FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Customy Świąteczne
Autor Wiadomość
joker 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 20:53   

Są 3 kominki ;) do trzeciego trzeba wyskoczyć przez okno za łóżkiem i chwycić się drabinki na której wiszą lampki mrugające, aha i nie zapomnij użyć pilota do telewizora ;)

a dalej to nie wiem bo sam utknąłem :p rozwaliłem obrazy w korytarzu ale nic to nie dało ubrałem choinkę w salonie w lampki i bombki ale nadal mam zamknięty basen do którego otwarcia jak mniemam wymagany jest łom, nie mam też klucza do drzwi obok dużego akwarium w którym na dnie leży jakiś złoty klucz. No i brak mi misia którego trzeba zapudłować i przerobić na prezent ;)

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 21:13   

joker, to masz chyba dokładnie to, czego ja nie mam i na odwrót :D
Spoiler:
W jednym z pomieszczeń z kominkiem Lara patrzy na półkę z książkami, można spod niej wyciągnąć paczkę a pod nią jest właśnie łom.

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 21:48   

Dzięki już mam łom :D kombinowałem przy tym regale z książkami bo lara o coś haczyła i próbowała coś chwytać ale musiałem jakiś źle stawać bo nie chciała "zaskoczyć"

ps. custom ukończony :D

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 22:09   

joker, gratuluje :D to teraz możesz napisać solucję :P .
joker napisał/a:
aha i nie zapomnij użyć pilota do telewizora

What? Nie znalazłam żadnego pilota O_o.

Poza tym nie mam pojęcia jak dostać się do trzeciego kominka. Łom już mam, gwiazdę na choinkę i jakieś błyszczące łańcuchy, które nie dają się zawiesić. Kominki które podpaliłam to jeden w różowej sypialni, a drugi w gabinecie.

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 22:10   

Ubrałam choinkę w łańcuch, lampki i gwiazdę, a w inventory został mi jeszcze jakiś kwiatek i puste pudełko na prezent. Co mam zrobić dalej?

PS: Miałam się uczyć :hihi:

EDIT:

Niezapominajka, spróbuj z innej strony choinki :)
Poza tym, jak już pisał joker, w różowej sypialni można rozwalić okno za łóżkiem, a za nim jest drabinka na suficie. A jeżeli chodzi o pilot to jest on za jednym z obrazów, który można zestrzelić, ale może nie będę pisała gdzie, żeby nie psuć zabawy :p

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 22:35   

Ten kwiatek wieszamy na choince, a jest to łańcuch :p stojąc na wprost okna , z lewej strony choinki. Do pustego pudełka chowamy misia :) MAdziula -> Wyciągnęłaś już z akwarium klucz?, porobiłaś wszystko w bibliotece ? Przez okno w bibliotece można się dostać na werande, okno samo się roztrzaska po ubraniu choinki bodajże. (matko ale mam krótką pamięć :p ) ogólnie do choinki podchodzimy z każdej strony czyli 4 razy, a wieszamy: lampki, bombki, łańcuch i gwiazdę.

Niezapominajka -> w sypialni z królikiem jest okno za łóżkiem zestrzel je i dalej tak jak pisaliśmy. Choinka chce się ubrać ;) tylko nie wolno zbyt blisko do niej podchodzić najlepiej trzymać się krawędzi pola (kwadratu, tekstury na podlodze)

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 22:49   

Łańcuch już dawno zawiesiłam na choince, a w inventory mam jeszcze takiego czerwonego kwiata, ale wygląda na to, że to jest tylko sekret :p Poza tym wygląda na to, że zrobiłam już wszystko o czym piszesz, jedynie brakuje mi miśka do prezentu, pamiętasz może gdzie on jest?

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 23:15   

Po ubraniu choinki otwierają się drzwi w bibliotece na górze. Tam na werandzie jest misiek.
Troche namieszałem wcześniej :p przez okno wychodzi się na balkon po łańcuch.

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 23:27   

Ja jebe, nie mam jeszcze lampek... :nietak: joker dobry człowieku, pomóż jeszcze raz, gdzie te lampki mogę znaleźć? :P

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 12-12-2012, 09:43   

Kurcze zebym to ja pamiętał :p sprawdź w sypialni w kredensie w szufladzie.

Jest kolejny custom Christmas Dream :D

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 12-12-2012, 13:40   

Jest :D Przeszłam! Dziękuję za pomoc ^^
Custom całkiem przyjemny, ale trudny przez elementy, których trudno się domyślić np. prezent, który działa jak skrzynka, albo z której strony choinki coś powiesić i na jakiej kupce położyć prezent. Ale fajnie się grało, świąteczny klimat jest i graficznie też przedstawia się ładnie :) .

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 12-12-2012, 18:19   

Niezapominajka -> Gratulacje :) też podobał mi się ten custom chciaż nazwałem go odgrzewanym kotletem :p

Madziula -> tak, lampki są w szufladzie w szafie w sypialni.

Christmas Dreams - jeśli ten custom to świąteczny sen to jest to sen psychopaty :p Tekstury są tak fikuśne że ciężko się poruszać, ciężko będzie też cokolwiek podpowiedzieć. Jak na razie cudem brnę do przodu wszystko robiąc na czuja. Nie podoba mi się ten custom, jest męczący chociaż oprawa muzyczna jak najbardziej jest świąteczna.

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 12-12-2012, 21:41   

joker napisał/a:
lampki są w szufladzie w szafie w sypialni.
Już wcześniej podchodziłam do tej szafki chyba z 10 razy, bo Lara się na nią patrzyła przy wchodzeniu do pokoju, ale naciskanie ctrl nic nie dawało ;) Ale nareszcie się udało, dzięki za pomoc :)

Ogólnie to średnio podoba mi się ten custom. Denerwuje mnie to, że możemy wchodzić w interakcję tylko z niektórymi obiektami danego typu, np. jedno okno można przestrzelić, ale inne (identyczne) już nie, tak samo z obrazami... Przez to czasami łaziłam jak idiota i naciskałam ctrl przy każdym możliwym obiekcie :p

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 13-12-2012, 10:49   

Czy ktoś podjął się przejścia Christmas Dreams ? Przebrnąłem przez fikuśne pomieszczenia i dotarłem do małego miasteczka no i utknąłem :p w mijescu gdzie wyskakuje się przez okno u fryzjera chwyta dachu i przechodzi się za płot. Tam jest kratka w ziemi oraz wajcha skakana. Wajcha otwiera klapę za ścianą. Problem polega na tym że nie da się wydostać z tamtąd. Przez płot lara nie przeskoczy a roztrzaskanie murku pod płotem nic nie daje bo Lara nie może się pod nim przecisnąć :help:

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 13-12-2012, 20:32   

joker, jestem prawie w tym samym miejscu co Ty, tylko trochę wcześniej :) A mianowicie w tym miasteczku jak się pójdzie w lewo lub w prawo do fryzjera to są tam zamknięte drzwi i sloty na klucz. Skąd mam wziąć te klucze, bo już chyba wszystko obadałam i nie mogę znaleźć ;) Chyba że były gdzieś wcześniej i je przegapiłam :p

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 13-12-2012, 20:35   

Właśnie wszedłem żeby się pochwalić iż skończyłem tego nieco dziwacznego customa :D

Pierwszy klucz leży na ziemi obok tego wysokiego szklanego stołu z dwoma krzesłami. Też się go naszukałem. Bardzo zlewa sie z teksturą podłoża.

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 13-12-2012, 22:21   

Widzę, że zacięłam się w tym samym momencie, co Ty przedtem :) Wlazłam za to ogrodzenie, pociągnęłam dźwignię i nie wiem jak stamtąd wyskoczyć, byłam też wcześniej w tym domku co się go otwiera drugim kluczem, ale też za bardzo nie wiedziałam co tam można zrobić ;)

Aniaa 
Obieżyświat

Wysłany: 13-12-2012, 23:33   

Trzeba stanąć na niewielkiej górce(nie pamiętam na której) i skoczyć bokiem. Jeśli oczywiście na to jeszcze nie wpadliście. Sama o tym nie pomyślałam. Aha, nie pytajcie mnie o sekrety bo nie pamiętam, gdzie były, a jeden gdzieś przegapiłam.

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 14-12-2012, 00:27   

Dzięki Aniaa za pomoc, właśnie skończyłam ten level :) Też jeden sekret przegapiłam ;)
Tak w ogóle to jest nowy custom, 'Somewhere in the Ice 2' :P

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 14-12-2012, 11:55   

Pamiętam gdzie był jeden sekret :p w miasteczku, nad stołem z krzesłami, dało się wspiąć na pochyły daszek i odbijając się z jednego na drugi dochodziło się do wnęki z prezentem. Misiów pluszowych znalazłem chyba 2.

Ja znalazłem rozwiązanie na forum trle. Próbowałem wyskoczyć z tamtąd używając tej górki ale robiłem to przodem i tyłem ale bokiem już nie :p

Nowy custom sądząc po screenach wizualnie prezentuje się bardzo ładnie. Zobaczymy jak będzie z gameplayem i obowiązkowym świątecznym klimatem :)

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 14-12-2012, 19:07   

Znalazłem 4/5 sekretów

Obecnie utknąłem w najnowszym customie w miejscu gdzie zbiera sie od aniołów 3 lodowe gwiazdki, a nazewnątrz w krzakach kule śniegową. Jedna gwiazdka przypasowała do slotu w dziurze pozostałe za cholere nie da się wcisnać. Guzik przy drabince podniósł lodowy blok ale tam jest w slocie gwiazdka wsadzona. Drugiego bloku podnieść nie umiem. Czy ktoś wie co tam trzeba zrobić. Z irytacji wyżyłem się na bezbronnym lisku i teraz mam piękny szal :p

Troche bugów jest w tym customie więc bym się nie zdziwił że coś poprostu nie zadziałało tak jak miałem przy otwieraniu podwodnych wrót. Wrota otworzyłem ale przepłynąć się nie dało. chciałem zagrać od wcześniejszego savea ale przez przypadek odpaliłem ostatniego wiec spróbowałem znowu przepłynąć dalej i o dziwo nie powstrzymała mnie żadna niewidzialna ściana. Jak narazie to bardziej mnie ten custom irytuje niż się podoba :p gameplay też jakiś taki naciągany.

Aniaa 
Obieżyświat

Wysłany: 15-12-2012, 00:06   

Wydaje mi się, że działają tylko 3 sloty. Ich użyłam i jakoś mogłam brnąć dalej.

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 15-12-2012, 11:27   

Podchodziłem do każdej możliwej gwiazdki, zadziałała tylko 1 pozostałe są za soplami lodu i nie wiem jak się do nich dostać.

Aniaa 
Obieżyświat

Wysłany: 15-12-2012, 16:04   

Nie jestem pewna, ale w tym pokoju powinien być gdzieś ukryty przycisk. Niestety nie mam już tego sejwa. Może podeślij mi go, to sobie przypomnę.

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 16-12-2012, 10:53   

Dzięki Aniaa znalazłem przeźroczystą wajche skakaną ukrytą za krzakiem.

Ten custom jest bardziej pokopany niż Christmas Dreams :p Kompletnie niezrozumiały jest dla mnie ten gameplay :swirek: przechodzę do kolejnych pomieszczeń i rozwiązuje kolejne dziwne zadania ale sensu i spójności w tym wszystkim nie ma tak samo jak nie ma tu Świątecznego klimatu (jak narazie).

Odpowiedz do tematu