FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki przeszłości, UFO
Autor Wiadomość
Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 24-12-2003, 16:30   Zagadki przeszłości, UFO

Pewnie mało kto z Was nie zastanawiał się nad tym czy w kosmosie jest życie prócz ziemskiego, czy to Egipcjanie wybudowali Piramidy, czy to Kolumb odkrył Amerykę, czy Sumerowie znali prąd?.. jest mnóstwo zadziwiających zagadek przeszłości, a wszystko wiąże się ze wspólczesnym zjawiskiem, zwanym UFO.

Interesują mnie teorie ludzi, którzy tworzą naukę (nieoficjalną niestety.. ale pewnie do czasu) zwaną paleoastronautyką. Wymienię np. słynnego Danikena :P

Co o tym myślicie? jakie macie podejście? to herezje, brednie.. czy tkwi w tym ziarno prawdy?

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 24-12-2003, 17:05   

Wybacz, ale nienawidzę Danikena,jego poglądy działają mi na nerwy.Jestem w stanie zaakceptować wiele nowych teorii, ale ten facet nie ma pojęcia o historii i ze wszystkiego robi tanią rozrywkę przykładem niech będzie park, który chce zbudować.Podsumowując nienawidzę go :533:

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 24-12-2003, 17:27   

Ja nie popieram wszytkich jego teorii. Daniken to przykład. Jednak trzeba przyznać, że coś w tym jest... najbardziej ciekawi mnie czy rzeczywiście człowiek powstałw wyniku ingerencji genetycznej obcej cywilizacji. Inni badacze paleoastronautyki mają też wiele do powiedzenie. np. Michael Cremo, Thomson. Czytałęm ich "zakazaną archeologę". Trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Jak wiesz lubię mit Atlantydy :) Niestety do tej pory nie znalazłem czasu, by przeczytać książke tego Jordana.. :?

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 24-12-2003, 23:32   

Ja osobiście bardzo lubię Danikena i według mnie daje on naprawdę dużo do myślenia. Jego książek nie czytałem, ale widziałem sporo programów na Discovery. Ogromnie mnie to zafascynowało. Pamiętam np. jak kiedyś na podstawie rysunków egipskich wytworzył światło (a więc i prąd) w dość specyficznej żarówce. To był dowód na to, że Egipcjanie znali prąd - trzeba przyznać, że to skłania do rozmyślań. Nie mówię już o najbardziej znanych przypadkach - przeróżne teorie z piramidami.

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 24-12-2003, 23:51   

Przepraszam ale jego teorie są naiwne potrzebne są dowody bo to na nich opiera się nauka i to jest różnica między nauką a wiarą :P

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 24-12-2003, 23:58   

Może i są naiwne, ale zauważa bardzo ciekawe prawidłowości, które mogą, ale nie muszą być przypadkowe (troch ich dużo jak na przypadek).. Mimo wszystko bardzo dużo ludzi mu wierzy lub są żywo zainteresowani tym co on głosi.

A ciekawym dowodem (chociaż pewnie nie uznasz tego za dowód - masz prawo) jest to o czym wspomniałem w poprzednim poście - starożytna żarówka.

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 25-12-2003, 15:55   

Skoro starożytni znali prąd to czemu zwykli archeolodzy nie znależli dowodów :?:
Choć z drugiej strony interesuję się trochę Neotemplariuszami twierdzącymi ,iż Arka Przymierza raziła prądem ale im wierzyć do końca nie należy :roll:

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 25-12-2003, 16:27   

Bo taka żarówa choćby nie wiem co do dzisiejsdzych czasów nie przetrwała... nie ma siły.
Na temat odkryć Danikena można się sprzeczać bez końca...

Skoro jest to topic także o UFO... co powiecie o wydarzeniach z Gdyni z lat 50? To jest fajna historyjka...

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 25-12-2003, 16:29   

Wy napradę wierzycie w UFO ja raczej twardo stąpam po ziemi :PPPPPP

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 25-12-2003, 16:31   

Ekhm... a kiedy ja coś takiego powiedziałem??

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 25-12-2003, 16:36   

Nic nie powiedziałeś ale wyciągam takie wnioski skoro czytacie tego .... Danikena
Cytat Cezara :"A w UFO to ja nie wierzę, ja wiem, że to istnieje " :P

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 25-12-2003, 16:43   

Ehh... nie powiedziałem, że czytam Danikena... wręcz przeciwnie! A jeśli Cezar coś mówi to nie znaczy, że ja mam takie same poglądy...

