FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider 2
Autor Wiadomość
amylum 
Nowicjusz

Wysłany: 10-08-2013, 02:07   

Wow, dzięki za informację, ja zatrzymałam się na etapie tego starego Ultimate Edition z 2003 r. i takie właśnie mam i tam muzyczki w TR2 nie mam... wiec nie mam żadnej części po TRAOD, szczerze mówiąc długi czas nie interesowałam się szczególnie tematem TR :)

A co do TR2... uwielbiam wszelkiego rodzaju toczące się w moją stronę kule :P

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2013, 00:24   

Czy ktoś może mi przybliżyć historię Serafina z Tomba 2 ? :) Przede wszystkim interesuje mnie to skąd wziął się na statku, ogólnie i w szczegółach. :P

K@t 
Spectre

Wysłany: 11-12-2013, 08:33   

To klucz otwierający wrota w Klasztorze Barkhang, za którymi - jak wiadomo - znajduje się znowuż Talion.

W grze jest powiedziane jedynie, że Seraph został wykradziony z Barkhang wiele lat temu, przez "głupich włóczęgów" (jak opowiada Larze mnich na platformie).
Gianni Bartolli (ojciec Marco) wszedł jakoś w posiadanie Serapha i wiózł go ze sobą na Marii Dorii. Aby powstrzymać Gianniego przed wykorzystaniem klucza i zarazem zdobyciem sztyletu, mnisi wysadzili statek.

I to w sumie tyle w kwestii szczegółów :p W grze nie ma nic więcej na ten temat, a Wiki twierdzi to samo. Nie mam pomysłu na to skąd niby Gianni wiózł Serapha i jak go zdobył.

Zatopienie statku było pewnie prostsze, niż walka w górach i obrona klasztoru.

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2013, 14:13   

O, tego właśnie potrzebuję. Zaj.biste dzięki ;)

DarkLuki 
Nowicjusz

Wysłany: 26-01-2014, 04:36   

Cześć mam problem z klawiszami.
Jak wciskam prawy alt w wodzie to Lara płynie i do tego jak wcisnę kierunek czyli np strzałkę w lewo bądź w prawo to zmienia mi orientację ekranu a jak wcisnę alt i strzałkę w dół to obraca mi ekran "do góry nogami". Czytałem, że jest to jakiś skrót klawiszowy w windows 7 Wiecie może jak to zmienić ? tzn się jak zmienić ten skrót bo chciałbym zostać przy tych ustawieniach klawiatury.

K@t 
Spectre

Wysłany: 26-01-2014, 09:08   

Witamy! Owszem, trzeba wyłączyć rotację ekranu. Najczęściej jest to w ustawieniach graficznych lapka/PC (u mnie np. w panelu Grafika HD Intel).

Nie wiem jaki masz dokładnie model, więc poczytaj tę dyskusję, począwszy od pierwszego posta w linku:
http://www.tombraiderforu...p=146211#146211

I jako przykład:
http://s37.photobucket.co...kedout.jpg.html

Artur 
Nowicjusz

Wysłany: 13-04-2014, 14:48   

Pewnie już było tu takie pytanie:
Przy końcu pierwszego etapu Great Wall brakuje cut scenki z Claudio i laptopem :)
Do tego brak soundtracku, ale to już norma w starszych wersjach

Można to jakoś naprawić?

HarryCruise 
Gazela

Wysłany: 13-04-2014, 18:35   

http://laracroft.pl/tr2sold.htm

Artur 
Nowicjusz

Wysłany: 15-04-2014, 00:24   

Mogę ściągnąć jakoś pełen soundtrack, czy muszę każdy track po kolei?

Raimei 
Nowicjusz

Wysłany: 29-09-2014, 15:47   

Hej mam problem z Tomb Raider II mam windows 8.1 gra się włącza ale jak wyciągam broń nie pokazuje się hp POMOCY !! :/

Vitos268 
Nowicjusz

Wysłany: 29-01-2015, 10:37   

Witam ! Bardzo pomocy potrzebuje. Otóż jestem już pod koniec gry (bodajże trzy poziomy gry mi zostały). Na środku level'a "Floating Islands" ni skąd ni zowąd zaczął mi się ścinać level. Tak przynajmniej myślałem, że to tylko na konkretnym levelu mi się ścina - gdy zacząłem grę od nowa i też pospacerowałem po poziomie "Lary Home" to okazuje się że to cała gra po jakimś czasie grania i load'ownia robi porządną zwiechę. Problem jest jak dla mnie tak nie wytłumaczalny, że jedyne co mi pozostało to napisać tutaj. Robiłem wszystko, absolutnie wszystko - odinstalowywałem grę specjalnym programem do odinstalowywania, pobierałem inne save, szukałem w google .. robiłem wszystko jak obłąkany, aby ta gra normalnie działa. Nic więcej mi nie wpada do głowy, co z tym fantem zrobić. Dodam, że gdy (nadal jestem na nim jakby co) zacząłem level "Floating Islands" to w menu zobaczyłem zamiast tych strzałek na klawiaturze, pada do PS1. Można by rzec "no to może twórcy źle skonwertowali grę". Tyle, że ten problem zaczął się w środku przechodzenia levelu - więc co mogłem zrobić w środku gry, aby nagle cała gra się zepsuła ? A później to tylko ten cały czas schemat trzeba wykonać, aby ten błąd się ukazał - pobiegać, pozabijać, zabić się i wczytać. Nie chodzi o to, że po WCZYTANIU spadają FPS, tylko już podczas samego grania, ale jak wczytuje, to znacznie szybciej to się robi. Z resztą ... trudno to opisać - już samo zdefiniowanie skutku jakiegoś błędu jest dla mnie dosyć dużym wyzwaniem. Ale mam nadzieje, że ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Dodam, że ta gra jest w wydaniu "Tomb Raider II - Ultimate Edition" z Kolekcja Klasyki.

agnes-89 
Nowicjusz

Wysłany: 17-06-2015, 20:42   

Hej

a ja mam pytanie co do TR2 z Ultimate Edition... otóż gdy na samiutkim początku dochodzę do Wenecji, to ekran rytmicznie mi się przyciemnia, tak jakby to były jakieś klatki filmu czy coś w tym stylu. Kompletnie nie wiem co z tym zrobić.

Jakby ktoś wiedział o co chodzi to dajcie znać.
Pozdrawiam!

DeadMan 
Nowicjusz

Wysłany: 12-11-2015, 23:08   

Wiadomo coś może więcej na temat tego:
http://www.trle.net/sc/levelfeatures.php?lid=2816
...ładnie wyglada.

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 12-11-2015, 23:40   

Grałem w to, faktycznie bardzo ładnie "odnowiona" wersja dwójeczki. Wiele miejsc jest rozbudowana, czasem wręcz atrakcyjniej jak w oryginale. Bardzo lubię takie remake'i. TRA Retold też bardzo fajnie wyszło pod względem grywalnym. Szkoda, bo ponoć projekt został porzucony.

DeadMan 
Nowicjusz

Wysłany: 13-11-2015, 17:55   

Ale to co podałem w linku to tylko demo z tego co widzę? Wiadomo czy projekt będzie ukończony?

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 13-11-2015, 18:22   

Nie wiem, nie zaglądam na Sami_Wiecie_Jakie_Forum od tysięcy lat. Tam prędzej się czegoś dowiesz, ewentualnie skorzystaj ze zbiorczego tematu w dziale Custom Levels - osoby interesujące się edytorami może wiedzą coś więcej. Wg mnie gra ma duży potencjał i autor zdecydowanie wie, co robi. Może zwyczajnie brak czasu go ogranicza.

DeadMan 
Nowicjusz

Wysłany: 13-11-2015, 20:03   

Dzięki, poszukam, poczytam. No jest potencjał. Właśnie gram w dwójeczkę starą. A tu jakieś takie nowe coś ;) znalazłem.

chuderlaczek 
Nowicjusz

Wysłany: 27-01-2016, 20:38   

rewelacyjna gra, ktoś gra w ta cześć jeszcze?

QiO 
Nowicjusz

Wysłany: 28-01-2016, 08:40   

Ja co jakiś czas sobie powtarzam. :D

Kharupira 
Nowicjusz

Wysłany: 10-08-2016, 20:57   

Tomb Raider 2 to pół roku z mojego życia, a to dopiero przy pierwszym podejściu, potem jeszcze z parę miesięcy grania "pod wrażeniem".

Kocham tą, za wszystko, za pudełkowe postacie, strasznie irytujących przeciwników, klaustrofobiczne lokacje, trudność do sufitu... ta gra jest po prostu straszliwie grywalna i wciągająca i trudno się od niej oderwać - chyba, że naprawdę się utknie, a nie chce się korzystać z solucji ;)

Bardzo pozytywnie wspominam czas, kiedy TR 2 był dla mnie czymś nowym. Teraz już się takich gier nie robi.

Pół roku? Hmmm... może było to nawet więcej czasu, wtedy nie miałam internetu, więc mogłam liczyć tylko na siebie ^^

Shady-Yo 
Nowicjusz

Wysłany: 14-08-2016, 17:27   

Oj, pamiętam tę grę jeszcze z dzieciństwa... Teraz, przeszedłem ją już chyba po raz trzeci albo czwarty. Po latach wciąż grało mi się w nią świetnie.

Niektóre poziomy są porywające, mają swój niesamowity klimat. Mówię tu m.in. o kultowych wśród fanów serii (ale chyba nie tylko): Chińskim Murze, Wenecji czy też Tybetańskich Katakumbach i Świątyni Xian. Niektóre znam już chyba na pamięć...

Poziomy są świetnie zaprojektowane, jest mnóstwo pułapek, dużo przeciwników a czasem zdarzają się fajne zagadki (oparte na prostych schematach, ale sprawiające sporo frajdy). Dużym plusem gry jest jej długość. Poziomy są rozległe i bardzo różnorodne, ale co ważne, nie odczuwa się wrażenia, że gra jest na siłę wydłużona - o nie, to na pewno. Na koniec czeka nas klasyczna walka z bossem, tutaj jest nim smok. Szczerze, to jakoś wyjątkowo szybko mi z nim poszło. Przed walką kojarzyło mi się, że to nie był wcale taki łatwy orzech do zgryzienia dlatego nawet zostawiłem sobie sporo amunicji w różnych broniach. A tymczasem wystarczyło wypluć w dziada pół magazynku z jednej broni i padł nieżywy. Trochę mnie to zaskoczyło. Ale i tak bardzo fajny boss.

W tej części Lara potrafi korzystać z różnych nowych rodzajów broni, m.in. M-16, granatnik czy harpun, odpalać flary, a także jeździć skuterem śnieżnym (bardzo dobre były przejażdżki tym pojazdem). Poza tym doszły fikołki w powietrzu i pod wodą, które dają zupełnie nowe możliwości.

Sama fabuła to nic szczególnego, ale nie to w TR jest najważniejsze, tutaj liczy się dobra zabawa i duża frajda z przechodzenia kolejnych, bardzo wciągających i klimatycznych poziomów. Najbardziej podobał mi się chyba level Temple Of Xian, ale świetne były też poziomy w Tybecie, Wenecji i pierwszy level The Great China Wall.

Dla mnie ta gra spokojnie zasługuje na: 9/10. I ja ciągle nie wiem, która część podoba mi się bardziej: dwójka czy trójka (ale chyba jednak ta druga) :P

Aktualnie gram w:
Anniversary

Odpowiedz do tematu