FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki przeszłości, UFO
Autor Wiadomość
tenebris009 
Praktykant

Wysłany: 28-05-2005, 23:50   

no to masz sie fajnie.....zreszta odkad pamietam mam takiego jakiegos dziwnego stracha..kiedys jak bylam mala to ogladalam film o ufoludkach czy cos podobnego...bylam wtedy sama w domu i bylo dosc pozno..bylam tak wystraszona ze siedzialam w kuchni przy oknie i wypatrywalam kiedy rodzice przyjda do dom!!!

A_DAM 
Podróżnik

Wysłany: 29-05-2005, 13:53   

sorry, ze tak pisze na szybko, ale wydaje sie jednak ze ten daniken to sciemniacz.
Ja osobiscie przegladam co miesiac taka gazeta "Nieznany Swiat", bo moj starszy jest troche nei noramalny i sie tkaimi rzeczami interesuje, ale trzeba stwierdzic, ze ta gazweta jest dosc profesjonalnie robiona i pare zastanawiajacych, udokumentowanych faktow co numer jest w niej opisane
Jak ktos chce, to neich kiedys do mnie wpadnie, to dam mu do poczytania, bo u mnei jest sklad starych gazet i mam pod reka.

A czy ktos z Was slyszal ostatnio o przepowiedniach dotyczacyh konca swiata? Tych (zwiazanych z papiezami)

a co do "ocych" to istnieje taka teoriaa, ktora w skrocie mozna przedstawic, ze zadna z czesci wszechswiata nie jest wyrozniona, czyli ze maly wycinek jest podobny do wiekszego ogolu (np. planeta do ukladu planet ale i inne t.p.)

A_DAM 
Podróżnik

Wysłany: 29-05-2005, 22:01   

A tutaj link do jakiejs strony
http://www.ti.org.pl/news.php

tam sa chyba informacje na ww temat

Umah 
Student

Wysłany: 07-08-2005, 15:32   

Ja myślę, że w naszym układzie planetarnym nie ma UFO, ani żadnych form życia na innych planetach. Gdzie indziej, gdzieś daleko...może.

Frik 
Odkrywca

Wysłany: 07-08-2005, 15:42   

We wszechświecie napewno muszą byćj jakieś żywe istoty... na pewno nie jesteśmy jedyni... Może inne cywilizacje są mniej lub bardziej rozbudowane... ;) :P:P

Umah 
Student

Wysłany: 08-08-2005, 20:45   

Heh, ciekawe czy na jakiejś bardzo rozwiniętej planecie wiedzą o ziemii i o życiu na niej. :wink:

Frik 
Odkrywca

Wysłany: 08-08-2005, 22:15   

Umah napisał/a:
Heh, ciekawe czy na jakiejś bardzo rozwiniętej planecie wiedzą o ziemii i o życiu na niej. :wink:

Wątpie... jak już wiedzą to pewnie też wiedzą o innych planetach gdzie jest bardziej rozwinięta cywilizacja.... I śmieją się z nas że my to takie zadupie.. :P :P:P

Żartuje oczywiście... Nie no może nas obserwują - badają nas (na odległość) czy obserwują jak się rozwijamy.... Może tak jest ale w to zawsze można wątpić... :P :P:P

Kamcia 
Odkrywca

Wysłany: 03-09-2007, 23:58   

Cytat:
Ciekawe skąd o tym pasie wiedział pierwszy rozwinięty lud na Ziemi - Sumerowie ;) ?

Astronomiczna wiedza Sumerów i Majów dalece przewyższała naszą, i nie sądzę, byśmy w najbliższym czasie jej dorównali, a co za tym idzie, byśmy zrozumieli ją i to, skąd się wzięła. Czyżby za sprawą bogów przybyłych na Ziemię? :>
Cytat:
Pozostaje nam czekać na grudzień 2012...

No to czekajmy. :)

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 09-09-2007, 15:51   

Cytat:
Astronomiczna wiedza Sumerów i Majów dalece przewyższała naszą, i nie sądzę, byśmy w najbliższym czasie jej dorównali, a co za tym idzie, byśmy zrozumieli ją i to, skąd się wzięła. Czyżby za sprawą bogów przybyłych na Ziemię? :>
Cytat:
Pozostaje nam czekać na grudzień 2012...

No to czekajmy. :)

Sumerowie i Majowie mogli mieć jakieś kontakty z przybyszami z obcych planet. No,przecież jak inaczej mogli wzieść takie posągi,budowle,itp.? :-P

Jeśli byli tacy genialni to ich kalendarz rzeczywiście może kryć jakąś tajemnicę :P

www.versicolor.blog.onet.pl

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 09-09-2007, 16:28   

Avi_Versicolor napisał/a:
No,przecież jak inaczej mogli wzieść takie posągi,budowle,itp.?

