FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rasizm
Autor Wiadomość
igmart 
Praktykant

Wysłany: 14-04-2006, 18:31   

No napewno raczej nie na Bałtyku :) No wiesz Igi a ja się zastanawiem gdzie u mnie w mieście jest ten Biały stok;p

Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖

Wysłany: 15-04-2006, 10:18   

White stock? W każdym lepszym monopolowym :) a Biały Stok był na decentrum zanim go wasi radni nie wyrzucili. :)

igmart 
Praktykant

Wysłany: 01-05-2006, 23:23   

U nas w Białym to jest takie przysłowie...Za prezydenta Tura w każdej drodze chociaż jedna dziura... :hehe: A tak poważnie i na temat to w Białymstoku jest bardzo wiele przejawów rasizmu co mnie bardzo smuci... :(

Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖

Wysłany: 02-05-2006, 09:09   

Była kiedyś u was podobno wieeelka ekipa neonazistów. Z 80 luda. No i antifa wildeast tak ich hmm tępiła że zostały 2 osoby.

Pilgrim 
Podróżnik

Wysłany: 07-05-2006, 12:10   

Wiecie co, ja nie wiem sam do konca, moze i tak nie jestem, ale niecierpie zydow, okradają nasz kraj z kamienic jescze te ich kedziorki i czapki, czy to rasizm, do muzryznow nic nie mam ale czasami wkurzaja, ale tak ogolem to Ok, chocia znic niemowie;d a Kasia wspolczuje Ci, za Polske i dobzre, ze powiedzialas gdzie pleacak kupilas, Polski nienalezy sie wstydzic;]
Przygoda, Przygoda i Przygoda
2 Styczeń 2007 rok
Pilgrim Studio

Frik 
Odkrywca

Wysłany: 07-05-2006, 12:21   

Pilgrim napisał/a:
Wiecie co, ja nie wiem sam do konca, moze i tak nie jestem, ale niecierpie zydow, okradają nasz kraj z kamienic jescze te ich kedziorki i czapki,

Sorry ale to prosta droga to antysemityzmu. Co ci przeszkadzają te paciorki albo czapki? Taka ich kultura i tego nie zmienisz. A pozatym A co do okradania to nie byłbym taki pewien tego - ja mysle, że
tylko (nie wszyscy) próbuja odzyskać to co było kiedys ich przed II wojną światową, ale to przecież żadna zbrodnia?

Cytat:
czy to rasizm, do muzryznow nic nie mam ale czasami wkurzaja, ale tak ogolem to Ok, chocia znic niemowie;d

A czemu cie wkurzają czym? Że są czarni? Ty możesz ich wkurzac, bo jesteś biały proste. :)

A pozatym ja nie rozumiem jak moga powstawać takie organizacje jak Ku-Klux-Klan. Przeciez to prawdziwe już ludzkie zdziczenie. Zabijać niewinnych ludzi tylko dlatego, że są czarni. I jeszcze to podobno byli jacyś ważne urzędasy. Ale to Ameryka... :roll:

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 07-05-2006, 12:58   

Może popukacie się w czoło, ale sam kiedyś chciałem być Żydem :) . Choćby na przekór wszystkim. Podobają mi się te ich pejsy, jarmułki oraz to, że mają bardzo fajną muzykę, na którą napuścił mnie ostatnio brat. W końcu wychowałem się w dzielnicy żydowskiej :) . Cieszy mnie fakt, że coraz więcej mamy festiwali w klimatach semickich i coraz więcej robi się w sprawie pojednania. Nie wolno zapominać jak wielki wkład mieli Żydzi w kulturę polską. A te teskty, drogi Pilgrimie, o okradaniu możesz sobie włożyć między bajki. Faktem jest, że przed wojną dużo zamożnych Żydów posiadało kamienice. Mój pradziadek kupił przecież jedną z nich właśnie od Żyda. Ale oni nie kradli ich tylko kupowali za ciężko zaharowane pieniądze w handlu, za co polskie nieroby oczywiście rzucały w nich kamieniami.

Dustie 
Obieżyświat

Wysłany: 09-05-2006, 22:37   

Cytat:
A pozatym ja nie rozumiem jak moga powstawać takie organizacje jak Ku-Klux-Klan. Przeciez to prawdziwe już ludzkie zdziczenie. Zabijać niewinnych ludzi tylko dlatego, że są czarni. I jeszcze to podobno byli jacyś ważne urzędasy. Ale to Ameryka...

