FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Longest Journey & Dreamfall
Autor Wiadomość
Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 03-01-2005, 20:04   Longest Journey & Dreamfall

Tematy dla Derdonki, pisz tu o wrażeniach :P Ja na razie robie sobie przerwę z TLJ... musze sie pouczyc, ale jak masz jakies pytania to pisz :P

Nie spoileruje, nie bójcie sie :p

GRZEKO >> marsz po Clicka ;)

MACPHISTO
Ja tu zaraz nacisnę magiczny krzyżyk, będziesz mnie drażnić ;) ;) ;)

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 03-01-2005, 20:06   

Hehe, wlasnie mialam zamiar udac sie w poszukiwanie solucji ;) Zartuje :D Zapewne pomocy bede potrzebowac, wiec sie zwroce :) Wlasnie koncze instalowac, emocje siegaja zenitu :twisted:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 03-01-2005, 20:11   

Obym zdążyła kupić Clicka, bo jak nie, to się potnę :/ A jak mi nie pójdzie pod XP, to tym bardziej się potnę :/ Mój komp czasem mi płata takie figle :/

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 03-01-2005, 20:14   

Kasia >> jak nie zdążysz, to w empiku TLJ jest za ok 20 zł :)

Derdi >> IMHO TLJ jest prostsze niz Syberia .. tylko raz musialem zajrzec do solucji. Przynajmniej do tej pory (jestem w połowie) . TLJ jest o wiele dłuższe niz syberia :P

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 03-01-2005, 20:16   

Pierwszy problem :/ Jak tam, kurde, zmienia sie rozdzielczosc? Bo ja mam taka pikseloze, ze zaraz mnie oczy rozbola :? W ustawieniach gry tego nie ma. Da sie zmienic gdzie indziej?
... Drzewu galąź urwalam, jakies jajo mi wypadlo :D ... I glos Edyty Olszowki tez fajnie brzmi :)
Cez, HELP!!!!!!

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 03-01-2005, 20:17   

Heh, 8,90 a 20, to już jakaś różnica ;) Wolę się pospieszyć :p Chociaż... Teraz ważne jest, żebym się do testów pouczyła :/ , a jak mi wpadnie w łapy następna przygodówka, to się nie powstrzymam od grania, więc może poczekam na ferie i kupie w tym Empiku.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 03-01-2005, 21:07   

Podczas gry wchodzisz w menu i tam sa opcje i masz rozdzielczosc.
edytka jest swietna :) choc na poczatku jej głos mnie irytował.. teraz nie wyobrazam sobie innego :p

P.S. w tej grze są wulgarne słowa :P

Derdi >> jak chcesz mie złapac, to najszybciej na GG :P

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 03-01-2005, 22:21   

Cez napisał/a:
tylko raz musialem zajrzec do solucji. Przynajmniej do tej pory (jestem w połowie) .

Czyżby zagadka z gumową kaczką? Ja na tym wysiadłem ale po prostu trochę z tą zagadką przesadzili. Oprócz tego tylko raz jeszcze zajrzałem do solucji bliżej końca gry.

TLJ to świetna gra, bardzo dobre tłumaczenie, to jedna z najlepszych przygodówek wydanych do tej pory. Może jeszcze kiedyś sobie w nią pogram?

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 03-01-2005, 22:24   

No wiem, ze sa wulgarne slowa :D Kilka juz padlo :lol: Lekko mnie wcielo po paru tekstach (nie to, ze nie uzywam i ze slyszalam po raz pierwszy w zyciu, ale w grze niezle to brzmi :D ). Pierwsze wrazenia? O grafice na razie nie bede mowic, bo w mojej grze NIE MA w menu zadnej mozliwosci zmiany rozdzielczosci, przekopalam sie przez to trzy razy (w sumie nie ma sie przez co przekopywac, bo malo rzeczy mozna zmienic w ustawieniach). Moje TLJ wyglada mniej wiecej jak TR4, kwadratowo i pikselowato :( Ale daje rade, oczy mi jeszcze nie wysiadly. Reszta? Lokacje super, rozbudowane, łażę po jakis zakamarkach i ogladam/dotykam wszystkiego, co sie da. Zapowiada sie niezle, jestem gdzies na etapie drugiego spotkania z Cortezem, obraz mi pokazywal, metrem sie machnelam, wlasnie zauwazylam, ze April na bieżąco dopisuje swoj pamietnik (alleluja, nie ma jak spostrzegawczosc - ikona pamietnika miga, jak glupia, a derdi slepa i glucha), ogolnie mam fajna zabawe. Moze niepotrzebnie zaglebiam sie we wszystkie dialogi, bo czasem trwaja dobrych kilka minut (ale z drugiej strony moze tak trzeba???). Podoba mi sie, zaczyna mnie niebezpiecznie wciagac, dobrze, ze jutro mam pozniej do pracy, bo na bank zarwe noc :D
Ekhm ... Cez, nie badz zlosliwy z tym gg :p Zaraz wlacze :D

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 04-01-2005, 18:14   

Jako, ze to topic niejako dla mnie (;)), bezczelnie napisze drugiego posta pod rzad i prosze sie ode mnie odstosunkowac z tego powodu :P
Wrazenia kolejne: dmuchana kaczuszka doprowadzila mnie niemal do histerycznego szlochu :/ I to zarowno w przypadku wyciagania jej z kanalu, jak i uzytkowania jej nieco pozniej. Trzy razy walnelam piescia w klawiature tak, ze przestaly mi dzialac M, N i K :/ Klawiatura do naprawy, kuuuurde. Ostatecznie znalazlam sie w tej Arkadii, czy jak jej tam, przeprowadzilam dyskusje z belkoczacym kaplanem, ni stad ni z owad przestal belkotac i zaczal gadac, jak czlowiek, co mnie niezmiernie ucieszylo, bo juz tracilam cierpliwosc. Zwykle jej poklady wyczerpuja mi sie w granicach polnocy ;) Anyway, pozwiedzalam miasteczko, teraz musze znalezc jakiegos frajera, ktory wyekspediuje mnie do mojego swiata :/ I tu zaczal sie problem ... Po pierwsze dlatego, ze zachcialo mi sie spac, po drugie dlatego, ze nie wiem, co mam robic :(
Koniec wrazen :D

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 04-01-2005, 18:24   

Ja pamiętam, że jakoś wróciłem z tej Arkadii, ale jak to już niestety nie pamiętam :) . Grałem w to jakieś dwa lata temu ostatnio. Derdi -> może zajrzysz po prostu do solucji ? W necie zdaje się jest tego pełno.

AAA, coś mi już świta ! W domku na klifach mieszka kolo (siedzi sobie na ławeczce) i to on może Cię odesłać do domu. Przedtem musisz jednak wykonać kilka zadań typu zanieść mapę jednemu facetowi, albo wygrać cośtam w grze w kubki :) . Pokombinuj :P .

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 05-01-2005, 00:29   

Dalam rade jednak, zatrudnilam sie u mapiarza, czy jak go tam nazwac (nie mam cierpliwosci czytac tych wszystkich dialogow, ESC przyspiesza gadke, korzystam z tego podczas mega nudziarstw i zaczynam lapac sie na tym, ze cos mi umknelo :p ) Teraz jestem na ziemi, z posterunku wyciagnelam dane jakiegos mlodego wyrzutka spoleczenstwa, cos tam o jego siostrze, trafilam do garazu bluzgajacego na maksa chlopaka (:D ... w szoku troche jestem, bo kur*uje co sekunde - lepszy ode mnie, skubaniec ;) ) i znowu utknelam :/ Nie chce solucji, ale sie zlamalam, zerknelam :/ I nadal wielkie ... kupa, bo on nie chce ze mna gadac o tym, co tam jest napisane :/ Zmolestuje go moze jakos ;)
Nadal jednak problem rozdzielczosci, trzy osoby juz mi tu siedzialy i nadal pikseloza :( Jakas wybrakowana wersja z obcietymi ustawieniami chyba, bo inaczej nie umiem wytlumaczyc braku tej opcji :evil:

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 05-01-2005, 11:26   

Derdi, zwolnij, bo mnie dogonisz :P i to pewnie juz dzis :p ja zostawiam tę grę na conajmniej 2 tygodnie, bo sesja sie zbliza...

Nie wiem dlaczego nie masz tej opcji w menu.. u mnie sie to dało przestawic.. choc nawet po przestawieniu litery w pamietniku sa strasznie pikselowate.

aha.. na wszelki wypadek dodam.. jak znajdziesz sie koło kilku posągów... nad wodą.. to chicho ! ja tam jestem i proszę dalej mi nie spoilerowac :P

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 05-01-2005, 14:02   

Cytat:
proszę dalej mi nie spoilerowac

spoilerować wolno, tylko wypadałoby to oznaczać, zarówno teraz jak i wcześniej bo ktoś nieświadomy wchodzi do topicu o grze która mu się spodobała i zna połowę fabuły chociaż wcale tego nie chciał.

:569: USE :spoiler: :spoiler: :spoiler: :spoiler: :spoiler: :!: god damn it :!:

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 06-01-2005, 19:32   

No, Cez, doszlam do tych twoich pomnikow :D I znowu nie wiem co dalej :p

CEZ:
Ani ja :P

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 31-01-2005, 12:58   

Kurde, bo mnie cholera weźmie. Błąkam się w pierwszym poziomie i nie wiem, co robić. Wkurzyłam się, przeczytałam solucję do tego rozdziału i okazało się, że wszystko już zrobiłam! Ale gdzie mam iść, żeby przejść do następnego rozdziału :?:

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 04-02-2005, 13:16   

ukonczyłem TLJ! :) siwetne.. ale spodziewałem sie lepszego zakończenia,. czekam na dwójkę :)

Akagi 
Praktykant

Wysłany: 07-04-2005, 17:53   

Grałam i przeszłam TLJ trzy lata temu. Bardzo fajna gra. Teraz gram w Syberie jak skończe to porównam która jest ciekawsza. :mrgreen:
Cuz you will hate yourself in the end(...)

kot 
Praktykant

Wysłany: 12-11-2005, 10:26   

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 12-11-2005, 11:36   

kot 
Praktykant

Wysłany: 12-11-2005, 11:40   

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 12-11-2005, 11:43