FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider Legend - pierwsze wrażenia
Author Message
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 11-04-2006, 22:05   

Więc dzisiaj przeszedłem TRL i czas żebym wypowiedział się w tym topicu :)

Pierwszą rzecz za którą mogę ucałować całą ekipę CD to to że obdarowali Larę nowym wspanialym charakterem. Zachowuje się jak człowiek, widać to szczególnie w ostatniej scenie gdy Lara okazuje złość rozmawiając z Amandą. Po prostu cudnie :D
Sama gra jest wspaniała :) Uważam że gra nie jest krótsza od AoD po prostu jest za łątwa i sie ją szybko przechodzi :) Tak samo jak wy liczę na dodatek i kontynuację Legendy :P
W grze podobało mi się to że cały czas Lara miała kontakt z Zipem i Alaisterem :P Uwielbiam ich :P I moim zdaniem za mało czasu "antenowego" im poświęcono bo są to fascynujące postacie :)
No to tyl odemnie i moich pierwszych wrażeń :)
 
 
Kamil croft 
Na wygnaniu


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 122
Posted: 12-04-2006, 06:34   

A ja se gdzie w trl pogram za dwa lata!!No więc nie wiem jakie będe mial wrażenie ale napewno wejde w croft manor zobaczyc domek.Może jak ściagne trl to bedzie to ze musialbo by byc na cd-rom.Ale w obecnej chwili sciagam.Jeżeli chcecie możecie mi nagrac na plytki cd-rom i wyslac :lol: Piszczie na gg:7876121
 
 
darekch 
See you in Valhalla


Joined: 24 Dec 2005
Posts: 331
Location: Ostrowiec Św.
Posted: 12-04-2006, 11:22   

Nowa recenzja Tomb Raider: Legend w portalu Neostrady (kliknij tu, aby przeczytać receznję)! Nie wiem, czy ta już była... Jeżeli tak, to przepraszam, a jeżeli nie, to zapraszam do czytania. :)

Co w receznji mnie zadowoliło? Ano to, że autor skupia się na całej grze, na wszystkich jej plusach i minusach (poniżej), a nie na wyglądzie Lary, jej 'kobiecych doskonałościach' itp., co zdarza się często, choć przyznam, że jednak brakuje choć krótkiej wzmianki o jej urodzie i nowym image'u - no ale wspomniano o strojach (krótko). TRL jest oczywiście porównywana do innych gier i przyznam, że jest ich sporo. Czy jednak recenzent jest zadowolony z gry i nowych jej twórców, przekonajcie się sami. ;) Ja jestem zadowolony z recenzji. Miłej lektury.

Quote:
PLUSY:

* zachowany klimat najlepszych odsłon serii Tomb Raider;
* rozbudowane i jednocześnie bardzo zróżnicowane poziomy;
* świetna oprawa audiowizualna (pomijając "kompożerny" tryb Next-Gen);
* ciekawy i jednocześnie dość złożony główny wątek fabularny;
* szeroki wachlarz ciosów, przyjemne sterowanie Larą.

MINUSY:

* WYJĄTKOWO krótki czas zabawy, nawet pomimo obecności wielu różnych bonusów, których wyszukiwaniem można się w trakcie zabawy zająć;
* niski poziom sztucznej inteligencji komputerowych przeciwników;
* zbyt proste zagadki.


EDIT:
:| Heh.... Dziwne... W takim razie przepraszam, ale myślałem, że oni swoją recenzję napisali....
  
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 12-04-2006, 11:26   

Przecież ta sama recenzja pojawiła się na Gry-Online... :|
_________________
Miow.
 
 
 
bro 
bro


Joined: 26 Aug 2004
Posts: 449
Location: masaczjusets
Posted: 12-04-2006, 13:51   

za krotka
za prosta
za mało kluczy
za mało wajch
za mało czasówek
za mało zagadek
marni przeciwnicy
za mało TR :p

Generalnie to tak sobie.
 
 
..Lilly.. 
Nowicjusz



Joined: 16 Feb 2006
Posts: 25
Posted: 12-04-2006, 14:55   

Powinni TRL zrobic na miano zagadek z tr 4 tam było kombinowania XD
_________________
~~*Tomb Radier Legend*~~
 
 
 
Kamil croft 
Na wygnaniu


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 122
Posted: 12-04-2006, 15:27   

No ja to tam nie wiem jak się prezentuje trl bo nie mam :552: Jeżeli chcecie mi nagrac to piszczie na gg:7876121 lub e-mailk: kamil1153@autograf.pl oczywiście wiem że nie nagracie ale czasamiwarto sprubować:(
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 12-04-2006, 15:53   

Quote:
No ja to tam nie wiem jak się prezentuje trl bo nie mam n Jeżeli chcecie mi nagrac to piszczie na gg:7876121 lub e-mailk: kamil1153@autograf.pl oczywiście wiem że nie nagracie ale czasamiwarto sprubować:(
Nie da się nagrać TRL na cd bo jest on na dvd :) Chyba że ktoś jest piratem lub kimś w tym rodzaju i umie podzielic taki obraz na 150 plyt cd ;)
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 12-04-2006, 16:27   

Taki obraz bardzo łatwo jest podzielić na 5cd ;) Ale sorry na forum nie pisze sie chyba takich propozycji nie ? Jak coś chcesz to na priva choc tak nikt ci nie nagra. A wracając do tematu to jestem aktualnie w drugiej części Kazakchstanu i powiem że jak narazie to jest to najlepszy level :D Lara fajnie rozgrzewa sobie dłonie poprzez dmuchanie i ten stroj jest cudny :P Nie no Tomb Raider Legend to najlepszy Tomb :D Takie jest moje zdanie i jak narazie gra ma u mnie 9.5/10 za to że można ją szybko przejść choć jak dla mnie to w sam raz, ale nie ukrywam że w taką grę mógłbym grać całymi dniami :D
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
Jasmine 
Podróżnik



Joined: 10 Jan 2006
Posts: 547
Posted: 12-04-2006, 20:37   

Szczerze mówiąc kiedy zobaczyłam, że bez myszki się nie obejdzie to się przeraziłam, ale przyzwyczajenie robi swoje. Poza tym gra jak wszyscy zauważyli jest za krótka, jak nie chcieli dawać więcej leveli to powinni je wydłużyć i to sporo. Faktem jest, że muzyka jest cudana tak samo jak widoki czy fabuła. Ale zagatki same się nasuwały na myśl chociaż z jedną miałam problem. Przeciwnicy choć marni i łatwo się ich powalało, to właśnie to mi się podobało.
fanfan100 wrote:

W grze podobało mi się to że cały czas Lara miała kontakt z Zipem i Alaisterem

Mnie też się to podobało, przynajmniej już nie jest taka sama jak palec, jak w poprzednich częściach. Miło się ich słuchało, czasami nawet walneli coś śmiesznego. Chociaż nie widziałam jeszcze końcówki, bo jestem w Nepalu to też mam ochotę na ósmą część, tylko nieco dłuższą.
_________________


 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 13-04-2006, 09:16   

Dobra, po małej awarii kompa wkońcu zagrałem. Awaria skończyła się wymianą płyty głównej i procka :D Teraz mam amd sempron 2600+ 64 bit :D No i sobie gram. Gierka fajna. Tylko... jakiego smoka potrzebuje do odpalenia trybu next gen? Skoro 64bitowy procek, gf 6800 i 1gb ramu to mało to czego potrzeba? :)
 
 
 
Kurt 
Student



Joined: 15 Jan 2006
Posts: 46
Location: Łódź
Posted: 13-04-2006, 09:23   

@Igi

tzn. jak nie możesz odpalić? opcja jest nie dostepna? troche dziwne bo twoja karta posiada PS i VS w wersji 3.0
_________________
 
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 13-04-2006, 10:03   

Może odpalić tryb NextGen ale strasznie tnie więc po co ma włączać ?? Ja mam GF6600 i z NG mogę sobie jedynie pograć w Japan w 1024x768 bez AA ale i tak momentami potwornie zetnie :D A tak w ogóle to są nowe stery pod Legend, które polepszają prace NG. Niestety to dopiero beta więc nie wiadomo co z tego będzie. Zaraz wypróbuje i napisze czy jest jakaś różnica. Aha są to stery oczywiście pod karty NV GF ;)

Forceware 84.43
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 13-04-2006, 11:08   

Eee, wczoraj zassałem te stery i lipa, ciągle te same problemy z Depth of Field. W readme napisali tylko, że te stery poprawiają osiągi kart w trybie SLI w TRL.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 13-04-2006, 11:11   

Heh wydajnosc w NG wzrosła minimalnie ;) Tylko teraz zauważyłem że dużo doczytuje z dysku czyli przydałoby się 1GB ramu :] Ale nadal nie widać wody i są problemy z Depth of Field :evil: Jak narazie najlepsze są 77.77 :P Mam nadzieję że na dniach wydadzą oficjalne stery pod Legendę :)
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
Kurt 
Student



Joined: 15 Jan 2006
Posts: 46
Location: Łódź
Posted: 13-04-2006, 11:16   

ja na swoim GF2 MX ,gram na sterach 71.84 ,i smiga wszystko ladnie ;p
_________________
 
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 13-04-2006, 11:44   

No tak ale różnica między GF2 a GF 6.6 jest kolosalna więc u ciebie inaczej będzie wyglądać woda i u mnie :) Nie mówiąć już o efekcie DEPTH OF FIELD którego nie włączysz na GF2 bo będzie strasznie cieło. Więc nie możesz powiedzieć że na 71.84 wszystko jest OK :P
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 13-04-2006, 11:49   

Heh. Misje ze wspomnieniami w peru przeszedłęm w next gen i nawet nie cięło tak koszmarnie. Ale inne? Eh. Nie chce dłubać w swojej karcie w poszukiwaniu zagubionych potoków vs/ps coby pogapić się na shadery. No, ale gdzie indziej na oko mam 19fps w NG a przy większej ilości obiektów do pocieniowania spada jeszcze niżej. stery wygrzebałem 81.98. Ktoś poleci mi lepsiejsze, może pomoże? :)
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 13-04-2006, 16:05   

http://www.tombraider.com/

UPDATE ! OFICJALNEJ :D
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 16-04-2006, 12:27   

Wczoraj wreszcie sciągnęlo mi sie demo przez e-mule /z t-online sciagalo sie z bledem, a z innych serverow nie chcialo sie sciagac/
Pierwsze wrażenie:
Intro, muzyka super. I ten początek gry: Lara wisząca na skale. Pomyslałam sobie "gdzie ta baba znowu wlazła" hehe
Gdy dostałam kontrole nad Larą pierwsza myśl była taka "bosze co to znowu za posrane sterowanie?", ale idzie sie przyzwyczaic :mrgreen: Niepotrzebnie chyba wczoraj grałam w TR3, za duzy przeskok.
Ogólnie całokształt bardzo mi sie podoba i nawet ta myszka nie jest taka zła ;)
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 16-04-2006, 12:54   

A ja czekam na listonosza (maj-wersja pl) i na nową grafe GF6600gt lepiej nie da rady
Kto na takiej smiga i jakie wrażenia?
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 16-04-2006, 13:24   

Ukończyłem TR7 i czekam już z niecierpliwoscią na zapowiedz TR8 :D

Gra jest przepiekna, choc za krótka. Ale to chyba jedyny minus. Grafika i muzyka sa cudowne, lokacja i fabuła również. Myslałem, ze nie przyzwyczaje sie do sterowania, jednakze nie jest z tym tak zle :) (choc np. z jednym bossem i z pewnymi pułapkami to myslałem, ze w pewnym momencie wyjde z siebie :evil: ) Wspomne jedynie, ze na PS2 sterowanie "siódemki" wypada lepiej, kamera czesciej zdaje sie tkwic za plecami Lary. Na PC trzeba nieustannie pomagac sobie myszką.
Podobał mi sie motorek :) I jeszcze ten drugi pojazd :mrgreen: Bardzo oryginalne. Oryginalna jest równiez pewna broń... z końca gry, ale nie bede pisał co to jest, zeby nie spoilerowac ;) Bardzo mi sie to spodobało :)

Ciekawy jestem czy Crystalsi będą chcieli kontynuowac historię o Królu Arturze (wszak moznaby np. wplesc do tego legende o swietym Graalu) czy zupełnie nowa historia pojawi sie w ósemce. Sam nie wiem co lepsze :P :mrgreen: W sumie taką fajną historie warto kontynuowac.
_________________
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 16-04-2006, 17:39   

