FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider 2
Autor Wiadomość
Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 27-12-2004, 12:45   

Dokładnie, miny można zostawić w spokoju. Też tak kiedyś zrobiłam, że jakimś cudem (teraz mi Zebius uświadomiłeś jakim :lol: ) drzwi mi się nie zamykały, poprostu podłynęłam do min, przeszłam obok nich i przeszłam przez drzwi :p

Tak w ogóle, to przechodze TR 2 ze wszystkimi sekretami, jestem już w Catacombs of the Talion. I co najlepsze, pierwszy raz gram w TR2 z dźwiękiem i wszystkimi animacjami :) Widać ogromną różnicę, jednak sold-out to total shit, nie rozumiem jak można wyciąć scenki pokazujące się podczas gry, przecież przez to ucieka pół fabuły :evil: No i muzyka w TR2 - słyszę ją pierwszy raz, jest śliczna :mrgreen: Niektóre utwory przypominają te z TR3, TR4 i TR5 :)

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 27-12-2004, 21:41   

Dzisiaj przeżywałam prawdziwą schizę jak grałam w TR2, w Temple of Xian :lol: Muzyka jest poprostu miodzio, te zawodzące wycie jest zarąbiste! Dopiero z muzyką czuje się prawdziwy klimat gry. Wczesniej jak grałam w TR2, nie było tego i moze dlatego mój stosunek do tej części był... neutralny. Teraz po pierwsze słyszałam muzykę, a po drugie widziałam scenki, których wcześniej nie było i nareszcie wiem o co lata! Niektóre sekrety w TR2 są świetnie ukryte, nigdy nie wpadłabym na to gdzie są wszystkie pochowane :lol: Pierwszy raz widziałam tyranozaury w The Great Wall :mrgreen: no i polubiłam Opera House, niesamowite! :mrgreen: Z dźwiękiem naprawdę gra się o niebo lepiej. Aha i chociaż przechodziłam TR2 już dużo razy, to pierwszy raz nie zabijałam mnichów :oops: :lol: Więc potem się od nich roiło :lol: I podobało mi się miejsce ukrycia złotego smoka w Ice Palace, heh :lol: Nie będę nic mówić, moze kiedyś sobie zobaczycie ;)

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 27-12-2004, 21:51   

A mówiłem, że muza w TR2 jest dobra :) ? Co do sekretów to faktycznie wszystkie są dobrze ukryte. Żeby zdobyć wszystkie musiałem posiłkować się solucją.

BTW. Na PSX po skończeniu gry można ją było rozpocząć od nowa z pełnym kompletem broni i nielimitowaną amunicją.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 27-12-2004, 21:58   

Ja zerkam na TRPL na ukrycie sekretów :lol: Chociaż... na niektóre można się natknąć przechodząc normalnie obok nich. Aha, własnie, a za zdobycie wszystkich sekretów w TR2 nic nie ma, nie?

shephard 
Podróżnik

Wysłany: 27-12-2004, 22:09   

A tak w ogóle to jak długi jest TR2? Z pośrod TR 1, 2 i 3 który wg. was jest najlepszy? :>

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 27-12-2004, 22:13   

Trudno powiedzieć, ale wahałabym się między TR1, a TR2. TR1 ma niepowtarzalny klimat, ale chyba jednak wole TR2 pod wieloma względami. TR2, to już nie tylko latanie od dźwigni do drzwi, od drzwi do dźwigni. A TR2 nie jest dość długi. I też nie trudny. Dwa, trzy dni góra :)

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 27-12-2004, 22:15   

TR2 jest wystarczająco długi żeby czerpać niesamowitą przyjemność z każdej sekundy gry :) . Shephard -> co do tego głosowania to jest na to miejsce w odrębnym topicu :P . Tutaj lepiej takich rzeczy nie robić :) .

shephard 
Podróżnik

Wysłany: 27-12-2004, 22:15   

Bo ja właśnie niewiem, którego TR przechodzić jak przejdę TR4 :> Zwracam się do was o radę :>

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 27-12-2004, 22:26   

TR2, TR2 i jeszcze raz TR2. Łza mi się w oku kręci ze wzruszenia ilekroć przypomnę sobie te wszystkie godziny spędzone przy dwójce :roll: .

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 27-12-2004, 22:46   

Też lubię dwójkę, ale uważam że najlepiej przechodzić po kolei wszystkie TR-y, wtedy najlepiej zwraca się uwagę na to jak gra się rozwijała, czy to graficznie czy pod względem nowych ruchów czy skomplikowania zagadek.
Jak się zaczyna od najnowszych części, wtedy ocena tych najstarszych spada niestety.
No i najlepiej po skończeniu TR2 zapuścić sobie Golda TR2. Jest całkiem niezły.

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 28-12-2004, 11:17   

Ja pamiętam że jak grałam w TR2 to zajęło mi to prawie rok. Ale wtedy TR nie był moją mulubioną grą, a jak mi coś nie wychodzi albo nie wiem jak coś zrobić to robie sobie odpoczynek (gdzieś tak miesięczny) od gry. Ale muszę przyznać że dzięki temu gra mi się szybko nie nudzi. W TAOD nie miałam takich problemów i gre przeszłam w tydzień. Teraz żałuję bo grałam w nią już z 10 razy i znam na pamięć :placz:
A jeśli mam wybierać między 1,2 i 3 to najbardziej podoba mi się 2 (choć w 1 grałam jak miałam 9 lat chyba i doszłam tylko do 3 etapu; teraz gra nie chce mi się poprawnie zainstalować)

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 28-12-2004, 11:38   

Roweste -> A chcesz może zagrać w jedynkę? Jest już kilka wątków na tym forum o uruchamianiu TR1 pod XP, z akceleracją 3D (grafika wygląda wtedy podobnie jak w dwójce). Jakbyś chciała spróbować to pytaj, tyle że w wątku o TR1. Mam już w tej kwestii spore doświadczenie :lol:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 28-12-2004, 11:52   

Właśnie... Tyle wiary nie chce instalować TR1 pod XP, bo myśli, że to takie trudne, a tymczasem, to nic skomplikowanego, zajmuje jakieś 10 minut i warto spróbować. Więc, Roweste spróbuj, naprawdę warto :)

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 28-12-2004, 12:44   

OK. Spróbuję. Ale chyba najpierw sprawdzę czy patche tu coś nie pomogą. Bo ja mam 1 zainstalowaną tylko że nie ma w niej głosu i zaraz po włączeniusię menu głównego się wiesza i trzeba resetować kompa

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 28-12-2004, 12:49   

No to czeka Cię zabawa z VDM Sound i dgvoodoo :)

Patche nic nie pomogą :!:

http://batart.tcz.pl/foru...?t=131&start=25 Prześledź ten temat, tam znajdziesz instrukcję. A jak będziesz mieć problemy, to zgłoś się do mnie na gg, powiem Ci wszystko po kolei :)

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 28-12-2004, 12:59   

OK :!: Wielkie dzięki :wink:

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 02-01-2005, 17:46   

Dobra. Darowałam sobie próby poprawnego zainstalowania TR1 pod XP. Jakoś to przeżyję. Ale teraz to się wnerwiłam na maxa!! Zainstalowałam TR2 i pierwszy etap działa wporzo ale po przejściu go gra się wyłącza i wyskakuje taka informacja:
" FATAL: Level 2 (E:\Data\Boad.TR2) requires a new TOMB.EXE (version xxxxxxx) to run"
(w miejsce x za każdym razem wskakują inne cyferki więc ich nie pisałam)

Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi? :/

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 02-01-2005, 20:37   

Roweste -> Musisz uruchomić TR2 w trybie zgodności z Windows 98/ME, czyli klikasz prawym klawiszem myszki na skrócie do gry, wybierasz Właściwości, wchodzisz w zakładkę Zgodność i zaznaczasz 'Uruchom ten program w trybie zgodności z Windows 98/Millenium'.

A jakie problemy masz z instalacją jedynki? Chętnie Ci pomogę :lol:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 02-01-2005, 20:50   

Roweste -> Miałam dokładnie ten sam problem co Ty :)

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 06-01-2005, 21:04   

Dzięki Zebius :* Normalnie nie wiem co ja bym bez Was zrobiła?

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 12-01-2005, 17:37   

Ja też niedawno poskromiłam Tomb Raidera 2 sold-out. Nie mogłam sobie pradzić z nagraniem jednej pełnej płyty, więc nagrałam audio i odtwarzam obie jednocześnie. Ja jednak wolę TR1 od TR2. Głównie ze względu na klimat, poza tym "jedynka" to mój pierwszy TR.

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 16-01-2005, 11:55   

Mój też. Chociaż przeszłam tylko 2 etapy chyba. Nie pamiętam dokładnie bo to było dawno w każdym razie doszłam do etapu z wielkim tyranozaurem który mnie zjadł. A w TR2 nie przepadam za tymi początkowymi etapami bo one są właściwie takie... pospolite? Chodzi się po miastach i strzela do ludzi. Co to za frajda? Ale potem jest fajnie bo można zabijać yeti itp :mrgreen:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 16-01-2005, 15:23   

Roweste -> Myslę, że 2 etapy, to za mało, żeby wypowiadać się o grze. Jedynka staje się coraz ciekawsza im dalej przechodzisz. Powinnaś przejść całą, bo końcowe etapy są poprostu zajefajne :mrgreen:

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 16-01-2005, 23:14   

A ja właśnie lubię Wenecję :-) Głównie ze względu na rajd w motorówce :-) Poza tym podoba mi się przyjemny, lekki klimat tych leveli.

Malwinka 
Obieżyświat

Wysłany: 17-01-2005, 10:31   

Lekki klimat ogolnie w TR2 hmmm ta czesc zawsze kojarzy mi sie z duza iloscia przeciwnikow. trzeba byc w ciaglym pogotowiu.

Odpowiedz do tematu