FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiony poziom
Autor Wiadomość
Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 10-04-2006, 16:22   Ulubiony poziom

Premierę TR Legend mamy już za sobą, więc nadszedł czas na rozmowy ;) Ciekawi mnie, jakie są Wasze ulubione levele i dlaczego. Proszę tylko nie pisać "Lubię Afrykę, bo jest fajna", a podawać konkretne powody :) Zapraszam do dyskusji.

Mi osobiście najbardziej podoba się Anglia. To coś, czego jeszcze w TR nigdy nie było. Stare, opuszczone muzeum z mechanicznymi modelami historycznych postaci. Aż zaskakuje fakt, że pod podłogą tego niegdyś niewielkiego muzeum kryje się wielki zamek i grób samego Króla Artura i innych! :shock: Już od samego początku ujęła mnie MUZYKA w tym poziomie. Tajemnicza, trochę... hm.. mroczna. No i przewija się tam motyw z TR4 :) Podoba mi się sam pomysł tej lokacji, a także zagadki w niej. Jazda wózkiem towarowym, podnoszenie skrzyń, rozwalanie nim ścian, pułapek i podnoszenie bramy - :shock: tego się nie spodziewałam! Jednak najlepsze było jeszcze przedemną - HYDRA! :shock: Z początku miałam z nią małe problemy, bo Lara zbyt późno chowała broń, a trzeba było wykonać aż 3 rzeczy jak najszybciej - G, Q, E :P Poziom samym klimaten TROSZECZKĘ przypominał mi Irlandię z TR5 (To pewnie przez ten deszcz ;) ), a samo monstrum przypomniało mi o potworze z Loch Ness z TR3 Gold :) Baaardzo miło mi się grało, lubię do tego levelu wracać i wsłuchiwć się w muzykę :)

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 10-04-2006, 16:33   

Hm.... moj ulubiony level...
Nepal :D
Ta zima...klimat... gdy gram w ten level przypomina mi sie Tybet z TR2 :) Muzyka jest idelana... te widoki..ten labirynt i odległa opuszczona swiatynia... ciemne jaskinie przez ktore musimy przejsc.. sa tam zamarzniete sciany swiatyni :) cos pieknego, tajmeniczego i zachwycajacego :)
Ghana
Te wodospady :) Myzyka juz troszke przereklamowana :P ale tez jest piekna :) Bardzo ciekawy level :) Pułapki tez sa fajowe :D tylko myslałem ze ich bedzie wiecej a tutaj ich tak mało :( no ale za to duzo jest skakania i kombinowania :) gdy Lara wychodziła z wody mowiła ze "woda jest idealna i ze bedzie tesknic za Ghana" a ja z nią :P
To tyle :D

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 10-04-2006, 16:58   

Muzyka w Nepalu faktycznie ujmuje. Na początku leci jeden z najlepszych kawałków. Spokojny... jak te śnieżne góry... i na dodatek śpiewanie gdzieś tam w tle... ahhh, śliczne :) Jednak sam level (jak każdy zresztą) mógłby być trochę dłuższy. Sama świątynia jest bardzo mało rozbudowana, dotarcie do podium nie zajmuje zbyt wiele czasu. Przydałyby się jakieś korytarze, pułapki itp. Ale i tak same widoki są piękne, chyba najbardziej podobają mi się pokryte lodem, aż błyszczące się na niebiesko góry. Coś jak TR2 w lodowej jaskinii (gdzie biegały te lodowe skrzaty :P - tak je nazywam :lol: ).

Co do Ghany, to zgodzę się, że muzyka już nudna :p Lecą tam jedne z najlepszych kawałków w grze, ale słyszałam je już miliony razy, więc podczas gry się nawet zbyt specjalnie nie wsłuchiwałam ;) A te texty Lary pozwalają poczuć, że to dla niej coś specjalnego... :) Jednak pomimo, że Ghana jest śliczna i urocza, to mi podoba się najmniej ze wszystkich leveli :P Są lepsze ;)

benuś 
Student

Wysłany: 10-04-2006, 17:18   

Nie oszukujmy sie,zdecydowanie najlepsza Anglia.Takiego klimatu jaki miala Anglia zadna gra komputerowa nie dostarczyla i nie dostarczy ojj bardzo dlugo,komu sie nie podoba Anglia ten bedzie mial ze mna doczynienia :P :D

Paciej 
Łakocie i Witaminy

Wysłany: 10-04-2006, 18:36   

Ja żeby zdecydować się to muszę przejść teraz każdy level na spokojnie od nowa ;) Anglia mi się nie podobała tak bardzo bo jet ponura ;( Ale utkwiło mi Tokio i ucieczka stamtąd, jazda na motorach w Peru, namiatanka w Bolivi ( nie wiem czemu pisze przez V:P), walka z Rutlandem, pierwsza część Kazachstanu - to chyba najdłuższy level :) A zdecyduję się na jeden najlepszy w przeciągu najbliższego tygodnia :D

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 10-04-2006, 19:24   

Z walki z Rutlandem najlepsza jest muzyka :) Szybka, dynamiczna, mobilizująca do walki. Podobają mi się też fioletowe kryształki, które nalezy zestrzelić - przypominają mi te w głowach szakali w The Mastabas w TR4.

