FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Religia
Autor Wiadomość
Charles 
Podróżnik

Wysłany: 28-12-2003, 22:56   

A za co do piekła :?: Ale możliwe i to :roll:

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Pati 
Praktykant

Wysłany: 29-12-2003, 10:48   

Widzę, zę dużo osób się udziela w tej dyskusji :p
Z reguły się w dyskusje na temat wiary nie wdaję, bo nie lubię jak ludzie pieprzą na temat satanizmu, ze to cholerne zlo, a tak naprawdę to nic na ten temat nie widzą. Ok, od razu powiem, ze w boga nie wierzę, bo jestem realistką, a moje poglądy na temat religii są analogiczne z satanistycznymi. Taka prawda, ale nie oznacza to, ze jestem satanistką, bo to zupełnir odmienna sprawa.
Według mnie życia po smierci nie ma.
Tak poza tym, to ja wierzę...... w siebie :p
Hmm, moze wkrótce zareklamuje tu moją nową sektę? :twisted:

Aha i jedna prośba, nie przenoście jakichkolwiek wypowiedzi z tego forum na forum TRPL

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 29-12-2003, 12:23   

Pati napisał/a:
Widzę, zę dużo osób się udziela w tej dyskusji :p
Z reguły się w dyskusje na temat wiary nie wdaję, bo nie lubię jak ludzie pieprzą na temat satanizmu, ze to cholerne zlo, a tak naprawdę to nic na ten temat nie widzą. Ok, od razu powiem, ze w boga nie wierzę, bo jestem realistką, a moje poglądy na temat religii są analogiczne z satanistycznymi. Taka prawda, ale nie oznacza to, ze jestem satanistką, bo to zupełnir odmienna sprawa.
Według mnie życia po smierci nie ma.
Tak poza tym, to ja wierzę...... w siebie :p
Hmm, moze wkrótce zareklamuje tu moją nową sektę? :twisted:

Aha i jedna prośba, nie przenoście jakichkolwiek wypowiedzi z tego forum na forum TRPL

ja Ciebie całkowicie rozumiem.. napisałem już w tym temacie:

Cytat:
łagodna wersja satanizmu też tak brzmi "jesteś panem twojego życia, nie czyń krzywdy" . niestety wszyscy tylko tę zła, obrzędową wersję znają

nikt nie będzie kopiował postów i ich przenosił :)

ten temat nie będzie miał końca, jeśli cały czas wierzący i ateiści będą przedstawiać swoje dowody na poparcie własnych poglądow.. spór ten jest nie do roztrzygnięcia. Nie przekonamy wierzących, żę Boga nie ma, wierzący nie przekonają nas, żę Bóg jest.

Ten temat nie ma być kłótnią, tylko wymianą opini w celu lepszego poznania się :)

jednak polecam wierzącym, zwłaszcza tym od radia maryja, by choć raz. RAZ W ZYCIU zadali sobie pytania . np. te wymienione przez Grzeka. Byłbym wdzięczny....

chciałem jeszcze zaznaczyć, że ja bardzo szanuję osoby wierzące, ale odrzucające instytucję kościelną (brawa dla Charlesa ;) ) osoby które ślepo wierzą w to co powie ksiądz na kazaniu.. nie sa zdrowe.. każdy sam powinien wszytko ocenic a nie kierować sie tym co ksiądz na ambonie wygosił podczas mszy.

Amen ;)

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 29-12-2003, 18:47   

Cezar zobacz kto chodzi do kościoła ,70% to ludzie starzy .Nikt nie chce umierać a oni zdają sobie sprawę ,że już niedługo "zejdą" więc zczynają wierzyć w życie wieczne ale niestety księża to tylko ludzie i wykorzystują to :(

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 30-12-2003, 13:48   

Charles napisał/a:
Cezar zobacz kto chodzi do kościoła ,70% to ludzie starzy .Nikt nie chce umierać a oni zdają sobie sprawę ,że już niedługo "zejdą" więc zczynają wierzyć w życie wieczne ale niestety księża to tylko ludzie i wykorzystują to :(

wiem, żę 70% to ludzie starsi. Zostali wychowani starym sposobem, im nikt nie zadawał takch pytań jak grzeko :)

właśnie dzisiejsza mlodzież jest wielka pod tym względem że odpycha sidłą kościoła :) wątpie, by na starośc ktoś nagle uwierzył. zwłaszcza ja czy grzeko ;)

EDIT BY GRZEKO
Amen :)

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 02-01-2004, 23:57   

Ostatnio myślałem o tych pytaniach i doszedłem do wniosku,że ludzie wierzą właśnie, dlatego że bóg daje im sens życia,odpowiedzi,dzięki niemu to wszystko ma sens a odpowiedzią jest istota Boga. Każdy wyznaje swojego Boga,nie ważne jak się nazywa,ważne jest to ze jest miłością. Ale dla niektórych Bogiem stał się pieniądz.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 03-01-2004, 00:49   

No to powiedz co Ci Bóg podpowiada do tych pytań...

Ninjai 
Nowicjusz

Wysłany: 03-01-2004, 01:43   

Hmm wlasnie nie wiem, czy cos pisać, moja opinia jest na forum TRPL, i nie wiem czy ja tu wklejac (raczej nie bo bylaby wtwana z kontekstu) czy coś. Napisze w skrocie, Jestem ateista, nie wierze w boga, chociaz nie jestem pewien na 100 %, wiadomo ze nigdy nie mozna. Jezeli juz to wierze w teorie, "stworzenia i opuszczenia" przez Boga. W sumie (moze to przykre i strasznie pesymistyczne) ale nie wierze w zaden sens istnienia, bo nawet jak tak spojzec, to co tu pisze nic nie zmieni, a jezeli nawet to co z tego. mozna by tak mowic o kazdej rzeczy.. nie wiem czy sie dobrze wyrazam bo troche pozna godzina, ale mniejwiecej o to mi chodzi....

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 09-01-2004, 17:34   

to Ty o tej godzinie nie śpisz ? ;)

zgadzam sie.. w 100% niestety pewnym być nie mozna.. szkoda, moze wkróce naukowcy z national geographic odpowiedżą na nasze pytania ? ;)

milka 
Student

Wysłany: 13-01-2004, 16:56   

Dobra Ja-Wierząca-Praktykująca :) Hmmm, nie powiem ciekawa dyskusja sie rozwinęła :P , Charles mówisz tak samo jak ja (w mniejszym lub większym stopniu).
Dla mnie np. dziwne są poglądy Cezara. Wszystko miałloby być wytworem obcych cywilizacji? Tak? No nie wiem, ale nie będę starała sie narzucać tobie swoich poglądów, a jush tym bardziej nie chciałabym, żebyś zmieniał moją wiarę :| . Bóg stworzył ludzi na podobieństwo siebie samego, dlatego jeteśmy że tak to nazwę wyróżnieni. A psy, kotki czy inne zwierzątka nie mają duszy, więc do nieba nie idą :P . Bóg stworzył je po to żeby służyły człowiekowi, żebyśmy mogli się nimi opiekować. a nie powiem mi tesh kiedyś było "przykro", że Bóg nie ingeruje w nasze sprawy dotyczące właśnie zabijania, wojen itp.
Ale to my właśnie musimy decydować "co jest dobre a co złe", bo zostaliśmy obdarzeni wolną wolą :) i sami roztrzygamy o złych i dobrych uczynkach....

by milka ( podziękowania dla Kamilszego za wytłumaczenie niektórych spraw.... :D )

Set 
Nowicjusz

Wysłany: 16-01-2004, 09:34   

Ja jestem niewierzacą, pomimo apektów buddyskich w mojej rodzinie. Nie jestem w żaden sposób nietoleranyjna wobec wierzacych w jakąkolwiek religię, chociaż zakłamanie religijne, które coraz częściej można zauważyć denerwuje mnie. Jeśli ludzie nie wierzą, bo co robią pozory wierzących? Poglady polskich katolików za to wydaja mi się nawet czasem obraźliwe. Uważam, że obecnie nie jest o religia miłości. O woele bardziej tolerancyjny jest w/w buddyzm czty nawet religia kemetyjska, z którą ma dość silny kontakt.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 16-01-2004, 18:24   

mam kuzynów hari kryszna, to bardzo rozsądni ludzie.. a mówią, że to sekta... bzdura

myslę, że to możliwe, że obca forma życia chciała na żiemii stowrzyc interligentą rasę, czyli nas. w pierwszcch tektsach religijnych np w Biblii jest dużo wzmianek, żę bogowie stowrzyli nas na swój obraz i podobieństwo. a co mozna zrobić w laboratorium genetycznym ? :)

nie mowię, że ta opcja jest na 100 % pewna.. ale niezwyjkleciekawa i daje dużo do myślenia. np w Indiach w tekstach włąsnie buddyjskich pojawiają sie infoermacje o gwiezdnych wojnach(swoją drogą włąsnie stamtą lucas wziął pomysł), jakie prowadziliśmy z obcymi :) a włąsciwie przyglądaliśmy sie wojnom różnych ras

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 16-01-2004, 19:04   

Cezar napisał/a:
myslę, że to możliwe, że obca forma życia chciała na żiemii stowrzyc interligentą rasę, czyli nas. w pierwszcch tektsach religijnych np w Biblii jest dużo wzmianek, żę bogowie stowrzyli nas na swój obraz i podobieństwo. a co mozna zrobić w laboratorium genetycznym ? :)

Miałam się tu nie wypowiadać (to było moje postanowienie noworoczne :P ), ale trudno... Dobra, pierwszy i ostatni raz.

W Biblii są wzmianki o bogach??? Nie o Bogu, tylko o bogach??? :shock: Nie mówię, że nie, bo nie wiem... W każdym bądź razie nie do końca wiem...

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 16-01-2004, 19:54   

sorry za nieścisłość :) w Bibli jest wzmianka o Bogu, a w inych tektsach o bogach.. po prostu uogólniłem :)

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 16-01-2004, 20:59   

Człowiek to nie bóg nie może bawić się życiem, bo to może doprowadzić do wielu okropnych rzeczy.Stawką jest tu ludzkie życie a ono jest bezcenne i jeśli wyhodowałby ktoś coś podobnego do człowieka to ta istota nie miałaby duszy a więc nie byłoby człowiekiem.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 18-01-2004, 14:56   

Gdyby Bóg nie chciał abyśmy się klonowali, zrobiłby coś aby temu zapobiec. Nic nie zrobił - a może go po prostu nie ma?

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 18-01-2004, 16:21   

Bóg nie ingeruje w ziemskie sprawy, bo to my musimy dokonywać wyborów i ponosić konsekwencje :P :P :P

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 19-01-2004, 09:36   

Chodzi mi o to, że stworzyłby człowieka w ten sposób, że niemożliwe byłoby sztuczne 'kopiowanie' się pomazańcu Boży :P

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 19-01-2004, 15:50   

Bo nie jest możliwe :P Klony szybciej się starzeją i częściej chorują, co prowadzi do zgonu.
:P :P :P :P :P :P

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 30-01-2004, 14:45   

niekoniecznie Charles. w tej chwili po prostu nie potrafimy jeszcze zrobic tak, by klony starzały sie normalnie. JESZCZE

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 30-01-2004, 14:49   

I oby nigdy to się nie udało, bo doprowadzi do samo destrukcji :P

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 30-01-2004, 14:51   

Do jakiej samodestrukcji??

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 30-01-2004, 14:59   

Sami się wyniszczymy, śmierć jest potrzebna a człowiek będzie np. przywracał wymarłe gatunki zwierząt zresztą już próbuje wilka workowatego a to zakłuci równowagę :P

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 30-01-2004, 15:02   

Charles napisał/a:
Sami się wyniszczymy, śmierć jest potrzebna a człowiek będzie np. przywracał wymarłe gatunki zwierząt zresztą już próbuje wilka workowatego a to zakłuci równowagę :P

akurat przywrócenie gatunków byłobyu fajne... ale faktycznie trochę by to zakłóciło równowagę

klonowanie człowieka to niebyt doby pomysł... czytałem ksiażkę Darntona "Bliźnięta", opisywałą przerażający experyment.. chory.... to sie w głowie nie mieści.. chciałbym mieć klona, z któego w razie choroby można by było brać organy, ale pod warunkiem, żę ten klon nie byłby osobną jednostką ludzką, tylko pojedynczymi sklonowanymi organiami.. Człowiek ze świadomościa... nie..to nie dobry pomysł. jestem tylko za klonowaniem poszczególnych ludzkich organów

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 30-01-2004, 15:06   

To doprowadzi, iż handel organami stanie się legalny a skąd ludzie będą wiedzieć skąd pochodzi organ :?: Będą popełniane morderstwa w celu zdobycia organu by go sprzedać :(

Odpowiedz do tematu