FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pirates of the Caribbean
Autor Wiadomość
Alisasi 
Podróżnik

Wysłany: 19-06-2007, 11:38   

Ja sie raczej zastanawiam :spoiler: dlaczego Elizabeth nie pozwoliła umrzeć Willowi. Wtedy wypłynęłaby z reszta kumpli po niego jak po Jacka albo błagała Calipso żeby go wskrzesiła albo pięćset pięćdziesiąt pięć innych rozwiązań. A tak widzi go raz na dziesięć lat i w dodatku ona się starzeje a on nie!!! Miała być ckliwa końcówka? No to im się udało!

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 19-06-2007, 21:14   

:spoiler:

Alisasi, ten film jest głupi i mi się nie chce o nim za bardzo pisać, ale lepiej by było, gdyby Elizabeth się zaciągnęła na Willa statek, nie? Tak powiedzmy... stuletnia służba, może później by się jej znudziło :p

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 20-06-2007, 10:36   

Też mnnie zdziwilo że nie mogł ją dać na statek i zamiast jednego dnia być z nią 10 lat.

BradPitt 
Podróżnik

Wysłany: 20-06-2007, 11:04   

Szymon_Trent napisał/a:
Też mnnie zdziwilo że nie mogł ją dać na statek i zamiast jednego dnia być z nią 10 lat.

A mnie nie zdziwiło, bo nie staram sie nawet tego tłumaczyć. Producent zażyczył sobie dramaturgię i tyle. A ludziom jak widać nie przeszkadza brak logiki kosztem "jakże wzruszającego" zakończenia :P

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 20-06-2007, 11:41   

A mi trochę przeszkadza w tym filmie właśnie ten brak logiki. Do tej pory nie wiem, dlaczego uwolnili Kalipso z ludzkiej postaci :P Ale jak widać historia nie musi być zbyt spójna, żeby zrobić ciekawe widowisko, które i tak przyciąga wielu do kina ;)

ja-marta 
Obieżyświat

Wysłany: 20-06-2007, 13:13   

MekCal napisał/a:
dlaczego uwolnili Kalipso z ludzkiej postaci

bo chcieli zeby pomogla im w pokonaniu przeciwnikow?
Mi sie film bardzo podobal, ale rzeczywiscie koncowka nie jest zbyt przemyslana. Tez zastanawialam sie czemu nie mogla wstapic do zalogi, a moze dlatego ze taka klatwa jest i trzeba ja spelnic? Nie wiem.
W sumie chetnie bym obejrzala moze i 4 czesc jakby miala byc, ale z pewnoscia bylaby to juz totalna przesada i PotC imho straciloby nieco na wartosci przy tym.

http://leditor.prv.pl/

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 20-06-2007, 13:46   

ja-marta napisał/a:

No tak, ale Kalipso i tak niewiele im pomogła :p Właściwie zrobiła tylko wir, który był kolejnym ciekawym efektem, ale do fabuły i tak prawie nic nie dodał, a i przysporzył raczej obu statkom kłopotów :p

BradPitt 
Podróżnik

Wysłany: 20-06-2007, 17:00   

MekCal napisał/a:
ja-marta napisał/a:

No tak, ale Kalipso i tak niewiele im pomogła :p Właściwie zrobiła tylko wir, który był kolejnym ciekawym efektem, ale do fabuły i tak prawie nic nie dodał, a i przysporzył raczej obu statkom kłopotów :p

No w ogóle sporo rzeczy w tym filmie wygląda jakby najpierw wymyślali co może być fajne a potem kombinowali jakby to wytłumaczyć. A w niektórych kwestiach to drugie nawet sobie darowali :) W sumie to im się nie dziwie, bo skoro żeby wyciągnąć miliony ludzi do kina wystarczy Sparrow, trochę "dramaturgii", bajki i efektów to po co sie męczyć z fabułą ?? :P

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 21-06-2007, 10:27   

Był to najbardziej oczekiwany film roku, a jedynka okazała sie lepsza. a może to przez to że mielismy za wysokie oczekiwania przez reklame która pokazywała najlepsze sceny we wspaniałej muzyce...

Aggusska 
Praktykant

Wysłany: 21-06-2007, 16:02   

Eh, a ja jeszcze nie skończyłam oglądać, bo była 3 nad ranem i już naprawde nie miałam siły, choć film cudowny... Najlepsze motywy jak wyzej, ale muszę przyznać, że statek pełen Johnych był niezły - jeny, taki raj! Mogliby tak Johnego sklonować i rozdawać w paczuszkach:)))) I każdy by miał kawałek nieba dla siebie xD

Alisasi 
Podróżnik

Wysłany: 21-06-2007, 16:40   

Proponuje raczej ludziom kupującym DVD dawać gratis puszki z orzeszkami :P
Będzie smiesznie!
Kupujemy DVD i 20 % zniżki dla każdego kto zamiast dziękuje powie "O, orzeszek!" :P

Aggusska 
Praktykant

Wysłany: 21-06-2007, 20:30   

Alisasi - genialny pomysł! Choć podejrzewam, że mogą zrobić teraz puszki z orzeszkami z twarzą Jacka, żeby rozprzestzreniać film, albo co... Tak robiono z Władcą Pierścieni tylko, ze ipodobizny były na skzlankach od nutelli... Cóz... Miło by było mieć puszkę z Jackiem, ale z drugiej strony zawsze byłam rpzeciwnikiem takiego... hmm... Gadżetowania wszystkeigo?

K@t 
Spectre

Wysłany: 23-06-2007, 15:55   

At World's End, obejrzałem i...podobało mi się.
Nie wiem, może to dlatego, że nie oczekiwałem gruszek na wierzbie ? Na wszelakie nielogiczności nie zwracam uwagi już od poprzedniej części, więc żadnych zgrzytów nie było.

Wbrew moim obawom klimat poprzednich filmów całkowicie nie wyparował, chociaż z tym dramatyzmem i ogólnym patosem i tak deczko przegięli.
Poza tym jak zwykle bardzo szybko i efektownie. Świetna muzyka i efekty, to już nic nowego :p

Mona 
Praktykant

Wysłany: 29-07-2007, 16:10   

mnie się podobało, zwłaszcza ten moment co wszczyscy latali na linach. :-P
niektórym fragmentom rzeczywiście brakowało logiki, ale nie byłam zawiedziona, zwłaszcza że po obejrzeniu drugiej części nie spodziwałam się niczego niesamowitego po trzeciej

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 16-08-2007, 16:23   

Ehh....Uwielbiam oglądać "Piratów".Świetne filmy...Gdy zabierałam się za jedynkę,myślałam,że znowu jakiś beznadziejny,piracki film...A tu taka niespodzianka! SUPER! Najlepsza moim zdaniem to "Skrzynia umarlaka"- głównie za ten humor,tą świetną jak zwykle muzykę,ujęcia...Ehh...Czekamy na następną część... :P

www.versicolor.blog.onet.pl

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 16-08-2007, 16:58   

Avi_Versicolor napisał/a:
Czekamy na następną część...

Czekamy, czekamy. Myślę (i mam nadzieję), że się nie doczekamy...

al-Kahinat 
Podróżnik

Wysłany: 16-08-2007, 17:37   

Avi_Versicolor napisał/a:
znowu jakiś beznadziejny,piracki film

Igrasz z ogniem, czyli ze mną. ;p Pirackie filmy to najlepsze filmy na świecie (pomijając fakt, że są niesamowicie naiwne).

Piterek 
Praktykant

Wysłany: 23-03-2008, 22:30   

Uwielbiam te trzy filmy, choć najbardziej lubię drugą część za to, że była najzabawniejsza i fajna była ta scena z kołem i z huśtaniem się w tej indiańskiej wiosce :hop2: . Najgorsza dla mnie była trzecia, ponieważ wszystko było takie nijakie i dlatego, że lubię w tym filmie Willa nie spodobało mi się zakończenie trzeciej części. :fire:

fanshit 
Podróżnik

Wysłany: 24-03-2008, 08:11   

Właśnie, mi do gustu przypadła najbardziej część druga. I może zaguściła się aż za bardzo, bo w porównaniu z nią, dwie pozostałe wydają mi się jakieś bezpłciowe i bez tego "czegoś", czymkolwiek to by miało być. W zasadzie obejrzałam wszystkie części raz i to mi zupełnie wystarczy na czas bliżej nieokreślony. (:
Que venir por mi !

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 24-03-2008, 23:14   

A ja dla odmiany powiem, że najbardziej podobała mi się część pierwsza ;-) druga i trzecia nie przypadły mi zbytnio do gustu, ponieważ były zbyt hmmm... mroczne? Nie potrafię tego określić, po prostu pierwsza część miała w sobie "to coś" :D W drugiej części podobały mi się momenty na wyspie (szczególnie kiedy Sparrow uciekał przed dzikusami :P ) Trzecia część podobała mi się najmniej, mam wrażenie że nakręcono ją trochę "na siłę". Ale za to zakończenie miała fajne, nigdy nie lubiłam Willa i wcale mi go szkoda nie było ;p
:pozdro:

maupa 
Nowicjusz

Wysłany: 24-10-2008, 21:05   

Madziula napisał/a:
A ja dla odmiany powiem, że najbardziej podobała mi się część pierwsza

Hej, ja też najbardziej lubię tą część! :D <przybija piąteczkę>
Druga część też jest bardzo fajna, ale trójka już mnie tak bardzo nie wciągnęła...Nawet nie do końca ją zrozumiałam. :|
I w ogóle namieszali w niej trochę, ale jednak ciekawa jestem, co będzie dalej...

venturio 
Podróżnik

Wysłany: 30-12-2008, 01:40   

Mnie się podobały wszystkie części, ale najbardziej chyba pierwsza.
Kreacja kpt. Sparrowa i kpt. Barbarossy to cudo : ).
Miło się ogląda ten film, bo jest dla całej rodziny, ciekawy, pełen zwrotów akcji, humoru, przygód i muzyka Klausa Badelta potęguje wszystkie odczucia.
Jeśli chodzi o piratów (całą trylogię uznaję za jedno) to jeden z moich ulubionych filmów, ze względu głównie na luźne podejście do tematu karaibów XVII wieku.
Ogólnie to lubię morze, interesuję się można by rzec statkami i takie klimaty mi pasują.
I to by było na tyle : ). Jak ktoś nie oglądał to polecam, bo nie znam osoby której by się ten film nie podobał hehe :P

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 25-04-2009, 14:27   

Oczywiście z opóźnieniem się zabrałem za Piratów.
Co prawda obejrzałem dziś w nocy tylko jedną część, ale wkręciłem się na maxa.
Uwielbiam właśnie takie przygodowe filmy z elementami klątw/czarów itp.
Dziś zabieram się za dwie pozostałe części.
I ta kreacja Sparrowa jest genialna!

quicksilver 
Praktykant

Wysłany: 25-04-2009, 14:46   

Hrithik_Roshan napisał/a:
I ta kreacja Sparrowa jest genialna!

Racja :D Depp wcielił się świetnie w tą postać i to m.in. dzięki niej film jest taki dobry. Mnie się podobały 1 i 2 część. Trzecia mnie niestety rozczarowała.
w tym właśnie odcinku czasu,
w którym żyjesz.

al-Kahinat 
Podróżnik

Wysłany: 25-04-2009, 14:54   

Mój ostatni post tutaj jest jeszcze sprzed trójki, więc się wypowiem. Trójka zepsuła mi piratów doszczętnie. Teraz kiedy patrzę na Sparrowa, przypomina mi się tylko żenua z trzeciej części. Brak pomysłu, chaos, zła gra aktorska, wciśnięte na siłę sceny, nielogiczność - chyba zbyt dużo jak na jedną produkcję, po której zresztą spodziewałam się więcej.

Nie pozostaje mi nic innego, jak po raz kolejny sięgnąć po Wyspę Skarbów...

Odpowiedz do tematu