Paciej 
Łakocie i Witaminy

Wysłany: 10-04-2006, 21:57   

Ale przecież całą walka z Rutlandem jest super ! mi się chyba najbardziej ze wszystkich podoba ;)

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 10-04-2006, 22:36   

Rutland to najfajniejszy boss :D i tyle :D
Hydra tez była fajna :P ale Rutland lepszy :P

Paciej 
Łakocie i Witaminy

Wysłany: 10-04-2006, 23:15   

Mały off-top ! Wogóle to Rutland cholera przystojny jest :D I super że jego oczy są widoczne przez okulary.
SPOILER - i ten końcowy wątek miłosny Amanda - Rutland !? Chyba że mi się tylko wydawało :?
Na razie przeszedłem na hardzie dwa poziomy - Bolivie i Peru i nie było tak źle, w sumie to z pistol upgrades jest o wiele łatwiej ;)
I ten tego pytanie do tych co przechodzili time triale - trudne są ? I czy np 12 minut w Bolivi to czas na dojście do jakiegoś miejsca czy do końća etapu ?

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 11-04-2006, 11:03   

Wszystkie przechodzi się do końca etapu. Powiem szczerze, że traile są bardzo łatwe, nie miałam z nimi problemu. Musisz tylko mocno się skupić, żeby nie zaliczyć żadnych upadków i nie stracić czasu i niezbyt troszczyć się o zabicie wszystkich, poprostu grać przed siebie. Najwięcej kłopotu z tym sprawił mi Kazachsten, tutaj próbowałam kilka razy. Ale z kodem za zabicie za pierwszym razem poszło mi jeszcze szybciej i się udało ;) Aktualnie mam zaliczone wszystkie.

A co do tego wątku miłosnego, to też to zczaiłam, chyba nasi wrogowie mieli mały romansik ;)

M. de Merteuil 
Student

Wysłany: 11-04-2006, 12:55   

Jak dla mnie to najlepszy boss: to ten, co go trza było potraktować działkiem T. :twisted: heheheh, będę się jak zdarta płyta powtarzać :wink: A Anglia to w ogóle miała najbardziej spójny klimat, mnie też się TR5 przypominał (odgłosy burzy...). Ale najlepsze dźwięki są i tak w tej świątyni w Nepalu, naprawdę się bałam, że zaraz ją diabli wezmą i się zawali.

I zaskoczyło mnie Peru: ja tam westernów nie lubię, ale te miasteczko i jak słychać szepty i zamykane drzwi nie wiadomo gdzie, to aż się miło robiło :wink: CD włożył bardzo dużo serca w tą grę - i to widać na każdym kroku. Już nie mowiąc o zagadkach, które są zawsze realistyczne. Co prawda uważam, że to nie jest to samo, co stary TR, to jest jakby inna gra. Nawet Lara ma inny rys charakteru.

Acha: ja chyba jako jedyna (albo jedna z kilku osób :wink: ) naprawdę się cieszyłam, jak mi tam Zip albo Alistair coś gadał. A jak ich odłączyli, to mi sie dziwnie zrobilo: oddawajcie ich! :evil: Dla mnie to by mogli komentować jak na stadionie, to bym dała grze 1500 /10 :lol:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 11-04-2006, 13:47   

Nie jesteś jedyna, bo ja też lubiłam gadanie Zip'a i Alister'a :) I tak samo pusto mi się zrobiło, jak w Ghanie nagle się odłączyli. Często też walnęli coś śmiesznego i milej się robiło :) Kocham tekst z Peru o mieczu, gdy Zip śmieje się z jego nazwy, mówiąc "Pff, funny name for a sword" :lol:

Maxwell 
Obieżyświat

Wysłany: 11-04-2006, 20:21   

Czy jest dostępne jakieś tłumaczenie tego, co Zipek mówi w demie ?Bo ja tam rozumiem jeno 'be careful' oraz 'quiet' LAry ....

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 11-04-2006, 20:23   

Włącz sobie napisy na angielskie, to może coś się doczytasz. Jeśli nie, to daj tutaj screeny textów, których nie rozumiesz. I jeszcze jedno, to pytanie w złym topicu :P

Jasmine 
Podróżnik

Wysłany: 12-04-2006, 20:52   

Ja lubię Boliwię, Peru i Japonię i Afrykę. Anglia, jakoś nie przypadła mi do gustu, a jak stanęła przede mną jeszcze hydra i nie mogłam jej pokonać to już całkiem. Walka z JR jr bardzo mi się podobała, ale trochę go jak by go później za mało było powinien być bardziej upierdliwy w czasie gry skoro Lara darowała mu życie. Jak zobaczyłam Peru nie wiedziałam co myśleć, ale jazda na motorze była fajna i ta gonitwa za pociągiem.

The Pianist 
Praktykant

Wysłany: 13-04-2006, 00:19   

Od razu mówię, że nie przeszedłem całej gry, więc moja opinia może radykalnie się zmienić po jej całkowitemu przejściu. Narazie jestem w Ghanie.

Zdecydowanie podobają mi się te tropikalne krajobrazy. Tudzież chodzi mi tu o Bolivię, peru i Ghanę. Lubię te plansze za piękno przyrody i pomysłowość. Te akcje typu na placyku za mostem gdzie gonił larę helikopter, strzelanina w Bolivii przed wejściem do świątyni i strzelanina przy wyjściu z grobowca w Peru są bardzo świetne. Bardzo mi się podobają. Przypominają mi strzelaninę w Tomb Raider Movie 1, gdy Lara śmiga na lince w domu, a atakują ją ludzie z karabinkami, które mają przyczepione lasery.

Mówię, że być może zmieni się moje zdanie po przejściu 100% gry, ale pożyję, to zobaczy.

Jednak jeśli chodzi o Japan, to powiem tak:

Ma ona swój urok. Nie przypadła mi jakoś specjalnie do gustu, ale ma swój niepowtarzalny klimat. Powiem jedno, co wszędzie się powtarza w opiniiach graczy, gra jest za krótka. Plansze są krótkie. W każdym epizodzie (czytaj np Bolivia czy Japan) powinno być po kilka plansz jak to bywało za czasów starych tombów. Ale cóż, TRL wygląda jak wygląda. Cieszmy się, że nastała nowa era dla serii Tomb Raider.

kot 
Praktykant

Wysłany: 15-04-2006, 18:53   

Ogolnie wszystkie plansze w Legend sa takie roznorodne od siebie ze kaza jest swietna^^

Moje dwie ulubione to
-Japonia <- nie wiem czemu :P bardzo ale to bardzo podoba mi sie ten level:)
-Nepal <- swietny klimacik i do tego zrujnowany samolot i wspomnienia :) szkoda tylko ze ten level jest tak strasznie krotki!

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 16-04-2006, 13:15   

Najbardziej spodobała mi sie Anglia, Kazachstan i Nepal :) I oczywiscie dom Lary jest wspaniaaaaaaaały :D :mrgreen: Anglia ma rzeczywiscie niesamowity klimat, poczuc mozna, ze TR7 to opowiesc o Królu Arturze ;)

larcia 
Obieżyświat

Wysłany: 17-04-2006, 20:10   

Ja narazie doszłam do GHANY :P
I uważam,że jest boska ;)

Najbardziej jak do tąd spodobały mi się:
-> Ghana <-
- > Japan <-

Levele są boskie zobacze co będzie dalej ;)

Boone 
Obieżyświat

Wysłany: 18-04-2006, 08:57   

Hmm...z tego wynika że jestem chyba jedynym który nie przeszedł bądz nie gra w pełną wersję "Tomb Raider:Legend". Naszczęście może już jutro zainstaluje sobie pełną wersję. :mrgreen: Bardzo mnie ciekawią retrospekcje w czasie i Nepal.

Maxwell 
Obieżyświat

Wysłany: 18-04-2006, 12:25   

Boone - nie jesteście jedyni, mnie też spotkał ten los, ale właściwie wiekszość gry znam ze screenow oraz demka :)

Enlieen 
Student

Wysłany: 18-04-2006, 16:54   

Moj ulubiony poziom to Ghana - ten piekny wodospad, od ktorego moje oczy nie moga sie odkleic.Poziom takze urozmaica dopasowana muzyka, ktora jest uznawana za main theme. Takze bardzo lubie Nepal - glownie muzyka jest zachwycajaca, piekne zimowe widoki i jeszcze ten rozbity samolot zdziebko mnie zainteresowal.

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 19-04-2006, 12:14   

Cytat:
Takze bardzo lubie Nepal - glownie muzyka jest zachwycajaca, piekne zimowe widoki i jeszcze ten rozbity samolot zdziebko mnie zainteresowal.

chociaz jedna osoba ktrora odczywa ten stray klimat TR w Nepalu :D

..Lilly.. 
Nowicjusz

Wysłany: 20-04-2006, 14:49   

Ja mam 4 :D
Peru - piękne lokacje xD
Tokio - Również super pomieszczenia muzyka no i Lara :D
Ghana- Mój Kochany Jamestam jest xD <lol2> Śliczny wodospad
Nepal - Za*ebista muzyka! i te piękne widoki :D

Tom Raider 
Podróżnik

Wysłany: 20-04-2006, 20:43   

Hehe, w końcu dorwałem TRL, więc opisze moje ulubione leveliki :D :

Tokio- super strój, super akcje (latanie po rusztowaniu na 30-którymś piętrze, miodzio :P ) i w ogóle fajny klimat

Nepal- ta muzyka, boska :D :D. I ten klimat rodem z TR2 :D

Anglia- ze wzgledu na tego pjęknego węża :D

Peru- młoda Lara :D :D

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi