FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukryte animacje
Autor Wiadomość
--=AngiE=-- 
Podróżnik

Wysłany: 23-12-2007, 22:35   

Paciej napisał/a:
A w temacie Tajemnice AOD, jest mowa o filmiku Wernera i Lary niby trochę retrospekcyjnego z Egiptu. Ktoś może to widział ? Wczoraj przeryłem większość tamtego tematu ale nigdzie nie znalazłem wzmianki o tym filmiku.

ponawiam pytanie w swoim imieniu. :)

Tony 
Praktykant

Wysłany: 24-12-2007, 10:36   

Z tego co mi wiadomo to w temacie "Tajemnice Angel of Darkness" umieszczono tylko zdjęcia z krótkiego filmiku (według mnie przypominającego "co się stało w TR4" lub "jak Lara przeżyła") tyle że bazującego na grafice AOD. I w tym temacie znalazłem tylko te zdjęcia z tego "levelu retrospekcyjnego". Zdjęcia załączam w załączniku :P (O ile się zamieszczą ponieważ pierwszy raz dodaje załączniki, ale jakby nie było to zapraszam "Tajemnice Angel of Darkness" strona 1, post 1).

--=AngiE=-- 
Podróżnik

Wysłany: 24-12-2007, 12:27   

No i właśnie myślę gdzie ten filmik jest, bo na forum go nie spotkałam jesce :) ...

Aha i jeszcze takie pytanie mom...
Jak włączam animację przez Pizza Cheater to bohater wykonuje dana animkę ale lista mi nie znika, więc da się jakos ją wyłączyć? Bo nic nie widzę praktycznie przez te napisy... :|

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 24-12-2007, 12:29   

Też się zastanawiam, na youtube widziałem tylko te dwa mini filmiki, jeden jak Karel zlatuje z kondygnacji w level'u a drugi, jak Lara się do niego uśmiecha i biegnie potem do Cibiculum Nephelim(czy, który to był)

--=AngiE=-- 
Podróżnik

Wysłany: 24-12-2007, 12:38   

A ja muszę stwierdzić, że opłacało się drastyczne przeinstalowywanie gry, żeby zobaczyć to w dużym wymiarze...
Love Lara's smile in this cutscene xD
BTW, pmkkoch chciałeś niespatchowane pliki AoD to już takowe posiadam jak coś :)

Gloomy 
Student

Wysłany: 24-12-2007, 13:45   

A ja mam pytanie co do reinstalki gry - jak ją przeinstalować, żeby była bez patchy? Bo wczoraj przeinstalowywałam grę dwa razy, a patche wciąż są :|

--=AngiE=-- 
Podróżnik

Wysłany: 24-12-2007, 14:26   

Odinstalować i zainstalować po prostu? :P
Jak włączasz AoD w lewym dolnym rogu pokazuje się napis Build cośtam, w zależności od patcha. Jeśli Ci się to nie pokaze to znaczy że nie ma patchy. Sprawdź dobrze ze 3 razy :?

Gloomy 
Student

Wysłany: 24-12-2007, 14:35   

No właśnie dokładnie tak robiłam: odinstalowałam grę i zainstalowałam, dwa razy, i za każdym razem w lewym dolnym rogu był napis build: 52 :| I nie wiem, co zrobić, żeby się tego patcha pozbyć :??:

Integral 
Archeolog

Wysłany: 24-12-2007, 14:39   

Gloomy, pewnie masz polską, później kupioną wersję, która zawiera już patche. Do niczego nie namawiam, ale możesz spróbować poszukać (na Allegro np.) pierwszej wersji gry, premierowej. Ta była "czysta".

--=AngiE=-- napisał/a:
Jak włączam animację przez Pizza Cheater to bohater wykonuje dana animkę

Jak to robisz? Bo gdy wybieram z menu "animations" i jakias opcje z danej listy, to mi do windy wywala. Nie wiem, czy to wina słabego sprzętu? :swirek:

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 24-12-2007, 15:05   

Gloomy - Zapewne masz pathy dołączone fabrycznie, jeżeli jednak masz grę nie spathowaną fabrycznie to zalecam usunięcie wszystkich rejestrów dot. TR AoD + plików, które mogły zostac na dysku

--=AngiE=-- 
Podróżnik

Wysłany: 24-12-2007, 19:58   

Yntegro droga :)
Ja robię tak:
1. Wchodzę w Camera i włączam Camera target on player (jak tego nie ustawię to komputer beztrosko wyłącza grę)
2. Animations-> Single Animation.
Mnie też czasem lubi wyrzucić komputer, ale mój jest nienormalny z prostej reguły, wyjątkowo z okazji świąt nie strajkuje i zawiesił się tylko raz. Chwalebne to ^^
Problem leży raczej w tym, że np. Lara wykonuje animację, ale lista dostępnych animek dalej widnieje bezczelnie na środku ekranu. Może Kasia coś wyniucha, ona zazwyczaj jest w tym pomagierką ;)

Integral 
Archeolog

Wysłany: 24-12-2007, 23:18   

--=AngiE=-- napisał/a:
Problem leży raczej w tym, że np. Lara wykonuje animację, ale lista dostępnych animek dalej widnieje bezczelnie na środku ekranu.

Po pierwsze dzięki za pomoc, już wszystko działa, po drugie - by lista "animek" zniknęła, musisz wcisnąć i przytrzymać ctrl (gdy puścisz, pojawi się z powrotem).

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 24-12-2007, 23:35   

--=AngiE=-- - dzięki za powiedzenie, jak to zrobić! :) Mam nadzieję, że mi zadziała. :P

Na mojej wersji z path 42/49 nie działa, mam nadzieję, że ta druga(nie bardzo legalna) będzie miała tą opcję :(

--=AngiE=-- 
Podróżnik

Wysłany: 25-12-2007, 14:21   

Integral, pmkkoch
Nie za ma co :)
Integral
Dzięki bardzo za info, bo nie mogłam znieść listy animacji na środku ekranu. Już chyba ją znałam na pamięć ;-P

Integral 
Archeolog

Wysłany: 25-12-2007, 20:32   

Skoro tak, to orientujesz się może, ile ma stron? Jakoś bardziej precyzyjnie niż "od ch*a i trochę"? :D

--=AngiE=-- 
Podróżnik

Wysłany: 25-12-2007, 20:37   

Jeśli chodzi o Kurtisa to mniej niż Lara i przykro mi, to naprawdę jest "od ch*ja i trochę" ;-) ...
Kurtis 43 strony [na 43ciej są ze 3 animacje.]
No to Lara ma trochę więcej xD

____
EDIT
Lara chyba 90... Plus/Minus 2

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 30-12-2007, 16:58   

No, przebrnąłem przez wszystkie posty w tematach o tajemnicach AoD i ukrytych animacjach i jestem w jeszcze większym szoku.
Poszperałem przypadkowo dzisiaj w TRC i znalazłem link do pizzy i SCU. Tak mnie te wszystkie posty zainteresowały że postanowiłem ściągnąć te pliczki. "O ku**a..." - tyle mogę na ten temat powiedzieć ...
Najbardziej zainteresowały mnie animacje kulejącej Lary (LARA_WALKLIMP, RUNLIMP_EXTREME). Widać, że to co zapowiadali nam przed premierą ludzie z Core miało być prawdą. Lara miała być wolniejsza po upadkach z wysokości (w sumie jeszcze wolniejszej Lary (nie wspominając o Kurtisie) bym chyba nie przebolał :P ) Wszystko było gotowe, lecz niepozbierane w całość. Tak dobra fabularnie gra została okrojona w tak drastyczny sposób, że płakac się chce.
No cóż. Projekt był świetny. Grafika stała i tak na dośc dobrym poziomie, do tego całkiem niezła fabuła. Oj, gdybyśmy mieli AoD w tej wersji w jakiej się z założenia twórców znaleźć miałą to wolałbym poświęcić LegĘdę i Aniwersarjóm. Czyż te gry spod ręki Core nie miały tego klimatu? Szkoda, że tak się stało. Poczekajmy do 2013 roku - może zrobią remake AoD z okazji 10-lecia prac Crystalsów nad TR :)
Dobra, nie pier*&&^e już. Za dużo wrażeń jak na dzisiaj.

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 30-12-2007, 17:49   

Menkaure, haha! Nie doczekasz się, według kalendarza Majów 1012 roku ma byc koniec świata :jumper:

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 30-12-2007, 20:30   

:offtopic:
pmkkoch napisał/a:
według kalendarza Majów 1012 roku ma byc koniec świata

To Chrobry nie będzie królem Polski? Tradżedi ...
Nie martwmy się, Lara z TRU załatwi nam, że przynajmniej do 2013 będziemy mogli spokojnie czekać na remake :P

A wracając do tematu. Przejrzałem go i nie znalazłem plików np Kurtisa. Mozna je gdzieś dostać? Gugluję, lecz żadnych rezultatów.

--=AngiE=-- 
Podróżnik

Wysłany: 30-12-2007, 20:37   

Menkaure napisał/a:
(w sumie jeszcze wolniejszej Lary (nie wspominając o Kurtisie) bym chyba nie przebolał )

Gdyby gry nie okroili to by i to dopracowali... Kurde.

Menkaure napisał/a:
Oj, gdybyśmy mieli AoD w tej wersji w jakiej się z założenia twórców znaleźć miałą to wolałbym poświęcić LegĘdę i Aniwersarjóm. Czyż te gry spod ręki Core nie miały tego klimatu?

Mądrze godo, hej! ^^

Cytat:
A wracając do tematu. Przejrzałem go i nie znalazłem plików np Kurtisa. Mozna je gdzieś dostać? Gugluję, lecz żadnych rezultatów.

Ja znalazłam na jakiejś rosyjskiej stronce jeśli chodzi o pliki chr :)
Jeśli sobie przypomnę to Ci priv wyślę albo dodam tu.

_____
Edit:

http://img59.imageshack.u...e=554225rd0.jpg
http://img112.imageshack....e=021376ek3.jpg
OMG ;]

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 30-12-2007, 20:38   

Plików Kurtisa? Chodzi ci o animacje bo nie rozumiem O.o

Jeśli chcesz zobaczyć jego animacje, to musisz być w jakimś levelu z nim w roli głównej.
:)

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 30-12-2007, 20:49   

Cytat:
Jeśli chcesz zobaczyć jego animacje, to musisz być w jakimś levelu z nim w roli głównej.

Dokładnie, bawiłem się w te jego animacje walcząc z Boaz :P Cięzko było, bo ten bibasek z bąblami często się dawał we znaki. Tak jakby nie widział, że Kurtis pomimo swojego wrodzonego upośledzenia dostał w czasie walki jakichś dodatkowych drgawek :P
--=AngiE=--, tak chodziło mi o te pliczki "**.chr"

W sumie te animacje Lary w większości się powtarzają. Nie zauważyłem żadnych różnić np w wielokrotnie występujących animacjach wsponaczki lub skradania się. Natomiast widziałem możliwośc strzelania obiema rękami (rewelacyjnie to wyglądało, szczeglnie po uruchomionej animacji otwierania klapy i zrywania kłódki - wówczas Lara strzelała z młotka i łomu :P )

--=AngiE=-- 
Podróżnik

Wysłany: 30-12-2007, 20:55   

A więc poszukam bo może mam je jeszcze na kompie. Jeśli nie to rzucę się do poszukiwań :p

_______
Po drodze mijamy ciekawe screeny z tombraiderforums.com... :P
co do pierwszego- ostrzeżenie dla antyfanów Kurta oczywiście... :P
http://zac-medley.com/Gal...?album=12&pos=0
http://www.zac-medley.com...?album=48&pos=1

http://www.tombraiderforu...ead.php?t=96709
No i na razie znalazłam to. HACKED .CHR FILES.
Jeśli zadziała to daj znać, bo u mnie tylko Karel i Pierre zadziałali jak pamiętam...

Integral 
Archeolog

Wysłany: 30-12-2007, 21:24   

Menkaure napisał/a:
W sumie te animacje Lary w większości się powtarzają.

Nie powtarzają ;-) . Są po prostu osobne animacje dla obrotu w lewo, prawo, obrotu w lewo kucając, w prawo jw, osobne do rozpoczęcia skoku i jego zakończenia itp. itd. są rozbite na najdrobniejsze poszczególne części jednej sekwencji ruchów i stąd zapewne takie wrażenie.

Mi najbardziej szkoda możliwości wyciągania broni w trybie skradania, przylegania z tą bronią i wyskakiwania zza krawędzi muru (na to też są osobne animacje - w lewo i prawo).

W ogóle mi szkoda :p .

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 30-12-2007, 21:34   

Integral napisał/a:
Mi najbardziej szkoda możliwości wyciągania broni w trybie skradania, przylegania z tą bronią i wyskakiwania zza krawędzi muru (na to też są osobne animacje - w lewo i prawo).

Fakt - jak zobaczyłem te animacje to musiałem przeczytać jej nazwę, żeby mieć pewność że to prawda.
Kustykająca Lara w dodatku trzymająca się za obolałe ramię, strzał w trybie skradania, podwójne pistolety. A, szkoda gadać. Ale jak tutaj milczeć, kiedy na usta ciśnie się taka soczysta KU*&**&A MAĆ ...
Integral napisał/a:
Są po prostu osobne animacje dla obrotu w lewo, prawo, obrotu w lewo kucając, w prawo jw, osobne do rozpoczęcia skoku i jego zakończenia itp. itd.

Tak, wiem. Jednak mam wrażenie, że widziałem Larę więcej razy obracającą się wisząc na suficie. Hmm. Przejrzę jeszcze raz :) Niemniej jednak - thx Integral ;)

Odpowiedz do tematu