FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Longest Journey & Dreamfall
Autor Wiadomość
Grindy 
Obieżyświat

Wysłany: 11-02-2007, 13:50   

:spoiler: TLJ2

Cez napisał/a:
Zoe mowi "to nie Reza". co ona miała na mysli.. kolejny jakis szpieg?

Hm... na to rzeczywiście wygląda. Ale zbyt mało wiemy, żeby coś więcej powiedzieć na ten temat.

Czarna postać chyba rzeczywiście zmierzała do owej matrycy; może właśnie po to, żeby się skontaktować z kimś ze Startk (Gilmour?), może to właśnie owa postać dała jej rozkaz wyeliminowania Pitsa?

Hemulen 
Podróżnik

Wysłany: 11-02-2007, 19:48   

:spoiler: TLJ1&2

fanfan100 napisał/a:
Teraz MEGA MEGA SPOILER -> Brian to prorok na 100% ktoś z polskiego forum Dreamfall przeszukał tekstury gry i okazało się że twarz proroka to nic innego jak pokolorowana na niebiesko twarz Briana ;)

Niby i tak, ale z drugiej strony twórcy mogli pójść nieco na łatwiznę i wykorzystać model Briana...

Cez napisał/a:
to dlaczego tak długo żył sobie bezczynnie popijajac alkohol ;) i nic nie robił.. dopiero po jakims czasie zaczał podrozowac (gdy Tyreni nadeszli).

No właśnie. W TLJ był postacią ewidentnie pozytywną. Jego podróże można uzasadnić chęcią oddalenia się od obleganej przez Azadi Markurii.

Grindy napisał/a:
Poza tym intryguje mnie też ten kot.

Najwyraźniej to jedynie robot-szpieg Peatsa. W końcu kto jak kto, ale WatiCorp to potrafią zrobić taką "maskotkę" :)

fanfan100 napisał/a:
Lady Alvane moim zdaniem to nie kto inny jak April siedząca w czasie narracji.

Też tak myślę. Nie wiem, czy w czasie narracji, ale... to chyba April ;)

Cez napisał/a:
Czym była/jest Awangarda..? Była to Rada Kapłanów ze Stark.. wiec nie wydaje mi sie ,zeby oni od tak upadli... :|

Przyznam, że dziwiło mnie, dlaczego w Dreamfallu nie wspomniano nic o Awangardzie (a przynajmniej ja nie pamiętam, by to miało miejsce).

Cez napisał/a:
mm.. zatem wydaje mi sie, ze to jest kwestia kilkunastu, kilkudziesieciu lat kiedy to dojdzie do połaczenia. zreszta wszytskie wydarzenia przedstawione w obu grach są własnie chyba takim wstepem, przygotowaniem tych dwóch swiatów ku zjednoczeniu..

Tak, wydarzenia gier z pewnością są przygotowaniem do połączenia... Na pewno koniec serii TLJ musi mieć mocny akcent ;)

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 11-02-2007, 22:55   

:spoiler: TLJ2

Cytat:
Niby i tak, ale z drugiej strony twórcy mogli pójść nieco na łatwiznę i wykorzystać model Briana...

tez tak na poczatku pomyslalem, ale... Hmm... Mozna sie zastanowic po co własciwie gra rozpoczyna sie od Briana.. i tak też sie konczy... Nie wydaje mi sie zeby to było przypadkowe... On prawdopodobnie jest bardzo, BARDZO wazna postacią Dreamfall... I mysle, ze mogłby byc tym prorokiem... opetanym przez to Odśnienie... ktore moze dopiero teraz sie obudzilo..? Kto wie o co w tym chodzi...

Kolejny dzien i znow słucham sobie pięknego OST z tych gier :) To sie chyba nigdy nie znudzi... I rzeczywiscie jakos Dreamfall mimo, ze krotsze... jakos wiecej emocji we mnie wzbudzilo... zwłaszcza przez to nagłe zakoncznie.. przez tragiczny los Zoe... i jej rodziny. I na dodatek utraciła przyjaciela.. Rezę...

W Dreamfall podobało mi sie tez to, ze pokazali wiecej miast w Stark. W TLJ1 mielismy tylko Newport. Tutaj doszła Casablanca w Afryce polnocnej oraz WatiCity w Japoni i St Petersburg w Rosji. Wspomniane tez było Europolis (czyzby megamiasto od warszawy przez berlin paryz az po londyn? Ja to tak widze), oraz Kapsztad w RPA i Bombaj w Indiach. Hmm.. Takie informacje na temat swiata sa ciekawe, pomagaja jakos wczuć sie w grę.. w te oba swiaty ;) W Arkadii natomiast znalismy Markurie oraz niezliczone krainy na polnocy oraz wyspy na poludniu..a teraz zobaczylismy przez moment Sadir ;) I ja chcę WIECEJ :D

Hemulen 
Podróżnik

Wysłany: 12-02-2007, 17:10   

Tradycyjnie :spoiler: Dreamfall

Cez napisał/a:
W Dreamfall podobało mi sie tez to, ze pokazali wiecej miast w Stark. W TLJ1 mielismy tylko Newport. Tutaj doszła Casablanca w Afryce polnocnej oraz WatiCity w Japoni i St Petersburg w Rosji. Wspomniane tez było Europolis (czyzby megamiasto od warszawy przez berlin paryz az po londyn? Ja to tak widze), oraz Kapsztad w RPA i Bombaj w Indiach. Hmm.. Takie informacje na temat swiata sa ciekawe, pomagaja jakos wczuć sie w grę.. w te oba swiaty ;) W Arkadii natomiast znalismy Markurie oraz niezliczone krainy na polnocy oraz wyspy na poludniu..a teraz zobaczylismy przez moment Sadir ;) I ja chcę WIECEJ :D

Ja zawsze w grach cenię dobrze wykreowany świat - stąd też moje uwielbienie dla serii Gothic (bo o TLJ mówić chyba nie muszę ;) ). Przyznam, że trochę szkoda, iż nie ujrzeliśmy trochę więcej z Sankt Petersburga, bo wizja postindustrialnego miasta zdawała się być całkiem ciekawa. WatiCity - w sumie więcej czasu nie chciałbym tam spędzić - akurat w sam raz wymierzono czas dla tego miejsca. Ubolewam również, że nie dane nam było poznać nieco dokładniej Casablanki, bo szczerze mi się ona spodobała.
Bardziej chyba jednak żałuję, że nie przyszło nam zwiedzać większej ilości lokacji w Arkadii - ot, Markuria, bagna, przez chwilę las i Sadir, podziemia, miasto Mrocznego Ludu... i to w zasadzie tyle. Nie jest to z pewnością mało, ale jednak odczuwałem pewien niedosyt, szczególnie że w TLJ już zwiedziliśmy niezły kawałek Arkadii. No ale rozumiem, że twórcy chcieli się bardziej skupić na psychologii bohaterów niż awanturniczym podróżowaniu - i, szczerze mówiąc, chwała im za to ;)
Aha, gram sobie w TLJ, patrzę na malowidło na Domu Granicznym i co widzę? Miasto Mrocznego Ludu :)

Cez napisał/a:
On prawdopodobnie jest bardzo, BARDZO wazna postacią Dreamfall... I mysle, ze mogłby byc tym prorokiem... opetanym przez to Odśnienie... ktore moze dopiero teraz sie obudzilo..? Kto wie o co w tym chodzi...

Przyznam, że Ragnar mógł zostawić w Dreamfallu jakąś wskazówkę na temat jego roli. Z drugiej jednak strony - dzięki takiemu niedopowiedzeniu przez cały czas byłem wobec Briana nieufny i ciągle się zastanawiałem, co on do licha knuje... ;)

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 12-02-2007, 20:43   

:spoiler: TLJ1&2

Hemulen napisał/a:
Aha, gram sobie w TLJ, patrzę na malowidło na Domu Granicznym i co widzę? Miasto Mrocznego Ludu

hehe, nie zauwazyłem ;) A propos Wenecji oraz Newport. Chciałbym zobaczyc inne lokacje z Newport poznane w TLJ1 w grafice 3D, np. w TLJ3 :) Chociazby uczelnię, Metro Circle, to wyższe pietro zarezerowane dla bogatszych. Ale mysle, ze nic z tego juz nie zoabczymy, bo wątek Newport w TLJ2 był wstawiony po to by Zoe mogła wpasc na jakis trop April.. a skoro ją odnalazła to nie ma po co wracac do Newport.. no chyba, ze bedzie cos w TL3 o Awangardzie, a oni zdaje sie maja/mieli siedzibe własnie w Newport.

Hemulen 
Podróżnik

Wysłany: 12-02-2007, 21:10   

:spoiler: TLJ 1 i 2

Tyle się jeszcze może wydarzyć w kolejnych częściach, że być może dane nam będzie powrócić do Newport, np. jeśli April zdołała wykonać Skok pod koniec Dreamfalla, to możliwe, że wyląduje, hmm, we własnym pokoju. Pamiętajmy też o Emmie i Charliem. Moim zdaniem muszą się jeszcze pojawić.
Chociaż grałem teraz w TLJ niedużo (znów nauka :P ), to zauważyłem kolejny smaczek - Fiona opowiada April o filmie... "Hotel Victory". Brzmi znajomo :) Wydaje mi się też, że postaci, które spotkać można było w Dreamfallu w Małej Wenecji, przewinęły się przez poprzednią część, ale kto to był - póki co nie wiem. Tak czy inaczej, świetne jest wyłapywanie takich powiązań i smaczków :)

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 03-03-2007, 00:38   

Cytat:
Jak ogłosił wczoraj w swoim oświadczeniu prasowym Funcom, kontynuacja Dreamfalla rozbita będzie na wychodzące oddzielnie rozdziały (na wzór wydawanych obecnie przygód Sama i Maxa). Po zakupie będzie je można pobrać z internetu. Na szczęście Funcom nie wyklucza również wydania w późniejszym czasie łączonych pakietów w tradycyjny pudełkowy sposób. Co ciekawe pomysł kontynuacji Dreamfalla w ten sposób poparty został (nie pierwszy zresztą raz) przez Norweski rząd, który poprzez Fundusz Filmowy wsparł finansowo przedsięwzięcie. Tego rodzaju wsparcie może wyjść grze tylko na dobre. Miejmy nadzieję, że polscy wydawcy (Cenega?) nie przegapią takiego łakomego kąska :) .

zrodlo: http://www.adventure-zone...hp?readmore=483

Hmm.. troche nietypowy pomysl.... w sumie nie wiem co o tym myslec, wolałbym tradycyjne rozwiązanie, ale wazne, ze w ogole jakies informacje o trzeciej czesci sie pojawiły.

Hemulen 
Podróżnik

Wysłany: 03-03-2007, 18:53   

Nienawidzę tego typu dystrybucji. Wolę normalne, pudełkowe wydanie, na które nie będzie trzeba czekać -naście miesięcy. Oj, coś mi FunCom podpadł :/

Eckhard 
Student

Wysłany: 06-04-2007, 19:24   

A ja jeszcze o TLJ1. Bo ja ją przeszedłem ok.2 lat temu i była bardzo ciekawa i wogóle. Ale na opakowaniu pisało, że April robi naturalne ruchy, a jej bieganie to nie jest zbytnio takie...no chyba, że to ja nie umiem biegać :>
:offtopic:
A co do porównania z Syberią 1 i 2 to one mi się bardziej podobają. Są MOIM ZDANIEM ciekawsze i ładniejsza grafika itp. A Syberię 1 mam po polsku i jest bardzo ładne tłumaczenie. :pozdro:
Cos your X is equal to my Y
But equations pass me by!

LITTLE BOOTS! <333

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 06-04-2007, 19:27   

A po polsku? :P

Trudno porownywac Syberie do TLJ bo to zupełnie rozne gry... Syberia IMHO nie ma jednak tak rozwleklej (w pozytywnym tego slowa znaczeniu) fabuły i tak ogromnego swiata...

Ja nie mam zadnych zastrzezen co do poruszania sie April w TLJ :P

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 01-05-2007, 18:45   

Cez, bedziesz ze mnie dumny, wzielam sie ostro za TLJ i w koncu przebrnelam przez Stark :) Dalej bylo juz miodnie, a cala gra wciagnela mnie tak, ze nie poprzestalam, poki nie skonczylam :P A no i oczywiscie zaraz kupilam Dreamfall, w ktorym jestem wlasnie w Winter :) Nie smie twierdzic, ze seria TLJ jest nawet lepsza od Syberii.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 01-05-2007, 19:00   

Brawo Kasiu! :) :D Ciesze sie, mowiłem, ze pokochasz tę grę! IMHO ta gra/gry sa ciekawsze od Syberii. Wspaniały, wielki swiat.. z rozmachem... Ja pare miesiecy temu byłem wrecz zachwycony Dreamfall. I nadal jestem. Czesto słucham soundtracku :)

Kiedy bedzie ta trójka :P

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 01-05-2007, 19:09   

Ja ostatnio bylam zalamana, bo ów soundtrack zgubilam! Na szczescie znalazl sie po jakims czasie :D Kupilam wersje kolekcjonerska - TLJ (chociaz mialam wczesniej po polsku, to przeszlam po angielsku), Dreamfall, Soundtrack i ksiazka z art'ami. Czy w Polskim zestawie tez byla taka ksiazka?

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 01-05-2007, 20:39   

Kasia Trent napisał/a:
Czy w Polskim zestawie tez byla taka ksiazka?

Nie, w zestawie była tylko instrukcja, soudtrack i katalog reklamowy naszego bóstwa, Cenegi ;)

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 02-05-2007, 07:39   

Mi sie udalo kupic ten zestaw, znalazlam strasznie tanio, wiec nie wahalam sie ani chwili :)

Hemulen 
Podróżnik

Wysłany: 02-05-2007, 10:56   

Czemu w Polsce tak często musimy dostawać jakieś okrojone wydania? :/ Też bym chciał taką książkę z artami :/ Dobrze, że przynajmniej soundtrack wcisnęli...

K@t 
Spectre

Wysłany: 02-05-2007, 11:12   

Wg mnie to jest wina nieznajomości rynku. Na zachodzie wydawca doskonale wie jakie gry/marki mają szansę się świetnie sprzedać dlatego bez problemu wydaje wszelakiej maści rozszerzone edycje.
W Polsce natomiast każdy wiecznie boi się wydać coś ponad ten symboliczny standard i dlatego jest jak jest. Zamiast wziąć się za porządne badania rynkowe oraz konsumenckie każdy woli iść na łatwiznę i wydawać produkt bez większego ryzyka (bo fakt faktem, z wydaniem wypasionej edycji wiążą się koszty). Niestety, sami dobrze wiemy jak jest ;)

Sorry za offtop.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 27-05-2007, 03:09   

:)

http://www.youtube.com/watch?v=dXFh7HKrc3M

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 27-05-2007, 09:30   

wole to! :D

http://www.youtube.com/watch?v=c88RaQbb2MY

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 27-05-2007, 10:05   

Tez juz widzialam, bardzo przyjemne :D

al-Kahinat 
Podróżnik

Wysłany: 27-05-2007, 10:15   

Oh gad, Najdłuższa Podróż. :) Ileż to godzin wyciętych z życiorysu, połamanych na stole zębów i zgniecionych klawiatur. Zdecydowanie najbardziej wciągająca "przygodówka" w jaką grałam. I piekielny łamacz głowy przy okazji. Padły to słowa o gumowej kaczce - też miałam z tym problemy, ale im większy problem, tym większa radość z rozwiązania. Dlatego przejście Najdłuższej Podróży przyniosło mi największą satysfakcję. ;>

Ar2r 
Obieżyświat

Wysłany: 29-05-2007, 11:32   

The Longest Journey vs. Dreamfall ?? Zdecydowanie postawił bym na drugą część (mimo że jedynka jest równie dobra) W Dreamfall'u mamy niesamowitą muzykę ech.... ostatnia scena po prostu jest rewelacyjna. Niestety w The Longest Journey własnie brakowało mi takiej naprawdę dobrej muzyki pasującej do klimatu gry (ale w cale nie uważam że jest zła) napewo ustępuje tej z Dreamfall'a !! Dalej Grafika - hmmm w sumie to nie jest az taki duzy plus (bo wiadomo nie grafika się liczy) ale fakt faktem że pod względem graficznym The Longest Journey jest............ słabiej :) Świtnie wykonane są postacie (Dreamfall) bardzo naturalnie wszystko to wygląda tak jak powinno :) Gra ma taka grywalność że swego czasu tylko Dreamfall widniał na moim monitorze ;P Polecam - tylko to zakończenie :/

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 29-05-2007, 15:17   

Nie martw sie o zkonczenie, wyjdzie Dreamfall: Chapters za jaaakis czas :)

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 29-05-2007, 15:26   

Ar2r napisał/a:
Gra ma taka grywalność że swego czasu tylko Dreamfall widniał na moim monitorze ;P

heh, a ja przechodziłem Dreamfall jakos w lutym.. i po dzis dzien na pulpicie mam tapete z Dreamfall :D Nie zmieniłem i niepredko zmienie, Laro, wybacz ;) :D

Kurcze... ja juz bym chciał kontynuację...

Hemulen 
Podróżnik

Wysłany: 29-05-2007, 16:18   

Ragnar się nie spieszy z nowymi grami :) U niego trzeba czekać na datę powiadomienia o tym, że w ogóle prace ruszyły :D

Ar2r napisał/a:
ale fakt faktem że pod względem graficznym The Longest Journey jest............ słabiej

ja bym raczej powiedział: inaczej. TLJ ma świetną grafikę - oczywiście w swojej konwencji. trudno tutaj porównywać. może jedynie postacie mogłyby mieć więcej polygonów, a tła w wyższej rozdzielczości, to wszystko :)

Odpowiedz do tematu