FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DAEMON Tools
Autor Wiadomość
Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 24-02-2006, 12:46   DAEMON Tools

Jakoś nie mogę dojść do ładu z tym programem i proszę znawców tematu o pomoc. Mam obraz płyty, ale chciałbym go nagrać jako zwykłą płytę CD. "Płyta" ta figuruje jako wirtualny napęd E i tą drogą da się zobaczyć jej "zawartość". Obraz zajumje 700mb natomiast zawartość "napędu" to już tylko 602mb... dziwne. Czy wystarczy skopiować widoczne pliki i za pomocą Nero wypalić je na płycie, czy też zrobić to w ogóle inaczej?

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 24-02-2006, 13:32   

A co to za obraz? Jakie ma rozszerzenie?
Programy do nagrywania typu Nero obsługują obrazy płyt, wczytujesz taki obraz do programu i nagrywasz.

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 24-02-2006, 13:46   

To jest rozszerzenie .img. Odpaliłem to już z DAEMONa, ale mam z tym wszystkim problemy. To są właściwie dwa obrazy (Discworld 2 na dwóch płytach). Próbowałem odpalić gierkę spod DOS, ale dostaję komunikat, że nie ma płyty w napędzie G, a powinno odczytywać z wirtualnego dysku, czyli E. Natmiast spod Windozy dało się to coś nawet zainstalować, tylko że od razu po starcie jest crash - pewnie przez brak kompatybilności. Jednak ustawianie trybu zgodności z Win95 nie pomogło. Całą zabawę z odpalaniem gry pod XP psuje istnienie płytek w formacie obrazów, a nie rzeczywistych CD w prawdziwym napędzie. Na VOGONS jest niby instrukcja jak odpalić Discworld 2 pod XP, ale do tego trzeba mieć raczej grę na CD.

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 24-02-2006, 14:23   

Spróbuj CloneCD, on obsługuje format img. Wersja shareware działa 30 dni.

Grałem kiedyś w demo Discworld 2, bardzo mi się podobało, ale jakoś nigdy nie skusiłem się na pełną wersję.
Na VOGONS jestem zarejestrowany, to chyba najlepsze forum o problemach technicznych ze starymi grami.

Dustie 
Obieżyświat

Wysłany: 24-02-2006, 15:13   

Nero potrafi nagrywac obrazy w formacie .img, jesli sie nie myle.

Ostatnio jednak wypalilem sobie obraz jednej plyty i okazalo sie, ze w jakims nieczytelnym dla Windows formacie... Nie zwrocilem uwagi, zeby sprawdzic system plikow/format i polecialem z nagrywaniem, po czym otrzynalem bezuzyteczny krazek... Warto wiec zwrocic na to uwage, przy wypalaniu obrazow, czy przypadkiem system plikow lub tym podobne pozwola na bezproblemowy odczyt plytki.

A roznice w rozmiarach plyt i obrazow wynikaja z niedokladnosci przeliczania jednostek danych - tak sadze... Taki sam rozmiar moze sie liczbowo roznic przedstawiony w megabajtach, kilobajtach czy kilobitach (nie chodzi tylko o ilosc cyfr). Pozatym plik obrazu moze zawierac jeszcze dodatkowe informacje.

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 24-02-2006, 16:16   

Użyłem CloneCD i wszystko poszło jak z płatka. Pozostał jednak problem z odpaleniem gry pod DOS. Zamieściłem post na VOGONS, być może ktoś mi odpowie.

A Nero rzeczywiście potrafi nagrywać obrazy na płyty, ale jest to format .nrg. Ostatnio nawet udało mi się skutecznie coś w ten sposób wypalić.

Odpowiedz do tematu