Geralt -> ja gram na GF6600 Turbo Force po OC i wydajnosciowo jest prawie taka sama jak GF6600GT. Gram sobie z wszystkim w 1024x768 procz NG i widescreen który strasznie zweza obraz. Ogolnie grafika jest cudna :roll: A żeby nie odbiegac od tematu to mnie sterowanie bardzo sie podoba. Kocham grac klawiaturą i myszą. Zauwazylem tez pewnie jak wszyscy ze im glebiej w gre tym ciekawiej. Jestem w Angli ( 59% i 11h ) po jezdzie wozkiem widlowym i jak narazie jest super.
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
Maxwell 
Podróżnik



Joined: 04 Nov 2005
Posts: 670
Location: Kielce
Posted: 16-04-2006, 18:46   

No taa...gram sobie w demko już czas jakiś, jak można czasem zauważć w SB już mam różne problemy, ale już jestem prawie przy końcu. Ogólnie: sterowanie, na początku beznadziejne, teraz powoli staje się inuicyjne ( w customie The Last Crusade teraz chcę skakć spacją i rozglądać myszą :/ ) , ale czasami obroty kamery, szczególnie kiedy się wpadnie w dziurę, doprowadzają do szału. Poziom trudności oceniam jako niższy niż w poprzednich Tombach, bo jednak po jakimś czasie ruszam dalej, a nie rzucam gre w p***u ... Zagadka z trampoliną jest ...oryginalna, taka trochę Tombowa. Grafę mam przeciętną, ale to nie jest problem. Największe problemy wynikają (jak dotąd) ze sterowania i z tego beznadziejnego celowania w walce.
I jeszcze bardzo mi się podobają te takie, co można zwalić na 'men with guns', np. kamienie lub kolumny. Oprawa muzyczna okej, glos Lary mniej, ale odgłosy takie 'swojskie' ;)
Nie jest, żle, rozczarowano mnie, miało być gorzej :p
_________________
Slowly walking down the hall, faster than the canon ball.
 
 
 
anka 
Student



Joined: 04 Jan 2006
Posts: 71
Location: chicago
Posted: 16-04-2006, 20:10   

Bro->

za krotka
za prosta
za mało kluczy
za mało wajch
za mało czasówek
za mało zagadek
marni przeciwnicy
za mało TR

Generalnie to tak sobie

Zgadzam sie w 100%

Coz moge dodac poza tym, ze Legend mnie rozczarowala... Hmmm, fabulka jest taka sobie, nie wciagnela mnie, dlatego TAOD rzadzi, nawet TR4 podobal mi sie pod wzgledem scenariusza bardziej. Klimatu malo, po prostu poziomy koncza sie zbyt szybko, bym sie mogla wczuc w atmosfere tych arcypieknych swiatyn i grobowcow. Co z tego, ze wszystko to taaakie ladne, kiedy Lara przemyka przez lokacje z predkoscia odrzutowca. Czlowiek nie zdazy nawet obejrzec tego nalezycie, poza tym mnie osobiscie nie ciagnie do tego.

Za to Lara...tak, to gwozdz programu!! Nigdy jeszcze, w zadnej z poprzednich czesci TRa nie byla tak cudowna, piekna, naturalna i zywa. Legendowa Lara to arcydzielo wirtualnej sztuki, chce mi sie w to grac, bo uwielbiam krecic kamerka dokola Lary i podziwiac, jaka jest cudna. I jezeli nawet gra sama w sobie nie zrobila na mnie jakiegos specjalnego wrazenia, to Lara jak najbardziej. Moge szczerze powiedziec, ze zakochalam sie w niej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Widac, ze Crystalsi to wlasnie Larze poswiecili najwiecej czasu. To dobrze, bo przy TR8 beda teraz mogli skupic sie bardziej na tym, co troszeczke zawalili, zaniedbali przy Legend -> dlugosc poszczegolnych leveli, fabula, zagadki.

Kupowalam Legend w dwoch sklepach (EB Games, gdzie mojej wersji na peceta nie mieli) i w Game Stop, gdzie jakas dziewczyna zaraz po mnie poprosila sprzedawce o..."Tomb Raider Lebend on Xbox360". W obu tych sklepach jacys przypadkowi klienci komentowali Legend, slyszalam zdania w stylu -> goracy towar, huh?
Mysle, ze tutaj, w Ameryce, Legend trafila juz na szczyt list sprzedazy.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo