FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Shrek

Najśmnieszniejszą postacią w Shreku jest:
Shrek
0%
 0%  [ 0 ]
Fiona
0%
 0%  [ 0 ]
Osioł
85%
 85%  [ 18 ]
Ciastek
14%
 14%  [ 3 ]
Voted : 21
Total Votes: 21

Author Message
Aglolga 
Student



Joined: 28 Jun 2010
Posts: 46
Posted: 02-07-2010, 00:53   

Kamcia wrote:
Wcale mnie nie pociąga ten format, wolę tradycyjne, dwuwymiarowe kino. Wtedy to przynajmniej mogę się jakoś wczuć w film, a moim zdaniem, 3D odbiera to wrażenie. Mam zbytnią świadomość tego, że to wszystko co widzę, nie dzieje się naprawdę, choć pewnie założenie twórców było zupełnie odwrotne. :/


Mam to samo. Tak samo jak się mówi, że "nikomu się niczego łopatą do głowy nie wbije" to tutaj "wyskakujące" elementy z ekranu nie pomogą wciągnąć się w film. Kino 3D robi się coraz bardziej popularne i obawiam się, że niedługo nie będzie już wcale filmów "tradycyjnych". Nawet teraz telewizory robią 3D, więc wydaje mi się, że za kilka-naście/dziesiąt lat nasze "zwykłe" telewizory czeka to samo co teraz czarno-białe.
Żeby nie zbaczać zbytnio z tematu dodam, że z "jedynki" zapamiętałam najwięcej dialogów... Przykładowe "zainwestuj w tictac-i bo ci jedzie" zna chyba każdy :P .
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 15-07-2010, 21:27   

Powinni dać sobie spokój z kontynuacją historii Shreka. Jedynka była niesamowita, a reszta ssie pałkę. Kolejne części są pozbawione jakieś magii i polotu, wydają być się robione na siłę aby tylko kasę zarobić. Niestety tak jest z większością filmów - najpierw miód później smród, więc dla najnowszej części Shreka mówię nie, pieniądze na seans wydałem chyba tylko po to aby się w moim przekonaniu utwierdzić.

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 16-07-2010, 11:48 ]
Ssie pąłkę :O
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Dan86 
Student



Joined: 10 Apr 2009
Posts: 84
Location: Lublin
Posted: 15-07-2010, 22:59   

Jako dziecko bardzo polubiłem tą bajkę. Ale gdy tylko zobaczyłem trzecią część, od razu się zniechęciłem do tej serii. Bardzo mi brakowało tego klimatu, który towarzyszył nam w jedynce i w dwójce. I jeszcze ten "slang" młodzieżowy w niektórych dialogach. To też bardzo zepsuło trzecią część. Bo to w końcu czasy księżniczek i rycerzy, a nie jakichś zbuntowanych nastolatów. :p
Na Forever jeszcze nie byłem. Miałem zamiar pójść ale mam wątpliwości że będzie to tylko zmarnowaniem pieniędzy, i do tego w 3D. Ja chcę starego, dobrego Shreka w 2D z normalnym klimatem, a nie "kaszaną" jaką okazał się Shrek Trzeci.
Mam nadzieję, że to jest już ostatnia część bo kiedyś mówili jeszcze coś o piątce. Ale co tam by się jeszcze miało dziać? Jak Shrek wysyła dzieci do szkoły? :gupek:
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 15-07-2010, 23:57   

Historia Shreka z góry była podzielona na kilka filmów. Pamiętam że pisali o tym w gazecie "Film" przy okazji premiery pierwszej części.
Shrek 1 i 2 są bardzo fajne ale S3 jest strasznie ponury i również nie specjalnie mi się podobał. S4 jeszcze nie widziałem ale mam wrażenie że znowu będzie nieco dziwnie. S4 ma być ostatnim filmem, ale nie wiem czemu mi świta że o Shreku pisało w Film że ma być 7 części :swirek: Pewnie pomyliłem coś z Potterem :)
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 17-07-2010, 20:58   

Ja właśnie wróciłam z seansu Shreka Forever After w 3D :)
Nastawiałam się trochę na powtórkę mało interesującej trójki, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczono. Film bardzo udany, parę nowych postaci, a "stare" nieco odświeżone :D Jednak wydaje mi się, że opcja 3D nie daje tak wspaniałego efektu, jak to było w przypadku Avatara. Shrek ani na tym nie stracił, ani nie zyskał, więc w zasadzie był to tylko zbędny wydatek.
Zwróciłam także uwagę na ścieżkę dźwiękową - bardzo przyjemna, dobrze dopasowana, warto posłuchać :)

Wszystkim fanom kultowej 'jedynki' polecam 'czwórkę' - teoretycznie ostatnią, ale coś mi mówi, że doczekamy się jakiejś nowej produkcji, być może na temat innych bohaterów ;-)
_________________

 
 
 
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 18-07-2010, 23:55   

I ja również jestem już po obejrzeniu 'Shrek Forever'. ;] Teraz moje minizestawienie poszczególnych filmów o zielonym ogrze wygląda następująco:
S2<S3<S4<S1
Przy czym najnowsza część w moim odczuciu jest MINIMALNIE gorsza od jedynki. Klimat S4 momentami dorównuje wręcz pierwowzorowi i miecie pod dywan część drugą i trzecią. Ścieżka dźwiękowa - bardzo dobra. Dubbing polski - jak zawsze świetny ('No, zarycz no!', 'Tato, on się wymyka, interweniuj!'). Jednak z tym 3D fakt, przesadzili. Ni to wygodne, ni oka nie zadowala, a okulary uwierają w uszy i głowa mnie (i w sumie nie tylko mnie) po nich boli... A spróbuj zdjąć, to pooglądasz rozmazane plamy na ekranie.

Tak czy siak, z kina wróciłem nastrojony pozytywnie. ;]
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 04-12-2013, 06:48   

Moja ulubiona część to 4, a znienawidzona- 3 ( boziu, cio tio jest?). Moim zdaniem 3D wypaliło, a zresztą nie tylko w kinie. Kupiłam Blu-Ray 3D razem z okularami i byłam ( mile, oczywiście) zaskoczona. Na mojego Blu-Ray nawet wchodzi Action adventure ;) . A co do dwójki i jedynki, to mogą być- jakoś je lubię, ale Forever ponad wszystko :) .
_________________
alphabet boy
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo