FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Problemy, pytania, porady
Author Message
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 27-05-2009, 13:55   

Mam pytanko, słyszałem że można podmieniać postacie w TRAOD np. na filmikach zamiast Eckharda jest Lara lub zamiast innych postaci są inne. W jakich plikach to zmieniać?

[ Komentarz dodany przez: e_g: 27-05-2009, 14:21 ]
Na forum był temat/post traktujący o czymś podobnym, ale sam go nie mogę teraz znaleźć, prawdopodobnie zginął przy przenoszeniu danych :o

POŁĄCZONE

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy jeśli zainstaluję TRAOD bez spolszczenia, to będę miał angielskie napisy podczas filmików i dialogów?
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 27-05-2009, 15:35   

Tak, będziesz miał całość po angielsku.

A z tymi podmianami to pliki .CHR w folderze Data/Char, tylko, że najpierw musisz je pobrać, bo jest tam zawsze tylko Pierre. Potem po prostu zmieniasz ich nazwy. Np. Lara na Janice. Tylko nie zapomnij, że wszystkie postacie muszą zawsze być. Jak robisz Lara->Janice to zrób Janice->Lara itd.

:pozdro: :wotr:
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 27-05-2009, 16:03   

Scion wrote:
Tak, będziesz miał całość po angielsku.


Dzięki

Scion wrote:
A z tymi podmianami to pliki .CHR w folderze Data/Char, tylko, że najpierw musisz je pobrać, bo jest tam zawsze tylko Pierre. Potem po prostu zmieniasz ich nazwy. Np. Lara na Janice. Tylko nie zapomnij, że wszystkie postacie muszą zawsze być. Jak robisz Lara->Janice to zrób Janice->Lara itd.


Pobrać skąd? A jak otwieram plik Pierre to są tam tylko jakieś znaczki dziwne nie ma tam żadnych tekstów...
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 27-05-2009, 16:13   

Polo_Gard wrote:
Pobrać skąd? A jak otwieram plik Pierre to są tam tylko jakieś znaczki dziwne nie ma tam żadnych tekstów...
Nie powiem ci, bo sam nie wiem, ale spójrz na moją sygnaturę :P

Nasz zmieniać nazwy tych plików jak już, a nie do nich zaglądać, bo coś sobie w grze schrzanisz. Można oczywiście je zhakować robiąc np. powiększając Larze to i owo, ale to cięższa robota(gotowce są, bo ludziom się nudzi :D )

:pozdro: :wotr:
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 27-05-2009, 16:49   

Daję znać - nie wyszło, w ogóle nie kapuję, formułuję w googlach pytania na różne sposoby, nic nie mogę znaleźć!
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 27-05-2009, 17:09   

Spróbuj pod hasłem "angel of darkness chr", na pewno znajdziesz duuuuużo informacji. Po angielsku oczywiście. Możesz dodawać słowa jak "help" czy "download"etc.

Życzę powodzenia ;-)
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
gaba 
Nowicjusz


Joined: 31 May 2009
Posts: 3
Posted: 31-05-2009, 12:21   

WITAM :D Gram w Tomba i mam mały problemik ;( już wcześniej grałam i ten moment z łatwością przeszłam ...A teraz!!!Jestem w sali 4ech pór roku przeszłam już wszystkie 4 części i wsadziłam diamenty...teraz zrobiłam żeby lara była silniejsza i przesunełam skałe.czy coś.teraz do dzwigni na górze próbóje sie wspinać ale mi sił braknie jak lara już zwisa to mi siły już migają próbowałam i próbowałam ale nic prosze pomóżcie!!!!!!! :pozdro:
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 31-05-2009, 12:55   

gaba, po pierwsze, używaj opcji "Edytuj". Po napisaniu posta masz 25 minut na jego zedytowanie. Po drugie musisz próbować, bo tylko tak wygrasz. Pamiętam że ja też miałem z tym problem. Jedyna metoda to metoda prób i błędów. Przykro mi!
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 31-05-2009, 14:21   

Możesz zawsze skorzystać z solucji! Oto link do tej WoTR-owej:
http://www.laracroft.pl/tr6sol.htm
 
 
gaba 
Nowicjusz


Joined: 31 May 2009
Posts: 3
Posted: 31-05-2009, 15:32   

dzięki ale już patrzyłam w solucje i piszą że tam sie dochodzi do półki a jak w tamtą stronę sie wspinam to mi sił braknie i sie puszcza kawałek jeszcze od tej półki ;) a sie wogule nie zatrzymuje pnę sie i pnę ale nic!!!!!zawsze w tym samym momencie sie puszcza...mam oryginalną grę a gdzieś tak 3 mies temu to przeszłam *bez kodów*.nie mogę sobie odpuścić gram i gram ale nie mogę!!!!!!!!!!! :fire:

POŁĄCZONE

a ty Polo_Gard całą 6 przeszedłeś :??:
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 31-05-2009, 15:48   

Tak przeszedłem całe. Móiłem Ci żebyś używała opcji Edytuj. A poza tym możesz jeszcze skorzystać z videosolucji. Oglądnij ją dokładnie to będziesz wiedziała jak przejść:
Pierwsza część:
http://www.youtube.com/watch?v=RoDjCH_5EAg
Druga część:
http://www.youtube.com/watch?v=h6a6tTObdV0

Powodzenia ;)
 
 
gaba 
Nowicjusz


Joined: 31 May 2009
Posts: 3
Posted: 31-05-2009, 16:12   

Nie moge!!!!!!!!!!!!!!sprawdziłam wideo solucje i robie tak samo ale w solucji ona może po upłwie energii jeszcze iść!!!!jak na stoperze sprawdziłam kiedy jej upływa siła i mi to ona ma dłużej o5 sekund!!!!!!!!!! w tym czasie bym doszła :fire:
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 31-05-2009, 16:22   

W takim razie spróbuj coś popchnąć albo coś zrób żeby mieć więcej siły, a może wcześniej coś ominęłaś? Spróbuj ściągnąć sejwa albo objerzyj DOKŁADNIE ten filmik bo chyba nie zrobiłaś tego dobrze. Albo daj mi swojego sejwa to ja Ci to przejdę...

Sejwa możesz dać przez załącznik na tym forum , wstawić na serwer i wysłać linka na PW lub dodać do załącznika na PW. Możesz też na maila w załączniku.
 
 
agaco93 
Student



Joined: 07 Mar 2009
Posts: 57
Location: Mielec
Posted: 08-06-2009, 21:31   

Dokładnie!! musisz coś pchnąć... może jeszcze raz tą skałę... Albo po prostu wyćwicz ten moment bo z tego co pamiętam, energii starcza na styk (nie można się zatrzymywać ani nic takiego) ja zanim to przeszłam to trochę minęło i też się wkurzałam... PAMIĘTAJ 0 postojów <- ---- jak się zatrzymasz możesz zaczynać od nowa :D Powodzenia

:pozdro: for :wotr:
_________________
Grafika to nie wszystko:D
 
 
 
Marlencia34 
Nowicjusz



Joined: 16 Jun 2009
Posts: 13
Posted: 16-06-2009, 16:24   

Witajcie.Mam problem w levelu sala pór roku.Otóż są takie różne przejścia gdzie np.po pociagnięciu dźwigni pode mną otwiera się te jakieś przejście i wpadam do pomieszczenia z tymi pułapkami.Przechodzę wszystkie,wchodzę w pewne przejście gdzie jest taki łańcuch wtedy lara wjeżdza na samą górę i ponownie znajduję się w pomieszczeniu gdzie sa te kamienie na ktore jak sie wchodzi otwieraja się róźne drzwi.O co w tym chodzi?Jak nalezy przejśc ten level?
_________________

 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 16-06-2009, 16:35   

Kiedy otworzysz zestaw trzech drzwi musisz wejść do prawidłowego i w nim pociągnąć za dźwignie. Musisz wejść do tego pomieszczenia z dźwignią który nad sobą ma ten sam znak na którym stanęłaś. Myślę że Ci pomogłem ;) Tak samo z każdym przyciskiem. Powodzenia. Gdyby Ci coś nie wychodziło zawsze możesz poszukać wideosolucji na YouTube.
 