Rasizm jest wszedzie, niezaleznie od narodowosci, zamoznosci, pozycji spolecznej. Tak jak wspomniales, nawet jakies wysokie figury w administracji byly czy tez moga miec poglady rasistowskie. Nawet wydawaloby sie inteligetni, "oswieceni" ludzie. Nie malo jest takich przykladow, niestety...

Apropo tego, co napisal Jaunty -- heh, ja chetnie bylbym Azjata albo latynosem, choc to z lekka inna kategoria przemiany, bardziej gruntowna :-P I powodki tez mam troche inne, kocham sie w tych ich skosnych oczach czy tez ciemniejszej skorze, musze sie przyznac.
Tym samym nie pojmuje, jak z takich powodw niektorzy moga dyskryminowac czy wrecz odczuwac negatywne emocje :gupek:

XALD:
Chyba pobudki?? :P
Czy nie masz przypadkiem na imię Michael?? :P

Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖

Wysłany: 01-06-2006, 08:49   

Ponad podziałami i „scenowymi” układami, czyli razem przeciw
faszystowskim bandytom !!!

Ten koncert to nie kolejna impreza, to wyraz naszej solidarności i
poparcia dla Macieja D. Maciek przeżył cudem próbę zabójstwa. Nie
pozostaniemy obojętni wobec sytuacji gdy za poglądy anty-
faszystowskie nasz 31 letni kolega ma wbijany nóż w plecy. Więcej
informacji: http://www.pl.indymedia.org/pl/2006/05/20560.shtml Cały
dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rehabilitacje i pomoc
Maćkowi który znajduje się teraz w bardzo trudnej sytuacji
finansowej.

Zagrają:

- VAVAMUFFIN, reggae, ragga, dancehall –Warszawa. http://
www.vavamuffin.art.pl/
- SZUM, z swoim projektem wystąpi Robert Brylewski ex Brygada Kryzys,
Izrael. http://www.rmb.art.pl/
- EL BANDA, punk rock- Warszawa. http://www.elbanda.band.pl/pages/
Muza.html
- NOISENSE, hard core -Piaseczno. http://noisense.republika.pl/
- MALEO REGGAE ROCKERS , reggae, Warszawa-Opole. http://www.maleo.pl/

W trakcie koncertu odbędzie się również licytacja gadżetów
rowerowych, dochód z niej również zostanie przekazany Maćkowi.

Data: 7 VI 2006
Godz. 19.00
Wjazd: 15 pln
Miejsce: CDQ http://www.cdq.pl/

Prosimy o liczne przybycie.

Przyjaciele Maćka i członkowie ruchu antyfaszystowskiego.

Podaj dalej.

Dustie 
Obieżyświat

Wysłany: 01-06-2006, 21:34   

Cytat:
XALD:
Chyba pobudki??
Czy nie masz przypadkiem na imię Michael??

Chyba tak :-P I jaki znowu Michael? :609:

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 02-02-2007, 23:28   

Rasistowskie uwagi uczestniczki programu telewizyjnego "Celebrity Big Brother", 25- letniej Jade Goody, wypowiadane pod adresem innej uczestniczki, indyjskiej aktorki Shilpy Shetty, spowodowały masowe protesty telewidzów. W ich konsekwencji Goody została w piątek usunięta z programu.
Podobne obraźliwe uwagi miała wygłaszać inna brytyjska uczestniczka programu Danielle Lloyd.
Shetty, która w Indiach jest gwiazdą filmową pierwszej wielkości, miała być nazywana w emitowanym na żywo programie "psem". Lloyd miała o niej powiedzieć, że "powinna wynosić się do domu, bo nie umie nawet mówić po angielsku".
Do stacji telewizyjnej Channel 4, która nadaje ten program z gatunku reality show, wpłynęło ponad 38 tys. protestów od oburzonych telewidzów. W rezultacie dyrekcja stacji zdecydowała się usunąć Goody z programu, mimo, iż ta starała się wszelkimi sposobami zatrzeć złe wrażenie i zapewniała, że "nie jest rasistką".
Również sama indyjska aktorka powiedział, że "nie wierzy aby Goody uczyniłaby coś zbliżonego do rasizmu".
Podobnie jak inne programy z cyklu "Big Brother", jego uczestnicy są odizolowani od świata i cały czas filmowani.
Sprawa wpłynęła nawet na przebieg wizyty w Indiach brytyjskiego ministra finansów Gordona Browna, który specjalnie po to aby zatrzeć jej negatywne następstwa złożył wizytę w studiach Bollywoodu (odpowiednika amerykańskiego Hollywoodu).
- Poparcie dla Shilpy jest naprawdę duże. Jest jednak jasne, że nasze przesłanie dociera. Brytania jest krajem tolerancji i sprawiedliwości - powiedział Brown dziennikarzom.

