FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CHWDP
Autor Wiadomość
lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 05-08-2005, 14:53   

mam nowyprzykład interwencji naszej 'kochanej' policji :/ Otóż, spacerowałam sobie jakieś 3 tygodnie temu po mieście, no i widzę, że jakiśpijany facet bije innego gościa. Na miejsce przyjechała policja... Okazało się, ze tym pijanym gościem był jakiś bogaty facet, bo wyraźnie widziałam, jak on daje coś policjantom do rąk...to były pieniądze, chociaż policjanci starali się wziąśc je tak, zeby nikt nie zauważył..ten pijany gościu po prostu ich przekupił :!: ale na szczęście znalazł się ktoś kto ukarał przekupnych policjantów. :P tydzień po tym zdarzeniuprzeczytąłam w lokalnej gazecie o tym zdarzeniu z policjantami, i okazało się, ze ich wywalono z pracy za ten występek, i jeszcze napisano... że ci policjanci byli dobrymi znajmoymi tegopijanego gościa :/ co ey na to :?: :?: :?:

BradPitt 
Podróżnik

Wysłany: 05-08-2005, 15:17   

Sytuacja o tyle wyjątkowa , że ich wywalili z roboty. Mój brat kiedyś widział coś podobnego z tym , że to dzielni policjanci sami sugerowali łapówe.

Generalnie wiadomo , że wszyscy biorą w łape. U nas np na osiedlu to prawie każdy wie że takie jeden radny spowodował wypadek ( z ofiarami smiertelnymi ) ale nic mu za to nie zrobili.
Warto dodac ze gosciu jest kuresko dziany.

I tak jest w calym kraju. Ciagle jakas afera..

Z drugiej strony wszyscy czepiaj sie politykow jacy to oni sa skorumpowani ale przecierz biora i daja w lape prawie wszyscy....

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 05-08-2005, 19:50   

BradPitt -> masz rację, całkowitą :mrgreen:

BTW, czy ktoś tak wogóle zna policjanta, który nie jest przekupny :?: bo ja nie :/

MACPHISTO
A znasz w ogóle jakiegokolwiek policjanta?

lara_croft
no, znam chociażby mój wujek :P

MACPHISTO
To tylko pogratulować wujka :p

Kamcia 
Odkrywca

Wysłany: 05-08-2005, 19:57   

Wierzcie albo nie, ale są policjanci z prawdziwego zdarzenia. Kiedyś widziałam taką sytuację. Szłam sobie ulicą. I nagle widzę policjanta z jakimś gościem przed sobą. I ten facet wyciagnął pieniądze i próbuje wcisnąć je policjantowi. A warto dodać, że nikogo nie było na tej ulicy. Ten policjant coś tam powiedział, że za próbę przekupienia policjanta można dostać rok więzienia w zawieszeniu, zamknął go w kajdanki i zaprowadził na komendę.

bro 
bro

Wysłany: 05-08-2005, 19:59   

hahaha to nie zależy od tego czy ktoś jest policjantem nauczycielem, rybakiem czy kimkolwiek innym, ale czy w jego zajęciu jest wogóle szansa na otrzymanie łapówki :P

Pieprzycie głupoty, może zmienimy tytuł topixy na CHWDX i wykorzystamy ten topic w lepszy sposob ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (dobra, joke :P )

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 05-08-2005, 20:14   

lara_croft :arrow: Gratuluję, naprawdę. Ilu znasz policjantów poza swoim wujkiem, że tak uważasz?

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 05-08-2005, 20:27   

Barbie napisał/a:
lara_croft :arrow: Gratuluję, naprawdę. Ilu znasz policjantów poza swoim wujkiem, że tak uważasz?

no, znam kilku :P kilku to moi znajomi koledzy, a jeden to wujek, no i moja koleżanka, którą czasami dowiedzam, ma ojca-policjanta :P Alenie wnikam w ich machlojki i przekupstwa, bo to nie jest moja sprawa :P jeszcze narobię sobie problemów :P

MACPHISTO
Jak już napisałem, to tylko pogratulować :p

Frik 
Odkrywca

Wysłany: 05-08-2005, 20:58   

Ja znam tylko siostre (z widzenia) mojego kumpla z klasy co idzie na policjantke... Ćwiczy na nim chwyty obezwładniające... :P :P:P

A jak byłem w te wakacje na wakacjach :P to gdy jedliśmy sobie obiadek z rodzinką w jakimś barze to obok był salon gier... A koleś młody który tam pracował miał w kieszeniach narkotyki... Fajna była mała akcja policyjna... Ale mogli to zrobić szybciej i bez większego rozgłosy... A zrobili to troche na pokaz... No ale mają drania... :P

Kamcia 
Odkrywca

Wysłany: 05-08-2005, 21:00   

Lol. Fajnie ma ten Twój kolega. :mrgreen:

Co do akcji policyjnych, to wydaje mi się, że akcje policyjne przeważnie są organizowane "na pokaz", choć nie zawsze. ;)

XALD: Na pokaz?? Co masz na myśli??

Frik 
Odkrywca

Wysłany: 06-08-2005, 14:28   

Xald chodzi o to że mogli tego chłopaka wciągnąć szybko do wozu i odjechać na komende... A oni zakuli go, posadzili na krześle i czekali na nie wiadomo co... Dopiero tak po 10 min. pojechali... Zrobili to "na pokaz"... :P

xald 
Podróżnik

Wysłany: 06-08-2005, 14:59   

Nie, nie. Ty mówisz o jednorazowym czynie, a Kamcia uogólniła.

BradPitt 
Podróżnik

Wysłany: 06-08-2005, 20:19   

Kamcia napisał/a:
Lol. Fajnie ma ten Twój kolega. :mrgreen:

Co do akcji policyjnych, to wydaje mi się, że akcje policyjne przeważnie są organizowane "na pokaz", choć nie zawsze. ;)

XALD: Na pokaz?? Co masz na myśli??

Oczywiscie ze nie wszystkie akcje sa na pokaz.
Narzekamy , nabijamy sie tak z policji ale nie wszyscy są idącymi na łatwizne , skorumpowanymi debilami , którzy nic po za spisywaniem małolatów nie robią.
Sa u nas w naszym smiesznym kraju przecierz tez tacy z prawdziwego zdarzenia. Ci co zajmuja sie powaznymi sprawami , co łrozpracowywuja prawdziwe gangi i lapia prawdziwych bandziorow. Ci co nie biora w lape i Ci co przymykaj oko na drobne przewinienia. Ci co widza w ludziach ludzi a nie potencjalnych bandytow.
Nie wiem ktorych jest wiecej ale wydaje mi sie ze jednak tych drugich choc fakt ze moga oni poszczycic sie tym ze nie biora w lape moze wyniakc tylko z tego ze w poki co w ich karierze nie bylo ku temu okazji.

Umah 
Student

Wysłany: 07-08-2005, 15:22   

Policja jest potrzebna, ale święci nie są. A programy typu W11 przekonują ludzi, że polskie służby porządkowe rozwiążą każdą sprawę w 1 dzień. To już przesada. :/

Frik 
Odkrywca

Wysłany: 07-08-2005, 15:52   

No ale to tylko serial... Według mnie potrzebni są dzielnicowi... Bo ludzie np. terroryzowani przez dresiarzy tylko na dzielnicowych mogą polegać... Gdyby było więcej dzielnicowych ludzie czuli by się bezpieczniej... Chociaż trochę bezpieczniej...

BradPitt 
Podróżnik

Wysłany: 07-08-2005, 18:22   

Frik napisał/a:
No ale to tylko serial... Według mnie potrzebni są dzielnicowi... Bo ludzie np. terroryzowani przez dresiarzy tylko na dzielnicowych mogą polegać... Gdyby było więcej dzielnicowych ludzie czuli by się bezpieczniej... Chociaż trochę bezpieczniej...

Dzielnicowi......nie wiem jak u Was ale u nmnie jest to 1,5 m grubas z pączkiem zamiast mózgu. Wyobraźcie se taką sytuacje:

Godzina ok 23.Ok. 10 dresów nabija sie z jakiegos typa.Dzielny pan dzielnicowy podchodzi i zaczyna wydawac z siebie jakies dziwne dzwieki , ktore chyba mialy byc ostrzerzeniem:

- Eee.....Eeee....E!!!!
Dresy o mało nie szczają ze smiechu , nic sobie nie robiac z " gróźb " Mr. Dzielnicowego.
Mija chwila. Co robi nasz dzielny stóż porządku osiedlowgo ?
UWAGA to nie sa jaja.

Łapie za łoki toki ( ktore , jak zapewne wiecie jest dosc glosne ). Coś burczy sam do siebie i odchodzi udając , że gdzieś pedzi !!!

Wiem to bo bylo to pod moim oknem i dokładnie wszystko widziałem i slyszalem.

Żenada.

Akagi 
Praktykant

Wysłany: 08-08-2005, 15:29   

W moim mieście pełno jest dzielnicowych!! Co nie jest taką frajdą :? . Gdzie nie spojrzysz policjant. A już w centrum miasta to na prawie każdej ulicy. Na całe szczęście u mnie nie wygladają tak jak u BradaPitta. Nie widziałam jeszcze grubego policjanta na patrolu. :wink:
Cuz you will hate yourself in the end(...)

Umah 
Student

Wysłany: 08-08-2005, 20:39   

Nigdy nie widziałam dzielnicowego w mojej okolicy. Pewnie przez to, że nie mieszkam w centrum, ale przecież nie tylko tam są złodzieje, wandale itp. Więc dzielnicowego mamy teoretycznie. :/

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 21-09-2005, 00:28   

Sztepek 
Praktykant

Wysłany: 07-09-2006, 15:47   

Najbardziej w policji w.q.r.w.i.a.j.ą mnie te jej wpadki. Po prostu nie cierpię sytuacji, w których winowajcą jest ten, kto powinien nas bronić. Jeszcze niedawno trąbili w telewizji o zabiciu motocyklisty, który nie zatrzymał się do kontroli! I ci policjanci twierdzili, że nie było żadnej pomyłki! Przecież strzelanie w terenie zabudowanym jest zabronione! Przecież strzelać do motocyklów zwyczajnie nie można! No ale oni nie strzelili w motocykl. Strzelili w motocyklistę. Bo się nie zatrzymał. W plecy. Jedna ofiara śmertelna, jedna ranna. Ja wiem, że mylić się jest rzeczą ludzką, ale w takim razie jakich oni muszą ludzi werbować do tej policji? Ehhh... -,-''

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 07-09-2006, 17:31   

To nie było do końca tak, jak to przedstawiasz. Parę godzin wcześniej zdarzył się napad na bank, a sprawca uciekł nieoznakowanym motocyklem. Natomiast koleś, którego zastrzelono był ochroniarzem (!!!), który nie posiadał prawa jazdy na motocykl (!!!). Następnego dnia miał zdawać egzamin na kategorię A, więc chciał sobie poćwiczyć. Śmigał po mieście i natrafił w końcu na blokadę policyjną, która wzięła go za sprawcę napadu, ponieważ jechał nieoznakowanym motocyklem i zaczął uciekać na widok stróżów prawa. Wina leży więc zarówno po stronie policji jak i motocyklisty. Oni nie powinni od razu strzelać, a on nie powinien jeździć bez prawa jazdy i próbować ucieczki. Shit happens.[/b][/code]

Sztepek 
Praktykant

Wysłany: 07-09-2006, 22:02   

Hmm ale obojętne, czy to po napadzie, czy bez prawa jazdy- do motocyklistów >nie wolno< strzelać, nie można na nich nawet zastawiać kolczatek. Oni nie powinni w ogóle strzelać... To trochę tak jakby wsadzić kogoś do więzienia za podjadanie ciastek sąsiadce... Ehh szkoda słów ...

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 22-10-2006, 11:49   

Serenity napisał/a:
Ja tam do policji niec nie mam (sama wybieram się po liceum do akademii policyjnej ale to już inna historia :p ). U nas w szkole krążą dwie trochę inne interpretacje CHWDP, a mianowicie: CHcesz Wstąpić Do Policji? oraz CHowaj Wódkę Do Plecaka :mrgreen: . U mnie w mieście policja tez często spisuje bez powodu ale ostatecznie taki spis żadnej szkody nie wyrządzi (no moze taką tycią :shock: ). O przypadkach pobić nie słyszałam więc chyba nie jest tak źle.

A u mnie są te i jeszcze Chowaj Wojtka do Plecaka :P

Tak sobie to czytam i coraz bardziej wierzę w to że Policja jest głupia :/
Na szczęście Łomża z Policją nie upadła tak nisko żeby zaczepiać bezbronnych mieszkańców którzy po prostu sobie siedzą i zajadają ciasteczka ;]

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 22-10-2006, 16:02   

pmkkoch napisał/a:
Tak sobie to czytam i coraz bardziej wierzę w to że Policja jest głupia

Gdybym zauważyła, że jest parę głupich osób na tym forum, to na pewno nie napisałabym "uważam, że to forum jest głupie". Włączcie myślenie.

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 22-10-2006, 16:09   

Chyba to źle ująłem...
Chodziło mi o to że gdy tak czytam to co tu ludzie napisali to coraz bardziej wierzę w to że ludzie niektórzy z policji są głupi albo wredni dlatego bo zamiast chronić mieszkańców miasta to oni sami wyprawiają głupoty albo co gorsza ich biją...

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 22-10-2006, 16:14   

pmkkoch napisał/a:
Policja jest głupia

pmkkoch napisał/a:
ludzie niektórzy z policji są głupi albo wredni

No, jest jakiś postęp, gdyby wszyscy się tak szybko uczyli... :p A dyskusję o logice wypowiedzi kończę właśnie teraz, póki się jeszcze na dobre nie zaczęła.

Odpowiedz do tematu