FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Overclocking

Czy stosowałes(as) kiedys OVERCLOCKING ??
Tak
30%
 30%  [ 3 ]
Nie
70%
 70%  [ 7 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
A_DAM 
Podróżnik

Wysłany: 30-04-2005, 18:18   Overclocking

Tutaj proponowalbym, aby umieszczac Wasze ewentualne doswiadczenia na temat popularnego podkrecanie sprzetu, Wasze ewentualne osiagi, czy porazki w tej dziedzinie
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

jesli chodzi o mnie to sie troszeczke w to bawilem, ale niestety mam chyba trefny egzemplarz i za duzo mu to nie dalo, wlasciiwe 40 mhz to juz prawdopodobnie stracilem stabilnosc, do tego jeszcze moja kopia xp tez cos nie za dobra i w zwiazku z tym wlasciiwe nie mam tej mozliwosci krecenia.
Ale moze ktos z Was sie tym zajmowal i bylby chetny sie podzielic swoimi doswiadczeniami.
Poza tym zbliza sie nowa czesc TR i byuc moze niektorzy beda mieli komputer na styku wymagan sporzetowych i zamiast kupowac nowego PCeta wystarczy im malutki tuninig.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 30-04-2005, 18:26   

Chciałbym tylko nadmienić (a właściwie przypomnieć), że za ewentualne skutki porad jakie mogą być tutaj w przyszlości zamieszczone, redakcja WoTR ani nikt z nią związany nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

A_DAM 
Podróżnik

Wysłany: 30-04-2005, 18:59   

Dokladnie. Wiec moze na poczatek kika zasad:
1) ostroznie z elektrycznoscia, gdy czynnosci, ktore maja byc zastosowane wymagaja ingerencji w sprzet, przed wyciagmnieciem/ wlozeniem danej czesci wylaczamy komputer z zasilania sieciowego, a rece dotykamy do jakiegos uziemionego przedmiotu np. kaloryfer, aby rozladowac zawarte ladunki elektryczne, ktore moglyby spowodowac jakies mikrospiecie i zniszczyc nasz sprzet
2) Podkrecamy na wlasne ryzyko
3) co za duzo to nie zdrowo, czyli nie podkrecamy procesora o wiecej niz o kilkanascie mhz jenoczesnie
- po kazdym takiej czynnosci przeporwadzamy testy odpowiednimi programami na stabilnosc komputera, grami oraz jesli jest tak mozliwosc testujemy dzialanie komputera przez kilka dni
4)sprawdzamy temperature procesora i plyty glownej, jesli przekracza 60o C to praktycznie jakiegolwiek dalsze podkrecanie jest niewskazane, a nawet odradzam.
Temperature przewanie mozemy sprawdzic w BIOSie badz przy wlaczaniu komputera, jednakze czasem zdaza sie, ze rozni sie ona o kilka stopni od rzeczywistej, wiec jesli jest taka mozliwosc sami wykonujemy urzadzanie do pomiaru temperatury, jesli nie proponuje za temp. "bezpieczna"przyjac 50oC
Ponadto nalezy pamietac, ze podwyzszenie temperatury powoduje spadek wydajnosci komputera zwiazany z wlasciwosciami termicznymi materialow budujacyh podzespoly komputera i nie zawsze jest rownowazone przez ew. zysyki z podkrecenia.

Mysle, ze teraz to chyba wiekszosc z rzeczy na ktore trzeba zwrocic uwage,
i ze teraz kolej na Wasze doswiadczenia

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 17-05-2005, 09:36   

Nigdy nie robiłam eksperymentów z podkrecaniem procka, ale do czasu kupna nowego chciałabym to zmienić i w związku z tym zadam pytanie - czy wiecie, do jak najwięcej można podkręcić procesor 700 MHz? Pytam poważnie i nie zycze sobie głupich odpowiedzi :P

A_DAM 
Podróżnik

Wysłany: 17-05-2005, 16:42   

wiec to zalezy od:
-plyty glownej i tego jaki obsluguje
-zasilacza (jego mocy)- czy "uciagnie" (bedzie miec wystarczajaco moc) podkreconego procka
-chlodzenia - czy utrzyma prawidlowa temperatura,
jesli te parametry nie zostana spelnione to katastrofa moze sie skonczyc podkrecenie nawet o klikanascie mhz, jesli niepodkrecony procesor dziala na styk

znam przypadki, kiedy ludzie podkrecali procesory np. z 2,0 ghz to 4,2 ghz, albo i wiecej, ale wtedy musialo byc juz zastosowane chlodzenie cieklym azotem...

A_DAM 
Podróżnik

Wysłany: 17-05-2005, 18:23   

wiec to zalezy od:
-plyty glownej i tego jaki obsluguje
-zasilacza (jego mocy)- czy "uciagnie" (bedzie miec wystarczajaco moc) podkreconego procka
-chlodzenia - czy utrzyma prawidlowa temperatura,
jesli te parametry nie zostana spelnione to katastrofa moze sie skonczyc podkrecenie nawet o klikanascie mhz, jesli niepodkrecony procesor dziala na styk

znam przypadki, kiedy ludzie podkrecali procesory np. z 2,0 ghz do 4,2 ghz, albo i wiecej, ale wtedy musialo byc juz zastosowane chlodzenie cieklym azotem...

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 17-05-2005, 21:51   

:552: Trochę się boje, żejak juz zacznę z podkręcaniem procka kombinować, to że się coś stanie. Ostatnio słyszałam od qmpla, że jak próbował podkręcac procka (a ma 2,2 GHz) i ledwo zaczął, to mu się cuś spaliło i musiał kupować nowego kompa, bo stary kompletnie nie nadawał się do użytku... :552:

A_DAM 
Podróżnik

Wysłany: 17-05-2005, 22:14   

wiesz tak jak napisalem po troszeczku lepiej podkrecac, jesli wszystko bedzie oki, to troche wiecej, tylko czasami komp traci na stabilnosci po podkreceniu. ale ogolnie pare testow, chwila gry w jjakas gre z wiekszymi wymaganiami itp, jelsi wszystko bedzie dobrze to dalej...
zreszta przeczytaj sobie moj opis i postepuj wedlug ww. wskazowek

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 18-05-2005, 15:14   

Dobrze, Adasiu, zastosuje się do twoich wskazówek i myślę, ze mi podzie dobrze, ale za to podkręcanie zabiore się po wystawieniu ocen :p

P@wel 
Podróżnik

Wysłany: 09-07-2006, 00:06   

Hahaha kocham OC. Zawsze podkrecam swoj sprzet zeby wycisnac ostatnie soki i uzyskac jak najwiekszy wynik w 3d Markach. Ehhh to z czasem przeradza sie w uzaleznienie :hehe:

:narka: :pozdro:

Odpowiedz do tematu