FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TR4: The Last Revelation
Autor Wiadomość
mar!o 
Student

Wysłany: 27-01-2014, 20:25   

HellCat napisał/a:
Mam pytanie :3 .Jestem na poziomie o nazwie Burial Chambers (mam nadzieję,że dobrze napisałam) w pomieszczeniu z mumiami.Podeszłam już do tego grobowca (to był chyba Seth) i weszłam znów do mumi.One wyszły mnie zjeść :P więc ja zaczęłam w nich naparzać z zwykłych pistolwtów.Z marnym skutkiem jak się okazało.Zmieniłam więc broń na shotguna i sprzedałam im pare kul ale one padają na chwilę i wstają.Moje pytanie brzmi więc: jak się ich pozbyć? ^^

Ja zawsze naparzałem ze shotguna czyli ustawiałem się tak ze shotgunem, by taką mumię strzałem ze shotguna zestrzelić do wody, czyli do niewielkich zbiorników wody,. które są w rogu tej sali z mumiami.

HellCat 
Student

Wysłany: 27-01-2014, 20:28   

mar!o, Dziękuję :3 Rozwarzałam tę opcję ale nie myślałam,że tak jest rzeczywiście bo gdy w nich naparzam to jakoś tak zsuwają się do ściany i nie chcą wpaść do wody :gupek: .Trzeba popróbować ale dziękuję za pomoc :)

HarryCruise 
Gazela

Wysłany: 27-01-2014, 23:54   

Tak generalnie, to tych mumii nie musisz się w ogóle pozbywać. Mimo, że są wkurzające, to praktycznie po kilku minutach i tak opuszczasz tę lokację.

HellCat 
Student

Wysłany: 28-01-2014, 10:46   

Aha.No to świetnie w takim razie mam jeszcze jedno pytanie które piszę tu,gdyż nie mam pojęcia gdzie indziej je napisać :) .W Tomb Raider gram na laptopie i podczas walki gdy czasami trzeba skoczyć np.do przodu i szczelić to obraz wykręca mi się do góry nogami.Czy mogę jakoś wyłączyć jakąś opcję ażeby mi się tak nie robiło? :3

K@t 
Spectre

Wysłany: 28-01-2014, 11:14   

HellCat napisał/a:
Czy mogę jakoś wyłączyć jakąś opcję ażeby mi się tak nie robiło? :3

http://www.tombraiderforu...p=146972#146972

A w powyższym linku kliknij w kolejny ;) .

HellCat 
Student

Wysłany: 28-01-2014, 12:52   

K@t, Dziękuję :3 Znalazazłam i wyłączyłam je.Teraz się da grać ^^

Dustie 
Obieżyświat

Wysłany: 09-02-2014, 22:30   

Czy ktoś zetknął się kiedyś z pirackim spolszczeniem The Last Revelation? Przypomniałem sobie właśnie o nim, padały tam teksty typu "ty mnie znasz Von, jestem sama cnota" i "ty wszystko obmyślił". Nie pamiętam, czy już kiedyś była o nim mowa tutaj na forum, bardzo możliwe, ale kompletnie nie pamiętam... może jakieś fragmenty z tego dubbingu gdzieś na Youtube są? Na pierwszy rzut oka nie widzę...

HarryCruise 
Gazela

Wysłany: 09-02-2014, 22:56   

Hahaha, ja pamiętam, miałem z tym styczność jakiś czas temu, można paść ze śmiechu. Mam wrażenie, że tego nie nagrywał Polak, a jeśli tak, to po dobrym skręcie xD

K@t 
Spectre

Wysłany: 10-02-2014, 08:42   

Bo tego nie nagrywał Polak :D . Mimo forumowej polityki muszę przyznać, że niestety nie wiem jak dotrzeć do tego dzieła sztuki. Sam jestem ciekawy jak wygląda całość.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 10-02-2014, 10:03   

Miałem wątpliwą przyjemność zetknięcia się z tym dziełem :D kumpel kupił je jeszcze na Stadionie Dziesięciolecia, amerykańskie wydanie (w sensie logo w menu, nic poza tym :p ) z polskawym dubbingiem ze wschodnim zaciągiem.

Nie jakoś obszernie, ale ogólnie rzecz biorąc, temat był na forum poruszany. Nie pamiętam kiedy, gdzie, jak.

A jeśli chodzi o zdobycie tej wersji, to obawiam się, że zostaje tylko szukanie po znajomych, którym kopia mogła się zachować przez 15 lat. Innymi słowy - szansa na zdobycie jest marna.

HarryCruise 
Gazela

Wysłany: 10-02-2014, 16:34   

Ja miałem kiedyś kopię tego zacnego wydania, niestety nie mogę teraz znaleźć płytki... Jeśli znajdę, to może się podzielę xD

EDIT:
Znalazłem :>

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 10-02-2014, 17:56   

Nie tylko Tomb Raider miał taki wyjątkowy dubbing. Graliście w "Maxa Payne'a" w wersji "Bazar Games" ??

mateusz12 
Praktykant

Wysłany: 10-02-2014, 18:49   

Pliki audio ze scenek na silniku gry z TR4 przynajmniej w wersji z TRUE są luzem w folderze gry w katalogu cd/audio, więc podmienienie ich na te z "polskiej" wersji raczej nie będzie trudne, o ile takie ktoś udostępni ;) chyba to będzie w miarę legalne. Też chcę posłuchać tego dzieła o ile to możliwe, kiedyś czytałem już o nim w jakieś starej dyskusji na Wotr :)

HarryCruise 
Gazela

Wysłany: 10-02-2014, 19:02   

Mogę Wam udostępnić link do obrazu płyty TR4 PL, ale tylko na priv. Chyba aż takie piracenie to nie jest w przypadku takiego rarytasu :P

Esina 
Nowicjusz

Wysłany: 21-02-2014, 12:11   

O mamusiu kochana, mam polską i tam padają takie słowa, że żal nie zagrać. Werner w pierwszym levelu mówi do Lary "kwiatuszku" (przy czym brzmi trochę jak pedofil). Albo "naciśnij przycisk nazat", no po prostu kabaret ;D Polecam jak się ktoś chce trochę pośmiać :)

Dustie 
Obieżyświat

Wysłany: 25-02-2014, 01:17   

HarryCruise napisał/a:
Mogę Wam udostępnić link do obrazu płyty TR4 PL, ale tylko na priv. Chyba aż takie piracenie to nie jest w przypadku takiego rarytasu :P

Łomatko, ależ cudownie! :D Jakby co to posiadam legalną wersję TLR, i pewnie wszyscy tutaj tak samo (szczerze wątpię, aby ktoś jeszcze nie miał), więc chyba możesz na priv takim rarytasem rzucić, zatem jak najbardziej poproszę!

Esina 
Nowicjusz

Wysłany: 01-03-2014, 11:56   

Ja właśnie swoją płytkę odgrzebałam i chyba aż zainstaluję, bo zatęskniłam za tym sztywnym dubbingiem XD

Swoją drogą ciekawe czy są inne amatorskie polskie dubbingi do klasyków. Nigdy nie sprawdzałam o_O

QiO 
Nowicjusz

Wysłany: 01-03-2014, 13:01   

"Polska" wersja Chronicles dubbingu nie ma. Ma tylko przetłumaczone nazwy przedmiotów i poziomów i teksty menu, z resztą dość dziwnie, bo statystyki są podpisane "bomba" a shotgun jest jakimś urzynkiem. Poza tym była tam zmieniona czcionka na taką wysoką, maszynową.
Niestety nie mogę podrzucić ani obrazu ani screenów, bo płyta zaginęła z 10 lat temu, a kiedy się ukazało Ultimate Edition wszelkie poszukiwania zostały porzucone.
Znalazłem za to takie coś:
http://www.spolszczenia.c...Chronicles.html
Nie wiem, czy to to ani czy działa. Nie testowałem.

HarryCruise 
Gazela

Wysłany: 01-03-2014, 13:14   

Jak już to obrzynem, a nie urzynkiem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrzyn

mar!o 
Student

Wysłany: 01-03-2014, 13:43   

QiO napisał/a:
"Polska" wersja Chronicles dubbingu nie ma. Ma tylko przetłumaczone nazwy przedmiotów i poziomów i teksty menu, z resztą dość dziwnie, bo statystyki są podpisane "bomba" a shotgun jest jakimś urzynkiem. Poza tym była tam zmieniona czcionka na taką wysoką, maszynową.
Niestety nie mogę podrzucić ani obrazu ani screenów, bo płyta zaginęła z 10 lat temu, a kiedy się ukazało Ultimate Edition wszelkie poszukiwania zostały porzucone.

O dzięki za linka, aż sam wieczorem zobaczę w wolnych chwilach,
jak to spolszczenie wygląda i sprawdza się w praktyce podczas gry. :p

Esina 
Nowicjusz

Wysłany: 01-03-2014, 14:57   

QiO napisał/a:
shotgun jest jakimś urzynkiem.

Boże, urzynek, leżę i nie wstaję :D

QiO napisał/a:

Trzeba sprawdzić :3
A chodziło mi bardziej właśnie o dubbingi, bo wiem, że do różnego rodzaju gier są amatorskie, ale solidne c; aż mnie dziwi, że się jeszcze do kupy nie zebraliśmy i nie nagraliśmy XD Klasyki po polsku by rządziły ^^

Dustie 
Obieżyświat

Wysłany: 22-03-2014, 23:21   

QiO napisał/a:

Było mi dane grać i w "polską" Chronicles, ale faktycznie, nie ma ona dubbingu, tylko właśnie przetłumaczone teksty i paskudną czcionkę maszynową, a'a Courier.

Mumia 
Nowicjusz

Wysłany: 15-08-2014, 10:25   

Ach... gdyby teksty Zipa i Ojca Patricka były w Chronicles przetłumaczone na podobnym poziomie co The Last Revelation... to mogłoby być ciekawie. :hehe:

Anika 
Student

Wysłany: 19-08-2014, 09:56   

Odkryłam wreszcie po długim czasie CO powodowało u mnie na kompie błąd APPCRASH. Po trzech latach żałoby poznęcałam się nad sobą, wczoraj trzy godziny grzebałam, aktualizowałam kartę graficzną *sic!* i takie tam michałki, ciągle jednak wyskakiwał mi alert, że Tomb4.exe przestał działać i goń się, a potem Bóg zesłał mi pomysł na wyłączenie sterowników dźwięku *w setupie zaznaczyłam ptaszkiem "disable"*.

K!@#a mać... ZADZIAŁAŁO, ale dźwięku nie ma nadal. Stery do Realteka mam aktualne, ktoś wie, co mogę na to zaradzić?! Błagam, pomóżcie, bo dźwięki w grze są jednak bardzo pomocne...

;(

QiO 
Nowicjusz

Wysłany: 14-12-2014, 23:16   

Ostatnio naszła mnie ochota, by ponownie przejść TR4. No i mam problem. Jestem na poziomie Tomb of Semerkhet, w miejscu w którym otwiera się przejście po przesunięciu kulek/kamieni na kwadraty na podłodze o odpowiednich kolorach. No i mam problem. Po kucnięciu w tej dziurze w celu skorzystania z przejścia Lara robi mi corner buga i nie mogę nic zrobić... :(
W załączniku save. Gdyby ktoś mógł mi kucnąć w tym tunelu to byłbym wdzięczny.

Odpowiedz do tematu