FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fabuła Anioła Ciemności
Autor Wiadomość
Amy 
Podróżnik

Wysłany: 07-04-2007, 22:31   

Nie mogli kontynuować, bo niestety utracili prawa :( Tak wogole wątpie ze kiedykolwiek doczekamy sie kontynuacji, no ale nadzieja zostaje. W końcu fabuła i muza oraz Kurtis, to wg mnie bynajmniej były mocne strony gry. :pozdro:
But I will fight and I will stand

Ston Zephymosa 
Podróżnik

Wysłany: 07-04-2007, 22:56   

Amy napisał/a:
Nie mogli kontynuować, bo niestety utracili prawa :( Tak wogole wątpie ze kiedykolwiek doczekamy sie kontynuacji, no ale nadzieja zostaje. W końcu fabuła i muza oraz Kurtis, to wg mnie bynajmniej były mocne strony gry. :pozdro:

Wlasnie Kurtis to jedna wielka pomyłka.
Dla mnie TR AOD to nie jest TR. W dawnej serii robionej przez Core coś sie odkrywalo a nie jak w AOD bylo sie bezlitosna istota ktora na kazdy krok zabijala. I nie chcem zadnej kontynuacji.Niech juz bedzie co bedzie z tej gry. Juz se wyobrazam Tomb Raidera 7 robionego przez Core.Lara odnajduje kurtisa i sie dowiaduje ze Karel przezyl i chce zniszczyć swiat za pomoca Nephila który odziwo tez przezyl :D aha zapomnialbym dodac i odziwo nie poprawiono silnika a wrecz przeciwnie bugów jest miliony :D

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 08-04-2007, 18:29   

doma napisał/a:
trochę trudne są bossy

Bossy w Aod są chyba najłatwiejsze ze wszystkich części. Można się pogubić przy Boaz jak nie zna się dobrze klawiszologii. Co do fabuly to jest napewno najlepszą ze wszystkich TR-ów

Amy 
Podróżnik

Wysłany: 08-04-2007, 21:51   

Ston Zephymosa napisał/a:
Wlasnie Kurtis to jedna wielka pomyłka.
Dla mnie TR AOD to nie jest TR. W dawnej serii robionej przez Core coś sie odkrywalo a nie jak w AOD bylo sie bezlitosna istota ktora na kazdy krok zabijala. I nie chcem zadnej kontynuacji.

No coż, to Twoja opinia, a moja jest inna. Zresztą Lara się nie zabijała co krok. A co do odkrywania, to się w AoD odkrywa i to duuużo. Może nie jest to chodzenie po grobowcach, ale nie powiesz przecież, że ludzie w Luwrze wiedzieli o tym co jest pod jego podłogą, a to co się tam znajdowało było również ciekawe. Lara chciała wiedzieć kto zabił Wernera, ale żeby go zabić musiała znaleźć te 3 sztylety, co można podpisac raczej pod odkrywanie tak jak odnalezienie tej "świątyni" (że tak to nazwe, jako, że inne słowo mi do głowy nie przychodzi) pod Luwrem.
Twojej opini nie zmieni chyba nikt, ale fabuła i tak jest super. :pozdro:
But I will fight and I will stand

Ston Zephymosa 
Podróżnik

Wysłany: 08-04-2007, 23:38   

Fakt fabulema dość interesująca, ale przedstawili ja dosyć kiepsko. A co do tych 3 sztyletow to ona zdobyla tylko 1 samodzielnie. 1 to znalazla jak ja ktoswalna i ona zemdlala, 2 to kuris jej rzucil podczas walki z Boaz. Jednak lara moglabyc bardziej samodzielna, a nie wkółko:O NIE KURNA CO JA MAM TU ZROBIC?MUSZE SIE KOGOŚ SPYTAC!

Integral 
Archeolog

Wysłany: 09-04-2007, 11:20   

I tak wypada bardziej samodzielnie niż w Legendzie :]

Kurtis_T 
Nowicjusz

Wysłany: 28-06-2007, 08:12   

Mr Macphisto napisał/a:
Ostatni filmik zakłada kontynuację historii w TR7... tylko teraz nie wiadomo czy to będzie ciągnięte...

Dobrze by bylo gdyby Tomb Raider Angel Of Darkness było kontnułowane,ale nie mrocznośc.
Teraz przydalo by się w fabule coś,co moze mocno powalić na kolana np. Wskrzeszenie Kurtisa, i na koncu gry Lara bedzie musiała z nim walczyć. Mniałbym jeszcze dużo do napisania,co do mojego pomysłu,ale nie bede zaśmiecał forum,bo pewnie wy mielibyscie lepsze pomysły odemnie. ;) :)

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 28-06-2007, 09:33   

Możesz to napisać w dziale Classick Tomb Raider, a w temacie ,,Własna Fabuła TR" Ja też od dawna chciałem aby wątek Aod był w TR8, albo w jakiejś innej części, a wredni Crystalsi wolą ,,Legende"

Meg 
Nowicjusz

Wysłany: 28-06-2007, 11:05   

Szymon_Trent, ale spójrz logicznie na to. Czy fabuła Angel of Darkness pasuje do ogólnego wizerunku TR i Lary Croft jeszcze nawet sprzed Legendy?

Asyenna 
Odkrywca

Wysłany: 28-06-2007, 11:13   

Meg, nie ma strachu że Crystals będą rozwijać fabułę AOD. Jasno się określili co do tego. AOD to zamknięty rozdział w historii Tomb Raidera. A co więcej ten rozdział został całkowicie pominięty w chronologii przygód Lary do której stosują się CD. Dla nich to osobna, nie związana z głównym nurtem TR-ów historia. :)

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 10-07-2007, 11:10   Zakończenie AoD

Nie wiedziałem gdzie to napisać więc zrobiłem nowy temat :P Jak jakiś mod znajdzie lepsze miejsce to proszę o przeniesienie ;)

No to każdy widział zakończenie tej porażki :P

Lara zabiła kogo się dało i powróciła do miejsca (swojego "ukochanego" xDDDD) gdzie Kurtis walczył z Boaz. :P
No i znajduje jego Hirugai, które wskazuje drogę do wyjścia...
No tak... Ale do cho**** jak?!
Niektórzy nie zastanawiają się nad tym, inni myślą że Kurtis ostatkami sił ukazał wyjście Larce Kruft :P A ja myślę że on po prostu pobiegł sobie w tamto miejsce i pokazał gdzie jest! No bo niby po co Larka by się znacząco uśmiechnęła? :P

A co wy o tym sądzicie?

PS - Dlatego nie pokazali co się dzieje za tym wyjściem ^^ Bo zboczuchy tam się cmokają xD

Asyenna 
Odkrywca

Wysłany: 10-07-2007, 12:02   

pmkkoch, a coż tobie sią tak nudzi że zabrałeś sie za analizę zakończenia AOD? ;)
Według mnie zakończenie jest takie a nie inne z prostego powodu -Core chciało sobie zostawić furtkę co do dalszych losów Kurtisa. Jeżeli spodobałby się graczom to w AOD 2 okazałoby się że Lara znajduje Kurtisa np. rannego i ratuje mu życie. A jeśli K.T. nie spodobałby się graczom to dajmy na to znalazłaby jego trupa tuż za rogiem. Tzw. cliffhanger daje w tym przypadku duże możliwości w kwestii dalszych losów Kurtisa.
Ale że AOD było klapą nie dowiemy się co też CD wymyślili i pozostają własne autorskie wersje dalszych losów Kurtisa. :)

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 10-07-2007, 16:23   

orrrz <- Ty robisz sobie jaja z Polskiego czy ty tak zawsze? :P

Asy... :P Nie chodziło mi z technicznego punktu widzenia :P Ty to zawsze musisz bazować na faktach... xD Wysil trochę swoją wyobraźnię i pomyśl, dlaczego jest tak a nie inaczej? Czemu hirugai wskazuje tamto miejsce i czemu Lara tam idzie nie szukając Kurtki? xD

Asyenna 
Odkrywca

Wysłany: 10-07-2007, 17:55   

pmkkoch napisał/a:
Asy... Nie chodziło mi z technicznego punktu widzenia Ty to zawsze musisz bazować na faktach... Wysil trochę swoją wyobraźnię i pomyśl, dlaczego jest tak a nie inaczej? Czemu hirugai wskazuje tamto miejsce i czemu Lara tam idzie nie szukając Kurtki?

Chirugai mój drogi a nie hirugai to tak w kwestii nazewnictwa. ;)
Hehe bo ja jestem taka bardzo zasadnicza i techniczna. Ale wyobraźnię też mam. A co do wyjaśnienia co było dalej to przemówił kiedyś do mnie ten komiks:

After Tomb Raider: Angel of Darkness by Carola Funder:
strona 1
strona 2
strona 3
strona 4
strona 5
strona 6
strona 7
strona 8
strona 9
strona 10

Hehe może być takie wyjaśnienie?? Jak najbardziej na rękę dla fanów Kurtisa. :P

Seraphiel 
Praktykant

Wysłany: 11-07-2007, 09:52   

Jak dla mnie trochę naiwne... "Kurtis! Show me where you are" xD ) Moim zdaniem zakończenie przygotowane przez twórców gry jest idealnym podsumowaniem całej historii. Kurtis odchodzi (ten typ tak ma...), a Lara pozostawia za sobą mroczną przygodę, by wyruszyć na spotkanie nowym, ekscytującym wyprawom xD Z jednej strony niedopowiedzenie, ale... Uważam, że gdyby kiedykolwiek powstała kontynuacja TAOD, gra straciłaby już na klimacie. Jedna taka przygoda w karierze Lary wystarczy... ;)

al-Kahinat 
Podróżnik

Wysłany: 11-07-2007, 10:11   

Asyenna napisał/a:
Jak najbardziej na rękę dla fanów Kurtisa

Jak dla mnie, zakończenie niedopuszczalne. Jestem fanką Kurtisa, ale jakiekolwiek późniejsze powiązania z Larą całkowicie odpadają. Tym bardziej - zbyt ckliwe.

Alisasi 
Podróżnik

Wysłany: 11-07-2007, 10:18   

No co to za zakończenie? Co? Przypomina mojego starego FF kiedy jeszcze myślałam ze sie kochali :P
O jeeezu, no nic gorszego. Ja bym mu przywaliła za Luwr i więcej by mnie nie zobaczył :)

Asyenna 
Odkrywca

Wysłany: 11-07-2007, 10:18   

al-Kahinat, ja cały czas twierdzę że nie ma sensu ciągnać tej historii dalej. Dla mnie AOD stanowi zamknięty rozdział. A że nie wszystko zostało do końca wyjasnione to inna sprawa. Zresztą kto powiedział że zawsze wszystko musi być czarno na białym??
Przy takim zakończeniu każdy wybiera sobie wyjaśnienie takie jak mu odpowiada. I jest ok. :)

A co do fanów Kurtisa to może nie wyjaśniłam do końca -bardziej mi chodziło o wielbicieli romansu Lary i Kurtisa. ;)

EDIT:
Alisasi czyli miałaś tak zwany etap romansowy? :P

Bubu 
Student

Wysłany: 16-09-2007, 15:40   

Fabuła jest dość tajemnicza i do teraz nie kapuje niektórych wątków gry np: kim był ten SLLEPER który na końcu gry został zabity przez Larę tym kółkiem! ;(

Gość za często prosisz o pomoc :-D

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 19-09-2007, 20:18   

po pierwsze.. nie lubie Kurtisa.. tak jakby byl wcisniety na siłe.. no ale juz ok :P
po drugie.. za duzo rzeczy jest nie wyjasnionych
po trzecie... widac ze fabula jest skrocona i to jak...

ogolnie to kurcze Eidos zorbił jak zrobił.. i core juz nie mialo wyjscia.. musieli oddac tą gre Eidosowi.. dobrze ze ta koncowka chociaz jest :P
Core tak swietnie wymyslil.. fabułe.. (ktora teraz jest wspaniala.. a co dopiero CAŁOŚĆ).

ale stalo sie... fabuła mi sie podoba.. jest mroczna.. ciekawa.. i fajne sa zagadaki i w ogole wszytsko jest fajne w TR:AOD procz silnika gry :P bo to by mogli juz wziac od CD hehe.. :P

:pozdro: :wotr:

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 21-09-2007, 18:53   

Bubu napisał/a:
SLLEPER

Slepper - Śpiący
Śpiący - cubiculum Nephili
Cubiculum Nephili - Nefilim (ostatni którego Eckhardt chciał obodzić)

K@t
obUdzić* :p

Integral
Obodzić też ciekawie brzmi. Prawie jak planszowa gra wstępna...

Yuna 
Student

Wysłany: 21-09-2007, 19:53   

Cytat:
Slepper

SleEper :-P

Tonetti 
Podróżnik

Wysłany: 12-10-2007, 12:15   

Wg. mnie AOD jest jedym z najlepszym Tomb Raider. Nie którzy nie wiedzą dlaczego gra ma tak dużo błędów więc przeczytajcie TENhttp://laracroft.pl/tr6bugs.htm artykuł a pewnie zrozumiecie dlaczego ta gra jest tak nie dopracowana. A co do fabuły: Bardzo fajna :p .

Pan Zemsta 
Nowicjusz

Wysłany: 23-04-2008, 17:07   

Mimo tego, że w tego Tomb Raidera nie grałem już dawno, pamiętam fabułę, bo jest oryginalna i przede wszystkim nie jest monotonna, jak w przypadku części poprzedniej, jak każdej innej.

Można zauważyć, pojawia się tam standardowa akcja zbliżona do pozostałych, aczkolwiek nie do końca. Jesteśmy zmuszeni uciekać przed prawem. Bronić się i robić wszystko, co w naszej mocy, by nasza bohaterka dowiodła swojej niewinności. Jest do poniekąd motywacja do dalszej gry.

Napisałem, że jest przybliżona do fabuły innych, ale nie napisałem, że jest taka sama. Jest naprawdę dobra. Ciemna strona Lary wypadła świetle na tle tajemniczych mordów i innych podobnych rzeczy. Nigdy bowiem nie było nam dane zwiedzać miasta. Rozmawiać z ludźmi w sposób podobny, jak ten i kierować się ich wskazówkami. Jednak należy pamiętać, że można wybierać i kierować fabułą, w niewielkim stopniu, ale jakoś zawsze.

Moja ogólne wrażenie na koniec opisu jest dobre. Zdziwiłem się, gdy zamiast znaleźć się w jakimś ponurym czarnym, grobowcu znalazłem się w sytuacji diametralnie innej.

A tak na marginesie, to dzień doby wszystkim zgromadzonym, myślę, że będzie nam się tutaj dobrze rozmawiało.

[ Komentarz dodany przez: Integral: Sro Kwi 23, 2008 20:18 ]
Witaj na forum.

LadyShadow 
Nowicjusz

Wysłany: 10-04-2012, 20:06   

Charles napisał/a:
Fabuła AOD jest tak zagmatwana gdyż wycięto 50% gry, więc automatycznie pewne wątki stają się niejasne.

Otóż to :P Ale warto podkreślić, że to wszystko przez Eidosa, gdyż to oni spowodowali, ze Core musiało wymyślić cos "na szybko" -.-... a ile było pomysłów xd

http://www.youtube.com/user/croftingsmile

Odpowiedz do tematu