FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Wszyscy o wszystkim #2
Author Message
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 29-03-2013, 17:43   

W sumie to nigdzie nie jest napisane że muszą być dokonane, ale mi będzie się łatwiej do nich odnosić :) Muzyka niestety nie wchodzi w grę, bo temat brzmi tak:
"Postaci samobójców w literaturze i filmie. Omów sposób ich kreacji na celowo wybranych przykładach".

A może znacie jakieś wiersze? Najlepiej łatwe w interpretacji.. po co sobie utrudniać życie :)
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 29-03-2013, 21:06   

http://www.youtube.com/watch?v=-3JCESdFNyw Polecam :E Kto przetrwa do końca jest Bogiem :E
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
..::;;PeeT;;::. 
Podróżnik



Joined: 15 Oct 2006
Posts: 718
Posted: 30-03-2013, 01:02   

Z literatury mogę podsunąć "Annę Kareninę" Tołstoja (ponad 800 stron :D ). A jeżeli samobójcą nie koniecznie musi być główny bohater, to opowiadanie Dostojewskiego pt. "Łagodna" i "Makbet" Szekspira mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.
Przechodząc do filmu. "Girl, interrupted" wydaje się dobrym przykładem, bowiem jedna z drugoplanowych postaci popełnia samobójstwo. Do głowy przychodzi mi jeszcze "Fortepian" i "Skazani na Shawshank" (na podstawie opowiadania Stephena Kinga). ;)
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 30-03-2013, 01:54   

v1per80 wrote:
Integralna, nadal ten Castiel wszystko myli :E

Ale to już nie jest Castiel, to Misha Collins :D Cas ma tylko jeden outfit, najwyraźniej anioły się nie eksploatują, a ich krawaty są nie do zdarcia :brwi: .
W ogóle gdzie jesteś w Supernatural, regularnie oglądasz?

Co do samobójców, jezusicku, już nie szukając daleko masz polską "Salę samobójców" z tak dobrze wypoziomowaną optymalizacją, że uraczysz tylko zachwytów i potępienia bez niczego pośrodku.
Poza tym Szekspir miał jakąś słabość do tzw. "wariatów" - Ofelia z "Hamleta", oczywiście Roman i Julka, tytułowy "Othello", 5 samobójstw na końcu "Antoniusza i Kleopatry", bardziej do klasyki chyba nie sięgniesz ;)

Jeśli chcesz sięgnąć bardziej i głębiej (co czasem fajne jest na maturze), proponuję postać Jima Moriarty'ego w nowej ekreanizacji Sherlocka wg BBC, 2 sezony po 3 odcinki, Moriarty w zasadzie występuje tylko w drugim. To mogłoby być ciekawe odbicie dla typowego samobójcy, bowiem Jim, podobnie jak w klasycznej literaturze (tu ukłon w stronę Sir ArthuraConan Doyle'a) był geniuszem zbrodni na granicy szaleństwa a samobójstwo było tylko sposobem na osiągnięcie tego, co chciał, a nie personalnym aktem samozniszczenia jego samego na nim samym.

http://www.filmweb.pl/for...3%B3jcze,718200
Wymieniają m. in. Monthy Pythona, to na pewno też rzuciłoby lepsze światło na całość i nadało temu więcej odcieni ;)

W ogóle hej, mogę to napisać za Ciebie? :D :D :D
_________________
; p ; >>
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 30-03-2013, 10:32   

Quote:
Co do samobójców, jezusicku, już nie szukając daleko masz polską "Salę samobójców" z tak dobrze wypoziomowaną optymalizacją, że uraczysz tylko zachwytów i potępienia bez niczego pośrodku.

Właśnie "Salę Samobójców" i "Cierpienia..." mam :)


Ciekawe co by zrobili gdybym wybrał "Hostel" i motyw samobójstwa tej Chinki/Japonki kiedy widzi jak wygląda jej twarz w odbiciu w szkle...

Quote:
W ogóle hej, mogę to napisać za Ciebie?

Heh, trochę się boję, że bym tego nie ogarnął... Poza tym, gdybym miał trochę kaski, już dawno bym to dał komuś do napisania. Niestety najnowszy TR mnie zniszczył finansowo :p
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 30-03-2013, 15:33   

Spoko, mogę to zrobić za najnowszego TR :D :D

Ale jasne, pisałam w sumie pół żartem pół serio. Ciekawy temat sobie wybrałeś, z głowy mogłabym pisać i pisać, a co dopiero w oparciu o świeżą pamięć :)
_________________
; p ; >>
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 30-03-2013, 22:31   

W temacie marsjańskich widoków http://www.wykop.pl/ramka...panorama-marsa/ :) Robi wrażenie. :)
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 04-04-2013, 02:20   

Uprzejmie informuję, że serialowe wynurzenia zostały przeniesione do stosownego tematu ;)

http://www.tombraiderforu...p=144980#144980
_________________
; p ; >>
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 13-04-2013, 13:32   

Myslał ktoś o pracy w Dubaju? Ma ktoś jakieś doświadczenia związne z tym krajem, miastem? ;)
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 13-04-2013, 13:59   

Nie kojarzy mi się to najlepiej w świetle ostatnich tabloidowych doniesień.

