FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
..::GRY::..
Autor Wiadomość
Reminded 
Praktykant

Wysłany: 02-05-2012, 16:38   

K@t napisał/a:
Trine i Trine 2

Bo tak mnie naszło jakoś. Grał ktoś?

Grał! Trine kupiłem w empiku, tej gry nie można niekochać. Piękna grafika, fajni bohaterowie... Do dwójki się przymierzam powolutku, ale na razie simsy mnie pochłonęły. Q.Q

Rob3rt 
Podróżnik

Wysłany: 02-05-2012, 19:59   

Ok, jestem świeżo po ukończenia demka, które w moich oczach wypada... przeciętnie. Patrząc na gameplaye "dwójki" z YouTube, level z dema Trine 1 wydaje się być zrobionym bez pomysłu i bez pompy :P Gra jednak sprawia dobre wrażenie, klimat jest, pomysł też - choć sterowanie trzema postaciami o różnych umiejętnościach gdzieś już było. Gra jak na nie wielki produkt wydaje się być dopracowana - fizyka działa, postacie zachowują się odpowiednio, troszkę nie mogłem się wczuć w szybkie przełączanie postaci, a raczej ich kolejność, choć pewnie z czasem wyrobił by mi się nawyk. Kiedyś przy okazji pewnie sięgnę po pełne wersje, na razie jednak kontynuuje swoje przygody z Zeldą na DSa ;)

Reminded 
Praktykant

Wysłany: 02-05-2012, 20:15   

Z tym przełączaniem postaci to ja nie miałem żadnych problemów. Kwestia przyzwyczajenia.

K@t 
Spectre

Wysłany: 02-05-2012, 20:22   

Cytat:
Ok, jestem świeżo po ukończenia demka, które w moich oczach wypada... przeciętnie.

Im dalej tym lepiej, chociaż fakt faktem że w jedynce przez większość czasu robi się to samo. W dwójce jest cała masa nowych zagadek i przeskadzajek, często związanych tylko i wyłącznie z danym środowiskiem. Wszystkie nowości pojawiają się stopniowo przez całą grę, więc nie ma nudy do samego końca.

czarny246 
Nowicjusz

Wysłany: 18-05-2012, 19:03   

Ja ostatnio gram w Chicken Invaders 3 :mrgreen2:
Nawet fajne można grać na dwóch i nawet przez neta;p

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 20-05-2012, 11:28   

Czy mogę dostać jakieś tytuły gier a'la Guardian of Light czy sławne ostatnio Diablo 3 ? Chciałem też zaczerpnąc jakichś ewentualnych informacji na temat Portal 2 - fajna produkcja ? :P

K@t 
Spectre

Wysłany: 20-05-2012, 12:16   

W stylu Diablo - Torchlight. Nieco bardziej kreskówkowa, ale jest cała masa sprzętu, miejsc do zwiedzania, sekretów, itp. Niedługo ma ukazać się sequel. Sam grałem w nią dość sporo, ale to jednak specyficzny typ gry i po pewnym czasie może nużyć.

W stylu GoLa jest natomiast na pewno Alien Breed Impact (był nie tak dawno w pełni darmowy na Steamie, nie wiem jak teraz). Do tego również Dead Nation, ale to znowuż exclusive dla PS3, a sądzę, że pytasz o wersje PC raczej :)

W Portal 2 jeszcze nie grałem, ale zewsząd słyszę, że to gra jeszcze lepsza i ciekawsza niż jedynka, która sama już jest cudownym tytułem.

..::;;PeeT;;::. 
Podróżnik

Wysłany: 20-05-2012, 13:29   

Portal 2 to zdecydowanie najlepsza gra, w jaką miałem przyjemność zagrać. Bardzo dobry gameplay, genialny humor i mnóstwo, ale to MNÓSTWO innych smaczków. Grać, nie zwlekać!!! ;)

Scion 
Podróżnik

Wysłany: 20-05-2012, 14:28   

Zgadzam się z Peetem, Portal 2 to najlepsza gra w jaką grałem. Humor z najwyższej półki. W momentach, w których nie rozkminiasz co robić, zbierasz się z podłogi. Wheatley kradnie serca, a GLaDOS jest najbardziej psychopatycznym czarnym charakterem, z jakim kiedykolwiek miałeś do czynienia, czy to w grach, czy w filmach. Cała historia jest genialnie wymyślona. No i oczywiście sama zabawa z Portalami to wielka zaleta. Zagadki i elementy zręcznościowe na najwyższym poziomie. :)

Adamaru 
Podróżnik

Wysłany: 20-05-2012, 15:06   

Cytat:
W stylu GoLa jest natomiast na pewno Alien Breed Impact (był nie tak dawno w pełni darmowy na Steamie, nie wiem jak teraz).

Jeśli chodzi o Alien Breed Impact, to nie miałem przyjemności zagrać, a teraz kosztuje €8,99, na razie się nie skuszę. Natomiast sądząc po screenach i trailerze śmiem twierdzić, że bardzo przypomina Alien Swarm, które imho też jest genialne. Samotnie, albo w 4-osobowym co-pie z przyjaciółmi. Mi i moim znajomymi dawała mnóstwo frajdy, ale nie każdego musi bawić. :) Do tego jest w pełni bezpłatna, na Steamie.

K@t 
Spectre

Wysłany: 20-05-2012, 16:15   

Tfu, przepraszam - chodziło mi o Alien Swarm, który jest darmowy :D Alien Breed jest natomiast bardzo podobny w założeniach.

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 20-05-2012, 23:51   

Dzięki wszystkim za pomoc. ;) Szykuję się do zakupu Portala 2 na X360, myślę, że nie będę żałował wydanych pieniędzy. Pobralem też z XLive Torchlight 1 demo, wrażenia czysto średnie. Żal dupe mi ściska, że Diablo 3 tylko na PC, myślę, że na X360 grało by się przystępniej, łatwiej, ale cóż. Dzięki jeszcze raz. :)

K@t 
Spectre

Wysłany: 21-05-2012, 08:19   

Skoro grasz na Xie, to ściągnij sobie pierwszą (najlepiej) część DeathSpank - tu również jest konwencja w stylu Diablo/fantasy RPG ale totalnie niepoważna. Cała gra jest właściwie parodią wszelkich RPGowych klisz. Gra się przyjemnie i niejednokrotnie można się mocno obśmiać.

Luthien 
Podróżnik

Wysłany: 21-05-2012, 21:33   

Maati, nie pożałujesz wydanej kasy na grę Portal 2. Ten tytuł jest genialny. Jest to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałam. Szczerze polecam :)

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 30-05-2012, 11:42   

Portal 2 - zakupiony dwa dni temu, już sporo pograłem i muszę przyznać, że jest świetny :D Kooperacja biję na głowę singla, pod względem wszystkiego. Humor świetny, P - Body mnie rozwala. :D Levele bardzo ciekawe, kolejne misje ze zwariowanymi zręcznościówkami w szczególności z wszelkiego rodzaju trampolinami w wyniku czego można sobie poszybować. :P I ja szczerze polecam i dziękuję wszystkim za pomoc jeszcze raz. :P

A i jeszcze pytanko, jak gra wygląda pod względem długości czasu gry?? Zdarza się, że pędząc przez kolejne pomieszczenia testowe zastanawiam się czy zaraz nie pojawią mi się napisy końcowe. :P

..::;;PeeT;;::. 
Podróżnik

Wysłany: 30-05-2012, 12:11   

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. Gra niestety do najdłuższych nie należy. Kiedy już ją odpalam, to przechodzę od tak :(

chinese_bomb 
Nowicjusz

Wysłany: 05-06-2012, 17:32   

A ja ściągnęłam sobie wczoraj emulatora, podpięłam joysticka i napieprzam Tanki, na zmianę z Mario ^-^

bobonton2 
Podróżnik

Wysłany: 05-07-2012, 18:49   

Final Fantasy XIII-2. Wow. Gra jest warta swej ceny. Poprawione są wszystkie te elementy z XIII, na które narzekali gracze. Na początku, po materiałach promocyjnych spodziewałem się większej cukierkowatości (wszędobylski róż i fiolet, Serah...), ale w trakcie przechodzenia zostałem mile zaskoczony. Emanujący tą "gorszą" japońskością Noel okazał się całkiem do zniesienia, a Serah trochę wydoroślała (z dwunastolatki na ~siedemnastkę, ale zawsze coś :D ). Gameplay jest bardzo podobny do poprzedniczki, ale jednocześnie świeży i nadal ciekawy- poprzez dodanie pokemonów. Misje nie polegają już tylko na "udaj się tu i tam i zabij potwora". W grze pojawiło się tyle nowych, bardzo rozbudowanych elementów, jak np system rozwoju i infuzji monsterów, minigierki itd. Czasem zastanawiałem się, jak Square zdołało stworzyć tę grę w tak krótkim czasie (wyszła zaledwie kilka miesięcy po zapowiedzi, a cały rozwój trwał nieco ponad półtora roku). Muzyka, jak na serię przystało, ge-nial-na i idealnie pasująca klimatem do lokacji i wydarzeń.
http://www.youtube.com/watch?v=AcLetgnrcIo <3
Jest tylko jedna rzecz, która nie daje mi spokoju. Cały sens robienia sequela XIII opierał się na uratowaniu Fang i Vanille. Nie dość, że prawie nic na ten temat nie słyszymy, to jeszcze Lightning znika na większość gry.
Spoiler:
Celem rozgrywki jest odnalezienie Light, uratowanie świata przed pochłonięciem przez chaos i bogini Etro przed śmiercią. Żadna z tych rzeczy się nie udaje, oh well. Kilka ostatnich sekund finałowej cutscenki przekreśla sens obu gier. Nadzieję na jakieś wyjaśnienie budzi końcowy napis "to be continued", wg twórców odnoszący się do DLC które wyszło w maju, kilka miesięcy po premierze gry. Niestety, okazało się jedynie próbą wyłudzenia kasy. SE- trolling in the deep. Jeśli nie wyjdzie kolejne DLC, albo drugi sequel, będę nieźle podnerwion :fire:

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 16-07-2012, 21:24   

Jestem ofiarą fałszywych(?) opinii oraz marketingu. Tak, kupiłem Alone in the Dark.
Wiem, stary tytuł. Skusiła mnie cena oraz kilka gameplayów z YT. Wciągające trailery, "inność" zamociły mi w głowie i wyłożyłem kasę na ladę.
Gra jest fatalna. Sama fabuła i sposób jej przedstawienia jest może całkiem całkiem (coś a'la Alan Wake). Mimo wszystko od strony technicznej gra jest beznadziejna!! Walka z tymi "zombie-taken" to czysta frustracja. Animacje kuleją - nawet AoD wygląda przy nich jak majstersztyk! Machanie krzesłami, lampami, siekierami, gaśnicami i do tego absurdalne lokacje są gorącymi gwoździami wbijanymi powoli w oczy. Z jednej strony kusi poznać resztę fabuły, tak z drugiej mam ochotę grę zapakować i oddać do jakiegoś ośrodka walki z adhd. Zdecydowanie nie polecam (choć pewnie wszyscy już grali :p )

e_g 
Odkrywca

Wysłany: 17-07-2012, 13:35   

Menkur, nie wiem pod jakim kamieniem siedziałeś, ale od dawna trąbiło się, że "nowy" AITD to gniot gameplayowy, który oprócz muzyki i fabuły nie jest w stanie zaoferować niczego dobrego :p old news are old!

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 17-07-2012, 18:35   

Na jakimś forum alanołejkowym ktoś pisał o tym tytule i postanowiłem kupić; była za 19 zł na allegro u sprzedającego, u którego kupiłem ACR. A że dawno w nic nie grałem to spróbowałem. Zresztą obejrzałem kilka gameplayów i wydawało mi się fajne to grzebanie w ekwipunku, składanie przedmiotów. No i sam klimat gry wydawał mi się niezły. Jednak gdy zagrałem po raz pierwszy to nie umiałem w ogóle sterować postacią (w sumie nawet już nie wiem, jak ten gość ma na imię :o ) Ogólnie sterowanie to masakra - obracanie postacią i kamera przypisane jest do jednej gałki. Jeszcze w widoku z pierwszej osoby ujdzie, ale zaś nie można tłuc siekierą tych zombiaków. System sejwów też zjebany.

Adamaru 
Podróżnik

Wysłany: 23-08-2012, 17:55   

http://www.youtube.com/watch?v=uw7rG3IehoE

Było kwestią czasu. Warto w końcu zagrać w ten tytuł, skoro jednak wychodzi na PC? :p

K@t 
Spectre

Wysłany: 23-08-2012, 20:22   

Warto, mimo całej mojej frustracji, jaką się tu dzieliłem wcześniej.

Wika1209 
Nowicjusz

Wysłany: 24-08-2012, 19:40   

Jeśli nie wyjdzie kolejne DLC, albo drugi sequel, będę nieźle podnerwion

W dniach 31 sierpnia-2 września odbędzie 25-lecie serii Final Fantasy. Na 1 września Square Enix zapowiedziało pewne ogłoszenie, na scenie nazwanej Final Fantasy Lightning Saga : New Dewelopements Presentation . Więc jest nadzieja na FFXIII-3. Niedawno Square uruchomili stronę praktycznie potwierdzającą wrześniową zapowiedź Final Fantasy XIII-3.

http://finalfantasy13game.com/astormgathers/

Asyenna 
Odkrywca

Wysłany: 24-09-2012, 19:47   

Ponieważ miałam okazję przetestować osobiście Kinecta przy okazji pobrałam dziś demo Fable Journey.
Plus jest taki -skakać nie trzeba -można siedzieć. No ale za to trzeba machać rękami i to dość ostro. Rozbolały mnie ręce i szyja od tego wszystkiego.
Co do zapowiedzi złotoustego Piotrusia to znów wyszły obiecanki -fragment gry z dema jest niestety ale typową grą na szynach. Działanie gracza ogranicza się do walki z potworami -czyli rzucanie czarów (w demie jest kilka rodzajów czarów) oraz przesuwanie się na boki poprzez wychylanie ciała.

Odczucia na minus raczej. Mimo, że kolejne Fable szły czasem w dziwnym kierunku to w FJ szyny bolą najbardziej -zwłaszcza w porównaniu do otwartości i eksploracji z wcześniejszych części.

Nie wiem czy posiadając Kinect na własność kupiłabym FJ -póki co nie przekonali mnie demem wcale.
Mimo, że Albion darzę wielkim sentymentem to na dzień dzisiejszy czekam na Fable 4.
W międzyczasie planuję doładować sobie msp i nabyć w końcu Fable 1. :)

Odpowiedz do tematu