FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Triki i sztuczki
Autor Wiadomość
larcia 
Obieżyświat

Wysłany: 04-04-2006, 15:15   Triki i sztuczki

Założyłam ten topic abyście mogli pisać na temat trików w Tomb Raiderze Legend ;)

Jak narazie to znam tylko:
-ślizg
-otrzepywanie włosów
-wślizg
-bullet time
- i pewnie zapomniałam czegoś :P

Ale ktoś pisał,że zrobił gwiazdę :roll:
Może by ktoś powiedział jak zrobić taki trik :P
Wygląda bardzo ciekawie :)

A wy znacie jeszcze jakieś fajne triki :roll: którymi się podzielicie :roll:

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 04-04-2006, 16:06   

ja znam podobne rzeczy do Larci :p
wiec oto mja lista :p
-ślizg
-salta i skoki do przodu przez długi czas (az Zip sie zachwyca:p) ("F" i gdy Lara robi juz salta to naciskamy ("spacja" i tak na zmiane)
-stanie na rekach (przytrzymanie "spacji" lub "w" i PKM)
-skok na głowke ("PKM" + "F")
walka:
-wslizg ("F")
-bullet time (strzelanie do przeciwnika i skok na niego)
-salta do tyłu ("F" i "s")
-skoki na boki :p ("PKM" + (kirunek w ktry Lara ma skoczyc)np. "d"

Czyli takie standardy :p hehe...
moze bedziemy w tym temacie jesczze pisac jak sie robi dany trick??

P@wel 
Podróżnik

Wysłany: 04-04-2006, 16:33   

Ja oprócz tego co slawciun umiem zrobić szpagat w powietrzu. Podczas bujania się na drążku naciskamy kierunek odwrotny do bujnia się i dociskamy E ;) Miłej zabawy :D

CLHT 
Praktykant

Wysłany: 04-04-2006, 18:39   

ja jeszcze dodam efektowny skok, wyglada to tak ze lara sie "kreci w powietrzu" ;) ale nie jest to salto.. a zreszta sami zobaczycie, trzeba biec do przodu i naciskac caly czas prawy klawisz myszy, wtedy lara kilka razy robi salta i skoki, a za ktorymstam skokiem robi ta wspaniala akrobacje :)

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 04-04-2006, 19:24   

no a ktos wie jak zrobic gwiazde:?: bo ktos napisał i dal screeny jeszcze :P ale jestem ciekaw jak tą gwiazde sie robi :P hehe...

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 04-04-2006, 19:39   

Widze,ze wszyscy sie nakrecili :mrgreen:
Gwiazdy jako takiej samej nie da sie zrobic (przynajmniej nie wiem jak :mrgreen: ), ja wylapalam taki moment na screenie jak Lara ja robi ja w czasie tego calego kombosa przy wduszaniu "f" -> ten kombos wykonuje sie przy pomocy stralki kierunkowej i wstukiwaniu "f", a zeby Lara jakby zmienila kierunek poprzez taka gwiazde wystarczy wdusic przeciwna strzalke wciąż duszac "f"! To trzeba wyczuc!

EDYT:
Info od K@t plus wlasne spostrzezenia:
-niby czołganie się (wszystkim znane) = strzalka kierunkowa plus "f"
-skradanie sie = strzalka kierunkowa plus lewy shift
-chodzenie = strzlka kierunkowa plus szybkie stukanie lewego shifta

EDYT:
Z tymi saltami tak samo jest kiedy podczas robienia salt z uzyciem spacji wcisniecie przeciwna strzalke to Lara zmienia kierunek w powietrzu ale juz nie tak efektownie :mrgreen:

larcia 
Obieżyświat

Wysłany: 04-04-2006, 20:23   

A wie ktoś co trzeba kliknąć aby Lara skoczyła na główkę kombinuje i nic :/
Jakie to przyciski?
HELP

Sławciun napisał,że:
PKM+F a co to ten PKM?? :/

P@wel 
Podróżnik

Wysłany: 04-04-2006, 20:25   

Podczas skoku musisz nacisnąć F. Fajnie to wygląda ale nie poręcznie sie to robi bo trzeba opuścić mysz na moment :D

EDIT: PKM -> Prawy Klawisz Myszy ;)

larcia 
Obieżyświat

Wysłany: 04-04-2006, 20:30   

P@wel napisał/a:
Podczas skoku musisz nacisnąć F. Fajnie to wygląda ale nie poręcznie sie to robi bo trzeba opuścić mysz na moment :D

EDIT: PKM -> Prawy Klawisz Myszy ;)

O właśnie działa dziękuję ;)
Co do PKM to już będę wiedzieć :P

XALD:
Laska, edytuj Ty posty :)

ilia 
Nowicjusz

Wysłany: 04-04-2006, 21:08   

A czy ktoś zauważył już, że w wodze podczas trzymania strzałki kierunkowej i stukania w "e", Lara na powierzchni płynie kraulem, a pod wodą szybciej macha nogami? :P

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 04-04-2006, 21:13   

Ja zauwazylam :mrgreen: ogolnie Lara wiekszosc czynnosci wykonuje szybciej po wcisnieciu "E"... tzn w sumie nie wiekszosc, bo tylko plywanie i wspinanie ,i te sprawy, ale wyglada to naprawde ladnie :mrgreen:
Co do plywania to lepiej jej wychodzi ta "szybsza" wersja bo plywanie tym smiesznym delfinkiem jest nooo.. nawet ladne, ale wyglada troche paranoicznie, zwlaszcza na poczatku, jakby nie wiedziala co sie z nia dzieje.

EDYT:
Ja chce, ja chce:D sie dowiedzialam i szpanuje - > "trzepanie" wlosow = przytrzymac spacje podczas wychodzenia z wody, nie trzymajac za dlugo strzalki kierunkowej bo wtedy moze nie wyjsc (znowu trza wyczuc:D)

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 04-04-2006, 21:14   

Cytat:
A czy ktoś zauważył już, że w wodze podczas trzymania strzałki kierunkowej i stukania w "e", Lara na powierzchni płynie kraulem, a pod wodą szybciej macha nogami?

no to mam pretekst aby zagrac jesczze raz w demko :P hehe...
larcia-> ja topiero od faceta na infie sie dowedziałem ze PKM to Prawy Klawisz Myszy :P hehe :P
aaa i bys napisała jakich klawiszy uzywasz ze Lara trzepie włosami :lol: czy co tam :P
Cytat:
Ja chce, ja chce:D sie dowiedzialam i szpanuje - > "trzepanie" wlosow = przytrzymac spacje podczas wychodzenia z wody, nie trzymajac za dlugo strzalki kierunkowej bo wtedy moze nie wyjsc (znowu trza wyczuc:D)

Jerrem_Y -> dzieki :)

Tom Raider 
Podróżnik

Wysłany: 04-04-2006, 21:17   

ilia- no jasne :D Tyle, że mi sie bardziej podoba jak płynie normalnie :P

Ostatnio wyczaiłem takie cos- podczas strzelania wcisnąłem klawisz użycie linki (domyślnie "Q" ) i Lara przyciągneła do siebie gościa- a jak był obok to PPM i dostaje kopa :D Udała mi sie ta sztuczka pare razy, ale często mi sie też zdarza że gość tylko dostaje linką i stoi przez chwile.

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 04-04-2006, 21:30   

Ja rowniez probowalam z ta linka, ale chyba troche za malo bo mnie sie nie udalo jeszcze zadnego goscia przyciagnac :mrgreen:

Tak w ogole z nudow sobie przegladalam niektore filmiki z gry, i natknelam sie na stanie na rekach w wykonaniu Lary. Nie wydaje wam sie,ze te "stanie na rekach" na przedpremierowych filmikach Lara wykonuje jakby bokiem tzn tak fajnie schodzi bokiem, a to w demie jest takie zwykle? <- mi sie srednio podoba. Moze to poprostu zalezy od ustawienia kamery, albo sa dwa rodzaje - w co :mrgreen: watpie?

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 04-04-2006, 21:57   

hiehie... no to daje sobie tricka :P hehe

te brudznie Lary jest boskie :D niewiem jak Wam :P ale ja uwielbiam z Lary robic brudaske :P hehe...

K@t 
Spectre

Wysłany: 05-04-2006, 13:09   

Jeśli chcecie zobaczyć jak Lara wzrusza ramionami i robi nieporadną mine to ustawcie ją spokojnie w miejscu i wciskajcie klawisz E :p
Działa tylko wtedy, kiedy w pobliżu nie ma żadnych przedmiotów z którymi Lara może wejśc interakcje.

EDIT :

I jeszcze taka mała akrobacja - w czasie walki jednocześnie F + klaiwsze kierunkowe.

Kamil croft 
Na wygnaniu

Wysłany: 05-04-2006, 18:25   

Ja prosilbym was jak zrobic ten trik na otrzepywanie wlosów.I mam pytanko sa inne lvl do sciagnienci9a jako demo trl

K@t 
Spectre

Wysłany: 05-04-2006, 18:32   

Otrzepywanie włosów - trzeba wcisnąć spacje przy wychodzeniu z wody.
Innych leveli nie ma. W dniu premiery gry bedzie jedynie do sciganiecia łatka aktywująca tryb NextGen w demie.

K@t

Jerremy, oj zdarza się, zdarza :p

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 05-04-2006, 18:32   

Kamil croft -> UWAZNIE czytaj posty zanim zadasz (juz wczensiej omowione) pytanie, wytlumaczenie "na oczepywanie wlosow" masz 5-6 postow wyzej!

Nie ma innego levelu w formie wersji demonstracyjnej, Crystalsi wydali tylko to jedno, oficjalne. Zadko sie (chyba) zdarza, ze dema jednej gry wystepuja w kilku wersjach, prawda?

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 05-04-2006, 19:00   

Nie moge juz edytowac:/

K@t -> tak trudno było Tobie mnie poprzeć :mrgreen: :twisted:

A wiec Kamilu -> po nowych info okazuje sie,ze czesciej niz myslalam (:P) zdarzaja sie rozne wersje dema jednej gry :mrgreen: JEDNAK jesli chodzi o TR:L takowe się nie okazało, jak narazie :mrgreen:

Paciej 
Łakocie i Witaminy

Wysłany: 09-04-2006, 08:57   

A o tym nikt ni episał chyba :D Będąc na magnetycznej lince możn ą wydurzać lub skracać :d Trzeba wcisnąć "E" + strzałka w dół lub w górę :)

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 09-04-2006, 09:20   

Hmm Paciej podczas gry z tych okienek informacyjnych pomagajacych w sterowaniu mozna sie dowiedziec,ze po wcisnieciu E mozna sie przesuwac gora-dol po linie i lince magnetycznej... ktoś moze zauwazyl i wie o czym mowie :mrgreen: :?:

Paciej 
Łakocie i Witaminy

Wysłany: 09-04-2006, 10:11   

Cytat:

Hmm Paciej podczas gry z tych okienek informacyjnych pomagajacych w sterowaniu mozna sie dowiedziec,ze po wcisnieciu E mozna sie przesuwac gora-dol po linie i lince magnetycznej... ktoś moze zauwazyl i wie o czym mowie Mr. Green Question
No to miałem na myśli w sumie :P Ale nie wiedziałem wcześniej że można się wspinać po magnetycznej ;)

Kyo 
WoTR Team

Wysłany: 09-04-2006, 19:04   

No właśnie... jak sie wykonuje ten drugi trick stania na rękach, te jakby gwiazde-bokiem? Bo to tradycyjne juz sie nudne robi :mrgreen:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 10-04-2006, 00:17   

Ja zdobyłam już cała listę kodów. Z nimi gra staje się jeszcze prostsza... Dostępne są takie opcje jak zabicie za pierwszym strzałem, Excalibur, pełen magazynek do danej broni, wyłączenie textur, nieśmiertelność itd.

Odpowiedz do tematu