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 25-12-2003, 16:47   

Wybacz ale macie zbliżony światopogląd :oops:

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 25-12-2003, 16:55   

Zbliżony światopogląd mamy pod względem wiary i o tym jak widać mówimy. Nie wiesz jak jest z innymi sprawami...

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 28-12-2003, 18:06   

Charles napisał/a:
Przepraszam ale jego teorie są naiwne potrzebne są dowody bo to na nich opiera się nauka i to jest różnica między nauką a wiarą :P

no o to chodzi, że to są dowody. polecam książkę "ZAKAZANA archeologia", tam badacze przedstawiaja oszustwa, manupulacje, jakich dokonywali nawet wybitni naukowcy, tylko po to, by wszytko ładnie pięknie pasowało do ich układanki. Masa odkryć archeologicznych to brednie, które juz tak się utrwaliły, zę są uznawane za prawdę.. np. powstanie człowieka. na bioli ucżą, żę był homo habilis, erectus, sapiens.. a to wielka bzdura.. w tej ksiazce wszystko jest wyjaśnione jak dochodziło do tych dziwnych poplątań.

Daniken jest jednym z nielicznych, którzy ujawniają przed światem dowody wyklęte, schowane, zapomniane przez oficjalną naukę.

co do żarówki, to poważni naukowcy ją znaleźli... na szczęście tutaj nie doszło do schowania (aha, w XIX wieku jak coś nie pasowalo, to łamali kości, niszczyli dowody)
to jest wyśmienity dowód.

Charles napisał/a:
Wy napradę wierzycie w UFO ja raczej twardo stąpam po ziemi :PPPPPP

mi sie wydaje nieprawdopodobne, by w tak gigantycznym wszechświecie (a mozę nawet w nieskończonej ich liczbie) nie istniało życie prócz ziemskiego.. zapewne roi sie aż od tego. i czemuż na innej planecie nie mogłoby powstać inteligentne życie? czemu ludzie tak bardzo przypisują Ziemii monopol?
Daniken idzie jeszcze dalej > głosi, że inteligencja szybciej powstałą gdzięś tam , daleko, w kosmosie.. i potem te istoty nas stworzyły. To też jest prawdopodobne. Jeszcze nikomu nie udało sie zaprzeczyyć tej teorii

Grzeko napisał/a:
A jeśli Cezar coś mówi to nie znaczy, że ja mam takie same poglądy...

właśnie :p

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 28-12-2003, 18:16   

Skąd wiesz ,że wszechświat jest nie skączenie wielki ?
Moim zdaniem Daniken to błazen który nie jest godny całowania śladów stóp np. Cartera
Mam kilka jego ksiązek ale jego teorie działają mi na nerwy, a te dowody są bardzo skutecznie podważane . Kiedyś próbował udowodnić ,że piramidy budowali kosmici :lol:
na bazie jego dowodów prawdziwi naukowcy udowodnili ,że WTC jest(był)zbudowany przez kosmitów :P :lol: :lol: :lol:

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 28-12-2003, 18:32   

Charles napisał/a:
Skąd wiesz ,że wszechświat jest nie skączenie wielki ?
Moim zdaniem Daniken to błazen który nie jest godny całowania śladów stóp np. Cartera
Mam kilka jego ksiązek ale jego teorie działają mi na nerwy, a te dowody są bardzo skutecznie podważane . Kiedyś próbował udowodnić ,że piramidy budowali kosmici :lol:
na bazie jego dowodów prawdziwinaukowcy udowodnili ,że WTC jest(był)zbudowany przez kosmitów :P :lol: :lol: :lol:

faktycznie to nie obcy stworzyli piramidy, tylko jak już atlantydzi :)
daniken często w swoich ksiązkach przyznaje się do tego, że kiedyś popełniał błędy.. a kto ich nie popełnia. w najnowszych ksiąkach przedstawia swoje aktualne teorie

to chyba fizycy zbadali, że wszechświat sie cały czas rozszerza?

carter mógl być jednym z tych, co chowali dowody... nie był na szczęście, chwała mu.. ale masa "naukowców" oszukiwał

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 28-12-2003, 18:32   

No, jakby nie patrzeć, piramidy jednak zbudowano tysiące lat temu (a niektórzy kontrowersyjni archeolodzy twierdzą ponad 10000 lat wstecz) a WTC dość niedawno...

Do dziś niemożliwe jest wykrojenie tak idealnych brył jak 'kloce' tworzące Wielką Piramidę.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 28-12-2003, 18:38   

właśnie ja jestem za tym, że piramidy powstały około 10 000 lat p.n.e :) To by pasowało do mitu o Atlantydzie. zresztą naukowcy znaleźli na to dowody.. niestety konserwatywny dykrektor Gizy, Zahi Hawass... jakoś się nimi nie zainteresował

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 28-12-2003, 19:02   

Jeśli istniała jakś bardzo rozwinięta cywilizacja to Egipcjanie "odziedziczyli"po nich tę wiedzę.Do dziś nie wiadomo do czego służż tajemnicze tunele w Wielkiej piramidzie, miała ona należeć do Cheopsa ale tam nie było mumi :628:

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 28-12-2003, 19:07   

Charles napisał/a:
Jeśli istniała jakś bardzo rozwinięta cywilizacja to Egipcjanie "odziedziczyli"po nich tę wiedzę.Do dziś nie wiadomo do czego służż tajemnicze tunele w Wielkiej piramidzie, miała ona należeć do Cheopsa ale tam nie było mumi :628:

i tutaj się z charlesem zgadzam :) myślę, żę włąsnie tak było.. tylko niech wreszcie znajda dowód, że ta pramatka cywilizacji rzeczywiście istniała... jak dla mnie to Antarktyda... ale jak jest naprawdę...

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 28-12-2003, 19:23   

Co do Antarktydy to mam wątpilwości ,ale są tajemnicze ruiny w Chinach i w Ameryce :609:

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 29-12-2003, 12:08   

bo te wątpliwości zostały podane w ksiażce Jordana ? :)
ja innego wyjaśnienia nie widzę... na oceanie indyjskim i spokojnym też miały być podobno wielkie zatopopne kontynetny.. a jeśli byłaby nim antakktyda, wszytko by się zgadzało. Antarktydę otaczają wszystkie 3 oceany :)

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 29-12-2003, 19:02   

Cez ->
1.Trochę tam zimno ,za zimno by rozwineła się jakaś cywilizacja :P
2.Starożytni podróżowali po wodach , jako dowód mogę powiedzieć ,że znależiono w mumiach egipskich narkotyki które pochodziły z Ameryki :p
3.Nie sugeruję się książką Jordana ale dobrze jest poznać inny punk widzenia :P
4. A co z położeniem opisany przez Platona ?
5.Podobno Templariusze ukryli w Ameryce swój skarb czyli Amerykę znano na długo przed jej oficjalnym odkryciem

Czyli Atlantyda znajdowała się w pobliżu Grecji a ponieważ była bardzo rozwinięta prowadziła handel z wieloma starożytnymi państwami stąd wzmianki w innych kulturach

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 30-12-2003, 13:53   

Charles napisał/a:
Cez ->
1.Trochę tam zimno ,za zimno by rozwineła się jakaś cywilizacja :P
2.Starożytni podróżowali po wodach , jako dowód mogę powiedzieć ,że znależiono w mumiach egipskich narkotyki które pochodziły z Ameryki :p
3.Nie sugeruję się książką Jordana ale dobrze jest poznać inny punk widzenia :P
4. A co z położeniem opisany przez Platona ?
5.Podobno Templariusze ukryli w Ameryce swój skarb czyli Amerykę znano na długo przed jej oficjalnym odkryciem

Czyli Atlantyda znajdowała się w pobliżu Grecji a ponieważ była bardzo rozwinięta prowadziła handel z wieloma starożytnymi państwami stąd wzmianki w innych kulturach

1 > oj przestań, przecież wiem, że teraz tam jest zimno, ale nie zawsze było :p Geolodzy udowodnili, że co kilkanaście tysiecy lat bieguny Ziemii sie przestawiaja, przez co niewykluczone jest, żę Antarktyda miała kiedyś klimat taki jk dziś Europa a Europa była na biegunie.

2 > wiem o tym dowodzie :0 to tym bardziej przekonuje, że musiała istnieć jakaś pramatka:)

4> platon żyl w takich czasach, gdy ludzie o geografii wiedzieli tyle co dziś 4 letnie dziecko. 'za słupami Heraklesa" nadal jest aktualne. w końcu by dotrzeć na Antarktydę z Grecji czy Egiptu trzeba przpłynąc przez Gibraltar :) Geolodzy udowodnili też, że na oceanie atlantyckim nie mogo być zadnego kontynentu.

5>tak, też słyszałem, w końcu Wikingowie też ją znali :)

może wszyscy korzystali z tych starozytnych map? słyszałem, że Kolumb miał wejśc w ich posiadanie, dlatego upierał sie, że dotrze do tych Indii :)

Odpowiedz do tematu