (ale ze mnie złodziej :P ), ale nie jestem pewna czy ten pierścionek był właśnie tam.
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 02-08-2004, 22:39   

To była ta bransoletka, o której wspominałam :P Leżała na stoliku obok kuchni :P Za małe to na pierścionek :P
_________________
Miow.
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 02-08-2004, 22:56   

Grzeko -> Tak mi się jakoś przejechało po klawiaturze :P :wink: Chodzi o to, że tłumaczenie jest wadliwe, ale nie ma aż tak wielu błędów :P
_________________
Miow.
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 19-08-2004, 17:41   

Mam jedną uwagę co do Kabały... Nie sądziłam, że istnieje takie coś i dlatego miałam polewy z tłumaczenia. Ale to i tak nie zmienia faktu, że to dziwne i lepiej gdyby zostało nieprzetłumaczone. Organizacja Cabal, a Kabała chyba lepiej brzmii, no nie :?: Dziwi mnie tylko dlaczego to właśnie tak nazywa się organizacja Eckhardta.

Quote:
Kabaliści odczytywali ukryte znaczenie Tory, przypisując każdej literze alfabetu hebrajskiego konretną wartość liczbową. Każde słowo miało zatem również swoją wartość liczbową, a pomiędzy wyrazami o tej samej wartości zachodziły rozmaite związki. Filozofia kabalistyczna zajmowała się również metafizycznymi rozważaniami nad istotą Boga, powstania świata i wszystkich stworzeń, także pośrednich między Bogiem a stworzeniem. Wprowadzała również wątek wędrówki dusz - reinkarnacji.

Najważniejszym dziełem kabalistycznym jest powstała w XIII wieku Sefer ha-Zohar, czyli Księga Blasku."
_________________
Miow.
 
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 20-08-2004, 13:57   

Kabała - i do tego pisana atramentem sympatycznym!! (da się odczytać po zazaczeniu tekstu) :lol: Kabała i Cabal to raczej nie to samo, przynajmniej wg mnie.
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 20-08-2004, 14:32   

Jeżeli to nie to samo, to dlaczego tłumaczono Cabal na Kabałę?


MRMACPHISTO
http://slowniki.onet.pl/i...t=cabal&tr=auto
_________________
Miow.
 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 02-01-2005, 21:06   

Gram właśnie w TRAOD i mam problem z dialogami. :(
Słyszę tylko część dialogów (mniej więcej połowę), w reszcie widzę tylko, że postacie ruszają ustami i lecą napisy a nic nie słychać. Mam wersję spolonizowaną i spatchowaną, ale wygląda mi to na jakiegoś buga. Czy ktoś z was miał taki problem?


MACPHISTO
Ja nic takiego nie miałem... za to w Indianie Jonesie kiedyś miałem przyspieszone dźwięki, więc połowa scenki zostawała bez dźwięku.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 03-01-2005, 16:50   

No ja tak miałam z TR4 :/ Ale niewiem jak sobie z tym poradzić :/
_________________
Miow.
 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 03-01-2005, 17:20   

No, problem rozwiązany (przynajmniej na razie). Musiałem w ustawieniach gry wyłączyć akcelerację sprzętową dźwięku.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 03-01-2005, 17:24   

Wiesz gdzie to można ustawić w TR5? W poprzednim poście źle napisałam. Ten problem miałam w TR5, a nie TR4 :oops:
_________________
Miow.
 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 03-01-2005, 17:49   

Kasia -> W TR5 takiej opcji nie ma, jedyne co można zrobić to w setupie zmienić 'Sound Device'. Może to coś zmieni. Nie wiem, ja grałem w to dawno temu na Windows 98 i wszystko było OK.

Jest jeszcze inn możliwość. Kliknij Start Menu - Uruchom, wpisz dxdiag i wciśnij Enter. Uruchomi się narzędzie diagnostyczne DirectX. Wejdź w dźwięk, jest tam suwak, przeciągnij go w lewo i potwierdź zmiany. Jak nic to nie da zawsze można powrócić do poprzednich ustawień.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 21-01-2007, 19:43   

WG mnie trochę za mało nawiązań do dalszej rozgrywki. Jest tylko śmieć Lary po źle przeprowadzonym dialogu z Bouchardem, nie otrzymanie pamiętnika Von Croya, czy Scorpiona... Miało być tego więcej.. :roll:
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 27-01-2007, 22:18   

A propos w ostatnich filmikach w AOD moje spolszczenie dawało za późno kompletnię dialogi, naprzykład w rozmowię z Karelem.
PS. w tej samej rozmowie Lara sobię przypomina scenę zabujstwa von Croya i po niej k\mówi do Karela "ty go zabiłes". Nie wiem dlaczego ta scenka od tego czasu jak ona sobie przypomina i przed tym jak powiedziała że on go zabił nie idzie mi. Tzn słychać dźwięk ale sceny ni widać.
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
doma 
Student



Joined: 05 Apr 2007
Posts: 40
Location: Toruń
Posted: 17-04-2007, 21:45   

Też tak mam często przechodzę ostatnią walkę i do tej pory tylko raz ten filmik z Von Cryoem mi się włączył
_________________
"W najmroczniejszym zakamarku każdej duszy drzemie cień zła"
Wener Von Croy
 
 
 
Kurtis_T 
Nowicjusz



Joined: 25 Jun 2007
Posts: 17
Location: z Ostródy
Posted: 27-06-2007, 10:14   

Frodo_hobbitek wrote:
Podoba mi się to, że można samemu pokierować rozmową. Ciekawy element przygodowy w grze.


Mi też się podoba,ale jeden fałszywy ruch,tak jak w przypadku Buchorda, coś źle powiemy i BUM! Trzeba zaczynać gre od nowa,albo wczytać zapis. ;)
Ale to dobrze,że tylko on może nas zabić. Bo nie wyobrażam sobie przyjaciółki Wernera z Berretą. :gupek:
_________________
" W Zakamarku Każdej Duszy,Drzemie Cień Zła
--- Werner Von Croy ---
 
 
 
Surreygirl 
Student



Joined: 19 Jun 2007
Posts: 57
Location: Niewiadomoskąd
Posted: 03-07-2007, 18:11   

Uwielbiam teksty z AoD! xD Ale bardziej uwielbiam teksty wycięte z AoD :690: Lara i Kurt są straszni dla swoich przeciwników! Nie dość, że ich i tak zmasakrują, to jeszcze muszą słownie zmieszać z błotem! :690: [np. cała rozmowa Lary z Bernardem- ona jest po prostu okropna xD ]
_________________
....
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo