FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile trl zajmuje miejsca na dysku?
Autor Wiadomość
Kamil croft 
Na wygnaniu

Wysłany: 13-08-2006, 21:28   Ile trl zajmuje miejsca na dysku?

Siemka.Mam pytanko.Ile trl zajmuje miejsca na dysku??10 gb??ile tez z trybem ng zajmuje i ile bez.Fast odp

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 13-08-2006, 23:03   

Ehh chyba nie potrzebny byl do tego nowy topic :P tak z NG około 10 giga (skandal), a bez, z tego co mi wiadomo około 3.

Kamil croft 
Na wygnaniu

Wysłany: 14-08-2006, 07:29   

Omg to nie bede grac z trybem ng jak 10 gb zajmuje prawie caly u mnie dysk.WOle te 3 gb zajac :P

Frik 
Odkrywca

Wysłany: 14-08-2006, 11:42   

To kupuj czym prędzej polska wersje. :P

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 14-08-2006, 11:47   

Hahaha wlasnie :P nie wiem jak to jest przy instalacji, nie pamietam. Mozna wybrac czy instaluje sie z NG czy bez? Wydaje mi sie, ze instalujesz sie cale 10G a potem sie po prostu wybiera jak chcesz grac. Ale jesli chcesz miec pewnosc, to lec po wydanie Cenegi :P

P@wel 
Podróżnik

Wysłany: 14-08-2006, 14:17   

Z NextGenem zajmuje dokładnie 7,17GB, a bez ( polska wersja ) jakieś 3,5GB.
Nie można wybierać czy z NG czy nie. Gra instaluje się w całości.

:narka: :pozdro:

jareh 
Nowicjusz

Wysłany: 06-11-2008, 10:48   

Czy jest jakaś możliwość (patch itp.) aby po zainstalowaniu gry (7.14GB) nie używać już płyty? Robienie obrazu na dysku odpada, poza tym pewnie nie jest to takie proste, jeśli płyta jest zabezpieczona.

Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖

Wysłany: 06-11-2008, 11:26   

Istnieje, owszem i to bez problemu, natomiast nikt tu nie poda Ci rozwiązania, gdyż jest to problematyczne pod względem prawnym. Tzn - o ile masz oryginał - to Polskie prawo Ci na to pozwala, jak i na tworzenie kopii zapasowej na własny użytek, natomiast umowa licencyjna jaką akceptujesz jest trochę sprzeczna z Polskim prawem. Tym niemniej - jeżeli rzeczywiście masz oryginał to poszukaj nieoficjalnego patcha no-cd. W przypadku posiadania oryginalnej płyty możesz go legalnie użyć.

jareh 
Nowicjusz

Wysłany: 06-11-2008, 13:07   

No właśnie mam oryginalną kopię. właśnie brakowało mi tego słowa "patch no-cd". Proste, ale nie wpadłem na to, a przez to nie mogłem znaleźć.

Rozumiem, że patchując grę łamię umowę gry , ale zgodnie z prawem polskim jestem w porządku. Pogmatwane.

Chyba dam sobie spokój.

Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖

Wysłany: 06-11-2008, 14:53   

Prawo RP stoi wyżej niż zapisy umowy licencyjnej. W przypadku umowy jakiejkolwiek sprzecznej z prawem - rację ma prawo danego kraju. Więc - robiąc to na terenie Polski, robisz to legalnie. Gdyż - punkty umowy EULA nie są wiążące.

Kylek 
Student

Wysłany: 22-12-2008, 11:45   

A jaką Wy macie wersję, że NG instaluje się Wam od razu z grą? Ja mam grę bez NG, a Cenega dosłała mi potem patcha, który z 7 GB zajmuje i dopiero po jego instalacji mam NG.

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 22-12-2008, 12:04   

Kylek napisał/a:
A jaką Wy macie wersję, że NG instaluje się Wam od razu z grą? Ja mam grę bez NG, a Cenega dosłała mi potem patcha, który z 7 GB zajmuje i dopiero po jego instalacji mam NG.

Cenega rozsyłała patche NG ponieważ nie było go w pierwszej wersji wydania polskiego. Gra zajmuje wówczas bez instalacji ok 1,5 GB. TRL w Kolekcji Klasyki został już wydany z automatycznie instalującym się trybem NG (rozmiar folderu po instalacji - ok 7 GB).

x*kinga*x 
Praktykant

Wysłany: 22-12-2008, 13:33   

Legenda z serii Super$eller zajmuje mi na dysku ponad 7 GB mimo że nie mam zainstalowanego patcha NG. Jest on na płytce, ale osobno się go instaluje. To nie patch zajmuje tyle miejsca, tylko sama gra po instalacji - czyli po rozpakowaniu. Przynajmniej w tym wydaniu gry.

Phoebe Poison 
Podróżnik

Wysłany: 22-12-2008, 15:09   

No to też zależy od twoich wyników w grze pt. "cenegolotek", ponieważ ja mam Super$ellera, gdzie z kwestią NextGena jest tak jak w wydaniu z Kolekcji Klasyki, o którym mówi Menqr.

Odpowiedz do tematu