FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki przeszłości, UFO
Autor Wiadomość
A_DAM 
Podróżnik

Wysłany: 22-05-2005, 17:42   

prawdobodobnie jakies formy zycia gdzies sa, poza tym nie wiemy, czy istnieje jeden wszechswiat, czy wiele rownoleglych... i pewnei dlugo albo wcale sie nie dowiemy...

ja osobiscie nei mialem z czyms tkaim kontaktu, ale slyszalem o tym,
nawet bezposrednie opowiadania, ale to neikoniecznie musi byc UFO, byc moze jakies tajne eksperymenty wojskowe, albo modyfiklacje genetyczne
Jest w tym tyle niejasnosci, pewnie dlatego, zeby odwrocic uwage od tego co sie tam naprawde dzieje...

Kyo 
WoTR Team

Wysłany: 22-05-2005, 17:55   

Ma ktoś jakieś wtyki w Strefie 51 w Nevadzie?? Przydały by się :twisted: .
Ja tam sam nie wiem czy UFO istnieje. Prędzej uwieżę w coś takiego jak duchy.
Moim zdaniem to jest mało prawdopodobne żeby "kosmity" odwiedzały Ziemię. Potrzeba na to bardziej racjonalnych dowodów, niż kręgi w zbożu :roll: . A co do istnienia życia na innych planetach to ja jestem za :P :mrgreen: ...

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 22-05-2005, 19:13   

Tak, wtyki w Area 51 przydały by się...Ostatnio oglądałam program, chyba na Discovery, o Area 51. mówiono w nim o tym, co sie tam robi, pokazywano zdjęcia satelitarne ze Strefy, wogóle, ciekawy program...A czy nawiązalibyście kontakt z kosmitami? Jeśłi tak, to w jaki sposób porozumiewalibyście się z nimi? No chyba, żeby umieli gadać w każdym języku śwaita..... ;)

Paciej 
Łakocie i Witaminy

Wysłany: 22-05-2005, 22:54   

Cytat:
A czy nawiązalibyście kontakt z kosmitami? Jeśłi tak, to w jaki sposób porozumiewalibyście się z nimi? No chyba, żeby umieli gadać w każdym języku śwaita.....

Ej co to za suche pytanie :P Większość i tak Ci odpowie że nie a pozatym zapytałaś się o to w innej formie !!!!

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 23-05-2005, 14:21   

to było pytanie do osób, które miałyby jakieś bardziej konkretne odpowiedzi od twojej :P

e_g 
Odkrywca

Wysłany: 25-05-2005, 14:20   

A wierzy ktoś w teorię światów równoległych??że są łudząco podobne do naszego ale różnią sie np. wydarzeniami?? bo np. w jednym świecie trwa wojna.I w tym samym świecie nie moża zakończyć sie na pare sposobów np. że jedna i druga strona wygrała więc powstaje drugi świat gdzie jedna strona przegrała...i tak światy powstają :P wierzy ktoś w takie coś ?? :P

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 25-05-2005, 20:47   

Czytałem kiedyś opowiastki Janusza Zajdla, które dotyczą podobnych tematów. A konkretniej tomik opowiadań pt. "Przejście przez lustro". Jeżeli ktoś lubi inteligentne sf zaprawione dużą dawką filozofii i prawd życiowych, to szczerze polecam - nie zawiedziecie się. e_g -> znajdziesz tam kapitalne opowiadanie, które dotyczy nurtującego Cię problemu :) .

memok 
Praktykant

Wysłany: 27-05-2005, 20:52   

Ja mysle ze jest mozliwe podrozowanie po wymiarach....
Na pewno istnieja swiaty ktore roznia sie szczegolami...
Pamietam kiedys lecial fajny serial o tym "SLIDERS" bardzo go lubilem, szkoda ze nie powtorza (jak pamietam byly 2 serie) emisji! Fajnie by bylo....

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 27-05-2005, 20:55   

Mój ojciec ma niezły zapas książek Danikena (może cześc z was wie, co to za facet). On pisze własnie o takich róznych tajemnicach, UFO itp. Na wakacjach przeczytam kilka jego książek, i wtedy pewnie więcej będę myslała o pozaziemskich cywilizacjach...

Frik 
Odkrywca

Wysłany: 27-05-2005, 20:58   

lara_croft napisał/a:
Na wakacjach przeczytam kilka jego książek, i wtedy pewnie więcej będę myslała o pozaziemskich cywilizacjach...

Niektórym wystarczy Star Wars... :P
Nie nie... Nie słyszałemn nigdy o tym gościu... A on to wymyślał (książki) czy coś...?

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 27-05-2005, 21:08   

Cytat:
Krótka notka biograficzna
Erich Anton Paul von Daniken urodził się 14 kwietnia 1935 roku w Zofingen, w Szwajcarii, jest synem fabrykanta.Po skończeniu szkoły w Schaffhausen zaczął studiować w Fribourgu. Z zawodu jest hotelarzem, pracował w Bernie, Zurichu, Davos. Studiując, zainteresował się archeologią, podróżami kosmicznymi, filozofią, religioznawstwem. Ciekawiła go również elektronika, biologia molekularna oraz mutacje rasy ludzkiej. W 1960 roku ożenił się z Elisabeth Skaja. Ma jedną córkę, Kornelię (urodzoną w 1963 roku) i dwoje wnuczków. Jego hobby i miłość to wino z Bordeaux.

Swoją pierwszą książkę " Wspomnienia z przyszłości " wydał w 1968 roku w nakładzie 3000 egzemplarzy, ale w 1970 roku wydano tejże książki 30 wydanie w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Obecnie przetłumaczona jest na 28 języków, w tym język polski, ukazała się w ponad 36 krajach. Tą swoją książką zapoczątkował cykl wielu książek o tej samej tematyce. Nakręcił 2 filmy.

a tu adres, pod który razdiłabym Ci zajrzeć:
http://www.paleoseti.six.pl/evd.php

PS. sama niewiele o Danikenie wiem, więc nie moge Ci zbyt wiele o nim powiedzieć :) Więc musisz sam oszukać w necie - w wyszukiwarkę wpisuj "Erich von Däniken" :)

tenebris009 
Praktykant

Wysłany: 28-05-2005, 19:07   

na Tym swiecie wszystko jest mozliwe!!! skoro wszechswiat jest tak ogromny..to dlaczego mielibysmy byc tylko MY???? jesli bysmy tylko istnieli to bylo by ogromne marnotractwo!!!!

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 28-05-2005, 20:07   

Nadejdzie kiedys taki dzien, że znienacka zaatakuja nas kosmici, a własciwie nie zaatakuja, tylko przybęda na Ziemię i będa chciali nawiązać z nami przyjacielski kontakt :P

Frik 
Odkrywca

Wysłany: 28-05-2005, 20:45   

Kurcze... Czemu jest taki stereotyp, że kosmici do nas. A może my do jnich? Nie mówię, że teraz... Może za kilka lat... :|
No ale może we wszechświecie istnieją kosmici, którzy są dopiero na poziomie (jakby) naszych przodków - jaskiniowców... ? :roll: I to my im pomożemy zbudować na ich planecie potężną cywilizacje taką jak nasza... Wszystko jest możliwe... :P :D

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 28-05-2005, 20:48   

Moze też w kosmosie istnieć cywilizacja, podobna do naszej, równie dobrze rozwinięta, a może nawet bardziej, może są zawsze, w każdych osiągnięcuiach z dziedziny nauki, techniki itp. o krok przed nami? A pozatym, to nie jesteśmy jeszcze gotowi na spotkanie z kosmitami....

Frik 
Odkrywca

Wysłany: 28-05-2005, 20:51   

lara_croft napisał/a:
Moze też w kosmosie istnieć cywilizacja, podobna do naszej, równie dobrze rozwinięta, a może nawet bardziej, może są zawsze, w każdych osiągnięcuiach z dziedziny nauki, techniki itp. o krok przed nami? A pozatym, to nie jesteśmy jeszcze gotowi na spotkanie z kosmitami....

Nie mówie że jesteśmy najmądrzejsi w całym kosmosie... Ale też i nie najgłupsi. Są może cywilizacje bardziej rozwinięte ale też i mniej... :roll:

Teraz to na pewno nie dolecimy do innej planety ale za kilkanaście/set lat... :P

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 28-05-2005, 20:55   

Prędzej za kilkaset, bo naprawde sądze, że nie jestesmy jeszcze dokładnie przygotowani na spotkanie z kosmitami....Ale może juz niedługo........A pozatym znam jedną kosmitkę - to jest moja nauczycielka z podstawówki, która uczyła mnie polskiego :lol:

tenebris009 
Praktykant

Wysłany: 28-05-2005, 22:58   

heh..ale czujecie takie spotkanie z kosmita??? ja to bym chyba zawalu dostala na miejscu..albo nigdy nie moglabym w spokoju zasnac!!!! moze dobrze jest jak jest..i dobrze ze na razie sie nei pojawiaja!!!

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 28-05-2005, 23:01   

tenebris009 napisał/a:
heh..ale czujecie takie spotkanie z kosmita??? ja to bym chyba zawalu dostala na miejscu..albo nigdy nie moglabym w spokoju zasnac!!!! moze dobrze jest jak jest..i dobrze ze na razie sie nei pojawiaja!!!

No, niech narazie sie nie pojawiają, bo ja chyba bym zemdlała ze strachu i musieliby mnie długo cucić :lol:

PS. tenebris, a co to znaczy po polsku "die Dämmerung" :?:

tenebris009 
Praktykant

Wysłany: 28-05-2005, 23:21   

ja bym sobie nie wyobrazala wogole dalszego zycia z taka swiadomoscia..z tym co sie zobaczylo....

die Dämmerung - zmierz , zmrok, świt,

ogolne tlumaczenie : " Miedzy dniem a noca zapada zmrok!! :browar:

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 28-05-2005, 23:26   

No, ja też raczej bym sobie nie wyobrqażała takiego życia ze świadomością, że istnieje inna cywilizacja niż ludzka i że się ich widziało i co gorsze, że się z nimi rozmawiało i się tą ich mowę rozumiało..Przynajmniej narazie.... :browar:

tenebris009 
Praktykant

Wysłany: 28-05-2005, 23:30   

wiecznie po takim doswiadczeniu balabym sie....heh...swiat ma tyle tajemnic....np> trojkat bermudzki... troche o tym czytalam

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 28-05-2005, 23:36   

a co do zjawisk paranormalnych, to znalazłam fajną stronke w internecie, polecam ja, jest tutaj wiele ciekawych informacji :P
http://mipzone.sitesled.com/index.html

tenebris009 
Praktykant

Wysłany: 28-05-2005, 23:39   

dzieki..na pewno z niej skorzystam..ale nei dzisiaj..bo nei bede mogla spac w nocy..zawsze tak mam..wczoraj tez nie moglam..bo ogladalam troche straszny film i pare horrorow mi stanelo przed oczami:(:(:(

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 28-05-2005, 23:44   

A ja mam odwrotnie - gdy obejrzę jakiś horror tudzież poczytam cos o zjawiskach paranormalnych, UFO i tym podobnych sprawach, to po tym bardzo szybko usypiam....

Odpowiedz do tematu