Dustie 
Obieżyświat

Wysłany: 07-02-2007, 18:04   

Och, o tym piszesz... Znam sprawe. Nie moglem uwierzyc, ze w to wszystko zamieszana jest Jo z mojego ukochanego zespolu bubblegum pop... kobita spadla na samo dno i poszla do CBB, zeby zarobic kase na splacenie dlugow. A Jade Goody, co tu duzo mowic, miala niezbyt pokolei w glowie, choc po wyjscu z programu chyba co nieco do niej dotarlo... ponoc teraz sie leczy, tu i tam, z roznych dolegliwosci.

Shetty w koncu wygrala program.

MACPHISTO
Offtopic.

Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖

Wysłany: 14-02-2007, 15:42   

R.Sz 
Nowicjusz

Wysłany: 01-05-2007, 17:10   

Moim zdaniem my Polacy te jesteśmu z jednej strony rasistami. U mnie w mieście naokrągło widuje sie turystów m.in ludzi czarnych, innej wiary itd. Nie raz widze jak ludzie wyzywają innych poniewaz mają inną karnacje skóry czy inne wierzenia w takim mieście, gdzie jest dużo turystów powinno sie uczulać na wyśmiewanie sie z nich nawet na ulicy. Znam wielu ludzi, którzy nie pochodza z Polski, czy mają inne wierzenia czy nawet kolor skóry. Mam do nich szacunek, iż się nie poddawają i żyją dalej chociaż spotykają sie z asizmem. Możemy też zauważyć rasistowskie zachowanie nawet w szkole kiey to jkaiś skejt wyzywa powiedzmy punka. Zapobiegajmyy temu, stańmy w ich obronie!!!

Ruda_iron 
Nowicjusz

Wysłany: 06-05-2007, 20:12   

Zawsze na świecie inność traktowana była z pogardą. Ludzi nie interesuje czy ktoś jest miły lub ciekawy. Ważne jest to jak wygląda i jak bardzo w tym względzie nie odstaje od reszty. To problem nie nie tylko związany z narodowością lecz także ze sposobem bycia. Nawet we własnym kraju, gdy byłam malutka wyśmiewano się ze mnie i szydzono tylko i wyłącznie dlatego, że miałam rude włosy. Inne dzieci nie miały więc ze mną musiało być coś nie tak.

Żałuję, że myślenie większości ludzi nie wykracza poza średniowieczne "palenie czarownic" ja widząc Chińczyka, Afro Amerykanina lub kogoś z Bliskiego Wschodu nie czuje odrazy czy strachu tylko cholerne zainteresowanie. Notabene ludzie z Afryki, Indii czy Chin są najprzystojniejsi ;)

Mai 
Podróżnik

Wysłany: 07-05-2007, 15:19   

Ruda_iron napisał/a:
ja widząc Chińczyka, Afro Amerykanina lub kogoś z Bliskiego Wschodu nie czuje odrazy czy strachu tylko cholerne zainteresowanie

Ja tak samo ;) . Mam ochotę wypytać tą osobę o wszystko co jest związane z jego krajem i kulturą. U mnie w szkole był kiedyś Murzyn i jakoś nie widziałam, żeby go ktoś przezywał, poniżał itd. Z tego co wiem był bardzo lubiany. Była też Romka i jej też nikt nigdy nie dokuczał. Ale jak mieliśmy w podstawówce Araba to parę osób go zaczepiało. Nie rozumiem, jak można nie lubić kogoś tylko dlatego, że ma inny kolor skóry, wyznaje inną religię itp. :head: . Rozumiem, że człowiek boi się tego co jest mu obce, nieznane, ale żeby pezpodstawnie obrażać osobę, której wogóle nie zna? Dla mnie to jest nienormalne.

