FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Post Mortem
Autor Wiadomość
Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 07-03-2005, 14:30   

oj kasia, nie łap za słowka :P wiem, ze nie jest bezpośrednia kontynuacja, ale w pewnym sensie jest pośrednia.. przeciez nie powiesz, ze to zupełnie nowa gra? nie, skoro ma podstawy w Post Mortem, to znaczy, ze jest kontynuacją :P choc oczywiscie poza więzami rodzinnymi nie bedzie innych elementów wspólnych.

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 07-03-2005, 14:42   

No wlasnie. Ja wyczytalam nie tyle o wnuczce, co o wnuku Gusa. Tzn ten ktos, kto wyglada jak on w SL, to podobno wnuk Gusa z PM. Co byloby logiczne, bo SL dzieje sie wspolczesnie, a w PM jezdza zabytkowe samochody ;)

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 07-03-2005, 15:50   

Victoria to znuczka Gus'a i jego notatki przydadzą jej się do własnego śledztwa.

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 07-03-2005, 15:56   

A no widzisz, jakie glupoty potrafia wypisywac w necie :P

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 07-03-2005, 17:55   

Kasia -> tak, filmiki otwieram za pomocą RAD Video Tools. Są one w katalogu z grą oraz na drugiej płytce (katalog Video, pliki: cin0115.par, cin0501.par itd.).

:spoiler:
Sprawdziłem, że nawet jak się znalazło dwie głowy B., to zakończenia są te same jak z jedną. Prawdopodobnie ginie się wtedy, gdy nie znajdziemy wszystkich dowodów na niewinność H., bo ja znalazłem wszystkie i próbowałem różnych odpowiedzi w końcowym dialogu z doktorem, a i tak nie udało mi się Gusa uśmiercić.

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 07-03-2005, 20:36   

Mhmmm, kolejny big problem
Po aresztowaniu tego wąsatego.
Gram znowu Gustawkiem, wlazlam do apartamentu "Eatonow", znalazlam klucz, szkatulke i zawartosc szkatulki. Poszlam do mieszkania tego psychiatry (jakos na K). Wlaczyl mi sie filmik a pozniej jakis koszmarny labirynt, krata sie otwiera, inna sie zamyka (jak w wiezieniu, hehe). Zamotałam sie, jak zloto, zglupialam i laze tak od godziny. Solucje dorwalam jakaz z netu, ale u mnie sie nie zgadza dziwnym trafem. Sam poczatek sie nie zgadza (cos powinno byc otwarte, a jest otwarte cos innego), bo reszty sprawdzic fizycznie nie moge. Ktos moze mi pomoc? Łopatologicznie najlepiej i jak najobszerniej, bo juz mi sie strona prawa z lewa myli :evil:

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 07-03-2005, 21:09   

Kombinuj dziewczyno ;)

Też się tam motałem, ale instrukcji ci nie podam, bo robiłem to na chybił trafił, różne kombinacje tych 4 dźwigni sprawdzałem, aż w końca krata przed właściwymi drzwiami się otworzyła.

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 07-03-2005, 21:13   

Ja wlasnie zauwazylam solucje, w ktorej sa podane oznaczenia korytarzy :D Tzn nie brzmi to tak, jak "skrec w prawo, potem w lewo, potem prosto, a potem sie powies ze wscieklosci", tylko" A1, C128, D 518" ;) Ide rozkminiac ...
... Zebius, pytanie osobiste bardziej ... Co wam sie dzis wywalilo na A2 pod Łowiczem, ze taki korek byl na Warszawe? :/ (tak, wiem, offtopic, ale ta sprawa mnie gnebila pol dnia :D )

Cinek 
Obieżyświat

Wysłany: 07-03-2005, 22:14   

I jak Derd? Udało się w końcu z tym labiryntem? :mrgreen: Ja go właściwie przechodziłem trochę na chybił-trafił, ale poszło mi niespodziewanie łatwo... jak to mówią....coś o głupim i szczęściu :P

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 07-03-2005, 22:30   

Taaa, o mnie tez mowia, ze glupia, a jakos nie idzie ;)
Zarty zartami, cholera mnie strzela :/ Nie idzie. Zle idzie :/ Zaraz to odinstaluje :D

Cinek 
Obieżyświat

Wysłany: 07-03-2005, 22:35   

Ja zrobiłem jakoś tak, że wszytskie te dźwignie, które są po drodze, przestawiłem, a po przejściu całego okrążenia (w momencie powrotu do miejsca startu), poszedłem do ostatniej dźwigni i przestawiłem ją z powrotem w drugą stronę...chyba jakoś tak :P Spróbuj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A jak nie to jakoś inaczej :D

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 07-03-2005, 22:40   

Tak zrobilam dwa razy. Oblazlam wsio dookola, wrocilam do glownej sali ... Nie wiem, mam solucje z oznaczeniami korytarzy ale nawet jeszcze nie sprobowalam isc wg tego. Chcialam sama (jak zwykle, tylko to ponad moje nerwy :/ ). Zaraz usiade po raz setny dzis i pokombinuje :P Dzieki w kazdym razie :)
Update
eee ... Cinek ... ostatnia przestawiles? To moment, bo ja wlasnie jestem po pelnym okrążeniu. Zaraz zerkne.
UPDATE
Noł fakin łej. Na wprost sa zamkniete, po lewo przy pierwszej dzwigni zamykaja mi dostep do glownej. Ide dalej, robie kolko, wracam do glownej, nic poza tym. Co masz na mysli "ostatnia dzwignia"? Mnie wychodzi tylko kolko, nic wiecej sie nie da, ku*** mac :/

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 08-03-2005, 07:20   

Mi się to udało przejść za drugim razem. O ile dobrze pamiętam trzeba iść, przestawiajac wszystkie dźwignie, a przy drugim okrążeniu ponownie przestawić pierwszą. Ale nie wiem czy dobrze mówie.

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 08-03-2005, 13:29   

"po przejściu całego okrążenia (w momencie powrotu do miejsca startu), poszedłem do ostatniej dźwigni i przestawiłem ją z powrotem w drugą stronę"
"a przy drugim okrążeniu ponownie przestawić pierwszą"
... Chryste Panie, to ostatnią, czy pierwszą? :D

Cinek 
Obieżyświat

Wysłany: 08-03-2005, 15:11   

Hehe...no którąś z nich :D Spróbuj raz tak i raz tak :) A mówiąc 'ostatnią' miałem na myśli tą którą pociągnęłaś bezpośrednio przed powrotem do miejsca startu :)

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 08-03-2005, 15:44   

<lol> Jak ja to przejde, to chyba jakims pierniczonym cudem :D

Cinek 
Obieżyświat

Wysłany: 08-03-2005, 16:14   

:spoiler: :spoiler: :spoiler:

No dobra :D Sam nie wiem jak tego dokonałem, ale przeszedłem to dla Ciebie jeszcze raz :P Będę starał się pisać BARDZO łopatologicznie, ale jak coś to pytaj :D ...a więc:

-na początku idź raz przed siebie
-skręć w lewo i idź kilka razy prosto, aż po Twojej lewej znajdzie się dźwignia
-przełącz ją i wracaj na trasę :D
-idź dalej, skręć w prawo
-cały czas prosto i znów w prawo
-idź aż po Twojej prawej zobaczysz kolejną (drugą) dźwignię - przełącz
-wracaj na trasę, kilka razy prosto i znów po prawej dźwignia - przełącz
-znów na trasę, idź prosto i skręć zaraz w prawo
-kawałek prosto i zobaczysz czwartą, ostatnią dźwignie - przełącz
-idź trasą, aż dojdziesz do miejsca startu

Opisujać w skrócie te punkty: idź caly czas po trasie, przełączając po drodze wszytskie dźwignie, aż wrócisz do startu :D

-gdy będziesz już na starcie nie idź, tak jak na początku w lewo, tylko tym razem prosto
-dojdziesz do kraty; skręt w lewo i idź prosto, aż po lewej zobaczysz dźwignię numer DWA - przełącz
-wracaj na trasę i podążaj nią, aż do dźwigni numer JEDEN (ta którą przełączałaś jako pierwszą) - przełącz ją z powrotem
-wracaj na trasę i idź dalej, wrócisz znów do miejsca startu
-a teraz ciągle prosto (na północ) i JEEEEEEEEEEST :D :P
-wygrałaś :D

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 08-03-2005, 16:23   

Aaaaa :D :D :D
Przy drugim starcie nie wiedzialam co robic :D
Jestes WIELKI, dozgonna wdziecznosc :) Jak tylko wypuszcza mnie z tej cholernej roboty, to zaraz siadam i to rozkminiam :D

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 09-03-2005, 09:23   

Bedzie pod rzad :D
Cinek > raz jeszcze dziekuje, udalo sie tym razem bez pudla :)
Bez większych problemow przebrnełam dalej, daty skumałam i (o dziwo) przyuważyłam je w dwoch miejscach gry (jak na mnie to naprawde duzo :p ), mikstury załatwiłam pozytywnie (tutaj bylo pol godziny wytężonego wysilku umyslowego), literki i orbity poszly miękko ... a potem cos mi sie z kompem schrzanilo :D
Niemniej jednak jestem na etapie fresku, macham tam i macham i jakos nic sie nie pojawia :/ Niewazne, po pracy pomacham jeszcze raz.

Natomiast mam kilka uwag ogolnych dotyczacych samej gry. Jestem pod koniec i szczerze mowie, ze jestem rozczarowana. Nie rychlym koncem tym razem. Grą. Jeszcze sie nie rozkrecilam, jeszcze sie nie wciagnelam, a tu finisz sie kroi. To po pierwsze.
Po drugie ja jednak wole konwencje, gdzie łazi sie i zbiera przedmioty, kombinuje, łaczy przedmiot A z przedmiotem B i nie ma sie nadmiernego slowotoku. A cale PM polega niemal wylacznie na klapaniu jadaczką (i to doslownie, bo mimika postaci zbiega sie jedynie do otwierania paszczy) i przewijaniu tysiecy stron dialogow. (I nie mowcie mi, ze to przeciez zagadka detektywistyczna i dochodzenie werbalne nalezy prowadzic. W BlackMirror dochodzenie bylo tysiackrotnie bardziej rozbudowane i o niebo ciekawsze. A dialogow bylo o jakies skromne pol mniej).
Do tego ten Gustaw, bubkowaty i sztywniacki ... I jego mania poprawiania okularow. No nie wiem, nie lubie tego typka i tyle. A jak sie nie lubi glownego bohatera, to i gra robi sie mniej atrakcyjna :/
Do tego jeszcze dubbing - jeden facet uzycza glosu trzem postaciom ...
Pierwsza przygodowka, ktora nie wzbudza we mnie pozytywnych wrazen. I chyba jedyna, w ktora nie zagram drugi raz :|

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 09-03-2005, 18:10   

Którym trzem postaciom :?:

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 09-03-2005, 18:47   

mi sie post mortem podobało, niemniej wadą tej gry jest własnie długosc.. a włąsciwie jej krótkosc ;) mozna ja ukończyc w 1 dzien.

dialogów jest sporo.. ale ja podczas gry starałem sie utozamic z gustawem, wcielic sie w detektywa.. i po prostu ciekawili mnie podejrzani... to co mieli do powiedzienia itd :) mi sie podobało, czekam na Still Live :)

Cinek 
Obieżyświat

Wysłany: 09-03-2005, 20:06   

Cytat:
Cinek > raz jeszcze dziekuje, udalo sie tym razem bez pudla

Cieszę się, że mogłem pomóc :mrgreen:
W Post Mortem według mnie rzeczywiście za wiele jest dialogów. Taki natłok informacji nie wpływa dobrze na moje szare komórki :) Wolę więcej kombinowania, niż gadania. Ale ogólnie gra jest bardzo dobra i przyjemnie się w nią gra :wink:

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 15-03-2005, 22:41   

Ej, ja tak z glupia lekko zapytam :/ Bo dalam sobie spokoj z PM na kilka dni, utknelam przy fresku i machaniu przyrzadem :P
eee ... wzięłam swieczke ze stolika pod freskiem (a w sumie to wzielam najpierw tę po lewo, pozniej tę po prawo - roznie po zaladowaniu save'a). Machnelam nia kilka razy na fresku (tuz po tym, jak fagas zakomunikowal, ze swieczka mu podswietla szczegoly, ktorych nie widzial wczesniej). I tak sobie macham wlasnie, a szczegolow nie ma. Wiem, co ma sie pojawic, doczytalam sie w solucji, wiec wiem czego oczekiwac. No, ale sie nie doczekuję. Bo świeczkę mam zgaszoną (ma byc zapalona?? Jak zapalic? Zapalek juz nie mam, oddalam przy mieszaniu mikstur) - to jest powod? Helpa please :(

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 16-03-2005, 07:57   

Mi się zdaje, że on sam zapalał świeczkę :| Derdonka, na pewno Ci się zdaje, bo ta świeca się tak jasno pali, że prawie nie widać (albo spróbuj jeszcze sprawdzać z przytrzymanym przyciskiem myszki - no, może tak to było). Co do tego, gdzie masz świecić, to żadnego elementu nie ma na ciele kobiety. Większość jest raczej w rogach obrazu. Przejeżdzaj po tych białych mazgnięciach, a odnajdziesz sporo elementów. Może mi się uda pozaznaczać Ci dokładnie, to tu wzrucę. Tylko muszę znaleźć ten obraz gdzieś w necie. Bo PM chwilowo nie mam, a solucję mam z Click'a bodajże - tam jest wszystko zaznaczone.

Update: http://www.gameboomers.co...tem/Fresco1.jpg - no i masz :p

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 16-03-2005, 11:54   

No własnie, wyczytalam tam w solucji takie zdanie:
"If the candle does not seem to light up, you haven't discussed the head of Baphomet with Bebe" "If you have not exhausted all conversation with Bebe, the candle will not make a light on the fresco" - i wszystko jasne. Moja świeczka nie wykazuje oznak palenia się, wydawalo mi sie, ze gadalam o glowie z Berenice, ale najwidoczniej nie.

Dzięki Kasiu.

Odpowiedz do tematu