FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR Anniversary czy Legend

Jakie TR lepsze
Tomb Raider Legend
38%
 38%  [ 83 ]
Tomb Raider Anniversary
61%
 61%  [ 134 ]
Voted : 217
Total Votes: 217

Author Message
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 11-04-2011, 22:38   

:D jezu chłopczyki i dziewczynki.

Po pierwsze trochę szacunku do siebie nawzajem.

Po drugie, KisielRidel, ctrl+shift, to nie wina przeglądarki.

Po trzecie zgadzam się, że nazywanie leveli Legendy długimi nadaje się do kontrowersji :D . Ruda popykaj sobie w inne TRy, chociażby w ostatniego TRU (bo rozumiem, że klasyków nie strawisz). Trochę im nudnawy wyszedł, ale to jest już bliższe temu, co przez tyle lat złożyło się na definicję TR.
_________________
; p ; >>
 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 12-04-2011, 08:25   

HarryCruise wrote:
Uważasz się za prawdziwą fankę zaczynając serię od plastikowej Legendy?


NIE!!! Gram W TR od 1 części wiec wiem co mówię...

W TRL raczej spodobał mi się morał gry...,Ale w TRA i innych częściach bardzo lubię zagadki
Np. TRU bardzo mi się spodobał ze względu na raczej grafikę i wszystkiego zawartego w tej grze, ale teraz nie o tym..
Ja lubię obydwie Wersje TR tak samo ale to jest mój gust i mnie się bardziej spodobała TRL TRA jest właściwie na tym samym poziomie ale Mój gust bardziej pociąga TRL


HarryCruise wrote:
Taaaaaak, można od tej długości dostać palpitacji serca. Nepal w 14 minut, Boliwia w 13 minut, Peru w 22 minuty, Kazachstan w 28 minut, Japonia w 13 minut, Anglia w 27 minut i Boliwia Redux w niecałe 5 minut; porażaaaa!


No tak jeżeli ktoś jest napaleńcem i w grze biegnie przed siebie to szybko przejdzie poziomy ale ja zawsze w TR jako fanka sprawdzam każdy zakamarek poziomu a jak ktoś gra z solucją to szkoda gadać.

Integral wrote:
Ruda popykaj sobie w inne TRy, chociażby w ostatniego TRU

Grałam we we wszystkie TRy wiec raczej to mnie nie zrazi do TRL.
Po prostu to, że mi podoba się TR który wam się nie widzi to nie moja sprawa gust dyktuje TRL, ale głowa TRy więc nie wiem o co wam chodzi... :)
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 12-04-2011, 11:25   

Ruda^^ wrote:
Grałam we we wszystkie TRy wiec raczej to mnie nie zrazi do TRL.

Nie chodzi o zrażanie tylko o uświadomienie sobie, że czas na przejście poziomów z TRL, obiektywnie patrząc, jest po prostu NAJKRÓTSZY w całej serii. I gust nie ma tu nic do rzeczy.
Mam dziwne wrażenie, że mówiąc o całej serii masz na myśli tylko crystalsową trylogię (TRL, TRA i TRU). Mam nadzieję, że się mylę, cała seria ma 9 tytułów w tym TR3, który to moim skromnym jest rzeczywistym posiadaczem najdłuższych leveli. Nie wiem, czy w innym TR zrobiłam tyle kilometrów co tam.

Legenda z solucją :D . Myślę, że Harry grał bez solucji, żeby przejść TRL bez pomocy nie trzeba być fanem.
_________________
; p ; >>
 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 12-04-2011, 11:38   

Integral wrote:
Mam dziwne wrażenie, że mówiąc o całej serii masz na myśli tylko crystalsową trylogię (TRL, TRA i TRU). Mam nadzieję, że się mylę

Tak mylisz się wiem ile cz ja mam swoje podoba mi się TRL może dla tego, ze sa fajne bronie, przeciwnicy i innne zeczy ktorych nie ma np. w TRA...

Integral wrote:
Legenda z solucją :D . Myślę, że Harry grał bez solucji, żeby przejść TRL bez pomocy nie trzeba być fanem.

Wiem o tym, bo je gra z solucji to niech sobie lepiej odpuści grę.
Wg. każdy ma prawo do swojej decyzji i moja było TRL ale właściwie to jest mój wybór i co wam do tego :??: :!!: :censored: to by mój wybór bo grałam we wszystkie czesci po kolei i najbardziej po prostu spodobał mi się TRL.
_________________
Słodka, niewinna, idiotka, suka lub szmata?! Jak wolisz?! Mi to lata!
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 12-04-2011, 12:22   

Bosz, rok 2012 dopiero się zbliza, a juz kosmici atakują :|
_________________
 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 12-04-2011, 12:38   

Cez wrote:
Bosz, rok 2012 dopiero się zbliza, a juz kosmici atakują :|
:pozdro:
Dobra ok Jeśli tak bardzo chcecie to moje wrażenia z TRA są równie dobre jak z TRL bo W TRA dla mnie to była gra troszkę śmieszna :hehe: . A TRL było super nie chodziło o jakieś Dzieciącie Atlantydy tylko o tajemnicę w, której brała udział jej matka była przyjaciółka i wspomnienia Lary, których nie zapomniała i chciała rozwiązać sprawę raz na zawsze. A w TRA została wynajęta przez Natlę i wracała do nudnych miejsc w których już gościła.
A na dodatek w TRL wracałeś i grałeś we wspomnieniach Lary a nie chodziłeś po koloseum, Zaginionej wyspie czy zaginionej dolinie. :!!: :gupek:
_________________
Słodka, niewinna, idiotka, suka lub szmata?! Jak wolisz?! Mi to lata!
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 12-04-2011, 12:54   

Ruda, mysle ze nie chodzilo o to, jakie masz wrazenia z TRA - to Twoja sprawa.

Ruda^^ wrote:
A w TRA została wynajęta przez Natlę i wracała do nudnych miejsc w których już gościła.


No tak, TRA to w koncu remake.. To ze Lara powrocila do miejsc z TR1 raczej nie powinno Cie dziwic. To tylko moja opinia, ale watpie ze przeszlas calego TR1. Mysle, ze wtedy mialabys inne zdanie na temat TRA i bardziej docenilabys jego geniusz. Tyle.

Jesli NAPRAWDE przeszlas calego TR1, to przepraszam, ale nie widze dlaczego tak nie znosisz TRA i wydaje Ci sie "smieszny". Ja umieralam z zachwytu grajac w TRA i przypominajac sobie dawne pixelowe lokacje..
_________________
Miow.
 
 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 12-04-2011, 13:06   

Kasia Trent wrote:
Mysle, ze wtedy mialabys inne zdanie na temat TRA i bardziej docenilabys jego geniusz.

ja doceniam tra za grafike ale wole trl
Kasia Trent wrote:
Jesli NAPRAWDE przeszlas calego TR1, to przepraszam, ale nie widze dlaczego tak nie znosisz TRA i wydaje Ci sie "smieszny".

Może źle się wyraziłam nie niznoszę TRA ale wolę TRL po prostu
_________________
Słodka, niewinna, idiotka, suka lub szmata?! Jak wolisz?! Mi to lata!
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 12-04-2011, 13:47   

Ruda^^ wrote:
Wg. każdy ma prawo do swojej decyzji i moja było TRL ale właściwie to jest mój wybór i co wam do tego to by mój wybór bo grałam we wszystkie czesci po kolei i najbardziej po prostu spodobał mi się TRL.

Nic nam do tego, na razie jedyną osobą, która się gorączkuje tutaj, jesteś Ty.

Chill out, to tylko dyskusja.

P.S. Interpunkcja.
_________________
; p ; >>
 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 12-04-2011, 14:23   

Integral wrote:
Nic nam do tego, na razie jedyną osobą, która się gorączkuje tutaj, jesteś Ty.

Możliwe, bo nie dam sobie wciskać kitu jeżeli mi coś się podoba np TRL to moja sprawa i już :offtopic:

Integral wrote:
Chill out, to tylko dyskusja.

Tyle to ja wiem ok. Po prostu jeżeli komuś się podoba TRA a komuś TRL to dla mnie niedorzeczne żeby ktoś mu mówił ze TRL jest najgorszym TR w serii :offtopic: .
Dla mnie jest TRL fajna częścią bo ja lubię takie gry jak TRL, bo w tych grach dla mnie jest najlepsze np. pojazdy, fajne bronie, rożni wrogowie.
W TRA nie podobaj mi się wrogowie bo są nimi same zwierz eta praktycznie.

