FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy korzystacie z solucji w trakcie gry? ;))

TRAOD przeszłem/-am ...
Samodzielnie ;))
30%
 30%  [ 41 ]
Niekiedy podpierałem/-am się solucją
60%
 60%  [ 81 ]
Nie dałbym/-ałabym sobie wogóle rady, gdyby nie solucje ;]
8%
 8%  [ 12 ]
Głosowań: 134
Wszystkich Głosów: 134

Autor Wiadomość
InviSible 
Nowicjusz

Wysłany: 29-01-2007, 12:13   Czy korzystacie z solucji w trakcie gry? ;))

Tak jak wyżej ;) Ja np. korzystałam gdy już kompletnie brakowało mi weny jak przejśc dany level ;p

Rob3rt 
Podróżnik

Wysłany: 29-01-2007, 12:30   

Ja zaznaczyłem:

Samodzielnie ;) )

Bowiem, nigdy nie psuję sobie zabawy jaką jest odkrywanie nowych miejsc! :pozdro:

Aha... zapomniałem dodać: AoD nie przeszedłem, ale do pewnego miejsca sam doszedłem :)

Lara13 
Praktykant

Wysłany: 29-01-2007, 18:16   

Pamiętam jak grałam jeszcze w AoD to korzystałam z solucji co chwilę :D Inaczej nie doszłabym tak szybko do tej głupiej baby Boaz z którą się męczę od pół roku :p Korzystam z solucji tylko w Tomb Raider'ach, bo niektóre zagadki są na prawdę trudne ;)

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 31-01-2007, 16:23   

Ja co prawda też używam solucji (nie bez przerewy bo musiałbym grę włanczać/wyłanczać), ale to dlatego że niektóre etapy są tak pomylone. Trudno wiedzieć o co chodzi. W Parisian Getto w jaką uliczkę wejsć??. no :pozdro:

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 31-01-2007, 21:26   

Martwi mnie obecne "zacofanie" graczy tombraiderowych, powiedzmy... młodszego pokolenia? :p Ja rozumiem zacięcia przy TR1, bo tam naprawdę niektóre ścieżki, sposoby przejścia levelu były pokręcone. Ale AOD? To tak jakby solucji przy Legendzie używać, naprawdę :p Idę, strzelam, otwieram dźwignią drzwi, idę, strzelam, idę. Przykre, a najgorsze wydaje się to, że twórcy mówiąc o trudniejszych zagadkach w remake'u TR1 na pewno nie mają na myśli powrotu do korzeni, bo to by ucieszyło tylko starych graczy, a młoda społeczność byłaby zdruzgotana.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 01-02-2007, 13:10   

Najlepsze były czasy, kiedy to nie miało się internetu i nie było wyjścia, jak tylko przechodzić grę samemu, albo zapraszać kumpli do pomocy :) Tudzież szukać w gazetach komputerowych, czy ktoś w wysłanym przez niego liście, nie miał podobnego problemu :P Ja solucji staram się nigdy nie używać. Chyba, że zatnę się na amen i w końcu stracę cierpliwość ;) W AOD jednak nie przypominam sobie, żeby była mi potrzebna.

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 01-02-2007, 15:57   

W AOD solucję użyłem tylko by rozwiązać zagadkę z upiorem. A tak po za tym to gra była na tyle prosta że użycie solucji nie było aż tak potrzebne.

WeroniCa 
Nowicjusz

Wysłany: 02-02-2007, 10:17   

Oo tak xD Zgodzę się z Kasią Trent i Barbie.
Te czasy gdy byłam jeszcze małą dziewczynką xD i leciałam po kuzyna żeby pomógł mi przejść TR1 bo ja się sama bałam grać ^^ .
I jak korzystaliśmy niekiedy z solucji bodajże z magazynu "Secret Service", teraz to już nawet tej gazety nie ma ;D I tam to były zagadki. A tu faktycznie tylko praktycznie jedna droga, jedna dźwignia, jedne drzwi. Pomocnicze filmiki wskazują gdzie mamy sie udać. Nie ma gdzie się zaciąć w TRAOD tak na amen. Po jakimś czasie i tak się wkońcu przejdzie dany level. Tylko potrzeba cierpliwości.

:pozdro: A i witam wszystkich, bo jestem tu nowa xD :619: :matrix:
kiedy świat rozpadała się na kawałki,
Ty byłeś przy mnie.
I wiem, że będziesz - jutro, zawsze.