A Ty jakie masz plany? Bo to w sumie od tego najwięcej zależy, przynajmniej wg mnie. Jak masz zabezpieczenie, ubepieczenie, kapitał i zaklepane miejsce do życia i pracy, pakuj misia w teczkę i wio ;)
_________________
; p ; >>
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 14-04-2013, 21:42   

Anissa, ja nie mam doświadczenia z tego kraju, ale mój kolega miał przyjemność. MIeszkał na 34 piętrze czy jakoś tak ;p
Ale z tego co mówił to najbardziej utknęło mi w pamięci to zdanie "W różnych miejscach byłem, ale czegoś takiego to jeszcze nie widziałem" A był we Włoszech, Anglii i chyba Irlandii. Ogólnie mu się nie podobało, mówił ze mnóstwo tam pakistańczyków i okolic. Ogólnie jest to kraj muzułmański, jest dużo ograniczeń, nawet alkoholu swobodnie nie można kupić.

Więcej szczegółów nie pamiętam :)
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Darkness 
Podróżnik



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 303
Location: 3city
Posted: 15-04-2013, 01:01   

ninti wrote:
nawet alkoholu swobodnie nie można kupić.


To ja bym tam na pewno nie pojechał :D . Ach, te imprezy...
_________________
Szanuję swój język, piszę poprawnie.
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 16-04-2013, 03:34   

Jezu Darkness jakoś przeoczyłam moment kiedy przestałeś mieć 14 lat :o Ty już na imprezy chodzisz???

Rosną nam te wotrowskie dzieci...
_________________
; p ; >>
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 16-04-2013, 10:54   

Pizze bym zjadł :E
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 16-04-2013, 14:06   

Lol ja właśnie dostałam pracę w pizzerii :D

Kuriozum sytuacji polega na tym, że na 1/2 etatu zarabiam tyle, co moja mama, pracująca w służbie zdrowia na cały :p Polska wita.
_________________
; p ; >>
 
 
Lilijka 
Nowicjusz



Joined: 26 Jan 2011
Posts: 19
Posted: 16-04-2013, 16:54   

v1per80 wrote:
Pizze bym zjadł :E

Integral wrote:
Lol ja właśnie dostałam pracę w pizzerii :D

:D :D :D
Integral wrote:
Kuriozum sytuacji polega na tym, że na 1/2 etatu zarabiam tyle, co moja mama, pracująca w służbie zdrowia na cały :p Polska wita.

Nie mam co prawda znajomych/rodziny pracującej w służbie zdrowia, ale jak tylko coś czytam na ten temat, to wszędzie pojawiają się komentarze na temat niskich płac. Gdybym była lekarzem/pielęgniarką/kimkolwiek związanym z naszą wspaniałą służbą zdrowia chyba bym po prostu wyemigrowała. Mówię to rzecz jasna z perspektywy osoby 20 letniej, bo zdaję sobie sprawę, że opuszczanie kraju, w którym człowiek już ułożył sobie życie, ma dom, całą rodzinę nie byłoby już takie łatwe. Zwłaszcza, że nie każdy dobrze by zniósł emigrację.
Sama też planuję znaleźć robotę, bo w moim portfelu już rozchodzi się echo, taki jest pusty :p Chciałabym na wakacje wyjechać za granicę na jakiś zbiór owoców, czy coś. W końcu PS3 sam na siebie nie zarobi ;(
_________________
Wierzymy w nią! Nie mamy podstaw, ale wierzymy!
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 16-04-2013, 20:32   

:) moim zdaniem 20 lat to już spokojnie czas, żeby zacząć się zahaczać w pracy. Ja zaczynałam od hostessowania, a pierwszą marką, jaką reklamowałam był Jack Daniel's :D

Pracuję, bo chcę się wynieść od rodziców, na pokój, na srokój, dostaję cholery w tym domu :P i dostaję cholery kiedy nie panuję nad treścią lodówki :swirek:
_________________
; p ; >>
 
 
Lilijka 
Nowicjusz



Joined: 26 Jan 2011
Posts: 19
Posted: 17-04-2013, 00:19   

Integral wrote:
:) moim zdaniem 20 lat to już spokojnie czas, żeby zacząć się zahaczać w pracy. Ja zaczynałam od hostessowania, a pierwszą marką, jaką reklamowałam był Jack Daniel's :D