P.S.Ten temat założył Krzysiu bo nie wiedział jaka część wybrać a nie, żeby kłócić się na forum, która część jest lepsza. :offtopic:

[ Komentarz dodany przez: Integral: 12-04-2011, 14:46 ]
Peace :)
_________________
Słodka, niewinna, idiotka, suka lub szmata?! Jak wolisz?! Mi to lata!
 
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 12-04-2011, 19:16   

Quote:
[ Komentarz dodany przez: Integral: 12-04-2011, 14:46 ]
Peace :)

To ja tylko podsumuje i wyrażę swoją opinię :)
Ogólnie to ta kłótnia nie ma sensu, zamiast oceniać i porównywać gry to skupiacie się na takich pierdołach, a Ruda pisze w 100 postach to samo i to samo ......... :P
Wg. mnie w każdej z porównywanych części wygląd bohaterki oddawał jej charakter.
W TRL Lara była zadziorna i wyzywająco ubrana, a w TRA łagodna i spokojna ( no i chyba chodziło o to, żeby wyglądała na mniej doświadczoną, co wynika z decyzji jakie bohaterka podejmuje w TRA) . Wszyscy piszą, ze Lara w TRL jest plastikowa, a jak porównywałem tekstury twarzy z obydwu części to zmienił się tylko kolor ust i kształt brwi. Myślę, że o jej ... "plastikowości" w TRL świadczy raczej skąpy ubiór. Oczywiście porównując twarze Lary mam na myśli grafikę Current gen.
No i to wszystko co mam do powiedzenia, mam nadzieje, że powyższe argumenty przekonują, że wygląd Lary w obydwu częściach oddawał jej charakter..... Tiiiaaa mam dzisiaj wenę bo pisałem rozprawkę na egzaminie :) :P .
 
 
Owieczka12 
Nowicjusz



Joined: 12 Feb 2011
Posts: 11
Location: ByDgOsZcZ 4Don
Posted: 21-04-2011, 08:44   

Ja mam "PREMIUM GAMES" wszystkie 9 części. Ale najbardziej lubię Anniversary. Strojów mało (niestety) ;( ale cała reszta super. :mrgreen2: Jestem pewien na 100000%.

Wcale nie mówię że legend jest do :censored: . Bardzo Lubię Legendę.
_________________
"Dragowicz, Krawczenko, Steiner... All must die.." xD
 
 
Lavi171 
Student



Joined: 17 Feb 2011
Posts: 47
Location: Znienacka
Posted: 27-04-2011, 23:14   

TR:L w ogóle nie grzeszy poziomem trudności. Więcej frajdy sprawił mi Anniversary, choćby ze względu na ciekawsze pułapki i ogólnie wyższy poziom trudności. Z resztą specjalnie przeszedłem sobie TR:A po zaliczeniu klasyka jedyneczki żeby mieć porównanie, więc gdy "zwiedzałem" lokacje Anniversary to w głowie próbowałem sobie odnajdywać jak ta lokacja wyglądała w TR1 (choć i tak trochę tych porównań się w galerii odblokowuje). Lara w Anniversary została troszkę urzeczywistniona, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie, że została choćby minimalnie sprowadzona do "normalnej kobiety"(porównując do Legendy) Lara z TR:L była jak to ktoś już tu określił - cukierkowa - prawda. Do TR:A jeszcze leci plusik za piankę i kostium o nazwie Kamuflaż, który po prostu wielbię. W "Rocznicy" - przeciwnicy zwierzęcy (bo tacy przede wszystkim byli w TR1), zaś minus dla Legendy za zbyt wielu najemników, a zbyt małą liczbę agresywnych i śliniących się na widok żywego mięsa istot. Znalazło by się jeszcze trochę tego co by wyraziło, że Tomb Raider Anniversary bardziej przypadł mi do gustu od Legendy ;-)
 
 
 
Viekas 
Nowicjusz



Joined: 27 May 2011
Posts: 27
Posted: 01-06-2011, 20:58   

W sumie trudno porównywać TRL i TRA bo inne kryteria podporządkowują się jednemu i drugiemu.

