FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Triki i sztuczki
Autor Wiadomość
adriano216 
Podróżnik

Wysłany: 20-06-2009, 18:33   

Oprócz wszystkich podstawowych tricków nauczyłem się jakiś czas temu robić salta (za pomocą f i PPM) z wyciągniętą bronią. Taki efekt można uzyskać tuż przed zakończeniem Bullet time'u. Gwiazdy niestety nie mogę się nauczyć :(

Polo_Gard 
Podróżnik

Wysłany: 20-06-2009, 18:40   

Oto instrukcja jak w TRL zrobić gwiazdę:
Kiedy robicie kombinacje akrobatyczne (f, f, f ,f itd.) wciskacie szybko sztrzałkę w przeciwnym kierunku i nadal robicie kombinacje z F. Powinno wyjść. Raz zrobicie gwiazdę a potem akrobacje w innym kierunku. Powodzenia :)

Pynia43 
Nowicjusz

Wysłany: 28-07-2009, 15:30   

Spróbuje zrobić gwiazdę, ale ostatnio coś mi nie wychodziła, za to nauczyłam się jak na drążkach robi się różne tricki - trzeba w momencie gdy się huśta wookoło nagle zmienić z kierunku do przodu ,do tyłu,a wyjdzie, są 2 rodzaje, zależy w jakim momencie naciśniesz zmianę kierunku ;) )
Jak się robi "ptaka" coś z f i spacją i klawiszem do przodu,ale nigdy mi nie wychodzi... co się naciska najpierw??

Szuszuro 
Student

Wysłany: 28-07-2009, 18:36   

Hmm... chodzi Ci o skok na główkę? Jeśli tak, to skocz do przodu i w tym samym momencie wciśnij KUCANIE (domyślnie F). Jeśli nie o to Ci chodziło, to proszę, wyjaśnij jakoś dokładniej :) . :pozdro:

Kurczak 
Nowicjusz

Wysłany: 02-08-2009, 20:18   

fanfan100 napisał/a:
W raz z patchem 1.2 ( który jest już od razu zainstalowany w polskiej wersji) dochodzi możliwość chodzenia Larą tak normalnie jak jest to pokazane na pierwszym trailerze TRL :) Żeby Lara tak chodziła wciskamy:
Ctrl + W

bez patcha też się da; wciska się szybko Shift :P

Kriss14 
Student

Wysłany: 03-08-2009, 09:05   

z shiftem jest możliwość skradania a nie "normalnego" chodzenia...
A wracając do tematu spróbujcie szybko naciskać skok albo przewrót i błyskawicznie zmienić kierunek, czyli jeśli lara wykonuje sztuczkę z klawiszem "do przodu", nie przerywając sztuczki naciśnijcie klawisz "do tyłu". Wtedy Lara zacznie wykonywać to samo tylko do tyłu.

Alexandra_Chan 
Nowicjusz

Wysłany: 19-08-2009, 14:18   

Na odpowiedź " Czy w Tomb Raider Legend można robić gwiazdę" Odpowiedź brzmi "TAK" :D

Wczoraj grając na poziomie w Afryce, zaczęłam kombinować z przyciskiem "F" i "Strzałkom do przodu"... Szybko wciskając "F" żeby robić fikołki.. I na zmiane "strzałka do góry" i strzałka do przodu".... :)
Lara zaczęła robić "gwiazdę" (a przynajmniej tak to wyglądało)... :P

Dzisiaj postaram się dodać filmik jak to robię... Ale muszę mamę poprosić, żeby mnie nakręciła, bo ja sama nie mogę...

Może wy sami też spróbujcie ^^

Tonetti 
Podróżnik

Wysłany: 19-08-2009, 14:23   

Po co kręcić film?? A jeśli masz go kręcić, to po co kamerą? Wystarczy fraps. :gupek:

Sorry za off-top ;P

Alexandra_Chan 
Nowicjusz

Wysłany: 19-08-2009, 14:38   

Bo mam taką ochotę.. A w dodatku film jest nie tylko po to, żeby pokazać wam "Jak się robi gwiazdę", ale też dla koleżanki...

Sorry za off-top ...

[ Komentarz dodany przez: e_g: 19-08-2009, 14:48 ]
Tonettiemu chodziło o to, że zamiast używać normalnej kamery do nakręcenia czegoś na komputerze możesz użyć programu, który nakręci wszystko co się dzieje bezpośrednio na ekranie.

Szalona101 
Praktykant

Wysłany: 11-09-2009, 20:02   

A tak wcześniej ktoś napisał jak się gwiazdę robi.. I napisał że normalnie się robi sztuczki z F i Spacją a potem strzałkę w bok i nadal F , ale nie trzeba tego robić by powstała gwiazda. Wystarczy długo robić triki (najlepiej na jakimś długim prostym korytarzu) z F i spacją aż wkońcu lara sama zrobi gwiazdkę do przodu. :) Jutro może dam screeny bo aktualnie mi legenda nie działa . ;)

K.C.T.R 
Nowicjusz

Wysłany: 17-10-2009, 10:10   

A moglibyście dać coś na PlayStation 2? :)

[ Komentarz dodany przez: e_g: 17-10-2009, 12:41 ]
Wszystko jest takie same jak na PC, tylko po prostu klawisze inaczej się nazywają.

Alice 
Nowicjusz

Wysłany: 18-10-2009, 15:42   

Oł o.x
2 razy mi się udało gwiazdę zrobić. Cierpliwość trzeba mieć xd
Jak mi się uda dam screen. Dzisiaj tak bawiłam się w Bolvii [poszłam poćwiczyć tą gwiazdę] i tam gdzie jest ta sztrzelanina to można strzelić w wieżę, ja strzeliłam i na mostku [jest tam taki mały] zrobiłam bullet time do przodu. Lece i takie śmieszne spowolnienie było, że ja lece a w tym samym kierunku leci kawałek tej wieży, zrobiłam screena i Lara wyszła jak Michael Jackson :lol:

Gold Girl 
Nowicjusz

Wysłany: 18-10-2009, 16:57   

Alice dobre :P Ja mam wszystkie akrobacje w małym palcu ; ) żeby zrobić gwiazde należy: F+strzałka do przodu+ciągłe naciskanie F+strzałka do tyłu=gwiazda i inne triki
miłej zabawy :) może dam screen

Alice 
Nowicjusz

Wysłany: 18-10-2009, 20:43   

Wyuczyłam się już tą gwiazdę robić :P Trudno było zrobić screeny [bo nasza kochana Lara robi to w ułamku sekundy] ale się udało ;)

:pozdro:

Szalona101 
Praktykant

Wysłany: 24-10-2009, 11:25   

Też ostatnio bawiąc się w Bolivi porobiłam kilka fotek Larze. :) Spójrzcie jak mi pięknie poszło! :D

XKinia24X 
Student

Wysłany: 25-10-2009, 15:29   

Hehe mi to wychodziło odrazu :P I nie musiałam się męczyć żeby to zrobić ;)
Zrobiłam nawet filmik z Akrobacjami :D Zapraszam do oglądania ;)
http://www.youtube.com/watch?v=OpONOorCF5I

:D :D:D:D

e_g 
Odkrywca

Wysłany: 25-10-2009, 17:00   

Przypominam, że to nie jest temat, gdzie każdy może dawać cudowne fotki akrobacji, które miliard innych ludzi może zobaczyć na własne oczy po prostu grając. Większość, o ile nie wszystko w TRL zostało już odkryte, dlatego jeśli nie macie czegoś NAPRAWDĘ niecodziennego do pokazania, to proponuje się wstrzymać z postowaniem tutaj.

Dziunia04 
Nowicjusz

Wysłany: 08-11-2009, 18:21   

Ja lubię akrobacje w TR:L .Robi się je bardzo łatwo,i są efektowne. Gwiazdę nauczyłam się robić niedawno,ale do dziś nie zawsze mi wychodzi.Nic nie można zrobić od razu.Lubiłam po prostu klikać PPM i patrzeć jak Lara robi salto..Uwielbiam to :)

TheDoppelganger 
Nowicjusz

Wysłany: 30-08-2010, 15:59   

Witam :D chciałabym wiedzieć jak robić "pół gwiazde" gdy Lara stoi na rękach. Proszę o odpowiedzi :D

Reminded 
Praktykant

Wysłany: 23-12-2010, 16:40   

Wreszcie udało mi się to opatentować:

http://img153.imageshack.us/i/documentg.png/

To bardzo proste: gdy Lara wisi na jakiejś krawędzi wciskamy jednocześnie PPM i W lub strzałkę w górę.

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 25-12-2010, 13:47 ]
Opatentować? Przecież to jeden z popularniejszych ruchów znanych w grze ;-)

TheDoppelganger 
Nowicjusz

Wysłany: 17-02-2011, 16:33   

no tak,ale jest jeszcze taki drugi sposób stawania na rękach,i jestem ciekawa czy takie coś jest możliwe do wykonania. Widziałam gdzieś na youtube ale nie zrozumiałam co tam powiedzieli. :help: :help: :help:

Olka97P 
Nowicjusz

Wysłany: 20-02-2011, 20:02   

Cudownie to wygląda :*
Ja kocham akrobacje Lary ;)
Stawanie na rękach :??:
A to kiedy Lara wisi na jakiejś krawędzi przytrzymaj spację , to Lara wjedzie tak jak na początkowym filmiku w Boliwi :D

TheDoppelganger 
Nowicjusz

Wysłany: 20-02-2011, 20:21   

no to chyba jescze nie to czego szukałam... na początkowym filmiku w Boliwii, gdy Lara wisi na krawędzi unosi się do góry na rękach i "ląduje" bokiem. Czekam cierpliwie na odpowiedzi. :)

Luthien 
Podróżnik

Wysłany: 20-02-2011, 22:24   

TheDoppelganger, ruch, o który pytasz nie jest dostępny w grze. Z tego co pamiętam, to w ten właśnie sposób Lara stawała na rękach w początkowych filmikach z TRL. Najwidoczniej zrezygnowano z niego na rzecz tego obecnego w grze :)
Polecam zajrzeć tu: Co było, a czego nie ma w Legend

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 21-02-2011, 09:56   

Tutaj masz krótki filmik z przedpremierowego gameplayu: http://www.youtube.com/watch?v=8yGfn6ecpDA
W sumie wszystko wygląda tak samo, dopiero od 1:40 widać kilka różnic (te nożowe pułapki, flary(!) a w 2:23 masz to filmikowe podciąganie się ze staniem na rękach).
W sumie teraz to zauważyłem -> oprócz flar Lara wyopatrzona jest także w latarkę.

Odpowiedz do tematu