Też myślę, że to już odpowiedni wiek. Mogłam co prawda wykorzystać wakacje po maturze, ale uznałam, że tyle wolnego nie będę miała już nigdy, więc opierniczałam się z czystym sumieniem :D Jedyne co dość mocno mnie martwi, to fakt, że chęci chęciami a pracy może i tak nie być. Uroki Polski Z :p Jak rozmawiam ze znajomymi, to wielu wysyła CV - a odpowiedzi żadnej. Zazdroszczę tym, co się załapali do jakiegoś sklepu czy czegoś w tym stylu.
Integral wrote:
Pracuję, bo chcę się wynieść od rodziców, na pokój, na srokój

Ja to rower bym chciała :swirek: Poza tym przyjemnie by było już nie ciągnąć forsy od rodziców ;)
_________________
Wierzymy w nią! Nie mamy podstaw, ale wierzymy!
 
 
Delancey 
Nowicjusz



Joined: 18 Apr 2013
Posts: 5
Location: Kraków
Posted: 18-04-2013, 09:41   

To ja się przyszłam przywitać. :) Tak więc cześć!
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 20-04-2013, 23:08   

Lilijka a masz n a myśli jakiś konkretny kraj gdzie chciałabyś zbierać plny? ;)
Integral niestety nie jest dobrze, nie mam nic zagwarantowanego :P A wyjazd do Dubaiu to jedno z marzeń, lubię egzotykę. Przydałoby się podszkolić angielski :)
 
 
Lilijka 
Nowicjusz



Joined: 26 Jan 2011
Posts: 19
Posted: 21-04-2013, 14:48   

Anissa wrote:
Lilijka a masz n a myśli jakiś konkretny kraj gdzie chciałabyś zbierać plny? ;)

Najbardziej pasowałaby mi Wielka Brytania ;) Mam rodzinę w Londynie, więc miałabym ponowną okazję do pozwiedzania tego miasta :mrgreen2: (choć na miejsce pracy celowałabym raczej w jakieś mniejsze miasteczka, bo londyńskie ceny zwalają z nóg). Poza tym po angielsku jakoś się dogadam, gorzej - lepiej, ale nie zginę. Bo gdybym miała powiedzieć cokolwiek np. po niemiecku to ... :D Ale tak na prawdę pasowałby mi jakikolwiek kraj europejski ;) niech mnie tylko przyjmą :D
Omatkobosko matura się zbliża, nawiedza mnie wizja sesji, a ja siedzę i czekam na przypływ chęci :nietak: Chciałabym się tak po ludzku poopierniczać (w sumie stale to robię :P - ale chciałabym już tak legalnie)
_________________
Wierzymy w nią! Nie mamy podstaw, ale wierzymy!
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 21-04-2013, 15:41   

Quote:
Omatkobosko matura się zbliża

True.. Ja się teraz mogę pochwalić, że napisałem wstęp do mojej prezentacji maturalnej :D Z biegiem czasu, zastanawiam się czy "Sala samobójców" była dobrym wyborem ... :)
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 21-04-2013, 16:18   

Ekhem mój temat z polskiego to portret Żydów, cechy i funkcje tego motywu w literaturze. Na razie tylko przeczytałam to co miałam przeczytać :P reszty przybędzie z biegiem czasu :D
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 24-04-2013, 12:53   

Integral, nie chwaliłaś się fuszką - też pracujesz na poznań? Ja po 3 miesięcznej przerwie w zatrudnieniu, a po 6 miesiącach prawie opierdolingu totalnego zahaczyłem się do pumy więc jestem w 7dmym niebie na samą myśl o solarach i koksach, które kupują w tym sklepie. No ale lepsze to niż CROPP i "raperska" gimbaza. Możeu się spotkamy na jesień znów w mieście doznań? :D btw. zdecydowałem się też na Anglię i prackę w lato. Im bliżej wakacji tym większe mam obawy, ktoś może się podzielić wrażeniami?
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
erawiw 
Nowicjusz



Joined: 04 Apr 2013
Posts: 27
Posted: 24-04-2013, 16:27   

Natknęłam się na cos takiego
http://www.wykop.pl/ramka...-vita-za-darmo/
https://www.facebook.com/...106681779474103
Korzystał ktoś a jesli tak to mógłby mi wytłumaczyc jak to wszytsztko ogarnąć? :P Ma ktoś może kwietniową rozpiske gier?
wydaje się być fajne,a jak jest tam nowy TR to po prostu będe wniebowzięta :D
_________________

Freedom is life's greatest lie...
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo