FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lingwistyka
Autor Wiadomość
Yuna 
Student

Wysłany: 09-09-2007, 19:03   

Lingwistyka to mój profil w liceum:). Menkaure, bardzo zaciekawił mnie ten język grecki:). Może jednak nie poprzestanę na łacinie i japońskim:)...

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 11-09-2007, 16:12   

Cytat:
Może jednak nie poprzestanę na łacinie i japońskim:)...

A proszę...:) Ja z łaciny to narazie znam chyba tylko nazwy zwierząt (systematyczne- łacińskie).A co do japońskiego to podobno jest strasznie trudno? To prawda?? :>

www.versicolor.blog.onet.pl

Yuna 
Student

Wysłany: 11-09-2007, 16:17   

Cytat:
A co do japońskiego to podobno jest strasznie trudno? To prawda??

Hmmm... Najgorzej jest z pismem, a co do reszty, to powiem tak - jeśli lubisz ten język, to nie sprawi ci więcej problemu niż każdy inny:). Chociaż tak do końca nie mogę jeszcze powiedzieć, bo wciąż się uczę...

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 11-09-2007, 19:39   

Yuna, gdzie się uczysz tego japońskiego? Bo ja też bardzo bym chciała, ale raczej do żadnej szkoły się nie wybieram. Wolałabym sama się uczyć... Z jakich korzystasz książek itp.?

Yuna 
Student

Wysłany: 11-09-2007, 19:50   

Na początku korzystałam z książki "Mówimy po japońsku", potem poszłam do szkoły językowej. Ale jeśli bardzo chcesz się uczyć samodzielnie, polecam jeszcze "Pismo japońskie" (tak się nazywa ta książka;), gdyż w "Mówimy po japońsku" zawarte są tylko podstawy pisma. Oczywiście przyda się jeszcze jakiś porządny słownik (lepiej sprawić sobie angielsko-japoński, bo aktualnie wydane polsko-japońskie są, moim zdaniem, do niczego), polecam ten z Oxford'a (angielsko-japoński).

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 11-09-2007, 21:42   

Yuna, dzięki za rady :) - napewno skorzystam. Widziałam już w internecie książkę, którą podałaś na początku - tylko właśnie zastanawiałam się nad pismem. No to teraz wypadałoby skoczyć do księgarni :-P

ninti 
Obieżyświat

Wysłany: 13-09-2007, 09:46   

Poczebóje rady ^^

Ucze się angielskiego od jakiegoś tam czasu, no moje umiejętności są jakieś tam. Ale musze sprawić tak żeby były na porządnym poziomie bo chciałam zdawać toefl'a i oczywiście zdać go na badzo przyzwoitym poziomie (tak gdzieś pod koniec kwietnia powiedzmy)
Wiem że mam pewne braki, więc moje pytanie brzmi - czy lepsze efekty uzyskam zapisując się do szkoły językowej czy lepiej postawić na prywatne korepetycje :roll: ?
Za wszelkie opinie będę dźwięczna :3

Grindy 
Obieżyświat

Wysłany: 13-09-2007, 09:54   

Wydaje mi się, że w takim przypadku lepiej będzie zainwestować w lekcje prywatne. Ze swoim nauczycielem będziesz mogła ustalić, co Cię najbardziej interesuje (zdanie egzaminu), a on pod tym kątem będzie mógł dostosować materiał do przerobienia. Poza tym na pewno lepiej będzie w stanie poznać Twoje braki i na nich właśnie się skoncentrować. Szkoła Ci tego nie zapewni, a już na pewno nie na takim poziomie, bo wiadomo, że tam nauczyciel musi się dostosować do potrzeb i poziomu wszystkich studentów.

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 14-09-2007, 18:40   

Lekcje prywatne będą lepsze,bo będą skierowane tylko do ciebie- bez innych osób w klasie,które też chcą się języka nauczyć.Nauczyciel będzie miał za zadanie nauczyć tylko CIEBIE!!! I to będzie chyba lepsze :) .

Pytanie do Yuny :P
A ile się już uczysz języka japońskiego??? :>

Yuna 
Student

Wysłany: 14-09-2007, 18:43   

Avi, nie tak długo - ze 3 lata będą :) .

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 14-09-2007, 18:50   

Cytat:
Avi, nie tak długo - ze 3 lata będą

Oooo!!! Jak się lubi to jest łatwiej :) Jak sądzisz- ile jeszcze nauki przed Tobą???
Dużo już opanowałaś??? :D

Yuna 
Student

Wysłany: 14-09-2007, 18:59   

Sądzę, że dużo - japoński to bardzo rozległy język:). Chociaż, moim zdaniem, najtrudniejsze są podstawy, zrozumienie istoty danego języka, a potem już jakoś idzie:).

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 15-09-2007, 16:26   

Cytat:
Sądzę, że dużo - japoński to bardzo rozległy język:). Chociaż, moim zdaniem, najtrudniejsze są podstawy, zrozumienie istoty danego języka, a potem już jakoś idzie:).

I właśnie to jest największy problem. Podobno japonski to strasznie trudny jezyk...;/
Ja sobie jeszcze nawet nie śniłam,że będe chcieć się go nauczyć. I chyba przy tym zdaniu jak narazie pozostanę :)

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 09-10-2007, 16:47   

http://tvnlingua.onet.pl/test_jezyka.html

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 09-10-2007, 16:50   

Rozwiązałem to sobie parę dni temu :P 34 punkty na 45 :P Jestem zadowolony, spodziewałem się gorszego wyniku. Trzecia częsc jest najgorsza ;)

A Ty Grzesiu jaki masz wynik? :P

Integral 
Archeolog

Wysłany: 09-10-2007, 18:53   

31/45. Nie jestem ani dumna ani rozczarowana, co najwyżej czeka mnie jeszcze sporo pracy :D .

Zip 
Podróżnik

Wysłany: 09-10-2007, 21:30   

Uuu, to ze mną strasznie kiepsko - mam tylko 19 punktów...

e_g 
Odkrywca

Wysłany: 09-10-2007, 22:28   

30/45 ! Ha,jak na 16 latka który jedzie od gimnazjum to samo (i w liceum to samo znów :<) i nie uczył sie anglika w ogóle to chyba dobrze? xD

Yuna 
Student

Wysłany: 10-10-2007, 01:11   

35/45 :) . Myślałam, że będzie gorzej :) .

ja-marta 
Obieżyświat

Wysłany: 02-01-2008, 20:30   

Razem z kumpelą zamówiłyśmy sobie kurs japońskiego :D Od stycznia (czyli już) zaczną nam wysyłać co tydzień płyty, ćwiczenia itd :D Ten język jest świetny.

Hehe, tak przeglądając słownik uśmiałam się przy niektórych słówkach:
bun - bezsensowny dźwięk używany w charakterze przeczenia przez młode dziewczęta
mou - bezsensowny okrzyk zaskoczenia używany przez dziewczęta

a i możecie do mnie mówić Marta-sama :P (tłumaczenie tutaj: http://www.wsinf.edu.pl/~amichami/doc/slownik.html )

http://leditor.prv.pl/

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 02-01-2008, 21:51   

Czyli jak to bedzie, Jerremy-kun :D ?
Slyszalam, ze taka samodzielna nauka jest bardzo niezdrowa. Lepiej zapisac sie na kurs prowadzony przez osoby poslugujace sie tym jezykiem (nauczycieli konkretniej :p ). Trudniej jest nauczyc jezyka takie osoby, ktore sa skazone jakimis elementarzami, bo najpierw trzeba je oduczyc tego co tak dlugo w siebie (najczesciej nieprawidlowo) przy pomocy ksiazek, czy takich samouczkow wcieraly a potem nauczyc na nowo. Polecam wiec kurs!

[ Komentarz dodany przez: Cez: 03-01-2008, 00:50 ]
Hmm.. skads znam te przyrostki... :>

Ar2r 
Obieżyświat

Wysłany: 02-01-2008, 23:30   

Jerrem_Y napisał/a:
Trudniej jest nauczyc jezyka takie osoby, ktore sa skazone jakimis elementarzami, bo najpierw trzeba je oduczyc tego co tak dlugo w siebie (najczesciej nieprawidlowo) przy pomocy ksiazek, czy takich samouczkow wcieraly a potem nauczyc na nowo. Polecam wiec kurs!

I słuszna uwaga, a jeśli chodzi o sam język japoński to w internecie jest pełno słowników czy translatorów które zupełnie nas oszukują podając nam nie poprawne słówka. Najlepiej jest zaczerpnąc pomocy u ludzi dobrze znającym się na danym języku jak pisze kolega powyżej. A sam japoński jest dość interesujący i nietypowym językiem. Sam kiedyś próbowałem się go uczyć właśnie przy pomocy słowników internetowych, co się później okazało że dane słowo oznacza zupełnie co innego w słowniku a co innego (tak) naprawdę :)

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 03-01-2008, 00:53   

Ar2r napisał/a:
jak pisze kolega powyżej

Wiem, ze mi czasem odwala i moja plec zmienia sie nieustannie, ale powinienes wiedziec jak na tak dlugi pobyt na forum, ze jestem jednak KOBIETA. Cholera kobieta!! ;( <niedowartosciowana>

PS. I nikt nie broni mojej godnosci! Gdzie sa wladze!

:P

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 03-01-2008, 17:02   

Japonski... hmm.. Tak sie sklada, ze mamy stałego goscia na Forum WoTR z Tokio :p Co ciekawe prócz userów z Polski i Wielkiej Brytanii, to własnie bywalec z Tokio najczesciej tu zagląda. Później mamy gosci z USA, Niemiec, Francji i wielu innych krajów świata ;)

ja-marta 
Obieżyświat

Wysłany: 03-01-2008, 17:31   

Jerrem_Y napisał/a:
Ar2r napisał/a:
jak pisze kolega powyżej

Wiem, ze mi czasem odwala i moja plec zmienia sie nieustannie, ale powinienes wiedziec jak na tak dlugi pobyt na forum, ze jestem jednak KOBIETA. Cholera kobieta!! ;( <niedowartosciowana>

PS. I nikt nie broni mojej godnosci! Gdzie sa wladze!

hehe, Ar2r wstydź się! :P

Cez napisał/a:
bywalec z Tokio najczesciej tu zagląda.

ooo czemu się nie przywita chamidło jedne!?! :P

Ar2r napisał/a:
Sam kiedyś próbowałem się go uczyć właśnie przy pomocy słowników internetowych, co się później okazało że dane słowo oznacza zupełnie co innego w słowniku a co innego (tak) naprawdę :)

porównując niektóre słówka, to rzeczywiście widać różnicę, ale myślę, że ma początek wystarczy. Na pewno kurs byłby lepszy, ale myślę, że taki zamówiony przez internet z płytami nie będzie znowu taki zły. Z resztą pierwsza lekcja jest próbna, więc się zobaczy :)

gashi (pozdrawiam :D )

http://leditor.prv.pl/

Odpowiedz do tematu