Siła inteligencją itd. Poza tym większosć materialów mieli na miejscu... Sorry za :offtopic:

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 09-09-2007, 16:37   

Cytat:
Siła inteligencją itd. Poza tym większosć materialów mieli na miejscu... Sorry za :offtopic:

No,tak...Ale wyobraź sobie ile w to trzeba było włożyć pracy,wysiłku.Na ludzkie ręce naprawdę byłoby to ciężkie. A jeszcze wtedy nie było maszyn... :>

Kamcia 
Odkrywca

Wysłany: 09-09-2007, 17:00   

Cytat:
Jeśli byli tacy genialni to ich kalendarz rzeczywiście może kryć jakąś tajemnicę :P

Niewątpliwie byli genialni i niewątpliwie ich kalendarz kryje swoje tajemnic, dla nich rzeczy oczywiste, których my nie potrafimy rozszyfrować. :)
Cytat:
Sumerowie i Majowie mogli mieć jakieś kontakty z przybyszami z obcych planet. No,przecież jak inaczej mogli wzieść takie posągi,budowle,itp.? :-P

To zastanów się jak zbudowano piramidy. ;) Dlaczego do wszystkiego, czego nie mogą objąć rozumem, ludzie mieszają 'obcych'? :P Uświadommy sobie w końcu, że nie jesteśmy najinteligentniejsi na świecie i że na długo przed nami, Starożytni byli o wiele mądrzejsi od nas (przynajmniej w niektórych aspektach życia). :P Ostatnio pojawiła się teoria, że piramidy/ wielkie posągi i inne budowle zostały zbudowane za pomocą form, do których wlewało się wapienną masę. :) Ale chyba nigdy nie zdołamy tego udowodnić... :P

Przepraszam za :offtopic: ;)

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 09-09-2007, 17:10   

Piramidy to też jakiaś zagadowa budowla...
Piramida Cheopsa na przykład jest zbudowana idealnie na osiach płn-płd-wsch-zach, ma tak idealnie dopasowane bloki, że nawet żyletki nie wciśniesz, jest to niemożliwe, żeby ludzie zbudowali coś takiego. A co najlepsze... Dokładnie po drugiej stronie ziemi, na dnie oceanu jest... wgłębienie w kształcie ostrosłupa i identycznej wielkości co piramida... :-] I wogóle... Piramidy są zbudowane na kształt gwiazd Oriona. a stojąc na czubku piramidy Cheopsa gwiazda Syriusz nigdy nie zachodzi. przez cały rok...

Eh...offtopic robimy ;/
Może przydałby się jakiś osobny temat? :D

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 09-09-2007, 17:23   

Ostatnie posty z tematu "Koniec swiata" przeniesione tu... do topicu o zagadkach przeszłosci.

P.S.
Piramida Cheopsa nie jest piramidą Cheopsa. Dziś zwie się Wielką Piramidą. Nie ma ŻADNYCH dowodów na to, by ta piramida była kiedykolwiek grobowcem, a o grobowcu Cheopsa nie wspominając.

Avi >> dodac jeszcze warto, ze Wielka Piramida stoi dokładnie na środku skrzyzowania dwóch najsilnejszych linii geomancyjnych na świecie. Linie geomancyjne i ogniska to takie miejsca przepływu energii. W Polsce takimi ogniskami są m.in. : Wawel, góra Slęża, rynek wrocławski, kręgi kamienne w Odrach na Pomorzu Gdanskim oraz Gradowa Góra w gdanskim Grodzisku.

Kamcia 
Odkrywca

Wysłany: 09-09-2007, 17:47   

Cytat:
Linie geomancyjne i ogniska to takie miejsca przepływu energii.

Czakramy? ;)

Cytat:
Piramidy to też jakiaś zagadowa budowla...

Niewątpliwie. Niektóre miały służyć za obserwatorium astronomiczne (jak Stonehenge), niektóre (te późniejsze) były budowane po to, by móc złożyć w nich cało faraonów po śmierci.. :)
Cytat:
Dokładnie po drugiej stronie ziemi, na dnie oceanu jest... wgłębienie w kształcie ostrosłupa i identycznej wielkości co piramida... :-]

Może ktoś na dole w oceaniczne dno wsadził ostrosłup, a u góry powstała piramida? xD

Na świecie jest wiele tajemniczych budowli, słynnych miejsc-zagadek, w budowle wielu z nich mogli być zamieszani obcy. ;) Tylko, że istnienia tych obcych, na razie udowodnić nie możemy... Ale kiedy już wreszcie się ujawnią ( :> ), miejmy nadzieję, że rzucą trochę światła na te sprawy. :P

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 09-09-2007, 18:13   

Cytat:
Avi >> dodac jeszcze warto, ze Wielka Piramida stoi dokładnie na środku skrzyzowania dwóch najsilnejszych linii geomancyjnych na świecie. Linie geomancyjne i ogniska to takie miejsca przepływu energii. W Polsce takimi ogniskami są m.in. : Wawel, góra Slęża, rynek wrocławski, kręgi kamienne w Odrach na Pomorzu Gdanskim oraz Gradowa Góra w gdanskim Grodzisku.