Dziunia123 
Student

Wysłany: 10-08-2007, 16:05   

Każdy ma na pewno inne zdanie na ten temat.Ja osobiście jestem przeciw rasizmowi i bardzo irytują mnie tacy ludzie , którzy myślą , że ich naród jest najlepszy.Nie będę się jednak rozpisywać na ten temat ...

monia8852 
Student

Wysłany: 10-08-2007, 20:21   

Ruda_iron napisał/a:
a widząc Chińczyka, Afro Amerykanina lub kogoś z Bliskiego Wschodu nie czuje odrazy czy strachu tylko cholerne zainteresowanie. Notabene ludzie z Afryki, Indii czy Chin są najprzystojniejsi

Ja pamiętam jak jeszcze byłam mała (koło 4 latek).. zresztą moja mama ciągle o tym opowiada w towarzystwie reszty rodziny (hehe :p ) jak to oglądałam się za Murzynami... jakiego bym zobaczyła no to ja zaraz na całe gardełko krzyczałam: MUZIIIIIN !!! :D od zawsze mi sie podobali hehe i zresztą zawsze mnie interesowali - bo byli inni niż ja sama, to normalne. To samo jak widzę Wietnamki czy tam ludzi innych narodowości. Zawsze mnie interesowała odmienność, nie boję się niej. No jedynym wyjątkiem są Niemcy, których od dawna nie lubię i nie mam zamiaru mieć z nimi styczności :D Z wielu względów... W każdym razie jak mój brat czasem palnie texty rasistowskie to mnie aż trzęsie... :|

Ruda_iron napisał/a:
Nawet we własnym kraju, gdy byłam malutka wyśmiewano się ze mnie i szydzono tylko i wyłącznie dlatego, że miałam rude włosy.

Witaj w klubie... ja jestem też z natury ruda. Od zawsze byłam wyśmiewana, pokazywana palcami... obrzucano przezwiskami i niemiłymi określeniami, typu bigos, chociaż to już ujdzie... O tych mocniejszych to wole nie wspominać... Takie przykre trochę, bo co ja za to mogę że taka się urodziłam? Mentalność co niektórych ludzi jest na prawde na poziomie średniowiecza... :/

PS. Sobie właśnie coś przypomniałam... Chodziłam do gimnazjum i poszlam odwiedzic kolezanke. Po drodze mijalam przystanek (prawie ze w centrum), a na nim siedziały 3 dorosłe (przynajmniej starsze ode mnie) kobiety... podeszly do mnie zaczely mnie popychac szarpac za wlosy.... I tylko dlatrego ze jestem ruda... BK co? :|

Pilgrim napisał/a:
Wiecie co, ja nie wiem sam do konca, moze i tak nie jestem, ale niecierpie zydow, okradają nasz kraj z kamienic jescze te ich kedziorki i czapki, czy to rasizm, do muzryznow nic nie mam ale czasami wkurzaja, ale tak ogolem to Ok, chocia znic niemowie;d

Pilgrim, równie dobrze to takiemu Żydowi się może nie podobać Twój sposób bycia, nasza kultura itd... Bo w końcu wielu nas uważa za pijaków złodziei itd... Tak samo z tymi kamienicami - to puste stereotypy.Dopóki sam nie wiesz jak było naprawdę to nie ma się co na ten temat wypowiadać bo można się sparzyć to raz, a dwa - urazić innych...

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 28-08-2007, 17:53   

Nie powinno się patrzeć jakiej rasy jest człowiek!!!
Najważniejsze jest to,że jest człowiekiem i ma takie same uczucia jak my.
Zastanówmy się,jakbysmy my sie czuli,gdyby traktowano nas tak jak na przykład ludzi rasy czarnej...?

www.versicolor.blog.onet.pl

millo 
Podróżnik

Wysłany: 28-08-2007, 23:32   

Avi_Versicolor napisał/a:
Nie powinno się patrzeć jakiej rasy jest człowiek!!!

Dlaczego nie? Jak kogoś na przykład bardziej pociągają azjatki, to jest rasistą? Jak ktoś zauważy, że to przedstawiciele rasy czarnej osiągają lepsze wyniki w biegach, to jest rasistą? Jak ktoś nie lubi pić ze skandynawami lub słowianami, bo nie dotrzymuje im kroku, to jest rasistą?
Czemu niektórzy panicznie się boją tego, że różnice między ludźmi są? Mnie te różnice urzekają i nikt nie powie mi, żebym na nie nie zwracał w ogóle uwagi. Oczywiście dyskryminacja jest zła, ale między dostrzeganiem różnic, a dyskryminowaniem, jest przepaść!

MACPHISTO
OMG, zgadzamy się! :D

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 29-08-2007, 18:54   

millo,no takie różnice o jakich mówisz są w porządku,ale jeśli ktoś uświadamia np.Afrykańczykowi,że jest gorszy (o Afrykańczyka chodzi),a człowiek biały znacznie lepszy.Co to ma znaczyć.Wszyscy ludzie są równi! A że są międze nimi różnice to chyba lepiej.Lepsze chyba takie coś niż sami biali na całej Ziemi!

www.versicolor.blog.onet.pl

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 29-08-2007, 19:53   

Avi_Versicolor napisał/a:
Wszyscy ludzie są równi!

oj. Są równi i równiejsi. To do krajów białych szybciejj trafiły nowinki techniczne dzięki czemu są bardziej ucywilizowane i przez to wielu jak slyszy ,,czarny" to myśli od razu że to jakiś dzikus i sobie z niego kpią. W stanach przynajmniej czarny ma wolną reke tak jak biały i nie zwracają aż tak chorobliwie uwagi na to.
A co biali np. mogą powiedzieć Japończykom ktorzy są jeszcze bardziej (aż za bardzo) ucywilizowani. Po prostu to głupia biala (lub czarna, czerwona, żółta) duma której nie mogą sie pozbyć.
Niektórzy myślą
,,Jestem biały więc jestem normalny, (nie chodzi o chorobe psychiczną) nie wyróżniający się, a ten czarny wprasza sie nie na swoje terytorium więc trzeba go wygnać"

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 29-08-2007, 21:21   

millo napisał/a:
MACPHISTO
OMG, zgadzamy się!

A jak ukradkiem to przyznał :p

Ja się zgadzam oczywiście z millo. Nie wolno dac się zwariować. Słowo "rasizm" nie oznacza widzenia różnic między rasami, tylko brak szacunku dla nich czy twierdzenie, że jest rasa, która ma prawo do panowania nad innymi. To, że biały człowiek wydaje mi się przystojniejszy, nie oznacza, że go nie szanuję. Jeśli się widzi różnicę, ale się ją szanuje, to jak można mówić o takim zjawisku jak rasizm? Ważnym słowem w Twojej wypowiedzi, millo, jest "dyskryminacja", ale to trochę zgubne pojęcie, bo ktoś skrupulatny mógłby stwierdzić, że dyskryminuję czarnego faceta twierdząc, że nie może być tak przystojny jak biały (wiem, to brzmi chorobliwie, ale uwierz mi, że i na tym forum znaleźliby się tacy, którzy by mogli tak krzyczeć). Natomiast to, że tak uważam, nie oznacza, że nie mam do niego szacunku. "Brak szacunku" jest lepszy od "dyskryminacji" moim zdaniem. Ale kto wie, czy i do tego się nie można doczepić :wink: W każdym razie fajnie, że napisałeś to, co napisałeś, brawo :)

Zip 
Podróżnik

Wysłany: 29-08-2007, 22:18   

Barbie napisał/a:
"Brak szacunku" jest lepszy od "dyskryminacji" moim zdaniem.

O ile widzimy w tym podział na ,,złe" i ,,gorsze", Basiu.
Ja widzę to tak, że jeśli ktoś kogoś nie szanuje, to, jeśli ma taką naturę, rzecz jasna, bardzo szybko może zacząć go dyskryminować.
Ostatnio usłyszałem z ust mojej ciotki, że nienawidzi ,,tych czarnych". Nie mogę się z nią zgodzić, dziwię się jej, myślałem, że jest tylko staroświecka, ale miła. Ale ostatnio coraz częściej to słyszę gdy pokazują w TV np. Eddy'ego Murphy'iego i mówi, że mam przełączyć, bo nie może patrzeć na ,,tych murzynów". Nie obrażam jej, kiedy to słyszę, ale...

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 29-08-2007, 22:27   

Zip napisał/a:

Cytat:
"Brak szacunku" jest lepszy od "dyskryminacji" moim zdaniem.

O ile widzimy w tym podział na ,,złe" i ,,gorsze", Basiu.

Jezu :nietak: Po pierwsze i najważniejsze: jeśli będę chciała, żebyś się do mnie zwracał po imieniu, to Cię poinformuję :p Po drugie. Zacytowałeś fragment wyciągnięty z kontekstu, a to, że ktoś próbuje ze mną dyskutować nie rozumiejąc nawet tego, co mówię, wkurza mnie jeszcze bardziej niż spoufalanie się :) Dla Twojej informacji: nie chodziło o to, że jedno zachowanie jest lepsze od drugiego, tylko porównałam słowa i stwierdziłam, które jest lepiej użyć w przypadku, o którym pisał millo. Po to dałam cudzysłów w obu miejscach. Już jasne? Prościej nie umiem.

Odpowiedz do tematu