Uważam, że TRL naprawdę im się udało, aczkolwiek było dość proste i poniekąd krótkie. Była to w pewnym sensie odskocznia od tradycyjnych TR-ów, więc producenci musieli podać coś lekkostrawnego. Jak widać na rynku się przyjął nowy styl gry, także TRA mogło dalej podążać tą ścieżką. Teoretycznie, TRL można potraktować jako rozgrzewkę, wstęp do czegoś trudniejszego, bardziej zaawansowanego. Ktoś kto nie jest fanem serii mógłby się znudzić TRA, dlatego trzeba było czymś ciekawym, porywczym zainteresować, ale nie dawać za dużo, właśnie po to żeby gracz kupił następne wydanie.
Legenda ma dość interesujący wątek. Ma bardzo wyrazisty, naprawdę fajny klimat. Ciągle coś się dzieje, raz Boliwia innym razem Anglia a jeszcze później Nepal. Lara dość skacze po świecie, wciąga ale nie syci. Poza tym, naprawdę podobał mi się soundtrack. :D TRL to taka interpretacja serii na miarę dnia dzisiejszego.
Anniversary natomiast jest już nieco trudniejsza, levele są znacznie dłuższe a całość w końcu odzwierciedla prawdziwego ducha TR. Jest trochę do poskakania tu i tam, trochę do pogłówkowania. Ale prawdziwą frajdę ma ten kto nie grał w TR1 gdyż jednak radość nie tkwi w wysokiej przewidywalności, albo bardziej pasuje, znajomości gry od startu do finiszu...
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 23-06-2011, 20:52   

Ja się długo zastanawiałam, zanim w końcu uznałam, że wolę Anniversary... Legenda też ma w moich oczach bardzo dużo plusów, ale TRA bardziej do mnie przemawia- na pewno jest trudniejsze od Legendy (która szczerze wydawała mi się troszeczkę za łatwa), ma więcej zręcznościówek i zagadek. TRA ma lepszą grafikę, no i jeszcze przy trudniejszych fragmentach ta frustracja, kiedy za nic nie mogłam czegoś przejść, a potem to uczucie, kiedy w końcu się udało :jumper: tylko do tej atmosfery odosobnienia (czyli braku komentarzy Zipa :czubek: ) początkowo nie mogłam się przyzwyczaić, jak już wcześniej tyle grałam w Legendę :> ech, ten Zip! :axe:
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Niezapominajka* 
Nowicjusz



Joined: 22 Aug 2011
Posts: 8
Posted: 25-08-2011, 22:01   

Dla mnie i Legend ma plusy i Anniversary. TRL jest prosto przejść,natomiast TRA już nie tak prosto. Według mnie te dwie gry są świetne,ale gdybym miała wybierać,to wybrałabym Legendę :pozdro:
_________________
"The find adventure,but instead, adventure found me..."
 
 
 
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 22-07-2012, 15:59   

Trudny wybór. TR:Legend to było coś nowego, a TR:Anniversary startowała z pozycji odgrzewanego kotleta, ale każda część ma w sobie coś fajnego. Nie ukrywam, że w Anniversary intryga jest ciekawsza i charaktery bardziej zjawiskowe (Pierre i Larson - moi idole) W Legend jedyną fajną postacią jest Amanda.
W TRL jest zdecydowanie więcej akcji co ma swoje plusy, a walki z bossami wygrywa się sposobem - to mi się podoba. W TRA na bossów też są sposoby, ale tym razem nie obejdzie się bez tytanicznej zręczności. W niektórych miejscach TRA twórcy przesadzili moim zdaniem z elementem zręcznościowym co jest z deka irytujące. Muszę nadmienić, że mam już swoje lata i nie przesiaduję przed kompem tyle ile w dzieciństwie. Dla kogoś kto sięga po grę na urlopie i nie jest zbyt biegły w trafianiu w poszczególne piksele na czas niektóre elementy rozgrywki mogą być przykre.
Ja oceniam te gry po równo :)
 
 
dr LOU BITCH 
Nowicjusz


Joined: 08 Sep 2012
Posts: 13
Posted: 06-11-2012, 23:01   

Szczerze polecam kupić obie części bo to bardzo dobre gry. Niemniej jednak przyjemniej gra się w Legend. Gra jest łatwiejsza i ciekawsza. Anniversary jest potwornie frustrująca i może na starcie zniechęcić.
 
 
Natla123 
Student



Joined: 09 Dec 2012
Posts: 67
Location: z wypizdowa
Posted: 10-12-2012, 18:54   

Anniversary, bo w legendzie walczysz prawie tylko z ludźmi :[ a w Anniversary są różnego rodzaju zwierzęta (i potwory) :tak:
_________________
I hate new Tomb Raider
https://www.youtube.com/u...Matter/featured
 
 
Krystian1009 
Nowicjusz


Joined: 05 Jun 2012
Posts: 15
Location: Midgard
Posted: 12-12-2012, 20:36   

Według mnie obie części są extra i mnie fascynują.

TRL- mity i legendy o królu Arturze, Excalibur, rycerze okrągłego stołu.

TRA- Atlantyda i jej starożytne artefakty, starożytni bogowie i władcy, piękne lokacje np. egipt.
:wotr:
_________________
,,Życie jest pełne niespodzianek"
 
 
Daxterek3000 
Nowicjusz


Joined: 29 Dec 2012
Posts: 12
Posted: 30-12-2012, 11:51   

Oczywiście że Anniversary :3 , dla mnie Legenda nie ma tak jakby klimatu ,tak jak Anniversary :D :)
 
 
Maniucha 
Student



Joined: 20 Jul 2012
Posts: 38
Posted: 30-12-2012, 14:21   

Dla mnie oby dwie części mają ,,to coś". W Anniversary są dłuższe poziomy i tam Lara jest klasyczna. W Legend Lara jest wyraźnie inna są motory i miecze. Ale będę wierna klasyce. Według mnie Anniversary.
_________________
My life is BRUTAL o_O

Dzięki wszystkim za miłe powitanie :D
 
 
 
Arahja 
Nowicjusz



Joined: 13 Nov 2012
Posts: 15
Location: Equestria
Posted: 30-12-2012, 15:12   

Legenda jest dla mnie zbyt łatwa, nawet na najwyższym poziomie trudności. Zagadki nie są trudne, gra sama w sobie nie jest też długa. Poza tym, te motory... Lara w sukience... Lara w bikini... nie, to nie to. Jestem wierna klasyce i tak jak poprzedniczka wybieram Anniversary. Nigdy nie grałam w pierwszą część gry, więc Anniversary przybliżyło mi bardzo jej fabułę. Myślę, że dobrze zrobili robiąc remake.
_________________
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 30-12-2012, 21:55   

Ja wszystkie TR'y kocham tak samo ;-) Dla Legend Plus za nutkę nowoczesności , prościzny i wybrnięcia z burdelu (skojrzenie) jakiego narobiło AoD minusik tu pójdzie za krótkość .Za to Anniversary to już prawdziwy Tomb :p nie za krótki , nie nudny i bardzo ciekawy :narka:
 
 
Lightning 
Nowicjusz



Joined: 25 Feb 2013
Posts: 28
Location: Wielkopolska
Posted: 09-03-2013, 19:37   

Nieskończona Pojemność Płuc - zalicz grę na łatwym poziomie trudności

Okulary Przeciwsłoneczne - zalicz grę na łatwym poziomie trudności

Tryb Beztexturowy - zalicz grę na łatwym poziomie trudności

Nieskończona Amunicja Kalibru 50 Dla Pistoletu - zalicz wszystkie próby czasowe w Peru

Pokaż Zdrowie Nieprzyjaciół - zalicz wszystkie próby czasowe w Peru

Wszystkie Bronie - zalicz wszystkie próby czasowe w Grecji

Nieskończona Amunicja Do Strzelby - zalicz wszystkie próby czasowe w Grecji

Nieskończona Ilość Zdrowia - zalicz wszystkie próby czasowe w Egipcie

Nieskończona Amunicja Do SMG - zalicz wszystkie próby czasowe w Egipcie

Złota Strzelba (Jeden Pocisk, Jedna Śmierć - Nielimitowana Amunicja) - zalicz wszystkie próby czasowe na Zaginionej Wyspie

Srebrne SMG (Nielimitowana Amunicja) - zalicz wszystkie próby czasowe na Zaginionej Wyspie
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo