FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Shrek

Najśmnieszniejszą postacią w Shreku jest:
Shrek
0%
 0%  [ 0 ]
Fiona
0%
 0%  [ 0 ]
Osioł
85%
 85%  [ 18 ]
Ciastek
14%
 14%  [ 3 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
Aglolga 
Student

Wysłany: 02-07-2010, 00:53   

Kamcia napisał/a:
Wcale mnie nie pociąga ten format, wolę tradycyjne, dwuwymiarowe kino. Wtedy to przynajmniej mogę się jakoś wczuć w film, a moim zdaniem, 3D odbiera to wrażenie. Mam zbytnią świadomość tego, że to wszystko co widzę, nie dzieje się naprawdę, choć pewnie założenie twórców było zupełnie odwrotne. :/

Mam to samo. Tak samo jak się mówi, że "nikomu się niczego łopatą do głowy nie wbije" to tutaj "wyskakujące" elementy z ekranu nie pomogą wciągnąć się w film. Kino 3D robi się coraz bardziej popularne i obawiam się, że niedługo nie będzie już wcale filmów "tradycyjnych". Nawet teraz telewizory robią 3D, więc wydaje mi się, że za kilka-naście/dziesiąt lat nasze "zwykłe" telewizory czeka to samo co teraz czarno-białe.
Żeby nie zbaczać zbytnio z tematu dodam, że z "jedynki" zapamiętałam najwięcej dialogów... Przykładowe "zainwestuj w tictac-i bo ci jedzie" zna chyba każdy :P .

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 15-07-2010, 21:27   

Powinni dać sobie spokój z kontynuacją historii Shreka. Jedynka była niesamowita, a reszta ssie pałkę. Kolejne części są pozbawione jakieś magii i polotu, wydają być się robione na siłę aby tylko kasę zarobić. Niestety tak jest z większością filmów - najpierw miód później smród, więc dla najnowszej części Shreka mówię nie, pieniądze na seans wydałem chyba tylko po to aby się w moim przekonaniu utwierdzić.

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 16-07-2010, 11:48 ]
Ssie pąłkę :O

Dan86 
Student

Wysłany: 15-07-2010, 22:59   

Jako dziecko bardzo polubiłem tą bajkę. Ale gdy tylko zobaczyłem trzecią część, od razu się zniechęciłem do tej serii. Bardzo mi brakowało tego klimatu, który towarzyszył nam w jedynce i w dwójce. I jeszcze ten "slang" młodzieżowy w niektórych dialogach. To też bardzo zepsuło trzecią część. Bo to w końcu czasy księżniczek i rycerzy, a nie jakichś zbuntowanych nastolatów. :p
Na Forever jeszcze nie byłem. Miałem zamiar pójść ale mam wątpliwości że będzie to tylko zmarnowaniem pieniędzy, i do tego w 3D. Ja chcę starego, dobrego Shreka w 2D z normalnym klimatem, a nie "kaszaną" jaką okazał się Shrek Trzeci.
Mam nadzieję, że to jest już ostatnia część bo kiedyś mówili jeszcze coś o piątce. Ale co tam by się jeszcze miało dziać? Jak Shrek wysyła dzieci do szkoły? :gupek:

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 15-07-2010, 23:57   

Historia Shreka z góry była podzielona na kilka filmów. Pamiętam że pisali o tym w gazecie "Film" przy okazji premiery pierwszej części.
Shrek 1 i 2 są bardzo fajne ale S3 jest strasznie ponury i również nie specjalnie mi się podobał. S4 jeszcze nie widziałem ale mam wrażenie że znowu będzie nieco dziwnie. S4 ma być ostatnim filmem, ale nie wiem czemu mi świta że o Shreku pisało w Film że ma być 7 części :swirek: Pewnie pomyliłem coś z Potterem :)

lathspell20 
Podróżnik

Wysłany: 17-07-2010, 20:58   

Ja właśnie wróciłam z seansu Shreka Forever After w 3D :)
Nastawiałam się trochę na powtórkę mało interesującej trójki, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczono. Film bardzo udany, parę nowych postaci, a "stare" nieco odświeżone :D Jednak wydaje mi się, że opcja 3D nie daje tak wspaniałego efektu, jak to było w przypadku Avatara. Shrek ani na tym nie stracił, ani nie zyskał, więc w zasadzie był to tylko zbędny wydatek.
Zwróciłam także uwagę na ścieżkę dźwiękową - bardzo przyjemna, dobrze dopasowana, warto posłuchać :)

Wszystkim fanom kultowej 'jedynki' polecam 'czwórkę' - teoretycznie ostatnią, ale coś mi mówi, że doczekamy się jakiejś nowej produkcji, być może na temat innych bohaterów ;-)

Tambylec 
Praktykant

Wysłany: 18-07-2010, 23:55   

I ja również jestem już po obejrzeniu 'Shrek Forever'. ;] Teraz moje minizestawienie poszczególnych filmów o zielonym ogrze wygląda następująco:
S2<S3<S4<S1
Przy czym najnowsza część w moim odczuciu jest MINIMALNIE gorsza od jedynki. Klimat S4 momentami dorównuje wręcz pierwowzorowi i miecie pod dywan część drugą i trzecią. Ścieżka dźwiękowa - bardzo dobra. Dubbing polski - jak zawsze świetny ('No, zarycz no!', 'Tato, on się wymyka, interweniuj!'). Jednak z tym 3D fakt, przesadzili. Ni to wygodne, ni oka nie zadowala, a okulary uwierają w uszy i głowa mnie (i w sumie nie tylko mnie) po nich boli... A spróbuj zdjąć, to pooglądasz rozmazane plamy na ekranie.

Tak czy siak, z kina wróciłem nastrojony pozytywnie. ;]

kwiatuszek 
Praktykant

Wysłany: 04-12-2013, 06:48   

Moja ulubiona część to 4, a znienawidzona- 3 ( boziu, cio tio jest?). Moim zdaniem 3D wypaliło, a zresztą nie tylko w kinie. Kupiłam Blu-Ray 3D razem z okularami i byłam ( mile, oczywiście) zaskoczona. Na mojego Blu-Ray nawet wchodzi Action adventure ;) . A co do dwójki i jedynki, to mogą być- jakoś je lubię, ale Forever ponad wszystko :) .

Odpowiedz do tematu