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 02-02-2007, 18:38   

Witaj WeroniCa :607:

Faktycznie, TR1 do najlatwiejszych nie nalezy, bowiem nie kazdy ma dryg so zrecznosciowek. Jesli chodzi o zagadki, to chyba zetknelam sie z trudniejszymi sztukami. Jednak zaciac sie w Aniole Ciemnosci to naprawde dosc trudno, a 'na amen' to juz w ogole :p

Amanda_Evert 
Student

Wysłany: 02-02-2007, 19:53   

Ja to czasem korzystam z solucji, kiedy trzeba... Tylko, że nie czaję tego, jak przejść pajączka Boaz... Marne te solucje... Choć czasem można zajrzeć :matrix:

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 02-02-2007, 20:02   

Nie wszystkie solucje beda myslec i grac za Ciebie, nawet jesli ladnie poprosisz :p

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 02-02-2007, 20:55   

W Tomb Raiderach najbardziej nie lubie zagadek polegających na aktywacji 3 dźwigni z 5-6 ... strasznie dlugo to trwa, a mam wrazenie czasem, ze po prostu juz sie sam pogubiłem ...

Dlaczego ten topic jest w dziale AOD a nie w Classic TR ??

Integral 
Archeolog

Wysłany: 02-02-2007, 21:10   

Bo to Taod [wraz z Legędą] jak wiadomo nie od dziś, przyprawia graczom najwięcej problemów. Gdyby nie non-stop solucja, część nie przeszłaby tego durnego ducha i nie doszłaby do tej głupiej Boaz z którą męczy się już pół roku. Oczywiście to wina tych marnych solucji, niech je piekło i zapałki :/ .
No ale żeby nie było, sama do tej marnej solucji w tym arcytrudnym Taodzie również zajrzałam. Zapomniałam o istnieniu notatnika Von Croya podczas pierwszego podejścia, co odbiło mi się czkawką w Archeological Dig :p

Sama z solucji nie korzystam heh. Czasem na osłodę życia, gdy mnie strach niewysłowiony zdejmuje przed monitorem upewnię się, że nic mnie tam nie zje zbyt szybko :p . Ewentualnie w przypadku krytycznym, gdy naprawdę nie mogę znaleźć wyjścia.

Boone 
Obieżyświat

Wysłany: 02-02-2007, 21:24   

Myślę że solucja to nie oszustwo :p Prędzej oszustwem mozna nazwac kody...

Przyznam że też kilka razy używałem solucję i nie robię z tego problemów choć raczej jestem za tym by gre przechodzic samemu :> :matrix:

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 02-02-2007, 21:41   

Ja sądze to samo co Boone. To nie oszustwo, ale jeśli ktoś używa Save'ow w TR lub Kodów to raczej to jest oszustwo. Ja kodow raz użyłem w TR2 i zaraz potem zacząłem przechodzić ją normalnie. A save'y. No jeśli ktoś chcę opóścić wspaniałe filmiki w TR to niech tak robi. Ja dlatego wole solucję używaną, ale nie nadużywana. :matrix:

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 02-02-2007, 21:48   

Boone napisał/a:
hoć raczej jestem za tym by gre przechodzic samemu

Akurat w Legend jest to absolutnie na miejscu ;)
Krytyczne momenty (np w TR-ach od 1 - 5 było ich w moim przypadku sporo) są uzasadnione. Ten irytującu duch sprawił mi tyle trudności, że głowa mała. Miałem ochotę walnąc całą grą.

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 10-02-2007, 22:08   

Dobra. TR1 przeszłem bez solucji (wszystkie zagadki łatwe i logiczne). TR2 podpieralem się nią. TR3 raz tylko jej użyłem (jak nie mogłem gdzieś dojśc to wchodzilem na video.google.pl i wpisywałem nazwę levelu, a znajdywało mi filmik jak gościu przechodzil go. :> ) TR4 - raz użyłem to było w city of the dead. w TR5 podczas red alert. TR AOD - Zagadka z czerwonym duchem i Boaz. (z Boaz to mi solucja dużo nie pomogła) :narka:

trmaster 
Nowicjusz

Wysłany: 11-03-2007, 23:27   Kody i solucje to zły pomysł.

Co sądzicie o osobach które grając w Tomb Raidera lub nawed jaką kolwiek inną gre sięgają po kody i solucuje... według mnie taka gra na kodach czy z solucją jest bez sensu i nie daje żadnej satysfakcji. Ja już bardzo długo gram w gry i jeszcze nigdy nie korzystałem z solucji... a kodami to się bawiłem jak przeszadłem już jakąś gre... KODY I SOLUCJE SĄ DLA LUDZI DLA KTÓRYCH GRA JEST ZA TRUDNA I NIE DAJĄ RADY !!!! A co wy sądzicie na ten temat ??????

Integral
Nie powtarzaj tematów.

I love Lara :*

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 12-03-2007, 07:50   

Ja sądze na ten temat że jak coś jest tak beznadziejnie trudne ze trudno skapowac oco chodzi to solucja jest wiernym przyjacielem człowieka:D. A kodów jakoś nie przyjmuje bo można stracić wiele więcej zabawy... A jeszcze save'y przydają się jak ma ktoś wściekłe bugi w TR5 Red Alert:D ale ja ich nie lubię bo trace wiele filmikow które są po levelach.

Amy 
Podróżnik

Wysłany: 12-03-2007, 13:56   

Ja nie korzystałam z solucji, bo jak gdzieś się uktnie to wypada na początek użyć własnego mózgu xD i pomyśleć. A jak się pomyśli to się do wszystkiego dojdzie.... No chyba, że sytuacja jest na prawdę beznadziejna to wtedy można się posłużyć "pomocą naukową" :690: .... Ale takiej nie miałam jeszcze xD :pozdro:
But I will fight and I will stand

navo87 
Praktykant

Wysłany: 12-03-2007, 15:31   

Solucje, kody itp. co to wogole jest :638: xD Ja pierwsze slysze.... ;) Tak powaznie, jak nie wiem jak ruszyc sie zmiejsca to krece sie jak jak mucha w smole krok po kroku milimetr po milimetrze az odnajde i załapie o co chodzi a jak sie nie udaje to biegne przez pol miasta by od kumpla speca dowiedziec sie potrzebnych informacji a on jest na tyle mily by odpowiedziec mi zagadka w stylu a zwrocilas uwage na prawa strone a na lewa a moze nalezy sie cofnac a moze to a moze tamto... trafia mnie, dzieki niemu jednak, ale i tez przede wszystkim dzieki wlasnym sila w koncu udaje mi sie ruszyc z miejsca.... jestem wtedy taaaaaka szczesliwa ze masakra xD
a co do ducha to chodzilo o tego z Tr6 przy tej trumnie?? jak o niego to normalnie nie wiem czy to byla wprawa w boju i fakt ze zacietym graczem jestem albo tez zwyczajne szczescie xD ale padlam na ziemie i cyk duch nademna przelecial i nic mi sie nie stalo.. tak wiec cala komnata na czworakch zwiedzona i w koncu załapałam o co chodzi i nie zawiele mi to czasu zabralo... za to kumpela meczyła sie ze szok :-P Jesli chodzi o Boaz to juz inna bajka strasznie bylo ale moja wytrwalosc i sila umyslu zabraniajaca wyrzucic mi kompa przez okno w koncu odniosla sukces xD

Tak wiec nie korzystam z solucji przynajmniej w Tomb Raider a zwlaszcza przy ostatnich czesciach :)

Amy 
Podróżnik

Wysłany: 12-03-2007, 16:38   

No bo w ostatnich częściach to wogóle nie ma sensu sięgać do solucji, a szczególnie w TR5, bo są banalne.... Może niektórych to zdziwi, ale dopiero teraz uświadomiłam sobie istnienie solucji do TR1 xD w którym to zagadką jest dla mnie poziom z wodą. Ale to tak na marginesie było ;) . Tak wogóle to tylko raz w AoD miałam ochotę sięgnąc po solucje, kiedy trzeba załatwić na końcu gry Eckharda za pomocą Okruchów.... Ale nie sięgnęłam, wytrwałam :-P
But I will fight and I will stand

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 12-03-2007, 16:53   

Az mi niedobrze od ciaglego narzekania na Boaz :p raany
Jakos ciezko mi uwierzyc tym, ktorzy twierdza, ze nie korzystali nigdy z solucji. Nie zebym wytykala jakas scieme! Ja jestem poprostu z tej grupy osob, ktora przy wiekszym problemie z gra przewaznie siega po solucje, co nie znaczy, ze przechodze zaraz cale gry z takim backupem. Nie kreci mnie psucie sobie krwi, chociaz czasem gdy juz dam sobie rade sama to satysfakcja jest jak najbardziej :) przy TR6 solucja byla praktycznie zbedna, chociaz przydala sie przy Czerwonym Duchu.
Pamietam, ze solucji uzywalam przy TR4 (levele w Karnaku :| ), TR5 (cholerne bugi) i przy The Longest Journey, niektore momenty kilka lat temu byly dla mnie nie do przejscia - ale to taki maly offtop.

Eckhard 
Student

Wysłany: 13-03-2007, 15:13   

Hehe xD Ja TRAoD nie przeszedłem całego prawdę mówiąc ale doszedłem sam aż do La Serpent Rogue!!! :-P Ale zaznaczyłem że korzystam z solucji czasami :690:
Cos your X is equal to my Y
But equations pass me by!

LITTLE BOOTS! <333

Eckhard 
Student

Wysłany: 17-03-2007, 08:34   

Sorry że nie na temat , Ale ja La Serpent Rouge też przeszedłem!!! Nie myśl że nie!!! Mimo że walnąłem w komputer po 100 nie udanej próbie skoczenia na światła i obraz zaczął się trząść :hehe:
Cos your X is equal to my Y
But equations pass me by!

LITTLE BOOTS! <333

Odpowiedz do tematu