FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider Legend - SPOILERY!
Autor Wiadomość
fanfan100 
Obieżyświat

Wysłany: 17-04-2006, 15:59   

Paciej napisał/a:
Nie ma żadnych powiazań poza Easter Eggiem w postaci skrzyń z napisem Natla Industries czy jakoś tak :P w ostatnim levelu :)

Wydaje mi się że znalazłem powiązanie fabuł TR1 i TR7 :) O tym chyba jeszcze nikt nie wspomniał ( przynajmniej tak mi się wydaje ). Otóż teraz właśnie przeglądam strony o niektórych legendach. W dziale o Excaliburze natknąłem się tam na takie zdanie:

"Merlin widząc nieszczęście Artura postanowił podarować mu nowy miecz . Tym razem na wyspie Avalon - Pani z Jeziora podarował mu owy słynny miecz mówiąc że został wykuty w Atlantydzie z najtwardszej stali świata i tylko dobry człowiek może nim władać ."

Na stronie wyczytałem jeszcze że wyspy Avalon i Atlantyda istniały gdzieś w tym samym czasie i byłby bardzo do siebie podobne.

Więc można wnioskować że twórcy jakieś powiązanie stworzyli. Małe ale jakieś. Możliwe że TR8 powiąże TR1 i TR7 heh zobaczymy :)

Maxwell 
Obieżyświat

Wysłany: 17-04-2006, 16:12   

W końcu tak to zaplączą, że okaże się, że te wyspy leżały w jakiejś piramidze (TR4) na dni morza (TR2) w Anglii (TR3), ale miały prywatnego właściciela i za to LArę goni policja (TR6), a to wszystko razem to retrospekcja (TR5) i znowu Larze ktoś zginie (TR 7) :p

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 19-04-2006, 13:13   

Cytat:
Jak dla mnie kolejne czesci TR dzieja sie na bierzaco.. czyli TR7 w 2006 roku.

dla mnie tez :P
zreszta to podejrzane troszke ze np. w wydarzeniach w TR2 Lara nie ma linki magnetycznej itp. a w poprzedniej przygodzie (chodzi mi o Legend, podobno dzieje sie po TR1:P) ma latarke, linke magnetyczna, PDA i wogole takie nowoczesne rzeczy ktorych jeszcze niebyło w tamtych czasach ( nawet gdy działa sie akcja po TR2 :/ )
Moim zdaniem to Legend dzieje sie po Angel of Darknes :)

Cytat:
"Merlin widząc nieszczęście Artura postanowił podarować mu nowy miecz . Tym razem na wyspie Avalon - Pani z Jeziora podarował mu owy słynny miecz mówiąc że został wykuty w Atlantydzie z najtwardszej stali świata i tylko dobry człowiek może nim władać ."

A to moze byc małe powiazanie do TR1 chociaz pewnie ludziska z Crystal dynamic niewiedzieli o tym :P

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 24-04-2006, 13:17   

Cytat:
Skad w ogóle pomysł, ze Lara w TR7 ma jakies 17, 18 lat? Akcja TR7 dzieje sie z pewnoscia po TR6, czyli obecnie, w 2006 roku gdy Lara ma 38 lat.

Powtórzę się, ale co tam. To dlaczego Lara stojąc przy wraku samolotu odpowiada "Jakoś tak" na pytanie Zip'a "Ile ten wrak ma lat? 8, 9?"? :P

Ale z drugiej strony, kiedyś w pulpitowej Larze były nowe screeny i tekst do nich: "Popatrzcie jak piękna stałam się z wiekiem", czy coś w tym stylu... :roll:

Paciej 
Łakocie i Witaminy

Wysłany: 24-04-2006, 15:47   

Ey no ja może głupi jestem ale mi się wydawało że Zip się pytał wtedy Lary ile ONA miała lat w czasie tej katastrofy a ta odpowiada że 8,9 :O

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 24-04-2006, 15:51   

nom, wlasnie o to chodziło :P o wiek, a nie ile lat mineło ;)

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 24-04-2006, 15:54   

No to w tym wypadku ja chyba przygłucha jestem, muszę przejść ten poziom jeszcze raz :|

Jasmine 
Podróżnik

Wysłany: 24-04-2006, 19:46   

Dokładnie to rozmowa jest taka.
Lara: There it is.
Zip: Man that's a wreck. How old were you. Eight or Nine?
Lara: Something like that.

Czyli chyba się pyta ile wtedy miała lat.

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 24-04-2006, 21:14   

no to wiadome :P
Ale wiecie co... cała fabuła jest super :D i nierozumiem czegos do konca :/
Czy Wam tez sie wydaje... zze to było czytse przeznaczenie z tym wszystkim... Gdy Lara była młoda jej mama rozmawiała z dorosła Lara...
wiec to wszytsko pokazuje ze to jest jakis wymiar.. tylko ze na jest taki dialog
Lara: Gdzie jest moja mama?
Amanda: Avalon! Mistyczna kraina!...
(tak pamietam:P)
a przezice młoda Lara niebyła w Avalon :/
wiec całosc jest poplatana... :612:
:pozdro:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 24-04-2006, 21:18   

Avalon, to raj, do którego matka Lary przeniosła się, pociągając za miecz w świątyni w Nepalu. Nie rozumiem, o co dokładnie Ci chodzi ;)

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 24-04-2006, 21:37   

chodzi mi o to...

Koncowa scenka:
gdy Lara juz wkłada miecz do tego czegos...i zaczyna rozmawiac...
Lara: mamo?! To ja! Twoja córka! (...)
Lara: mamo! niewyciagaj miecza! Nieruszaj go!

Poczatkowa scenka:
gdy młoda Lara popchneła miecz i mama Lary gada z strasza Lara..
mama: Kto tam jest?
mama: co chcesz od mojej córki?! (...)
mama wyciaga miecz i wszytsko przepada...

I oto mi chodzi.. ze tak naprawde to jej mama niejest w zadnym Avalon (a raczej w innym wymiarze) tylko poprostu ta maszyna słuzy do tego aby mozna było rozmawiac w tym samym czasie z kimkolwiek niepatrzac na czas, czyli mozna pogadac dosłownie z kazdym...
ale tą fabułe trzeba przebadac bardzo dokladnie.. chociaz ja mysle ze to wsyztsko to poprostu los, tak miało byc i juz..a Wy co myslicie o mojej teorii...
niezapomnijcie jakim wielkim szokiem musiało to byc dla matki Lary ze sie dowiaduje ze rozmawia z jej corka jak jest dorosła (a młodsza stoi obok)

Paciej 
Łakocie i Witaminy

Wysłany: 24-04-2006, 23:03   

Ale mama Lary nie wiedziała że rozmawia ze starszą Larą. Pytała się jej przecież kim jesteś ? To jest jakiś portal tak jak mówisz w którym można rozmawiać z innymi, ale zagmatwane to wszystko :P I co to miałoby wspólnego z Avalonem. Mi się najbardziej podoba teorii Kyo chyba, z tym ze mozna rozmawiac z ta osoba ktora ostatnio wkladalo miecz. Jednak tez jest niedociegniecie bo co ma do tego Lara starsza to tego nie wiadomo do konca i co u diabla ma scenka gdzie Lara oskarża Amandę o los jej matki !? :619:

Tom Raider 
Podróżnik

Wysłany: 25-04-2006, 18:27   

Cytat:
co u diabla ma scenka gdzie Lara oskarża Amandę o los jej matki !?

oskarża ją, bo kiedy starsza Lara rozmawiala z matka, Amanda krzyczała (najpewniej do Lary), żeby wyciągneła miecz, bo wszystko wybuchnie. Ale matka Lary też to usłyszała i dlatego wyciągła miecz.

swoją droga, to też paradoks- gdyby Amanda nie krzyknęła, matka Lary nie wyciągłaby miecza i wszystko by wybuchło, być może zabijąc ją (matkę) i młodą Lare- czyli Amanda w sumie nieświadomie uratowała Larze życie. teraz to dopiero pogmatwałem :P

Paciej 
Łakocie i Witaminy

Wysłany: 25-04-2006, 18:51   

Ale jak dla mnie to rozwiązałeś bardzo wiele za tej zagadki :) Ciekawa teoria i moim zdaniem bardzo realna :mrgreen:

Tom Raider 
Podróżnik

Wysłany: 25-04-2006, 18:59   

Po prostu koncowy filmik jest moim ulubionym (uwielbiam patrzaeć na wkurzoną Larę :D ) i obejrzałem go sobie kilka razy, a TRL przeszedlem już 2 razy, za drugim razem skupiłem sie praktycznie TYLKO na fabule i jej zrozumieniu- jak ogladałem te rozmowe Lary z matka w końcowej scenie, to zrobilem taką mine jak Lara :aaa: , gdy tylko skapowalem się że gdzies już to słyszałem...

Ale ciekawi mnie właściwie sama końcówka- Lara mowi Zipowi, że ma gdzies tam zadzwonić i mówi mu, cytuję: "Powiedz, że mój ojciec mial rację, i może jest jeszcze czas, żeby coś z tym zrobic"- czyżby Lara zamierzała znaleźć Avalon i swoją matkę w jakiś inny sposób ??

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 25-04-2006, 19:10   

Cytat:
Ale jak dla mnie to rozwiązałeś bardzo wiele za tej zagadki Ciekawa teoria i moim zdaniem bardzo realna

kogo teoria? :P
tak wogole to własnie ten filmik jest bardzo intrygujacy :) i daje do myslenia :)
a najbardziej mi sie podoba mimika bohaterów.. sama Lara jak rusza buzią i wogole to na serjo to wsyztsko jest takie realne :) :pozdro:

Paciej 
Łakocie i Witaminy

Wysłany: 25-04-2006, 19:32   

Mi w ostatnim filmiku podoba się mimika Lary no i najwspanialszy tekst w całej grze chyba, jak LAra jest wkurzona :d "From This Moment Your Every Breath Is a Gift From Me!" lub jak strzela do Amandy i mówi wcześniej chyba "Make Sense Right This Moment Or I Swear I Execute U Where U Stand !" :D Te teksty wymiatają:D

The Pianist 
Praktykant

Wysłany: 25-04-2006, 19:50   

Poprostu cała scenka jest zajefajna. Te gesty, mimika i fabuła samego filmiku są świetne. A najbardziej podoba mi się jak Lara strzela do Amandy grożąc jej i finałowy efekt jej zdenerwowania, czyli brutalne uderzenie Amandy pistoletem w pysiaka. :spoiler:

Tom Raider 
Podróżnik

Wysłany: 25-04-2006, 20:30   

:guns: WHERE :guns: IS :guns: MY :guns: MOTHER !! -najlepsza scena w grze :D

W ogóle wszystkie filmiki w grze są świetne, niejeden aktor nie potrafiłby tak wyrażać uczuć jak Lara w tych filmikach. Po prostu gdyby wziąć te wszystkie filmiki do kupy i dodac pare scen pomiedzy nie, to byłby z tego całkiem dobry film.

Jasmine 
Podróżnik

Wysłany: 26-04-2006, 00:43   

Filmik są świtene nie ma co, ale ten ostatni mnie przeraził. Nigdy nie widziałam Lary w takim złym nastroju. To dziwne, że nie poczęstowała Amandę kilkoma kulkami. Powinna to zrobić, prawdę mówiąć, żal mi było trochę Rutland'a. Chyba go nawet polubiam, ale nie załowałabym Amandy. Nie wykluczone, że znów się znią spotkamy i będzie nam przeszkadzać tym razem w poszukiwaniach Avalonu.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 29-04-2006, 11:32   

Tom Raider, nic nie rozumiem z tego Twojego wytłumaczenia!!! :P Mi się wydaję, że matki Lary nie dało się już uratować. Wtedy, gdy Lara widziała ją po drugiej stronie, sytuacja z Nepalu się powtarzała. I gdyby Lara wyciągnęła miecz, to ona również znalazłaby się w Avalon.

Cytat:
Ale ciekawi mnie właściwie sama końcówka- Lara mowi Zipowi, że ma gdzies tam zadzwonić i mówi mu, cytuję: "Powiedz, że mój ojciec mial rację, i może jest jeszcze czas, żeby coś z tym zrobic"- czyżby Lara zamierzała znaleźć Avalon i swoją matkę w jakiś inny sposób ??

Może być i tak, bo przecież takich podiów było więcej na całym świecie, a Lara nadal jest w posiadaniu Excalibura.

fanfan100 
Obieżyświat

Wysłany: 29-04-2006, 11:45   

Dobra a mnie ciekawi jedna rzecz :) Z pewnością coś przegapiłem albo czegoś nie zrozumiałem ale kiedy Matka 9-letniej Lary wyciąga ostrze, ów Excalibur znika. To z kąd jego cześci ma Amanda, Rutland, ten Japończyk i skąd ten kawałek w grobie tego brytyjskiego władcy :?: Może ktoś mnie uświadomić :690:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 29-04-2006, 11:54   

Bo tak naprawdę nie było tylko jednego Excalibura, a wiele mieczy :) Lara mówi o tym w Anglii, gdy rozmawia z Alisterem.

fanfan100 
Obieżyświat

Wysłany: 29-04-2006, 12:00   

A no tak już pamiętam :) Tylko że wtedy właśnie nie bardzo załapałem o co chodzi :) Thx Kasia :)

larcia 
Obieżyświat

Wysłany: 29-04-2006, 12:11   

Nie umiem jeszcze super angielskiego przez co fabuła gry mnie zgubiła więc czekam na Polską wersję ;)
Ale gra TR8 zapowiada się ekstra ciekawe tylko jaki będzie tytuł :P
Lara Croft: Tomb Raider: Powrót do Avonu <lol2>

Odpowiedz do tematu