FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Longest Journey & Dreamfall
Autor Wiadomość
Luthien 
Podróżnik

Wysłany: 31-05-2007, 22:18   

Cez napisał/a:
Ar2r napisał/a:
Gra ma taka grywalność że swego czasu tylko Dreamfall widniał na moim monitorze ;P

heh, a ja przechodziłem Dreamfall jakos w lutym.. i po dzis dzien na pulpicie mam tapete z Dreamfall :D Nie zmieniłem i niepredko zmienie, Laro, wybacz ;) :D

Kurcze... ja juz bym chciał kontynuację...

Hehehe nie tylko Ty. Na mnie ta gra wywarła również olbrzymie wrażenie i nie mogę się doczekać kontynuacji. Trzeba być cierpliwym... :)

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 30-09-2007, 19:41   

no ja powiem tyle..
ze najpierw gralem w pirata.. z ktorym byly same klopoty.. no i byl po angielsku :P

nie dawno kupilem sobie Dreamfall z seri superseller :D
nie zaluje.. historia naprawde siwtena
wwciagnela mnie tak ze siedzialem caly weekend przy tej grze :D
rowzniez nei zaluje czasu poswieconemu tej grze..

tylko hm.. ebd emusial jeszcze raz chyba zagarc :P
bo nie zabardzo jednak rozumiem koncowke :P

co z tym rownoleglym swiatem?
to byl tylko sen?
i co maja oznaczac te czarne chumry przy tej wierzy na koncu?
no i przeciez Zoe nie ocaliła April a jednak był dialog że niby Zoe ją ocaliła?
i w ogole co niby stalo sie z tym kolesiem na poczatku w Tybecie, b oja tego nie rozumiem :/

eh.. zabardzo zawinieta ta cala historia jak dla mnie :P ale lybie takei głowkowanie
a moze poporstu za duzo juz mysle o tej grze:P
całe dwa dni hah :D
ostatni raz tak mailem jak gralem w TR2 :D a to bylo daaaaaaaaaaawno :D

takich gier powinno byc wiecej..
to jest idealny przyklad ze grafika az tak sie nie liczy
ze najwazniejsza jest fabula..

a teraz ide odpoczac :P

ps
bede wdzieczny jak ktos wyjasni tą koncowke :P

:pozdro: :wotr:

Monia 
Student

Wysłany: 30-09-2007, 22:03   

również nie rozumiem wszystkiego w Dreamfall'u. świetna gra. lepszej fabuły w życiu nie widziałam!
slawciun napisał/a:
bede wdzieczny jak ktos wyjasni tą koncowk

niestety nie umiem Ci pomóc :(

Grindy 
Obieżyświat

Wysłany: 01-10-2007, 12:52   

sławciuń: nie wiem, czy jest ci w stanie ktokolwiek wyjaśnić W PEŁNI fabułę Dreamfalla (chyba, że sam twórca). W tym topicu rozpisywaliśmy się już na temat naszych domysłów, wersji i interpretacji (możesz poczytać). Tu powiem więc tylko pokrótce o moich domysłach, nie dając oczywiście gwarancji, że są słuszne.
Dla tych, którzy nie grali, ostrzegam że to może być. :spoiler:
Tak więc końcówka; chodzi Ci zapewne o ten moment, kiedy Lara znalazła się w Zimie i ten osobnik, którego spotkała, prosił ją, żeby opowiedziała swoją historię?
Wg mnie Zima, to takie miejsce we Wszechświecie, (?) gdzie OPOWIEDZIANE historie stają RZECZYWISTOŚCIĄ na Ziemi. (Kojarzy mi się to trochę z ideą Kroniki Akaszy, ale nie wiem, czy to nie nazbyt daleko posunięta interpretacja).Tak więc Zoe opowiadając, sprawia, że to się dzieje naprawdę. Dowodem byłoby to, co o niej mówi np. Biała Smoczyca (no właśnie, jak ona ją dokładnie określiła, bo już nie pamiętam?)
Te czarne chmury, to tzw. Odśnienie. Co to może być? Znowu możemy się tylko domyślać, jest to coś odwrotnego do "śnienia", a więc tego, co jest głównym zadaniem Zimy. Może więc (to Odśnienie) chce doprowadzić do anihilacji świata? Nie wiem.

Ponownie ostrzegam przed: :spoiler:
Nie wiem, jaki wpływ ma Zoe na uratowanie April (i czy miała w ogóle), faktem jest jednak, że The Longest Journey (w którą nie grałeś jak sądzę) w zasadzie jasno pokazuje, że April dożywa sędziwej starości.

"Gostek" pokazany na początku sporo namieszał i to on ma na sumieniu sprowadzenie Odśnienia do Zimy. Żeby dowiedzieć się, kim jest jego towarzysz (z końcowej sceny) najlepiej by było, gdybyś sięgnął do TLJ.

Uff, nie wiem, czy czujesz się po tym cokolwiek bardziej oświecony :D

fanshit 
Podróżnik

Wysłany: 01-10-2007, 12:55   

Ja planuję kupno DF zaraz po upgradzie kompa. Właściwie to Dreamfall mnie "natchnął" do tego czynu, a może nawet aż za bardzo, bo mam w planach złożenie next-gen'owego peceta. ;]
Kilka dni temu natomiast, skończyłam grać w TLJ (które też stosunkowo niedawno nabyłam). Klimat świetny. Poza tym, jak już wspominałam, zaczęłam pisać na jej podstawie opowiadanie. Mam na razie ok. 40 stron na 3/4 gry. :)
Que venir por mi !

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 01-10-2007, 13:13   

:spoiler:

Grindy napisał/a:
chodzi Ci zapewne o ten moment, kiedy Lara znalazła się w Zimie

Grindy, za duzo TR ;) Zoe :P :D

Grindy napisał/a:
faktem jest jednak, że The Longest Journey (w którą nie grałeś jak sądzę) w zasadzie jasno pokazuje, że April dożywa sędziwej starości.

Nie jest to takie oczywiste ;) Lady Alvane, bo tak sie nazywała ta sędziwa narratorka z TLJ, ma na nazwisko tak jak Kian Alvane ;) Więc pewnie w trzeciej czesci będa razem. Pytanie brzmi jednak: kim jest Lady Alvane? Czy to April czy Zoe? Wydaje sie, że raczej Zoe, a jej pokój pokazany w TLJ to może byc po prostu ten swiat Zimy, tzw. Świat Narracji. Jednak może to tez byc April... Kruk na końcu TLJ wita się z nią... Choc faktem jest, że Kruk Zoe rowniez znał.

Grindy napisał/a:
"Gostek" pokazany na początku sporo namieszał i to on ma na sumieniu sprowadzenie Odśnienia do Zimy.

Zgadza się. To Brian Westhouse, który najprawdopodobniej w DF zaatakował Smoczycę. Tylko jaki ma plan? Po co to zrobił? Czy to on jest tą zakapturzoną postacią, która rozmawiała z władczynią Azadi?

Jego towarzyszem na koncu DF był Cortez ;)

Grindy 
Obieżyświat

Wysłany: 01-10-2007, 13:26   

:spoiler:
Cez napisał/a:
Grindy, za duzo TR ;) Zoe :P :D

Tak dokładnie. :D "Skapłam" się, jak już było za późno na edycję :D
Cez napisał/a:
To Brian Westhouse, który najprawdopodobniej w DF zaatakował Smoczycę. Tylko jaki ma plan? Po co to zrobił?

Hm... też się nad tym zastanawiałam. Może być i tak, że działał bez jakiegoś szczególnego planu, a tym bardziej chęci uczynienia szkody. Faktem jest jednak, że miał niezbyt stabilną, że się tak wyrażę osobowość: ;) pijaństwo, brak jakiegoś konkretnego celu w życiu, lekkomyślne postępowanie - tacy ludzie nawet nieświadomie dają się wciągać w różne kłopoty, a także bywają ich przyczyną, są też podatni na sugestię i wypływ innych. Może to autor chciał pokazać? Nie wiem.
Też mi nie daje spokoju zakapturzona postać. To chyba jedyna postać z Dreamfalla, co do której nie potrafiłam stworzyć żadnej w miarę sensownej teorii. :690: Raczej nie posądzałabym o to Briana, bo Brian bardziej kojarzy mi się z kimś, kto daje sobą manipulować, a ten "czarny" był raczej tym "pociągającym za sznurki".

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 01-10-2007, 14:03   

tez tak mysle, ta Czarna (zakapturzona) postac musiala byc w obydwoch swiatach... tak mysle.

w ogole ta cala fabu;la jest taka zakrecona..
a najbardziej mnei zaskoczyło to ze ta cala Faith jest siostra Zoe... i ze matka uspila swoja corke :/ w ogole nie dochodzi do mnie to ze ta historia sie nie konczy dobrze.. ble

:narka: :pozdro: :wotr:

BeyonceK 
Praktykant

Wysłany: 21-10-2007, 19:51   

Dreamfall, to świetna gra, kupiłem ją dopiero teraz ale jestem zachwycony. :matrix:

Vaughn 
Praktykant

Wysłany: 11-01-2009, 12:20   

Ja ostatnio(w ferie)kupiłem Dreamfall.Niewątpliwie gra jest zajebista.Ciekawa fabularnie,grafika też niczego sobie,i jak już skończyłem to zastanawiam się czy April przeżyła,na niektórych forach piszą że zdołała otworzyć portal i przedostała się do Starku-możliwe ale tego dowiemy się dopiero z trzeciej części,bo słyszałem że takowa ma powstać.I mam do was pytanie bo nie grałem w pierwszą część i że warto ja kupić to już wiem :hehe: ale czy można ją nabyć tylko przez allegro,czy też są inne metody. :pozdro:
A wieczność w godzinie-William Blake,Wróżby Niewinności

Polo_Gard 
Podróżnik

Wysłany: 11-01-2009, 14:35   

O Boże... nie zauważyłem tego tematu... ta gra jest najlepsza zaraz po TR. Te filmiki, fabuła, dwa światy (mówię dokładnię o The Longest Journey, tej pierwszej części) ta gra mi wpadła tak do gustu (nie wspominam o grafice, niezbyt ładna), że chyba codziennie ją wspominam. Gdyby ktoś miał problem zawsze mogę pomóc, na PW lub w temacie. ;-) :love:

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 11-01-2009, 14:54   

Zgadza sie :p Ci co grali wiedza, ze to epicka seria gier zrobiona z ogromnym rozmachem :) Po prostu fenomenalne DZIEŁO.

Na trzecia czesc jeszcze troche sobie poczekamy, brak na razie konkretów.

Amanda Evert 
Praktykant

Wysłany: 18-08-2009, 20:55   

Mam problem z TLJ1 .
Kiedy klikam na komisariat (żeby tam wejść) gra zacina się ,a po chwili pojawia się komunikat o błędach od "koffanego" Windowsa. I tak w kółko :/
Odinstalowałam i zainstalowałam ponownie grę ,ale to nic nie zmieniło.

Mogłabym prosić o save gry,w momencie gdy znajdujemy się w komisaricie?

Phoebe Poison 
Podróżnik

Wysłany: 18-08-2009, 21:04   

Z tego co pamiętam, to na komisariat i tak byś drzwiami nie weszła (musisz poszukać innego sposobu), więc to chyba nie uniemożliwia dalszej gry.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 18-08-2009, 21:07   

Na płytce z grą powinna byc pomoc, FAQ i tam jest informacja o tym problemie. Na komputerze, na ktorym blad wystapi, nalezy zainstalowac patcha, ktory jest tam dolaczony. Przynajmniej tak bylo w mojej wersji, chyba z Clicka.

Aniaa 
Obieżyświat

Wysłany: 10-09-2009, 16:28   

Stary temat, ale dopiero niedawno udało mi się pożyczyć grę The Longest Journey(spokojnie, oryginał). Co prawda po angielsku, ale na szczęście wszystko rozumiałam. Poza tym podobał mi się ten oryginalny głos April i innych bohaterów.
Spoiler:
Bardzo mi się spodobała scenka, jak April zrobiła ze śmieci kukłę faceta ze spluwą i nieźle wystraszyła dozorcę. Myślałam, że padnę ze śmiechu.
Uwielbiałam tego kruka. Miał niesamowite poczucie humoru.
Szkoda, że wielu bohaterów zginęło..Zack, Cortez, mnich(nie pamiętam jak się nazywał) czy Burns Flipper.
Czyżby Brian Westhouse miał przejść na złą stronę, z tego co przeczytałam?
I jeszcze jedno. Skoro Dreamfall jest 10 lat później po TLJ, to dlaczego kruk i April uważają, że się spotkali po 8 latach? Przecież ich ostatnie spotkanie było w końcowym filmiku w TLJ.

Kika 
Praktykant

Wysłany: 10-09-2009, 16:51   

1.

Spoiler:
Brian Westhouse nie przeszedl na Ciemna Strone Mocy oficjalnie, ale Dreamfall wydaje sie sugerowac ze dziad cos knuje. Jako ze Dreamfall konczy sie cliffhangerem ciezko to okreslic.

2.

Spoiler:
Po zakonczeniu TLJ April i Kruk podrozowali razem przez jakis czas az w koncu pewnego dnia April przedawkowala czarny tusz do rzes, znienawidzila zycie i porzucila Kruka gdzies w sniegu. Jesli dobrze pamietam. Stad 8, nie 10 lat.
Touch us and you'll pay!

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 10-09-2009, 19:16   

Nie grałem ale słuchałem OST, który jest bardzo dobry. Nawet z jednego utworu zrobiłem dzwonek na telefon :)

Już dawno kusiła mnie ta gra ale nie miałem od kogo pożyczyć, a ściągać mi sie nie chciało. Może najwyższy czas..

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 11-09-2009, 12:45 ]
Ściągać nie radzę, a przynajmniej chwalić się.. nie radzę.

ja-marta 
Obieżyświat

Wysłany: 27-09-2009, 16:48   

W końcu zakończyłam Dreamfall - cudowny lek na nudę podczas chorowania. Początkowo miałam dziwne wyobrażenie o tej grze, że będzie nudne, że fabuła nie fajna, taka zwykła przygodówka. A jednak, wystarczyło włączyć i wsłuchać się w samą muzykę, by poczuć jej charakter. Fabuła tak naprawdę jest niesamowita, i nie chodzi tu o podróżowanie między światami, sam wątek dramatyczny, problemy głównych bohaterów wciągają od samego początku. Dość smutna historia, z niecierpliwością czekam na Dreamfall: the Chapters, bo w końcu trzeba przerwać ciągłe opowiadanie tej samej opowieści przez Zoe.
Spoiler:
No i też zapewne tak będzie trzeba uratować Zoe, końcówka Dreamfall jest świetna, dopełnia smak gry.. i zamyka ją w pętlę. Ciekawi mnie 'co' przyszło do Białej Smoczycy, co knuje Brian, czy bliźniaczki są złe, może mają inny plan? Jak Zoe uratowała April? (no pewnie się okaże że April to Faith, w końcu Faith kiedyś powiedziała "uratuj mnie". Może nie tyle co ona, ale jej jakaś cząstka, sama April powtarzała ciągle że jest jakaś wybrakowana, nie jest tą samą osobą co kiedyś, więc pewnie uratowaniem Faith, Zoe dostarczyła energii April i ta nie umarła :P Hmm chyba za bardzo fantazjuje).

Sama bohaterka jest fajna, Kian kojarzy mi się z Kenem, ale nawet go lubię, Kruk jest zajebisty, a Chińczyk z Newport w polskim dubbingiem powala na nogi :P

Na razie muszę zabrać się za pierwszą część, bo nie grałam (ehkm... Kika nie bij) :P .

http://leditor.prv.pl/

fanshit 
Podróżnik

Wysłany: 29-09-2009, 13:11   

To ja Cię mogę zbić za nią. :D Odkąd zagrałam w TLJ - a później i w Dreamfall - uzależniłam się w jakiś sposób od tych gier. Nie traktuję ich jak zwykłych przygodówek, bo takowych przeszłam mnóstwo i większości nie pamiętam. Grając we wcześniej wspomniane gry czułam się, jak gdybym czytała jakąś książkę, albo osobiście przeżywała przygody bohaterek. Z racji, że nie potrafię grać kilka razy w te same gry, oglądać tych samych filmów i czytać tych samych książek, mimo, że bardzo mi się podobały, nie mam obecnie TLJ i Dreamfall'a na komputerze, ale mam za to... klipy ściągnięte z youtube z nagraną rozgrywką. Gdy mam nastrój, zamiast grać ponownie, włączam sobie filmiki i wszystko przeżywam od nowa.

PS. Rozpłakałam się ze wzruszenia, gdy Zoe z Dreamfall'a kończyła swą opowieść.
Que venir por mi !

Polo_Gard 
Podróżnik

Wysłany: 19-01-2010, 21:53   

Ja mam taki problemik. Zainstalowałem TLJ1 i po filmiku CAPCOM gra wyskakuje do Windowsa z błędem. Szczegóły problemu:

Kod:
Nazwa zdarzenia problemu:    APPCRASH
  Nazwa aplikacji:    Game.exe
  Wersja aplikacji:    1.0.0.142
  Sygnatura czasowa aplikacji:    3a1e803c
  Nazwa modułu z błędem:    kernel32.dll
  Wersja modułu z błędem:    6.0.6002.18005
  Sygnatura czasowa modułu z błędem:    49e037dd
  Kod wyjątku:    e06d7363
  Przesunięcie wyjątku:    0003fbae
  Wersja systemu operacyjnego:    6.0.6002.2.2.0.768.3
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    fd00
  Dodatkowe informacje 2:    ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160
  Dodatkowe informacje 3:    fd00
  Dodatkowe informacje 4:    ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160

Czasami wyświetla się menu główne w którym działają autorzy tylko i wczytywanie gry. Jak dam Rozpocznij Podróż to znowu błąd :/ Mam Vistę Premium 32-bit... Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo chciałbym jeszcze raz odbyć tą cudowną podróż :love:

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 22-02-2012, 00:13   

jaka okazja :P

Premierówka big boxówka The Longest Journey za 35 zł :P Sam bym kupił ale już posiadam :D

http://allegro.pl/the-lon...2159897516.html

NOWA W FOLII

K@t 
Spectre

Wysłany: 22-02-2012, 10:15   

W którym miejscu to to jest "nowe" i "w folii" ? :p

Integral 
Archeolog

Wysłany: 22-02-2012, 14:35   

W opisie niby pisze, że uszkodzone pudełko. Może i folia jest, ale wygląda to, jakby ktoś tym w nogę grał.

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 08-02-2013, 17:44   

Co o tym myślicie?
:)

http://www.kickstarter.co...longest-journey

Odpowiedz do tematu