FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Customy Świąteczne
Autor Wiadomość
joker 
Obieżyświat

Wysłany: 02-12-2012, 12:55   

kalendarz adwentowy chcesz instalować ? :hihi:

Noo pierwszy customik adwentowy już jest :D Schwarzmamunia coś stworzyła bez śniegu to tak akurat pasuje do obecnej sytuacji za oknem :)

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 02-12-2012, 16:06   

joker napisał/a:
Noo pierwszy customik adwentowy już jest :D Schwarzmamunia coś stworzyła bez śniegu to tak akurat pasuje do obecnej sytuacji za oknem :)

Nie wygląda zbyt ambitnie. :P Czekam na produkcję na miarę TEJ PEREŁKI SPRZED 2 LAT :D

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 02-12-2012, 19:55   

Kto wie, może się doczekasz do 24go jeszcze trochę zostało dni w ilości podwójnej ;)

Tak poza tym utknąłem w momencie kiedy duch księżniczki zgasił ognie, nie wiem co dalej i gdzie mam się ruszyć. W plecaku mam crystal 3, smaragd 1 i silverkey. Wie ktoś gdzie należy się udać lub co zrobić ?

edit: znalazłem klapę w podłodze, a pod nią smarag 2, lecę dalej :)

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 10-12-2012, 20:06   

No nie, chciałam sobie zagrać w te nowe kalendarzowe levele (The Golden Helmet i A Little Gift), ale w żadnym z nich nie mogę ruszyć z miejsca już na samym początku :| Chyba wyszłam z wprawy, heeelp, bo aż głupio tak :D

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 10-12-2012, 22:03   

Też właśnie utknęłam w A little Gift :P Weszłam do kuchni przez przestrzelenie szyby, ale nie wiem co dalej, bo nic mi to nie dało. Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc ;)
Madziula, nie wiem gdzie Ty utknęłaś, ale jeśli nie wiesz jak przejść przez bramę na początku to jest pewna naścienna dźwignia na domku przy którym zaczyna się custom. Chyba, że jesteś dalej :P .

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 10-12-2012, 22:44   

Dzięki Niezapominajka, ja to chyba ślepa jestem :O A w The Gold Helmet właśnie zdobyłam pochodnię i domyślam się, że trzeba ją jakoś zapalić, ale nie mam pojęcia gdzie... Pomoże ktoś? :D

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 08:50   

Madziula -> Nie wiem czy to już w tym miejscu jesteś ale podpalało się trąbe słonia.

Natomiast prosiłbym o podpowiedź jak w ogóle wejść do domu w The Little Gift?

Ten kalendarz jest wyjątkowo mało atrakcyjny tylko 2 customy z czego jeden to odgrzany kotlet.

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 11:28   

joker, Musisz rozwalić szybę rewolwerem przy ławce ;) . Tylko nie wiem co dalej, bo niewiele to daje. Można wejść tylko do kuchni :P . Jakbyś przeszedł dalej to daj znać ;) .

Aniaa 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 11:31   

Jeśli problem w Little Gift nie został jeszcze rozwiązany, to należy przesunąć stół z choinką pod okno, na którym będzie wisiała gwiazda. Potem wejść na ten stół i zrobić coś z tą gwiazdą.

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 12:36   

Aniaa, z tym że na stole w kuchni nie ma choinki... a i nie zauważyłam żadnej gwiazdy. Może mówisz o wcześniejszej wersji customa na którym opiera się ten nowy?

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 12:37   

To Lara ma rewolwer ? :p nie jestem jeszcze w jego posiadaniu :) chyba że on od razu jest do dyspozycji bo nawet nie sprawdzałem.

Przy okazji jak by ktoś chciał pozwiedzać okoliczne lasy to da się wejść po śniegu na mur a z niego na drugą stronę tam gdzie jest most, takie małe niedopatrzenie autora ;) z tym że trzeba biec po murku i ocierać się o niewidzialną scianę aż lara sama wpadnie bo nie ma w pewnym miejscu kolizji :)

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 12:44   

joker, hehe ;) tak, Lara ma rewolwer i ma go od początku.
A ja przy okazji znalazłam moje rozwiązanie problemu :P . W kuchni jest klucz - leży przy lodówce. Wcześniej go nie zauważyłam.

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 13:34   

Właśnie też nie za bardzo wiedziałam co zrobić po rozbiciu tej szyby do kuchni :)

joker napisał/a:
Przy okazji jak by ktoś chciał pozwiedzać okoliczne lasy to da się wejść po śniegu na mur a z niego na drugą stronę tam gdzie jest most, takie małe niedopatrzenie autora ;) z tym że trzeba biec po murku i ocierać się o niewidzialną scianę aż lara sama wpadnie bo nie ma w pewnym miejscu kolizji :)
Też już tam wlazłam :D W ogóle to jak się pobiegnie w koło muru od strony posiadłości, to jest tam taka zamknięta bramka, a za nią widać leżący prezent. Mnie się udało dostać do tego prezentu od strony zewnętrznej, tzn po przeskoczeniu przez mur biegłam wzdłuż niego i się tam dostałam, niestety jak już się tam wskoczy to nie ma jak się wydostać :P

joker napisał/a:
Madziula -> Nie wiem czy to już w tym miejscu jesteś ale podpalało się trąbe słonia.
Akurat jestem trochę wcześniej, ale już sobie poradziłam z tą pochodnią.

Teraz jestem na takim placu gdzie są 3 sloty na kryształy, na środku jest płytki basenik, a za ogrodzeniem szczekają psy. W inventory mam różowy kryształ, Silverkey, otwartą książkę podpisaną 'Read me' i 2x Encyclopedia of secrets. Wiem gdzie jest jeszcze jeden kryształ (chyba żółty), ale nie mogę go zebrać, bo podłoga się pali, obok jest jakiś slot (zapewne na klucz) i dżwignia przysłoniona dwiema kolumnami ;)

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 13:45   

No to teraz utknęłam nieco dalej :P . Otworzyłam sobie łazienkę w domu, przeszłam przez otwór w ścianie i był tam zawór. Jak go przekręciłam to pokazała się scenka z basenem - ale nie wiem co dalej z nim zrobić. Nie da się tam wejść w żaden sposób. Oprócz tego otworzyłam klapę w podłodze w kuchni, gdzie był klucz wcześniej i tam znalazłam pochodnię. Domyślam się, że mamy jej użyć do podpalenia kominka w domu, ale nie mam do tego pomieszczenia klucza. W tej niby kuchni jest też coś co przypomina mi garderobę :P . Widzę wyróżniający się blok, ale nie wiem czy trzeba go wsunąć, czy też są to jakieś otwierane drzwiczki. Jeśli ktoś z Was doszedł do tego momentu to byłabym wdzięczna za podpowiedź ;) .

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 14:05   

Dziękuję Niezapominajko. Chyba po raz pierwszy zdarzyło mi się nie wiedzieć co mam w plecaku :swirek:

Madziula -> tam na tym dziedzińcu jest urwana konstrukcja z jasnej cegły pod nią są dwa bloki jeden przesuwasz w jedną stronę pod ścianę, a drugi w drugą też pod ścianę.

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 14:26   

joker,
Spoiler:
Właściwie to już wcześniej przesunęłam te bloki, a za drzwiami które się otwarły znalazłam książkę, tylko nie zauważyłam tej drabiny do góry, ślepota :P

Tak więc mam różowy i niebieski kryształ, ale dalej nie wiem jak zdobyć żółty... Jak już wcześniej pisałam mam Silverkey, ale nie wiem gdzie go użyć, a w miejscu gdzie jest żółty kryształ pali się podłoga ;)

Aniaa 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 16:47   

Sorry, pomyliło mi się. Stół z choinką jest w salonie i tam trzeba go użyć.
Spoiler:
Można przestrzelić niektóre obrazy

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 18:29   

Madziula -> jeśli nadal nie rozwiązałaś problemu to podpowiadam :) ostatni kryształ jest w sali którą się otwierało za pomocą przesuwnych bloków o których wspominałem. Tam była książka (sekret) na postumencie i można wspinać się po kawałku ściany z drewna za postumentem. Tam leży kryształ. Silver keya używa się dalej ale najpiew trzeba zdobyć nakręcanego żuka. Sorki że dopiero teraz pisze ale w pracy nie mam TRLE i nie mogłem tego wcześniej sprawdzić, a nie pamietałem.

ps. ale chyba niebieskiego Ci brakuje bo żółty zdobywało się na początku ;) i tam gdzie opisałem znajduje się niebieski

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 18:56   

No przecież napisałam, że różowy i niebieski mam, a żółty wiem gdzie jest tylko nie wiem jak się do niego dostać... :]

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 19:13   

Madziula -> hmm nie wiem czy nie będziesz musiała zagrać od wcześniejszego savea. Wchodząc na dziedziniec powinnaś już posiadać zółty kryształ. Nie mam wcześniejszych saveów wiec dokładnie sprawdzić nie mogę ale jego się zdobywało "chyba" tak jak pisałaś za płonącą podłogą. Gdzieś była dxwignia która burzyła kolumny stojące przed ogniami a za kolumnami jest dźwignia która uwalnia ducha księżniczki który gasi ogień.

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 19:29   

Niezapominajko -> w salonie ze stolikiem z choinką przy oknie jest skrzynia-prezent, w niej jest klucz do biblioteki na górze, tam należy podłożyć ogień do kominka oraz można wyjść na balkon przez szklane drzwi popychane.

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 19:48   

joker, jak na razie mogę bez problemu wrócić się do miejsca gdzie jest żółty kryształ:

Na screenie widać, że w pomieszczeniu, gdzie za ogniami znajduje się żółty kryształ, jest na ścianie jakiś slot, ale nie wiem na co. Może kojarzysz joker gdzie jest do niego klucz, czy coś? Bo w Tobie jak na razie jedyna nadzieja :P

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2012, 20:28   

No dobra to tak :) żeby dostać się do tej sali ze screena trzeba skakać po wysuwających się blokach, na wprost tej sali z wodą jest pomieszczenie z taką samą kratkowaną podłogą, w koncie jest postument (na artefakt kombinowany) ściany tam są drewniane i jedną da się przesuwać być może tam jest ten klucz. aha po drodze w pomieszczeniu z dźwignią do tych bloków podnoszonych sprawdź ścianę z teksturą dziury tam też coś było tylko nie pamiętam co :)

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 20:40   

joker, wielkie dzięki za podpowiedź ;) Nie sądziłam, że można prezenty otworzyć, choć wcześniej byłam przy nich kilka razy i klikałam ctrl na wszelki wypadek.

Edit: Jeszcze jedna rzecz. Czy podpalenie kominka ma spowodować otwarcie się bramki na zewnątrz? Czy to bug, że mi się nie otwiera, czy muszę zrobić coś jeszcze?

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2012, 20:46   

Dzięki joker, przegapiłam tą przesuwaną ścianę :)

Niezapominajka, ja już 2 kominki podpaliłam i za każdym razem była pokazana ta brama, więc sądzę, że trzeba zrobić coś jeszcze, aby ją otworzyć :)

Odpowiedz do tematu