Oj,sory...nie wspomniałam :P .
Fajnie,że założyłeś temat (jednak ktoś mnie posłuchał :P ) na ten temat (ale się mi słowa złożyły:) ) .
Cytat:
Na świecie jest wiele tajemniczych budowli, słynnych miejsc-zagadek, w budowle wielu z nich mogli być zamieszani obcy. ;) Tylko, że istnienia tych obcych, na razie udowodnić nie możemy... Ale kiedy już wreszcie się ujawnią ( :> ), miejmy nadzieję, że rzucą trochę światła na te sprawy. :P

No,tak:P. A od rozmawiania na te tematy jest ten temat (znowu to samo...).
Może podyskutujemy o Trójkącie Bermudzkim? Tu też dzieją się dziwne rzeczy...:P

Miejsce Trójkątu Bermudzkiego (zdjęcie z wikipedii):

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 09-09-2007, 18:16   

:offtopic:

Fajnie,że założyłeś temat (jednak ktoś mnie posłuchał )

Chciałem zauważyc, ze ten temat został założony 4 lata temu :P :>

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 09-09-2007, 18:21   

Tak> To widocznie był na końcu listy,ze nie zauważyłam ;]

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 09-09-2007, 18:55   

Miejsce Trójkątu Bermudzkiego (zdjęcie z wikipedii):

Coś mówiono o tym na Discovery. ponoć statki toną przez to że wydobywa się z ziemi mtan i te wielkie pęcherze metanu trafiają na statek i on tonie... Lub grawitacja jest tam silniejsza, albo... jakiś podwodny staro Radziecki projekt :D

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 12-09-2007, 18:00   

Tak sobie teraz czytałam o tym Trójkącie Bermudzkim i...Sądzi się że są tam jakieś anomalie czasowe!!!
Sami przeczytajcie (źródło:http://www.cyber.com.pl/archiwum/8/36.shtml).
Do najdziwniejszego przypadku doszło latem 1972 r. Samolot pasażerski rejsu National Airlines 727 (przelatujący nad terenem trójkąta) miał lądować na lotnisku w Miami. Kilka kilometrów przed lotniskiem samolot zniknął z ekranu radarów lotniska oraz zerwał łączność radiową. W eterze panowała 10-minutowa cisza, podczas której ogłoszono alarm. Jednak zanim maszyny ratunkowe zdążyły poderwać się do akcji poszukiwawczej, samolot pojawił się ponownie i bezawaryjnie wylądował na lotnisku. Przeprowadzono kontrolę wszystkich systemów, ale nie wykazała ona uszkodzeń w żadnym z mechanizmów. Jedynie zegarki działały niepoprawnie - późniły się o 10 minut, czyli pokazywały czas, kiedy samolot był niewidoczny na radarze.

Podobne historie rozgrywały się w rejonie lotniczej bazy Guam, gdzie czas ulega przyspieszeniu. Samoloty, startujące z bazy, powracają ze znacznym wyprzedzeniem czasowym, jakby osiągały większe prędkości niż w rzeczywistości.

Przyznajcie sami - dziwne...;/

I UWAGA!!! To nie tylko w Trójkacie Bermudzkim dzieją się takie rzeczy!!! Mają one miejsce takze po przeciwnej stronie Ziemi!!!

Notka z tej samej strony:
Trójkąt Bermudzki nie jest jedynym obszarem, gdzie znikają w tajemniczy sposób statki i samoloty. Po przeciwnej stronie Ziemi, u wybrzeży Japonii, znajduje się rejon zwany Diabelskim Morzem. Częstotliwość występowania niezwykłych wypadków w obu tych miejscach jest mniej więcej taka sama. Na Diabelskim Morzu zaobserwowano również ogromne kopuły wodne, podobne do tych, które występują na terenie Trójkąta Bermudzkiego.

Na obszarze obejmującym ten teren zanotowano zaginięcie największego statku (długość kadłuba - 314 m, szerokość - 50 m, nośność 224 tys. DWT - dla lepszego zobrazowania wielkości, można powiedzieć, że na jego pokładzie można by swobodnie umieścić trzy stadiony olimpijskie) rudotankowca "Berge Istra", przewożącego transport ropy naftowej i rudy żelaza z portu Tubarao (Brazylia) do Kimitsu (Japonia). Statek był wyposażony w urządzenie uniemożliwiające zatopienie. Rejs przebiegał bezproblemowo aż do dnia 31 grudnia 1975 r., gdy stracono łączność radiową z jednostką. Po kilku dniach poszukiwań, z wody wyłowiono dwóch rozbitków. Nie znaleziono plam oleju, części, ropy i rudy, które powinny wypłynąć po rozbiciu tak ogromnego statku. Relacje opisujące "katastrofę" przedstawili rozbitkowie (obsługa statku). Stwierdzili, że przed wybuchem usłyszeli metaliczny łoskot i dostrzegli dziwne światła. Później nastąpił wybuch, który zrzucił ich ze statku do wody. Po wypłynięciu na powierzchnię (ok. 10 s - według zeznań), oczom rozbitków ukazało się spokojne morze, bez śladu jakiejkolwiek katastrofy.

To tylko niektóre przykłady nie wyjaśnionych zjawisk. Godzinami można wymieniać zdarzenia, które miały miejsce na tych obszarach. Te i inne dziwne zjawiska nie zostały dotąd wyjaśnione w logiczny lub naukowy sposób. Do dnia dzisiejszego jesteśmy świadkami nie wyjaśnionych zniknięć jednostek powietrznych i nawodnych, załóg, zatonięć czy innych anomalii.

Polecam zajrzeć i poczytać więcej na tej stronie. Naprawdę ciekawe,zastanawiające rzeczy....Najdziwniejsze są chyba te anomalie czasowe- może jakis tunel czasoprzestrzenny??? :P

Sklejka 
Podróżnik

Wysłany: 22-09-2007, 20:46   Historia

A co myslicie o tym aby zalozyc taki temat? (Mam nadzieje, ze mi go nie skasuja.)
Interesuje sie historia i mam nadzieje, ze niektorych forumowiczow tez.

Co was interesuje najbardziej? Jakie hipotezy uwazacie za fakty? Kto zbudowal piramidy? O tym jest ten temat.

Mnie najbardziej interesuje cywilizacja Inków. Moja obsesja jest także mityczna Atlantyda i strarożytny Egipt.

U wybrzezy Japoni to sie konczy plyta tektoniczna i dzieja sie przez to takie rzeczy. A kregi na polu robi UFO i Lara Croft wychodzi z komputera :hehe: .
Teraz na serio: piramidy byly budowane do konkretnych celow a wyjasnienie do czego znajduje sie na plytach kammiennych ktore podobno sa w jakims meczecie... A i podobno piramidy sa na dnie trojkata bermudzkiego. Istnieje duzo hipotez dotyczacych tego kto zbudowal piramidy. Np.
- Ocaleni z Atlantydy
- Cywilizacja przed Atlatyda i Anasazi
- Egipcjanie.

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 23-09-2007, 17:55   

Cytat:
Mnie najbardziej interesuje cywilizacja Inków. Moja obsesja jest także mityczna Atlantyda i strarożytny Egipt.

Hmmm...Egiptem to chyba wielu z nas się interesuje :P

Mnie najbardziej interesuje historia Ziemi :P
Zwłaszcza dzieje dinozaurów i ich upadek :(

al-Kahinat 
Podróżnik

Wysłany: 23-09-2007, 17:58   

No cóż, wątpię, by stało za tym UFO. :>

OFFTOP Avi, powinnaś mnie zobaczyć jak byłam młodsza. Sterty książek o dinozaurach, jakieś własne zapiski i rysunki, pełno kaset VHS...To były czasy... /OFFTOP.

Co do Egiptu, to ja bym mogła "nawijać" aż wszyscy z głodu byście wymarli, jak dinozaury.

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 23-09-2007, 18:11   

Cytat:
Co do Egiptu, to ja bym mogła "nawijać" aż wszyscy z głodu byście wymarli, jak dinozaury.

To może powiesz nam coś czego my niewiemy?? :D
Cytat:
OFFTOP Avi, powinnaś mnie zobaczyć jak byłam młodsza. Sterty książek o dinozaurach, jakieś własne zapiski i rysunki, pełno kaset VHS...To były czasy... /OFFTOP.

No,to masz mój obraz :D :offtopic:

al-Kahinat 
Podróżnik

Wysłany: 23-09-2007, 18:30   

Niet. Bo to nie temat o Egipcie jako takim. Do tematu!

Odpowiedz do tematu