 
Marlencia34 
Nowicjusz



Joined: 16 Jun 2009
Posts: 13
Posted: 16-06-2009, 16:39   

Dzięki za pomoc.
_________________

 
 
Sipur 
Nowicjusz



Joined: 27 Apr 2009
Posts: 1
Posted: 12-07-2009, 08:51   

heh, a ja mam takie dziwne pytanie. mianowicie - zamierzam kupić AoD.
i chcę wiedzieć czy gra będzie poprawnie działać przy systemie operacyjnym Vista.
może to głupie, ale chciałabym mieć pewność. :)
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 12-07-2009, 17:56   

Będzie działać, jeśli ją spatchujesz ją do bodaj wersji v49.
 
 
Dawidos 
Nowicjusz


Joined: 20 Jul 2009
Posts: 3
Posted: 20-07-2009, 16:36   

Witam

Kupiłem sobie TR: TAOD w takiej oto wersji



Mam w związku z tym pytanie, czy muszę instalować patche, a jeśli tak, to które. Do gry dołączono trzecią płytę z patchem polonizującym. Jeśli mam zainstalować jakieś patche, to proszę jeszcze o podanie w jakiej kolejności.

Kolejne pytanie, to czy gra pójdzie na laptopie? Na wszelki wypadek podaje konfiguracje

Procesor: Intel Pentium Dual-Core T3200 (2x 2.00Ghz)
Pamięć: 3 GB RAM
HD: 250 GB
Karta graficzna: nVIDIA GeForce 9300M GS (VRAM: 512MB)
Karta dźwiękowa: Realtek High Definition Audio
Wersja Directx: 9.0c November 2008.
System: Windows XP Home Edition Service Pack 3 PL

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 20-07-2009, 16:43   

Nie, nie musisz instalować Patche. W tym wydaniu już wszystkie są zainstalowane. A patch polonizujący to tylko zmiana języka z angielskiego na polski. Jak chcesz możesz zainstalować, ale nie musisz.

Pójdzie na 99%, gdyż sprzęt jest idealny, nawet za mocny :D a ten jeden % zależy od samego laptopa, bo miałem przypadek, że nie poszło na lapie(?!), ale raczej pójdzie. Mój lap był jakby troszkę :gupek: :P

:pozdro:
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Dawidos 
Nowicjusz


Joined: 20 Jul 2009
Posts: 3
Posted: 20-07-2009, 20:11   

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Spytałem właśnie dlatego, że ponoć z TR: TAOD są różne cuda, więc kto wie, jak zachowa się na laptopie, który ma specyficzną architekturę w porównaniu z komputerami stacjonarnymi. Dodam, że kupiłem sobie ostatnio Tomb Raider: Legenda (za 10 zł, z Kolekcji Klasyki Cenegi!) i chodzi mi idealne, ze wszystkimi opcjami graficznymi (poza Next Gen) i rozdzielczością o trzy poziomy niższą niż największa. Zabawne jest to, że TR: TAOD, mimo bycia starszą grą, kosztował drożej od TR: Legendy, o około 4 zł :D :D . W każdym razie dzięki za odpowiedź.

:pozdro: :narka:
 
 
Mistel 
Nowicjusz


Joined: 28 Oct 2009
Posts: 1
Posted: 28-10-2009, 21:51   

Pomoże mi ktoś? mam pytanie, czy Anioł ciemności pójdzie mi na laptopie Acer Extensa 5220?

[ Komentarz dodany przez: e_g: 29-10-2009, 15:15 ]
...
Tak :roll:
 
 
ankaskakanka 
Nowicjusz


Joined: 22 Nov 2009
Posts: 4
Posted: 22-11-2009, 14:00   

:pozdro: WITAM WSZYSTKICH...
pomoze mi ktos?heh moja psycha siada ,bo tydzien siedze na swej konsoli i mecze WIELKIEGO PAJAKA .nie moge go ubic,mam jeden magazynek,nie mam zadnych kodow,jak inni na pc, i jak juz zacznie sie wyginac ,to konczy mi sie amunicja.... ma ktos sposob na ta bestie? ;( :pozdro:
_________________
ps2
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 22-11-2009, 14:04   

jaki wielki pajak? w TR1 nie ma wielkich pajakow :O
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo